Komentarz na pielegniarki.info.pl: Jestem przewodnicząca związku w jednym ze szpitali i jestem taka wkurzona, że nie wiem co robić...

Projekt ustawy o minimalnym wynagrodzeniu a wynagrodzenia pielęgniarek i położnych

29 czerwca 2017 - Senat dziś (godz. 9.05) przyjął ustawę o wynagrodzeniach w ochronie zdrowia bez poprawek, czyli w brzmieniu uchwalonym przez sejm w dniu 8 czerwca 2017 roku. Ustawa zostaje skierowana do podpisu prezydenta...

Wczoraj senacka komisja zdrowia rozpatrywała poprawki do ustawy zgłoszone na plenarnym posiedzeniu senatu.

Zajęło to komisji około jednej minuty. Dokładnie nie wiem bo nie włączyłem stopera.

Dziś senat załatwił sprawę w około 3 minut. 

Ustawa zostaje skierowana do prezydenta. 

Zresztą nie wiem, może już podpisał. Mamy juz godzinę 9.19

Czyli podział pielęgniarek i położnych pozostaje taki jak opublikowaliśmy w bieżącym numerze miesięcznika branżowego - Ogólnopolska Gazeta Pielęgniarek i Położnych - nakład 30 tysięcy egzemplarzy. 

 

Mariusz Mielcarek
 

Komentarz na pielegniarki.info.pl:

Jestem przewodnicząca związku w jednym ze szpitali i jestem taka wkurzona, że nie wiem co robić to jest jakieś chore co mam powiedzieć moim magisterkom?
 

Zobacz komentowany artykuł: Senat dziś (godz. 9.05) przyjął ustawę o wynagrodzeniach w ochronie zdrowia bez poprawek, czyli w brzmieniu uchwalonym przez sejm w dniu 8 czerwca 2017 roku. Ustawa zostaje skierowana do podpisu prezydenta...
 

Zobacz także:

Aktualności według działów:
Działalność wiceministra zdrowia (pielęgniarki)
Dofinansowane specjalizacje
Wynagrodzenia pielęgniarek i położnych


 

Komentarze użytkowników

#1  2017.06.29 17:00:08 ~służba

Jak zwykle pudło>

#2  2017.06.29 17:03:52 ~ana

ROBIMY STRAJK ! ZBIERAJMY SIE!

#3  2017.06.29 17:08:57 ~Kasia

Rozwiązanie jest proste nie podpisujmy aneksów drogie Panie !

#4  2017.06.29 17:32:51 ~piel.

Świat się kręci :-))) BYŁO-JEST- I BĘDZIE TAK SAMO nawoływanie garstki ludzi do jakiś strajków czy nie podpisywania czegoś nic nie da.

#5  2017.06.29 17:35:22 ~wrocław

Jeśli jesteś przewodniczącą związków, to ja współczuję wszystkim co do tych związków należą, skoro Ty nie wiesz co masz powiedzieć albo co zrobić i pytasz na portalu. WSTYD

#6  2017.06.29 17:54:24 ~SDAS

Piszmy wszystkie na profilu facebookowym prezydenta o nie podpisywanie tej ustawy !

#7  2017.06.29 17:56:16 ~Marzenia

Panie redaktorze rozpocznijmy taką akcje fejsbookową !

#8  2017.06.29 18:17:52 ~Mgr.

Tak zrobmy taką akcję. Próbujmy chociaż. szanse marne bo nasz prezydent D. podpisuje wszystko co mu podsuną!

#9  2017.06.29 18:48:55 ~mgr spec

Powiedz im że mają iść na secjalizację. teraz nie ma wyjścia.

#10  2017.06.29 19:05:20 ~Ania

A czy Pani przewodniczaca przez przypadek nie jest mgr ze specjalizacja? Jesli tak,to nic nie musi Pani robic,strzal w dyche puki co. Teraz trzeba cos zrobic np.72 kursy z cxynnosci pielegnacyjnych ,kto bedzie mial na gore,kto nie do grupy najnizszej. Czas to pieniadz. Z pewnoscia znajdziecie grupe ,ktora zrobi na wszelki wypadek 80 kursow. Niech kolo glupoty sie kreci,a inni niech pracuja za godziwe pieniadze. Dla reszty nawet mgr ze spec-sprzeciw i jeszcze raz sprzeciw i ta banda darmozjadow w czepkach do roboty,koniecznie do najnizszej grupy. Niech sobie przypomna paniusie jak to sie zyje za2 tys.

