Komentarz na pielegniarki.info.pl: W tej chwili Minister Radziwiłł doprowadził do sytuacji, gdzie w każdym szpitalu czy przychodni będzie taka sytuacja, że każdy z każdym będzie skłócony, bo jedna pielęgniarka otrzyma 20-30 zł (mimo, że ma 25-30 letni staż pracy), a druga kilkukrotnie więcej.

Komentarze pielęgniarek i położnych

8 czerwca 2017 - Spontaniczna akcja wysyłania przez pielęgniarki i położne pisma w sprawie "społecznego niezadowolenia" w związku z projektem ustawy autorstwa związków zawodowych. Zobacz propozycję pisma, które ma być wysyłane do izby pielęgniarek.

10 czerwca 2017 - Czarno na białym. Tak samorząd pip dzielił pielęgniarki i położne, w kontekście wysokości wynagrodzenia. Wczoraj zmienił zdanie! Dzień po uchwaleniu nowej ustawy o wynagrodzeniach zasadniczych w ochronie zdrowia. Pomroczność jasna?

10 czerwca 2017 - Panie w czepkach doznały OLŚNIENIA! Napisały list do ministra Radziwiłła, dzień po uchwaleniu przez sejm ustawy o wynagrodzeniach zasadniczych w ochronie zdrowia. Szkoda, że się nie zająknęły o projekcie ustawy autorstwa (nie)porozumienia związków zawodowych. Ale wezwał je do tego marszałek sejmu! Poczekamy...

10 czerwca 2017 - Izba naczelna pip wydała komunikat: "W związku z licznymi zapytaniami członków samorządu pielęgniarek i położnych...".


20 czerwca 2017 

Informacja z obrad senackiej komisji zdrowia - początek obrad 12.00 - dnia 20 czerwca 2017. Informacja uaktualniana na bieżąco. Ponad 90 KOMENTARZY!

Druga część informacji z obrad senackiej komisji zdrowia - początek obrad 16.00 - dnia 20 czerwca 2017. Informacja uaktualniana na bieżąco. Ponad 50 KOMENTARZY!

21 czerwca 2017 

Zobacz sprawozdanie senackiej komisji zdrowia w sprawie ustawy o wynagrodzeniach zasadniczych w ochronie zdrowia. Podział pielęgniarek i położnych dokonany tą ustawą, jeden z senatorów określił jako "niesprawiedliwy na chłopski rozum".


21 czerwca 2017 roku - PIELĘGNIARKI I POŁOŻNE JESZCZE JEST CZAS... Senat na dzisiejszym posiedzeniu nie zajmie się ustawą o wynagrodzeniach w ochronie zdrowia... a taki punkt był w porządku obrad.

22 czerwca 2017 roku - Projekt Radziwiłła o wynagrodzeniach spada z porządku obrad senatu, a marszałek sejmu kieruje do pierwszego czytania projekt (nie)porozumienia związków zawodowych, który w zdecydowanie uprzywilejowany sposób traktuje inne zawody medyczne, niż pielęgniarki i położne.

22 czerwca 2017 - Najwyraźniej PiS wprowadza w życie plan"B" w zakresie ustawy o wynagrodzeniach zasadniczych (w tym pielęgniarek i położnych). Można przypuszczać, że senat jednak wprowadzi poprawki do ustawy o wynagrodzeniach...

22 czerwca 2017 - Zobacz najnowsze wydanie internetowe (wydanie papierowe - nakład 30 tysięcy egzemplarzy) miesięcznika branżowego dla pielęgniarek i położnych - numer w całości poświęcony nowej ustawie o wynagrodzeniach zasadniczych w ochronie zdrowia.

Zapraszam do lektury, kliknij w poniższą grafikę lub kliknij tutaj.

