Pierwsze pismo redakcji portalu pielęgniarek i położnych do wiceministra zdrowia pani Józefy Szczurek- Żelazko.

Deprecjacja zawodu pielęgniarki w nowej ustawie o wynagrodzeniach zasadniczych.

         

WAŻNE!

1 lipca 2017 - Zobacz jaki średni wzrost wynagrodzenia zasadniczego (w ciągu najbliższego 2,5 roku) dla pielęgniarek i położnych w grupie 9 - "pielęgniarka i położna bez specjalizacji" (grupa obejmuje także magistrów pielęgniarstwa i położnictwa!), przewiduje nowa ustawa o wynagrodzeniach w ochronie zdrowia autorstwa ministra Radziwiłła oraz wiceminister zdrowia (pielęgniarka).

1 lipca 2017 - Zobacz jaki średni wzrost wynagrodzenia zasadniczego przewidziano w nowej ustawie o wynagrodzeniach w ochronie zdrowia dla osób w grupie 8 - "pielęgniarka i położna ze specjalizacją".

1 lipca 2017 - Wiceminister zdrowia (pielęgniarka) dokonała rzeczy niemożliwej: ustawą zrównała wysokość najniższego wynagrodzenia pielęgniarki z tytułem licencjata i magistra pielęgniarstwa z wysokością najniższego wynagrodzenia opiekuna medycznego. Pani wiceminister ma swój solidny wkład w deprecjonowanie zawodu pielęgniarki i położne w Polsce.

Zobacz także:

Deprecjacja zawodu pielęgniarki w nowej ustawie o wynagrodzeniach zasadniczych.

Komentarze użytkowników

#1  2017.07.03 12:39:18 ~S

Ciekawe co odpowie p. Ziuta Szczurek-Żelazko.

#2  2017.07.03 12:50:45 ~E.K

Ciekawe to mało powiedziane. Pani Józefa pewnie nie widzi żadnej różnicy. Szkoda,że na stanowiskach ludzie czesto zapominają co znaczy słowo pielegniarka i jak wygląda ich praca. Pozdrawiam gorąco byłą pielegniarka!

#3  2017.07.03 13:04:18 ~funia

Poproszę o komentarz ze strony izbianek i związku zawodowego! cieszą się z sukcesu?

#4  2017.07.03 13:08:12 ~piel

Proszę podać prawdziwe zarobki Pań z Izb. Chciałabym się dowiedzieć jak ustalany jest tam współczynnik płacy.

#5  2017.07.03 13:47:11 ~kARI

Obecnie pielęgniarki zarabiają tyle samo co sanitariuszki w wielu szpitalach, więc zostaje po staremu.

#6  2017.07.03 14:01:16 ~Aqua

Czekamy na odpowiedź.

#7  2017.07.03 14:20:39 ~Do #4

Władze naczelnej izby pip na pierwszym posiedzeniu w nowej kadencji w dniu 3 stycznia 2012 roku podjęły uchwałę w sprawie podwyżki wynagrodzeń. Wzrost wynagrodzenia dla wiceprezesa, sekretarza i skarbnika naczelnej izby był spowodowany podniesieniem wskaźnika według, którego oblicza się wysokość płac powyżej wymienionych osób. Dotychczas wskaźnik ten wynosił 300% płacy w sektorze przedsiębiorstw bez wypłat nagród z zysku. Rada Naczelna podniosła ten wskaźnik do 350%. - obecnie 15 360 zł Wskaźnik dotyczący wynagrodzenia prezesa naczelnej izby pozostawiono na niezmienionym poziomie. Wynosi nadal 400% płacy w sektorze przedsiębiorstw bez wypłat nagród z zysku. Czyli w chwili obecnej wynagrodzenie to wynosi ponad 17 550 złotych brutto. Naczelna Rada PiP zdecydowała także, że wynagrodzenie przewodniczącej okręgowej izby nie może być niższe niż 250% płacy w sektorze przedsiębiorstw bez wypłat nagród z zysku, czyli 10 800 złotych brutto za cały etat. Natomiast wynagrodzenie wiceprzewodniczącej, sekretarza, skarbnika okręgowej izby nie może być niższe niż 200% płacy w sektorze przedsiębiorstw bez wypłat nagród z zysku, czyli wyniesie ono ponad 8 800 złotych brutto za cały etat. Ale o wysokości wynagrodzenia powyższych osób decydują poszczególne okręgowe izby, z tym że ich wynagrodzenie nie może być niższe od powyższych kwot. Wyższe tak. Izba wypłaca powyższym osobom tzw. trzynastki, czyli dodatkowe wynagrodzenie roczne. Przeciętne wynagrodzenie miesięczne w sektorze przedsiębiorstw bez wypłat nagród z zysku - okres obowiązywania: od 1.05.2017 do 31.05.2017 - 4.389,04 zł (Dz. Urz. GUS z 2017 r. poz. 27)

