Komentarz na pielegniarki.info.pl: Niech Pani Dargiewicz nie udaje zatroskania o środowisko pielęgniarek, bo to już jest komedia! Podobnie jak Pani poseł PiS Krynicka ...

Komentarze pielęgniarek i położnych

8 czerwca 2017 - Spontaniczna akcja wysyłania przez pielęgniarki i położne pisma w sprawie "społecznego niezadowolenia" w związku z projektem ustawy autorstwa związków zawodowych. Zobacz propozycję pisma, które ma być wysyłane do izby pielęgniarek.

10 czerwca 2017 - Czarno na białym. Tak samorząd pip dzielił pielęgniarki i położne, w kontekście wysokości wynagrodzenia. Wczoraj zmienił zdanie! Dzień po uchwaleniu nowej ustawy o wynagrodzeniach zasadniczych w ochronie zdrowia. Pomroczność jasna?

10 czerwca 2017 - Panie w czepkach doznały OLŚNIENIA! Napisały list do ministra Radziwiłła, dzień po uchwaleniu przez sejm ustawy o wynagrodzeniach zasadniczych w ochronie zdrowia. Szkoda, że się nie zająknęły o projekcie ustawy autorstwa (nie)porozumienia związków zawodowych. Ale wezwał je do tego marszałek sejmu! Poczekamy...

10 czerwca 2017 - Izba naczelna pip wydała komunikat: "W związku z licznymi zapytaniami członków samorządu pielęgniarek i położnych...".


20 czerwca 2017 

Informacja z obrad senackiej komisji zdrowia - początek obrad 12.00 - dnia 20 czerwca 2017. Informacja uaktualniana na bieżąco. Ponad 90 KOMENTARZY!

Druga część informacji z obrad senackiej komisji zdrowia - początek obrad 16.00 - dnia 20 czerwca 2017. Informacja uaktualniana na bieżąco. Ponad 50 KOMENTARZY!

21 czerwca 2017 

Zobacz sprawozdanie senackiej komisji zdrowia w sprawie ustawy o wynagrodzeniach zasadniczych w ochronie zdrowia. Podział pielęgniarek i położnych dokonany tą ustawą, jeden z senatorów określił jako "niesprawiedliwy na chłopski rozum".


21 czerwca 2017 roku - PIELĘGNIARKI I POŁOŻNE JESZCZE JEST CZAS... Senat na dzisiejszym posiedzeniu nie zajmie się ustawą o wynagrodzeniach w ochronie zdrowia... a taki punkt był w porządku obrad.

22 czerwca 2017 roku - Projekt Radziwiłła o wynagrodzeniach spada z porządku obrad senatu, a marszałek sejmu kieruje do pierwszego czytania projekt (nie)porozumienia związków zawodowych, który w zdecydowanie uprzywilejowany sposób traktuje inne zawody medyczne, niż pielęgniarki i położne.

22 czerwca 2017 - Najwyraźniej PiS wprowadza w życie plan"B" w zakresie ustawy o wynagrodzeniach zasadniczych (w tym pielęgniarek i położnych). Można przypuszczać, że senat jednak wprowadzi poprawki do ustawy o wynagrodzeniach...

22 czerwca 2017 - Zobacz najnowsze wydanie internetowe (wydanie papierowe - nakład 30 tysięcy egzemplarzy) miesięcznika branżowego dla pielęgniarek i położnych - numer w całości poświęcony nowej ustawie o wynagrodzeniach zasadniczych w ochronie zdrowia.

Zapraszam do lektury, kliknij w poniższą grafikę lub kliknij tutaj.