Mariusz Mielcarek 


Komentarz na pielegniarki.info.pl:

W tej chwili Minister Radziwiłł doprowadził do sytuacji, gdzie w każdym szpitalu czy przychodni będzie taka sytuacja, że każdy z każdym będzie skłócony, bo jedna pielęgniarka otrzyma 20-30 zł (mimo, że ma 25-30 letni staż pracy), a druga kilkukrotnie więcej. Niestety pozwoliły na to nasze związki/izby, które myślą tylko o swoich interesach, dofinansowaniach z UE na kursy, a szara pielęgniarka jest im potrzebna tylko jako narzędzie do otrzymywania składek. Uważam, jak i moje koleżanki ze szpitala, że gdy dodatek Zembali 400-800-1200-1600 zł zostanie nam zabrany - wówczas tylko strajk generalny coś da i to na trwałe aż do chwili zmian. Dodatkowo należy usunąć osoby z naszej reprezentacji, które doprowadziły do takiej sytuacji i nie reagowały stanowczo na podjęte decyzje podczas projektowania i uchwalania ustawy.


Zobacz komentowany artykuł: Dodatki brutto brutto po nowemu! - artykuły z czerwcowego wydania ogólnopolskiego miesięcznika branżowego pielęgniarek i położnych pielegniarki.info.pl - nakład 30 tysięcy egzemplarzy.


Zobacz także:

Aktualności według działów: 
Działalność wiceministra zdrowia (pielęgniarki)
Recepty pielęgniarek
Nadciąga katastrofa - brak pielęgniarek

Komentarze użytkowników

#1  2017.06.27 17:47:58 ~pielegniar

Ja cie kręcę co za cyrk najpierw związki były złe bo załatwiły podwyzki 4 raz 400 obtzuciliscie błotem Dargiewiczowa teraz tez będzie źle bo będą jakieś tam ustalone najniższe podstawy dla pielęgniarek może nie do końca sprawiedliwe ale dla niektórych naprawdę znaczące wiec się zastanówcie czego chcecie

#2  2017.06.27 17:48:38 ~Pielęgniar

Zgadzam się z koleżankami tylko strajk pozwoli nam na godziwe podwyżki.

#3  2017.06.27 17:56:35 ~ewa

Dlaczego w mediach jest cisza ze nie ma ludzi do pracy, nie jesteśmy wołami do roboty za trzech, bo tak nam nie płacą.

#4  2017.06.27 18:06:12 ~służba

Wystarczy czytać Wasze komentarze i wcale nie musi zadziałać ministra żeby skłócić to środowisko ono samo sobie nawzajem wydrapie oczy>Żaden związek ani izby też nie muszą nic robić bo już zrobiły więcej niż mogły zła! TAKA TJ. brutalna prawda:( :( :(

#5  2017.06.27 18:08:06 ~p.

Nie będzie solidarności zawodowej, protestów itp. Proste - skłóconymi pracownikami łatwiej rządzić!

#6  2017.06.27 18:22:31 ~do #5

Prawda znana od wieków!

#7  2017.06.27 18:23:19 ~Aga

Nie strajk załatwi sprawę, tylko odejście z dodatkowych miejsc zatrudnienia! Wtedy wszystko upadnie bo tylko pielęgniarka na drugim i trzecim etacie trzyma to wszystko kosztem swojego życia i rodziny! Ja sama już rzuciłam druga prace, zostałam przy podstawowej i jakoś ni ciężko nie jest Mam czysty umysł i czas dla siebie Dziewczyny ruszcie głową! Rzućcie to a same zobaczycie ile firm upadnie Wtedy się oczy otworzą

#8  2017.06.27 18:27:12 ~Piel

Zgadzam się z panią z postu 1. Jestem zadowolona, że ten dodatek będzie stopniowo wliczany do podstawy. Dla mnie będzie to akurat znacząca podwyżka, więc dlaczego mam protestować?