#8  2017.07.03 14:21:00 ~mgr spec

Wiecie, ze im dluzej analizuje ta cala ustawe, tym mniej z niej rozumiem. Co to ma byc? Sadzilam ze ma ona na celu docenienie Nas, masakra!

#9  2017.07.03 14:32:13 ~Asia

Na kursach maja ok 50 zl za 45 min. Coraz bardziej wymagajacy jest nasz zawod pod wzgledem ilosci kursow,szkolen -oczywiscie platnych. Intelektualistki nie zorientowaly sie,ze to nie o nie chodzi tylko o bat dla reszty,zeby bogacila te ktore sa cwansze i operatywniejsze. Napisalam wczoraj,ze system wynagradzania jest niesprawiedliwy w stosunku do pewnej grupy naszych kolezanek. Jakis klapacz zapytal czy ma mi oddac czesc swojego zarobku. Wiec informuje,zabieram glos zgodnie z moim przekonaniem,ale jalmuzne kolezanko oddaj pod kosciolem,zwazywszy ,ze jak mniemam jeszcze duzo wody uplynie nim mi dorownasz tak w wyksztalceniu jaki w doswiadczeniu. Trzeba umiec wykorzystac mozg,ale czasami serce tez sie przydaje. Tego widac uczono w starym systemie,a osobowosc tez ma duzo do powiedzenia. Wiec mysle,ze te posty powinny byc imienne,wtedy mozna byloby wnioskowac jakie to przodowniczki tak ublizaja innym. Poziom niektorych komentarzy jest tak niegodny tytulow i wyksztalcenia ,ktorymi sie owe panie tytuluja. Zeby znowu nie zapropnowano mi oczywiscie sarkastycznie zrzutki dodam ,ze ukonczylam jednolite studia magisterskie na Um,posiadam wiele uprawnien europejskich,mam tez specjalizacje bo uznalam ze jest mi potrzeba,szanuje czlowieka bez wxgledu czy jest to kolezanka czy pacjent. Ludzim ponizajacym wlasna grupe zawodowa wspolczuje i nie wazne czy jest to mgr czy pirlegniarka po LM. Kultury wzajemnej zycze.

#10  2017.07.03 14:43:37 ~DO Asia

Brawo, zgadzam sie:)

#11  2017.07.03 14:47:06 ~piel. dypl

Zastanawiam się dlaczego Pan Minister Zdrowia a za nim posłowie i senatorowie nie przyjęli wspólnego kryterium dla lekarzy i pielęgniarek takiego jak dla pielęgniarek tzn. niższe wykształcenie (specjalizacja na poziomie średniego szkolnictwa medycznego) ma wyższy współczynnik od wyższego wykształcenia np. licencjatu pielęgniarstwa. W przypadku lekarzy np.lekarz stażysta otrzymać powinien większy współczynnik od lekarza z tytułem specjalisty drugiego stopnia w dziedzinie medycyny !

#12  2017.07.03 14:51:03 ~piel.