Mariusz Mielcarek 


Komentarz na pielegniarki.info.pl:

Niech Pani Dargiewicz nie udaje zatroskania o środowisko pielęgniarek, bo to już jest komedia! Podobnie jak Pani poseł PIS Krynicka niech nie mówi, że tak będziemy mieć cudownie! Bo tak nie będzie i każda z Nas wie, że otrzymywany obecnie dodatek 800 zł BRUTTO (a nie netto, jak wszyscy myślą) to już za parę dni będzie wspomnienie. Dostaniemy ochłapy, a w szpitalach będzie samowolka dyrektorów, którzy będą robili co będą chcieli i ustalali siatki płac w taki sposób, że będzie to uwłaczające dla środowiska pielęgniarskiego. To jest WSTYD, że mamy takich przedstawicieli w Warszawie, którzy nas reprezentują - to jest niepojęte dlaczego ZANIM doszło do uchwalenia takiej ustawy nie doszło do strajku? Czy nie uważacie, że to pewnego rodzaju zmowa naszych izb/związków, dzięki których bierności rząd ma ciszę w mediach na temat pielęgniarek. Czy słyszałyście coś o naszych sprawach w którejkolwiek telewizji, gazetach ogólnopolskich? Nasz temat nie istnieje, bo nasze pseudo przedstawicielki z izb/związków udają negocjacje, a nie WALCZĄ o nasze zarobki, za naszą ciężką pracę. STRAJK to jedyne rozwiązanie!


Zobacz komentowany artykuł: Posłanka (PiS) Bernadeta Krynicka (pielęgniarka) w sejmie: "Ja trochę się dziwę środowiskom pielęgniarek, że nie popierają tego projektu ustawy, ponieważ, jakby nie patrzeć, podnosi wynagrodzenie nawet o 1700 zł i to będą podwyżki wprowadzone w podstawę. O to walczą pielęgniarki. One tego chciały".


Zobacz także:

Aktualności według działów: 
Działalność wiceministra zdrowia (pielęgniarki)
Recepty pielęgniarek
Nadciąga katastrofa - brak pielęgniarek

Komentarze użytkowników

#1  2017.06.27 07:55:59 ~ja

TYLKO STRAJK OGÓLNOPOLSKI - ODEJŚCIE OD ŁÓŻEK - WSZYSCY

#2  2017.06.27 08:19:44 ~Ja Piel

Po co strajk ? Niedługo nie będzie komu pracować. Juź zamykają oddziały. Po co strajk. Wystarczy że każda pielęgniarka będzie robiła to co do niej należy. Przecież mają być przeszkolona sprzątaczki. Zobaczymy co będzie. Skoro wystarczy przeszkolenie? To o co mamy strajkować skoro można będzie pracować po przeszkolenie. Zobaczymy co będzie pod koniec roku jak zaczna odchodzić pielęgniarki na emeryturę i czy zastąpią je osoby przeszkolone. Sama jestem ciekawa jak to będzie wyglądało? Tyle lat pracowaliśmy i nic nie zmieniło się. Teraz ma być lepiej. Mam nadzieję że będzie lepiej. Jeżeli nie to zawsze można zminic pracę. Po co uzalać się. Po co strajk ?

#3  2017.06.27 09:21:22 ~piel

Strajki,manifestacje,okupacje i blokady już wielokrotnie były i co? I g-wno

#4  2017.06.27 09:45:30 ~piel

Fajne komentarze. Rzeczywiście nie róbcie NIC a niedługo pani salowa przyjdzie i będzie wam mówiła co macie zrobić. Z płacą 2450zł brutto za przeproszeniem nikt nie będzie szanował pielęgniarki.

#5  2017.06.27 10:03:07 ~pielegniar

O co władze pielęgniarek beda walczy ,same maja po 16 tys złotych pensji wiec co ich obchodzi ze pielegniarka ma 1.600 na ręke

#6  2017.06.27 10:16:35 ~ewa

Ja tez czekam co będzie dalej od października. Tyle lat pracuję ale jeszcze tak źle nie było, chciałabym doczekać momentu że z braku kadry będą dyrektorzy zamykać oddziały. I niech wreszcie dotrze do tych pustych łbów że bez nas nie będą potrzebni też lekarze na tych oddziałach , no chyba że przejmą nasze obowiązki

#7  2017.06.27 10:27:22 ~do 6

Niedobór pielęgniarek oznacza tylko i wyłącznie więcej roboty dla tych co zostaną, za te same marne pieniądze.Dyrektorzy i rodzinki pacjentów nie wzruszą się tym,że jedna pielęgniarka ma dziesiątki chorych do opieki