#11  2017.06.29 19:09:16 ~Ola

Wlasnie powiedz im, ok 4 tys plus 3 kursy po srednio 500 ale minus. Koniecznie im to powiedz. Aha powiedz jeszcze oddzialowym,zeby im wolne daly,a jaknie moga to sie zrobi. Jak juz wpaca kase to panie pomoga usprawiedliwia. Cyrk,ale prosze nie zapomniec im powiedziec

#12  2017.06.29 19:27:32 ~Do #3

Jeżeli należy Ci się podwyżka wynagrodzenia pracodawca da Ci do podpisania umowę z nową stawką. Oczywiście możesz odmówić, wówczas pracodawcy wystarczy potwierdzenie dwóch świadków o Twojej odmowie. Będzie mu to potrzebne tylko jako dowód, że nie mógł zrealizować przepisów ustawy. Ty pozostaniesz z dotychczasową stawką. Będzie to pewnie jedyny przypadek kiedy pracownik nie chce podwyżki wynagrodzenia.

#13  2017.06.29 19:30:53 ~piel.

Co im masz powiedzieć ? To akurat bardzo proste . Powiedz im, że błąd, który popełniły zapisując się do tej organizacji mogą naprawić - WYPISAĆ SIĘ.

#14  2017.06.29 19:34:53 ~Baba

Rozwiązanie jest tylko jedno drogie panie! REZYGNACJA Z DODATKOWYCH MIEJSC PRACY! Wtedy wszystko upadnie, otworzą się wszystkim oczy i zobaczą ile jest pielęgniarek. Sama już w styczniu to zrobiłam, trzymam się jednej pracy. Dziewczyny wróćcie do domów i rodzin! Nikt wam tego czasu nie zwróci, a póki co jeszcze możecie nadrobić.

#15  2017.06.30 09:28:37 ~do baba

To chyba jedyne rozwiązanie trzymać się pracy etatowej np. przez pół roku (do niedawna nie dorabiałyśmy i żyłyśmy) wyszłyby wtedy wszystkie braki personalne.Pan,doktor'' to nawet L4 nie wypisze bo mu za to ZUS nie płaci a Panie pielęgniarki będą wypisywać recepty jaja jakieś.

#16  2017.06.30 11:15:45 ~Aqua

Do 14 - Głos wołającego na pustyni.

#17  2017.07.03 10:08:56 ~Anna

Drogie koleżanki nie dajmy się sklócić! Pracujmy tylko na jednym etacie-zrøbmy to wszystkie, naprawdę tylko w ten sposøb coś osiągniemy. To nadludzka praca. Powinnyśmy pracować 15 lat w zawodzie i tak jak służba pilicyjna czy straż przejść na zasłużoną, godną emeryturę. Nasze związki zawodowe niestety nie dbają o nas. Zmianowa praca, ogromny wysiłek zarøwno fizyczny jak i psychiczny włożony w trud naszej pracy, wiele nas kosztuje. Mamy również jedno zdrowie, którego się nie szanuje. Wymagania rosną a pensje stoją, same wiemy jak wygląda rzeczywistość. Każdy chce godnie żyć i pracować za uczciwe wynagrodzenie. Trzymajmy się razem i nie dajmy poróżnić! Jesteśmy w jednym worze i walczmy razem. Pozdrawiam.

#18  2017.07.03 13:06:33 ~Do #17

Funkcjonariusze policji wstępujący do służby po 1 stycznia 2013 roku mogą przejść na emeryturę po 25 latach służby i jeśli ukończyli 55 rok życia - nie pisz bzdur.

#19  2017.09.08 19:00:56 ~#19

25 lat służby i ukończony wiek 55 lat to mało ? Ja zaraz będę miała 55 lat , a do emerytury pozostały mi lata świetlne i mam zrujnowane zdrowie.Szlag mnie trafia jak patrzę na Was młodych,zdrowych emerytów,i to nie z emeryturkami 1500 zł jak pielęgniarki.Ale mam świadomość ,że sobie same jesteśmy winne.Zawsze pokorne,oddane,usłużne i w imię powołania gotowe do najwyższych poświęceń-pracy na 3 etaty,sprzątania przychodni,oddziału,pobierania najniższego wynagrodzenia bo szpital upadnie itp