A izby mają się dobrze. Wynagrodzenia jak w #7 . Składki obowiązkowe, dofinansowanie z budżetu państwa. A jest ich 49 - jest to jedyna instytucja, której nie dotyczyła reforma administracji państwowej - ilość województw zmniejszono z 49 do 17, polikwidowano w byłych miastach wojewódzkich wszystkie wojewódzkie instytucje - pozostało tylko nadal 49 okręgowych izb pielęgniarek i położnych. Patrząc na wynagrodzeniach w izbach wiem po co i dlaczego. Kto zmieni to towarzystwo wzajemnej adoracji ?

#13  2017.07.03 14:51:13 ~Aqua

Do 9 "Ponieważ nie sobie, ale innym mówimy, słów używać winni jesteśmy nie tych, które nam się podobają, ale których słuchający mile przyjmują". W tym przypadku czytają.

#14  2017.07.03 15:13:09 ~Do #11

Co to jest "specjalizacja na poziomie średniego szkolnictwa medycznego" ? pewno jakiś dziwny twór wymyślony przez Ciebie. A te narzekające licencjatki, wysoko wykształcone po rocznej "pomostówce" niech przestaną narzekać na swój los i skończą prawdziwe studia.

#15  2017.07.03 16:20:22 ~ona

Ja jestem ciekawa tego z kad wezmą w 2021 roku kase na podwyżki dla pielegniarek? bo z ustawy wynika ze z dodatków brutto brutto ale jak mam to rozumieć? bo dajmy na to przykładowa piel z mgr i ze specjalizacją zarabia przykładowo 3200zł a żeby tam dotrzeć do tej minimalnej jej pensji to ok 2000zł podwyżki ma dostać i siłą rzeczy jej dodatek nie wystarczy zeby podniesc jej pesje to co zabiorą kawałek z mojego czy dopłaca z własnej kieszeni jeśli jestem pielegniarka w tej osttniej kategorii i nie bede miec podwyzki bo zarabiam cudem ciut wiecej niż ich min? Bo mam nadzieje ze nie wezmą mi bruttobrutto zeby kolezance podnieść pęsje? bo nie rozumiem?

#16  2017.07.03 16:22:29 ~My piel.

Co wy się spodziewacie od Ziuty ? tylko Ziuta inaczej nie można - ona nas też nie szanuje nawet nie raczyła pokazać się raz w mediach ogólnopolskich, udaje że nie widzi że polska pielęgniarka jest zaharowana i jeszcze bardziej przez was pisowski rząd degradowana ! SKANDAL ! CO TO ZA WICEMINISTROWA PIELĘGNIARKA, KTÓRA NIE POJAWIŁA SIĘ NA ŚWIĘCIE PIELĘGNIAREK 12 MAJA W WARSZAWIE, KTÓRA NAWET PRZEZ MEDIA NIE ZŁOŻYŁA NAM ŻYCZEŃ ! KOBIETO ZA KOGO SIĘ MASZ ? GDZIE KULTURA OSOBISTA I ETYKA ZAWODOWA ?

#17  2017.07.03 16:26:10 ~ona

Do 5 czasem sanitariusze więcej

#18  2017.07.03 16:26:47 ~do 14

Do 14 a może ty ich nie masz trollu nawet tych rocznych ? można przez 5 lat być głąbem a tylko wystarczy rok by być super specjalistą -to zależy od osoby uczącej się czy studiującej - tyle razy piszę koniec z kłótniami o wykształcenie! trolu rozumiesz ? przed nami merytoryczna walka !

#19  2017.07.03 16:27:05 ~ja

Do 16 super !

#20  2017.07.03 16:33:58 ~do 14

Jest to taki rodzaj wykształcenia, do którego podjęcia nie wymagane jest wyższe wykształcenie medyczne. W dla zawodów medycznych istnieją specjalizacje, których warunkiem koniecznym jest wyższe wykształcenie np. lekarz czy fizjoterapeuta.