#9  2017.06.27 18:28:34 ~olej syste

Skoro jest 300 tys pielegniarek w ochronie zdrowia i to daje wspołczynnik 5 PiP na 1000mieszkańców to przy załozeniu, że na zachodzie minimum to 10 PiP na 1000 mieszkańców. chyba nie potrzebny jest nawet NIK by policzyć iż brakuje w tym kraju 300tys pielęgniarek, to przekłada sie na fakt podejmowania pracy na kilka etatów, szanowne Panie Pielęgniarki, Położne, Ratowonicy medyczni nie swiadczcie usług (do końca roku kalendarzowego) powyżej jednego etatu godzinowego, wtedy godziwe warunki zatrudnienia w tym ustalenie minimalnej obsady personelnej w poszczególnych oddziałach szpitalnych się wyklarują same.

#10  2017.06.27 18:48:10 ~Pielęg

Jaki strajk? Przecież te, które najbardziej są oburzone tą ustawą nie będą strajkować, bo nie mają kiedy i nie zrezygnują z żadnego dodatkowego dyżuru. Od lat tylko krzyczą i nawołują do protestów, ale zawsze jest na zasadzie "idźcie i zróbcie". Nie było czasu na dokształanie, więc teraz to one, podobnie jak autorka głównego komentarza mówią o skłócaniu pielęgniarek w każdej placówce. Tyle tylko, że to plucie jadem w niewłaściwym kierunku. Nie będą również strajkować pielęgniarki z mgr i specjalizacją, bo one akurat mogą być spokojne i zadowolone, bo ta grupa, jako jedyna będzie mieć cały dodatek wliczony do podstawy i jeszcze więcej. Wbrew wielu czarnym wizjom nie czują strachu przed zwolnieniami czy zastępowaniem ich przez "tańsze" pielęgniarki widma. Protestować nie będą także licencjatki ze specjalizacją oraz pielęgniarki z mgr z prostej przyczyny- z braku czasu. One akurat też są w nienajgorszej sytuacji, gdyż mimo wcześniejszego zarzekania się o zaprzestaniu dalszego kształcenia, większość z nich już zapisała się na mgr lub specjalizację. Więc pytam, jaki strajk, jaka solidarność i na czym miałaby ona polegać?

#11  2017.06.27 18:55:02 ~Aqua

Do 10 prawda. Jakie postulaty będą na papierkach ?

#12  2017.06.27 19:45:24 ~do #10

Jeśli Tobie to pasi to po co te wypociny? mnie NIE więc powiem ano walczyć o inne PRZYWILEJE,które posiadają inne służby chociażby roczny urlop na podratowanie zdrowia,który to właśnie wywalczają sobie dochtory!

#13  2017.06.27 19:54:45 ~Iza

W ostatnim czasie pojawiło się bardzo dużo ofert,propozycji zrobienia specjalizacji przez firmy prywatne.Pielęgniarki będą pracowały jak osły a między czasie robiły specjalizacje.W taki sposób też można zrobić biznes na naiwnych,skłuconych pielęgniarkach.Prościej byłoby wykluczyć z zawodu pielęgniarki ze średnim wykształceniem i zostawić same magisterki.Wtedy nie byłoby się o co kłucić.

#14  2017.06.27 19:55:29 ~Aqua

URLOP ZDROWOTNY JAK NAJBARDZIEJ !

#15  2017.06.27 20:06:44 ~ja

Tylko strajk ogólnopolski - wszyscy

#16  2017.06.27 20:40:20 ~hm

Do 15. Stań na czele.

#17  2017.06.27 20:53:42 ~chyba to n

Do 13. Będą pracowały i równocześnie dokształcały się. Tak jak być powinno, a nie zatrzymywać się na czasach Florencji.

#18  2017.06.27 21:33:23 ~Do 12

Jak się nie zna odpowiedzi, to czyjeś pytania określa się wypocinami. A z którą grupą Ty się utożsamiasz? Urlop zdrowotny - super sprawa. Ja bym go wykorzystała na podratowanie zdrowia i odpoczynek, ale myślę, że większość pielęgniarek wzięłaby wtedy dodatkowy etat. Po co im roczny urlop zdrowotny, przecież są niezniszczalne, nie potrzebują ani snu, ani odpoczynku.