#8  2017.06.27 12:03:19 ~Zosiaww

Umnie w oddziale są 3panie które mogą odejść na emeryturę w pażdzierniku ale już wiedzą że będą pracowały dalej.Emerytury są głodowe więc większość będzie pracowała dalej.Taki będzie pazdziernik

#9  2017.06.27 12:05:02 ~pielęgn

Uważam,że czara goryczy się przelała, nie chcę mi się czytać tych wszystkich wpisów, jestem już zmęczona przez ostatnie miesiące ciągle się na okrągło czyta kupę informacji, które tak naprawdę nic nie wnoszą, obrażamy jedna drugą, jesteśmy skłócone, a tak naprawdę to wszystko działa na korzyść rządzących, powinniśmy się zjednoczyć i ruszyć na ulicę, odejść od łóżek i skończyć po męsku z tą farsę, dziewczyny, bo czas ucieka i dalej będziemy niewolnicami , które pracują za grosze i tanią siłą roboczą panów dyrektorów szpitali już najwyższy czas! 1

#10  2017.06.27 12:25:35 ~Aqua

Do 5 właśnie trzeba mieć tego świadomość.

#11  2017.06.27 12:26:55 ~ja

A co będzie ? jeszcze więcej będzie pracowało na kilku etatach w tym emerytki jesteśmy głupio-pazerne no i przez to g.będzie ! a w mediach śmieci pod dywan - ok. będzie ! sądy ręce już zacierają !

#12  2017.06.27 12:28:41 ~piel.

Ukrainki, emerytki, pazerne młode zapełnią wakaty i będzie gitara !

#13  2017.06.27 12:32:01 ~erka

Do 10 : świadomość to 1 krok a 2 - wiemy jaki ? to proszę otwieram burzę mózgów ;)

#14  2017.06.27 12:38:47 ~ewcia

Do 9 masz rację tylko jak oderwać te przykute do łózek z 3 a nawet więcej etatów ? no przecież koleżanka musi kupić lepszy samochód a inna musi mieś coś nowego dla siebie, inna sama biedna bez męża a nagle spacer z mężem itd. itp. kłamstewek mnóstwo ! gdyby nawet miała żle to dużo jest takich wśród nas - to nie niewolnicza harówka a p.w. rozumna i wytrwała walka ! nie oczerniajcie się i nie dokładajcie sobie nawzajem - wstyd! może ktoś zorganizuje taki bardzo ważny i podstawowy kurs z kultury środowiska zawodowego ?

#15  2017.06.27 12:40:09 ~erka

Do 14 brawo !

#16  2017.06.27 13:00:13 ~Aqua

Do 13- Mam wrażenie, że nie zrozumiałaś. Świadomość, że Izby i związki markują działania na rzecz Naszego środowiska. Kilkadziesiąt wpisów na tym portalu o skoczkach zleceniowych, dało jakiś efekt ? Może trzeba "koleżankom" zasponsorować czarne koszulki z napisem "DAJCIE NAM i SOBIE SZANSĘ".

#17  2017.06.27 15:17:11 ~KOLA

Najgorsze co się stało,to że podzielono pielęgniarki. Pielęgniarstwo to zawód. Jestem pielęgniarką, tak mówimy. Tak samo jak zawód strażak, leśnik, kolejarz czy policjant itp. Zobaczcie jakie oni mają zarobki i przywileje ! My również pracujemy w świątki/ piątki, pracujemy na nockach po 12 godz,mamy fizyczną ciężką pracę.Nasz zawód nie ma nic, zabrano nam trzynastki, pensje żenujące, na emerytury nawet nam kazano iść w wieku 67. Nawet strajki nic poważnego dla naszego zawodu nie zdziałały. A teraz ustawa podzieliła pielęgniarki, SZOK ! Jeszcze napisano od zajmowanego stanowiska ! W ciągu 4 lat ! . Liczone od dziwnej średniej ze wzorem matematycznym ! Dlaczego nie mamy takich warunków pracy jak inne zawody, które wymieniłam wyżej ? Też chciałabym otrzymać emeryturę taką jaką będę miała ostatnią wypłatę, czy mieć więcej urlopu za to, że pracuję na nockach itp. Zawód pielęgniarka,to dno. Pielęgniarka ma się uśmiechać i być miła.