#21  2017.07.03 16:55:08 ~pielęgniar

Co z tymi pielęgniarkami co już mają więcej niż 2500 zł a nie mają matury ,to im się obniży płace a magistrom się wyrówna do nich

#22  2017.07.03 16:58:37 ~mgr specj

Jaki by nie był temat to Wy tylko o tych swoich idiotycznych wykształceniach, czasem jak tak, to czytam co Wy piszecie to, nie żal mi Was że tak wszyscy kopią Was w dupę. JEDYNY ZAWÓD NA ŚWIECIE -JAK ŻMIJE OPLUWACIE SIĘ JADEM WZAJEMNIE a nie stajecie okoniem jedna za drugą, to kto Was ma szanować albo poważać. LUDZIE ZASTANÓWCIE SIĘ, TO PRZEZ SAME PIELĘGNIARKI TEN ZAWÓD UPADA NA DNO!

#23  2017.07.03 16:59:37 ~q

Ziuta,ale mi minister jak z koziej d. .t. .

#24  2017.07.03 17:00:20 ~lic.piel.

Panie Mielcarek - DZIĘKUJEMY - tylko tu mamy wgląd do aktualnych informacji nt. wykańczania pielęgniarstwa polskiego przez dobrą zmianę. W pozostałych mediach absolutna cisza - temat nie ważny, nie atrakcyjny. Redaktorzy tych wielkich mediów i mniejszych też, będziecie kiedyś maluczcy! W Polsce szczególnie - pielęgniarek jest i będzie jak na lekarstwo - a wy dopiero zrozumiecie sens tego zawodu - oby.

#25  2017.07.03 17:00:46 ~do 21

Jejku przeciez ustawa mowi o wynagrodzeniu minimalnym, wiec nikt Ci nie zabierze

#26  2017.07.03 17:01:13 ~Piel.

22-24 super i prawda !

#27  2017.07.03 17:04:20 ~ja

Do 20 bzdury - jest wymagane wykształcenie wyższe dla pielęgniarek

#28  2017.07.03 17:04:22 ~ja

Do 20 bzdury - jest wymagane wykształcenie wyższe dla pielęgniarek

#29  2017.07.03 17:06:24 ~piel.

Ziuta celowo deprecjonuje nasz zawód bo chce powrotu do liceów medycznych tak jak na ukrainie a ona tam blisko no i latwiej ściągnie ukrainki bo ukrainkom pielęgniarstwa nie będzie się chciało studiować !

#30  2017.07.03 17:24:41 ~do 28

A do jakich to specjalizacji dla pielęgniarek jest wymagane wyższe wykształcenie? Chyba pomyliłaś je ze stanowiskiem?

#31  2017.07.03 17:27:11 ~a_

Drogie Kolezanki, co z tzw. dodatkiem Zembali? Jakos nie znalazlam jasnej odpowiedzi. Bedzie dodadny do podstawy? czy zlikwidowany? Jak jest u Was?

#32  2017.07.03 17:54:30 ~Do #27

Nie wypowiadaj się w temacie, którego nie znasz .Zgodnie z ROZPORZĄDZENIEM MINISTRA ZDROWIA z dnia 29 października 2003 r.WSPRAWIE KSZTAŁCENIA PODYPLOMOWEGO PIELĘGNIAREK I POŁOŻNYCH(Dz. U. Nr 197, poz. 1923) § 3. Do szkolenia specjalizacyjnego, zwanego dalej "specjalizacją", może przystąpić pielęgniarka, położna, która: 1) posiada prawo wykonywania zawodu; 2) posiada co najmniej dwuletni staż pracy w zawodzie; Nie jest określone wykształcenie wyższe.

#33  2017.07.03 17:58:33 ~Do #18

" można przez 5 lat być głąbem a tylko wystarczy rok by być super specjalistą -to zależy od osoby uczącej się czy studiującej ". Piszesz o sobie, a to,że zostałeś super specjalistą to tylko Twoja opinia. Powodzenia w merytorycznej walce.