#19  2017.06.27 21:59:29 ~magister p

Skrzywdzone pielęgniarki z magistrem bez specjalizacji co daje szkoła Uniwersytecka drugiego stopnia -po prostu nic dziewczyny i co dalej ?

#20  2017.06.28 04:37:20 ~do 13

Skłóconych,a nie skłuconych! Kłócić,a nie kłucić

#21  2017.06.28 08:25:18 ~#2017.06.2

A dla kogo urlop zdrowotny ? Pielęgniarki ze średnim wykształceniem to jeszcze pielęgniarki? Czy nam się już nic nie należy. Przez 30 lat ciężka praca, pojedyncze dyżury( bo oszczędności ).Bardzo przykre i krzywdzące są słowa iż pielęgniarki po LM stanowią zagrożenie i pracują bez zachowania zasad aseptyki.Mam ukończony kurs z epidemiologii i niestety nie mogę się zgodzić z tego typu słowami.

#22  2017.06.28 09:02:50 ~piel

Czy tylko Pan Minister do tego doprowadził? Jeszcze dwa tygodnie temu czytałam tu komentarze magisterek z specjalizacją jak to tylko dla Nich się należy itd, a rozważając temat pracy to cała reszta do toalet i pampersów. Niedługo już w ogóle nie będzie tych od jak to określono niższych celów i jak myślicie na kim się system odgryzie? Na szacunek to niestety ale pracuje się latami.

#23  2017.06.28 09:31:18 ~palomita

Strajk! Nie zgadzam się na taką nie sprawiedliwość

#24  2017.06.28 11:11:02 ~zira

Ten zawód jest kompletnie zaniedbany przez wszystkich .Kontrakty, brak urlopów ,brak psychologa ,urlopów zdrowotnych płatnych jak nauczyciele,brak adekwatnego wynagrodzenia,sprzętu medycznego , traktowania jak malych dzieci przez górę,okrojona obsada .Ciągle niezadowolenie wszystkich dookoła .

#25  2017.06.28 11:14:23 ~Gość

Do17.wyobraznia jest wazniejsza od wiedzy.

#26  2017.06.28 12:39:42 ~S

Strajk? Hahaha, nie rozśmieszajcie mnie. Nie w tej grupie zawodowej. Kiedy był czas i prawie cała Polska czekała na sygnał uchwalono 4X 400 co skutecznie uspilo polskie pielegniarstwo. Teraz kiedy jedne dostaną dużo a drugie znacznie mniej, to do strajku będą gotowe tylko te co dostały mniej. Te co dostały dużo nie pójdą bo po co ? Oj głupie, głupie pielęgniarki. I jeszcze raz: beznadziejnie głupie pielęgniarki.

#27  2017.06.29 14:01:48 ~do 13 zuza

Pielegniarki po LM same z checia odejda z tego Burdelu po 40 latach pracy . i to juz sie zacznie w pazdzierniku wtedy cala reszta bedzie miala pole do popisu i jak to powiedzial Komendant Z Filmu u pana boga w ogrodku>"kiedys tez zostniesz komendantem w jakims komisariacie ,i niech Bog broni te miejscowosc" :D

#28  2017.06.30 00:58:57 ~Gosia

Do 27.podoba mi się Twój punkt widzenia.i niech Bóg broni.

#29  2017.07.16 14:56:42 ~Piel.

Do 26 prawda gdybym tak dorwała Lucynę Dargiewicz. ty babsztylu bez honoru zdrada o 3 w nocy masz nie darowane !

#30  2017.07.16 14:58:13 ~Piel.

Do 27 nie tak odejdą mam 70 letnią koleżankę w przychodni i ma zamiar jeszcze pracować, pracować i pracować.