Komentarz na pielegniarki.info.pl: Współczynnik pracy? Jak można robić rozbieżność w płacy współczynnikami dla osób wykonujących tą samą pracę!

Projekt ustawy o minimalnym wynagrodzeniu a wynagrodzenia pielęgniarek i położnych

29 czerwca 2017 - Senat dziś (godz. 9.05) przyjął ustawę o wynagrodzeniach w ochronie zdrowia bez poprawek, czyli w brzmieniu uchwalonym przez sejm w dniu 8 czerwca 2017 roku. Ustawa zostaje skierowana do podpisu prezydenta...

Wczoraj senacka komisja zdrowia rozpatrywała poprawki do ustawy zgłoszone na plenarnym posiedzeniu senatu.

Zajęło to komisji około jednej minuty. Dokładnie nie wiem bo nie włączyłem stopera.

Dziś senat załatwił sprawę w około 3 minut. 

Ustawa zostaje skierowana do prezydenta. 

Zresztą nie wiem, może już podpisał. Mamy juz godzinę 9.19

Czyli podział pielęgniarek i położnych pozostaje taki jak opublikowaliśmy w bieżącym numerze miesięcznika branżowego - Ogólnopolska Gazeta Pielęgniarek i Położnych - nakład 30 tysięcy egzemplarzy. 

 

Mariusz Mielcarek 

Komentarz na pielegniarki.info.pl:

Współczynnik pracy? Jak można robić rozbieżność w płacy współczynnikami dla osób wykonujących tą samą pracę! To jest niekonstytucyjne, a więc niezgodne z prawem. Wiecie co, ja już się prędzej przekwalifikuje niż doczekam się tu czegokolwiek z jakiejkolwiek strony. I myślę, że to będzie najrozsądniejsze.

Zobacz komentowany artykuł: Na posiedzeniu plenarnym senatu zgłoszono poprawki do ustawy o wynagrodzeniu w ochronie zdrowia. Poprawki dotyczą także sposobu podziału pielęgniarek i położnych na grupy oraz przypisanych im "współczynnikom pracy". Poprawki ma ponownie rozpatrzyć senacka komisja zdrowia.
 

Zobacz także:

Aktualności według działów:
Działalność wiceministra zdrowia (pielęgniarki)
Projekt ustawy o minimalnym wynagrodzeniu a wynagrodzenia pielęgniarek i położnych
Wynagrodzenia pielęgniarek i położnych

 

Komentarze użytkowników

#1  2017.06.29 21:56:11 ~Go

Jeśli nie widzisz się w zawodzie,to zmien pracę. Jest wiele zajęć dajacych większą satysfakcję i pieniądze niż pielegniarstwo.A-i nie niszczysz zdrowia

#2  2017.06.29 23:02:58 ~J.h

Jaki wspolczynnik dla mgr piel bez specjalizacji ale z podyplomowka z zarządzania w ochronie zdrowia

#3  2017.06.29 23:39:52 ~piel

Wnioskuję, że pielęgniarki same dążą do rozbieżności w płacy wykonując tą samą pracę. To takie trochę będę kosztem drugiego i abym tylko Ja miał lepiej.

#4  2017.06.30 00:19:14 ~Izek

Mam podobne pytanie jaki współczynnik dla mgr ze specjalizacją ale nie związaną z oddziałem na którym pracuję

#5  2017.06.30 05:07:30 ~Do #2

Gr. 9 - wsp.o,64 . Ustawa nie uwzględnia podyplomówek. Ustala ona tylko płace minimalne, Twój pracodawca może dać więcej wg własnego uznania i możliwości.

#6  2017.06.30 05:11:12 ~Do #4

Trudne pytanie. Ustawa określa jedynie wymagania - mgr ze specjalizacją. Sądzę, że mogą być różne interpretacje tego zapisu i w tym temacie powinna ukazać się jakaś interpretacja Ministra Zdrowia.

#7  2017.06.30 07:13:03 ~Anna

Ale mi ,ze nie biora uwage podyplomowek. Najpierw sie ustawicznie ksztalcic, a potem sie to nie liczy. To mozna inerpretowac tak , np. mgr i specjalizacja i podyplomowka jak dr.jezeli ma to byc uczciwe

#8  2017.06.30 07:46:48 ~Do #7

Zanim klikniesz "dodaj komentarz" przeczytaj swój komentarz. Tego nie da się zrozumieć.