#34  2017.07.03 18:05:10 ~Do #31

Na ten temat było wiele wpisów w innych wątkach. Poszukaj.

#35  2017.07.03 18:08:49 ~piel-ki

Dopiero pierwsze - no ale dobrze, żeby nie Pan Mielcarek to kto by to zrobił - zobaczymy teraz kiedy i jaka odpowiedż będzie

#36  2017.07.03 18:13:55 ~P-ki

Do 32 pisane było w innym temacie, że obecnie żeby być pielęgniarką trzeba ukończyć studia wyższe. Apropos pani wiceminister: kiedy ujrzymy ją w końcu w mediach- no jak tam się mają pani normy zatrudnienia ? oczko w głowie pani podobno? może w końcu publicznie w mediach na ten ważny temat! co murzynki sobie pani znalazła za sprzątacze pensje ! a promocja zawodu ! dość głupich prostackich seriali paradokumentalnych albo komediowych o pielęgniarkach - to poważny i odpowiedzialny zawód !

#37  2017.07.03 18:14:17 ~Do 35

Odpowiedź będzie brzmiała "Propozycja została zaakceptowane przez OZZPiP"

#38  2017.07.03 18:16:13 ~Do #15

Nie ma czegoś takiego jak Twój dodatek "brutto brutto". Twój pracodawca dostaje na każdą pielęgniarkę z NFZ po 800 zł. Po dokonaniu wszystkich potrąceń wychodzi po ok. 230 zł netto. Teraz z otrzymanych pieniędzy musi dokonać podwyżek płac - to co pozostanie po tej operacji pozostanie do podziału. Niestety, aby koleżankom podnieść pensje Twój dodatek "brutto brutto" będzie niższy co nie znaczy, że ktoś Ci go zabierze - nikt Ci go na stałe nie dał.

#39  2017.07.03 18:18:00 ~erka

Do 24 prawda dziękujemy też kol. że pamięta o P.Mielcarku i ja dziękuje i moje koleżanki - bardzo doceniamy działania P.Mielcarka a może by tak więcej tych podziękowań - na co czekacie ? PODZIĘKOWANIA I SERDECZNOŚCI DLA PANA MIELCARKA - WIELKA ROBOTA - WSPIERAMY I WSPIERAĆ BĘDZIEMY ! :))) A PAZERNE TEŻ TO ZROBIĄ ? KIEDY JEDEN ETAT ?

#40  2017.07.03 18:19:24 ~ners

Do 33 prawda

#41  2017.07.03 18:24:44 ~Do #36

Obecnie nie ma kształcenia pielęgniarek na poziomie średnim - minimum to licencjat. Nie ma jednak żadnych przeszkód w uzyskaniu na dzisiaj specjalizacji dla pielęgniarek po LM czy SM - zgodnie z wpisem #32.

#42  2017.07.03 18:47:18 ~ja

Do 41 zgadza się i te po LM górą ale nas podzielili i dzielą a my zamiast wyjść tłumnie na ulicę, prowadzić strajk włoski do odwołania itp. to uprawiamy pazerstwo - nie niewolnictwo bierzmy się za pazerne !

#43  2017.07.03 19:24:22 ~S

Jeszcze raz to napiszę. Pielęgniarka, która dorabia nie jest pazerna - ona po prostu chcę mieć trochę lepszy byt. Jeżeli jesteś leniem patentowanym i nie chcesz dorabiać to nikt się przecież nie zmusza. Nie słyszałam, żeby pielęgniarki pracujące dodatkowo oskarżały o coś pielęgniarki na 1 etacie. Pracowitość jest cnotą : bez pracy nie ma kołaczy mówi stare polskie powiedzenie. Nie zaobserwowałam też takiej zawiści u lekarzy. A u nich dorabiam prawie każdy. Pielęgniarstwo nigdy nie stało dobrze finansowo. Ani 10 lat temu ani 20, kiedy pielęgniarek mających 2 prace było jak na lekarstwo.