#18  2017.06.27 17:05:27 ~do #17

Wystarczy: powtórzę za przedmówczyniami-zaniechać chałtury na kilku etatach i emerytki na emeryturę! Kobiety ! pokażcie jaja chociaż RAZ!

#19  2017.06.27 17:25:39 ~Do #18

Póki co nie będziesz nas, pielęgniarki które osiągną wiek emerytalny, wysyłać na emeryturę. Emerytura to przywilej a nie obowiązek. Zrewanżuję się innym hasłem : pielęgniarki bez magisterium i specjalizacji DO NAUKI.

#20  2017.06.27 17:35:59 ~Kola

Do 18 . Na moim odziale nie ma emerytek ( oprócz oddziałowej ) , jak również koleżanek co by pracowały jeszcze gdzieś. Przez lata myslałam, ze nastąpi jeszcze czas godny dla naszego zawodu, a tu teraz PODZIAŁ PIELEGNIAREK , szok ! Nic więcej dla nas . Za latka przyjdą na oddziały opiekunki, albo jakoś będą łączyć oddziały itp , pozdrawiam umierajacy zawód, muszę jechać na nockę, muszę być miła i uśmiechnięta, w tym zawodzie nic innego nie ma.

#21  2017.06.27 19:50:18 ~do #19

UCZYŁ MORCIN MORCINA A SAM GŁUPI JAK ŚWINIA:) :) :)

#22  2017.06.27 20:19:02 ~LM

A ja się cieszę, że nie zrobiłam specjalizacji ani mgr. Za 2 lata będę już na emeryturze. A za ponad 2 lata, czyli od 1 lipca 2019 ma być dopiero "większa" podwyżka:).

#23  2017.06.27 20:54:07 ~Do #21

Jeśli nie chcesz lub też poziom Twojego umysłu nie pozwala Ci na osiągnięcie stosownego wykształcenia nie obrażaj innych swoimi błędnymi wpisami.

#24  2017.06.27 21:18:08 ~Sofii

Popieram 1

#25  2017.06.28 04:57:27 ~Do #22

Zwykle cieszymy się z posiadania czegoś. Czasem tylko cieszymy się z nieposiadania czegoś np. kredytu we frankach. Jak można cieszyć się z braku specjalizacji ? . Idąc Twoim tokiem rozumowania Twoje koleżanki specjalistki winny być zmartwione.

#26  2017.06.28 09:01:28 ~do 25

A jeśli ta Pani pracuje na oddz. wewnętrznym a ma specjalizację z dziedziny chirurgii, to przecież nic nie otrzyma z takiego podziału pielęgniarek, po co nasze środowisko PODZIELONO ? Pielęgniarstwo nasze umiera !

#27  2017.06.28 11:42:43 ~Do #26

Pani we wpisie #22 oświadcza ze nie zrobiła specjalizacji ani mgr. A Ty piszesz całkiem nie na temat. Istotnie specjalizacja z chirurgii nie będzie przydatna przy pracy na internie. Ustawa nie określa jednak postępowania pracodawcy w tym zakresie ( gr. 7 czy gr. 9 ).

#28  2017.06.28 13:36:23 ~DO 27

" A Ty piszesz całkiem nie na temat "--- na temat, na temat piszę. Należy sobie skojarzyć sytuację :) , obecna ustawa dla pielęgniarek jest krzywdząca, PODZIELONO NASZ ZAWÓD !

#29  2017.06.28 17:15:04 ~Gość

Stara zasada dziel i rządź.podzielona grupą łatwiej się rządzi .W takich grupach to totalnie brak solidarności .Tak więc jeden problem z głowy.Od czegoś trzeba zacząć.