#9  2017.06.30 09:38:26 ~Monika

Moja koleżanka w pracy powiedziała ( ma licencjat, który zrobiła kilka lat tamu, skonczyła wcześniej LM)---jest zakres czynności, który można wykonywać po specjalizacji i magisterce. Ja ich nie tknę. Nie będe pracowała za kogoś , kogo po pierwsze uczyłam, a po drugie , kto zarabia duzo więcej ode mnie. Za trzy lata idę na emeryturę. I wiecie co? -z jej punktu widzenia to święta racja.

#10  2017.06.30 10:11:30 ~Do 7

Uczciwie to może być że podyplomowe pomocne będzie podczas konkursu na wyższe stanowisko i wtedy większa płaca ,ale tak to z jakiej racji.Niestety 3 ma racje.

#11  2017.06.30 12:14:41 ~Anna

Do wyżej, z normalnej racji. Za darmo nikt tych szkol nie robił. Ja nie podzielilam pielegniarek .

#12  2017.06.30 12:43:36 ~Do #11

Aktualnie istnieją 3 poziomy wykształcenia pielęgniarek : - średnie ( po LM lub SM): - wyższe licencjackie; - wyższe magisterskie. Istnieje też kilka rodzajów kursów : - specjalizacyjne: - podyplomowe : - specjalistyczne; - kwalifikacyjne. Gdyby to wszystko zostało uwzględnione w ustawie należało by podzielić pielęgniarki na 11 grup ( 3 x 4 =12 12 - 1 ( studia podyplomowe nie są oczywiście dostępne dla osób z wykształceniem średnim ). Nie podjęłabym się dokonać takiego podziału i dla każdej grupy ustalić współczynniki.

#13  2017.06.30 13:31:51 ~Obserwator

Dziś cały dzień w mediach o proteście ratowników. Patrzcie i uczcie się.

#14  2017.06.30 13:39:17 ~Anna

Skoro ksztalcenie jest wymagane, to powinno byc doceniane.

#15  2017.06.30 13:43:34 ~Obserwator

Do 14 dalej się licytujcie. Ratownicy chociaż też mają zróżnicowane wykształcenie walczą o podwyżki dla wszystkich. Pielęgniarki tylko się kłócą. Żenada

#16  2017.06.30 14:09:35 ~Do #14

Twój ( co najwyżej ) licencjat poprawnie oceniono - gr. 9 - ws. 0,64

#17  2017.07.01 05:32:31 ~arti

Witam jak się ma sprawa dotycząca pielęgniarek naczelnych które nie posiadają studiów magisterskich z pielęgniarstwa

#18  2017.07.01 17:51:34 ~Do #17

Wymagania kwalifikacyjne dla pielęgniarek naczelnych :- tytuł magistra na kierunku pielęgniarstwo lub położnictwo i studia podyplomowe lub tytuł specjalisty w dziedzinie pielęgniarstwa lub promocji zdrowia i edukacji zdrowotnej lub organizacji i zarządzania lub w innej dziedzinie mającej zastosowanie w ochronie zdrowia (3), - tytuł magistra w innym zawodzie, w którym może być uzyskiwany tytuł specjalisty w dziedzinie mającej zastosowanie w ochronie zdrowia i licencjat pielęgniarstwa lub położnictwa lub średnie wykształcenie medyczne w zawodzie pielęgniarka lub położna i studia podyplomowe lub tytuł specjalisty w dziedzinie pielęgniarstwa lub promocji zdrowia i edukacji zdrowotnej lub organizacji i zarządzania lub w innej dziedzinie mającej zastosowanie w ochronie zdrowia (3), - licencjat pielęgniarstwa lub położnictwa i tytuł specjalisty w dziedzinie pielęgniarstwa lub promocji zdrowia i edukacji zdrowotnej lub organizacji i zarządzania (5), - średnie wykształcenie medyczne w zawodzie pielęgniarka lub położna i tytuł specjalisty w dziedzinie pielęgniarstwa lub promocji zdrowia i edukacji zdrowotnej lub organizacji i zarządzania (6) - w okresie przejściowym do 31 grudnia 2020 r.