#44  2017.07.03 19:24:29 ~piel

Tak, jak nas teraz dobili, to nigdy nie było! Jeszcze kopią leżącego!

#45  2017.07.03 19:30:35 ~Aqua

Do 43 - Pielęgniarka, która dorabia na X etatach chce mieć lepszy byt- pytam a dlaczego nie na 1 etacie ?

#46  2017.07.03 20:31:32 ~do43

Gdyby wszystkie tak myślały,to ZUS miałby emerytury pielęgniarskie z głowy.Jest drobny procent pielęgniarek,dla których cenne jest życie,a nie tylko piniądze

#47  2017.07.03 20:38:12 ~do AQUA

Święta racja! choć przez 2 miesiące 1 etat! i wtedy jak podskoczą płace za ten jeden etat to niech sobie pracują na 3, ale już za godne pieniądze dla ogółu. za 1.

#48  2017.07.03 21:04:10 ~Bea

W prezentowanych komentarzach przewarza najczęściej oskarżanie pielęgniarek pracujących na więcej niż jednym etacie oraz przepychanki słowne na temat wykształcenia, aż czasem serce boli gdy się to czyta, bo to niczemu nie służy :(. Potrzebne zamiast tego są dobre pomysły, żeby poprawić naszą sytuację. Jednym z takich dobrych pomysłów jest pismo p. Mielcarka - super. Przynajmniej coś się dzieje, a nie tylko wirtualne krzyki na forum, które czasem są niegodne zachowaniu pielęgniarki.

#49  2017.07.03 21:10:31 ~Aqua

Do 48 - jakie TY podjęłaś działania ? Jaki masz pomysł ?

#50  2017.07.03 21:13:48 ~Aqua

Do 46, 47- zmienić czyjeś myślenie to jak zmienić bieg historii :)

#51  2017.07.03 21:16:18 ~Bea

Mój pomysł polega na odwróceniu kierunku, w którym czasem idą te komentarze, aby zamienić to w coś dobrego. Wierzę, że w grupie siła! Dodam, że pracuję na jednym etacie.

#52  2017.07.03 21:20:25 ~Bea

Zgadzam się z #50 i nie wierzę, że uda się przekonać pielęgniarki do rezygnacji z dodatkowej pracy dlatego trzeba szukać innych rozwiązań.

#53  2017.07.03 21:32:49 ~Do 43

Puknij się w ten pusty, ptasi łebek i nie wyzywaj od leni pielęgniarek, które chcą pracować i godnie zarabiać na jednym etacie!

#54  2017.07.03 21:34:50 ~S

Do #45 ponieważ na 1 etacie trudno jest przeżyć. Chcesz tak żyć, bardzo proszę. Ja wybrałam dorabianie, bo mam co dać dzieciom na obiad. Dorabiam na umowę zlecenie ok. 100 godzin miesięcznie. Nie czuję się ani lepsza ani gorsza. Nie narzekam na inne koleżanki, robię swoje. Pewnie, że wolałabym mieć tylko 160 godzin w miesiącu, ale przypominam sobie czasy nocy prywatnych. Tam jedna drugiej oczy by wydlubala za to, żeby mieć taką noc. Ale żadna nie miała pretensji o to, że się dorabia i każda gdy tylko mogła zostać to na takiej nocy zostawała. Pielęgniarki mają bardzo wybiórczą pamięć.

#55  2017.07.03 22:10:29 ~Aqua

Do 54 - Czasy, o których wspominasz to inny wymiar, teraz kwestia dotyczy naszych żałosnych uposażeń - czyli jakieś 20 lat później - może mamy szansę na zmiany / ale nie chcemy. Jeśli pracujesz dodatkowo 100 godzin, to ja i myślę wiele innych pielęgniarek chcemy doczekać odpowiednich gratyfikacji finansowych BEZ +100. Praca, która nie zamydla obrazu braku personelu - ok.

#56  2017.07.03 22:10:46 ~gadula

Pielęgniarka która dorabia nie pracuje efektywnie , gdzieś i kiedyś musi odpocząć.Nie może być na 100% na okrągło bo się nie da. Tu jest wg.mnie problem,ona na 80% to ktoś z nią na zmianie 120% .

#57  2017.07.03 22:47:49 ~ana

Brawo!

#58  2017.07.03 23:49:30 ~S

Do #55 jak to inny wymiar ? Wtedy dorabialysmy też z powodu niskich uposazen - nie z innego powodu! Jeszcze raz: nigdy nie zarabialysmy dobrze. Moja mama też była pielęgniarką i pamiętam dobrze jak starała się by w domu niczego nie brakowało. Dzisiaj sama prowadzę dom i wiem, że ciężka pracą osiągnęłam pewien poziom. Nie chcę i nie zrezygnuję z niego bo komuś to nie pasuje. Nie narzekam. Jest mi teraz dobrze. Nie pracuję ponad siły ale się nie obijam. Robię tyle samo ile moje koleżanki. U mnie w pracy się lubimy i wspieramy.

#59  2017.07.04 00:07:57 ~Borsuk

Szczur odpowie ,że możemy lepiej zarabiać jak ruszymy dupy i ukonczymy studia magisterskie oraz specjalizację a następnie doktorat

#60  2017.07.04 05:21:18 ~ja

Wszystkie kilku etatowe wspomagacie dobijanie polskiego pielęgniarstwa

#61  2017.07.04 05:51:34 ~piel.

W wielu wątkach za główny powód obecnej złej sytuacji w pielęgniarstwie uznaje się pracę pielęgniarek na kilku etatach. Aby uznać to za słuszne należy odpowiedzieć sobie na kilka pytań. Ile pielęgniarek pracuje w polskiej służbie zdrowia ? Ile pielęgniarek dyżuruje w więcej niż jednym szpitalu ? Jeżeli podzielimy wynik odpowiedzi na pytanie drugie przez wynik odpowiedzi na pytanie pierwsze uzyskamy skalę tego problemu. Temat dyżurów pielęgniarek w więcej niż jednym szpitali był mi całkowicie nieznany, dowiedziałam się o nim z Portalu. Dotyczy on niemal wyłącznie dużych miast gdzie jest więcej niż jeden szpital. W „moim” szpitalu ( duża jednostka, szpital mający status wojewódzkiego w byłym mieście wojewódzkim) nie ma ani jednej pielęgniarki dyżurującej w drugim szpitalu – najbliższy jest w odległości ponad 30 km. A to, że ”wieloetatówki” , jak piszecie, wcześniej wychodzą czy później przychodzą na dyżur, śpią czy kąpią się na dyżurach,i ich praca jest niższej jakości i część ich zadań musicie Wy wykonywać jest tylko Waszym problemem. Same na to pozwalacie i same musicie ten problem rozwiązać.

#62  2017.07.04 06:37:43 ~Aqua

Do 58 - brak zrozumienia - to też Twoja sprawa.

#63  2017.07.04 06:52:51 ~Aqua

Do 61- W średnich i małych miastach nie ma problemów" skoczków zleceniowych" ? U Was jest sielanka, gratuluję.

#64  2017.07.04 07:12:07 ~Aqua

Może wszystkim ciężko pracującym na X etatach należy zafundować medale : " Dwie rzeczy nie mają granic ; wszechświat i ludzka głupota".

#65  2017.07.04 07:26:55 ~Piel

Do wszystkich krzykaczek - czy emeryci też mają zrezygnować z dodatkowych dochodów ? Czy to jest powodem niskich emerytur? Czy nauczycielki mają zrezygnować z korepetycji? Czy lekarze narzekają, że mają kilka prac ? Komu zatem najłatwiej dowalić za zły stan rzeczy? Oczywiście koleżance pielegniarce - "nie będzie małpa jedna miała lepiej ode mnie". Takiej głupiej grupy zawodowej że świecą szukać.

#66  2017.07.04 07:36:08 ~do65

Tobie to i łopatą niczego nie da się do głowy załadować,bo masz beton zamiast mózgu.

#67  2017.07.04 08:02:09 ~67

Jesteś bardzo, bardzo głupiutka 66.

#68  2017.07.04 08:06:42 ~Do #63

W średnich i małych miastach nie ma problemów" skoczków zleceniowych" - dotyczy to wyłącznie dyżurów szpitalnych. Po prostu nie ma gdzie skakać, długość skoków przekracza możliwości fizyczne skoczka. Nie dotyczy innych form , jak np. domowa opieka długoterminowa czy hospicyjna.

#69  2017.07.04 08:16:31 ~Aqua

68 - Czy 30-60 km to długi dystans ? Bo takie skoki pokonują.

#70  2017.07.04 08:30:41 ~66 do 67

Martw się o siebie

#71  2017.07.04 09:17:23 ~my

Do 66 prawda ale trafiłaś na pazerną-pazerną co udaje że nic nie rozumie - podłe i prymitywne korepetycje porównała jak by to było porównywalne idiotka ! albo troll!

#72  2017.07.04 09:18:57 ~my piel.

Do 65 chyba ty jesteś tą małpą - my pielęgniarki nie życzymy sobie takiego prymitywnego słownictwa!

#73  2017.07.04 09:24:47 ~P-NIARKI

Do 61 prawda a kiedy to ruszymy w końcu normy zatrudnienia etatowe nie zleceniowe? wyjdżmy w tej sprawie na ulice, nie dopuszczajmy zleceniowych do pracy, bojkotujmy je na oddziałach ! PANI WICEMINISTROWO PIELĘGNIARKO JAK SIĘ MA TWOJE OCZKO W GŁOWIE - NORMY ZATRUDNIENIA ? - POWIEDZ O TYM W OGÓLNOPOLSKICH MEDIACH - POKAŻ SIĘ ! NIE ZNAMY CIEBIE !

#74  2017.07.04 09:25:57 ~ja

Do 48 pismo to mało ile ich już było wiele z nich wylądowało w koszu!

#75  2017.07.04 09:30:01 ~obserw

Do 43 bzdury na potęgę dobry troll z pionu kierowniczego lub ministerialnego mógł to napisać albo mocno pazerna-pazerna(y) - nie pożyjesz zbyt długo z pazerności - szybsza starość, choroby, rozpad rodziny!

#76  2017.07.04 09:34:02 ~Piel.

Do 39 prawda ale macie kulturę podziękujcie P.Mielcarkowi za wysłanie pisma do wice-pielęgniarki kraju - i ogólnie podziękujcie za całokształt jego pracy.Panie Mielcarek a może by tak zorganizować walne spotkanie portalu - to jest nam potrzebne - co Pan na to?

#77  2017.07.04 10:15:21 ~magister p

Jak wam nie wstyd magister zrównana z opiekunem

#78  2017.07.04 10:16:43 ~mgr spec

Dziewczyny dajcie juz spokoj.nie jest Wam wstyd.ludzie Nas czytaja. czy juz zawsze maja o Nas mowic ze jestesmy dziwna grupa zawodowa, Zobaczcie co robia ratownicy.nie opluwaja sie tylko dzialaja. Wstyd mi jak to wszystko czytam, ZACZNIJMY SIE SZANOWAC!

#79  2017.07.04 10:19:13 ~MGR SPEC

No i oczywiscie dziekuje Panu Mielcarkowi za Jego dzialalnosc:)

#80  2017.07.04 10:25:21 ~Aqua

Do 77- NAM -nie brałam w tym udziału. Czekam na odpowiedź kto się do tego przyczynił. Pismo krótkie, bez zbędnych wywodów, pewnie nie będę zaskoczona.

#81  2017.07.05 14:48:44 ~Piel.

Ale się do władzy dorwała szczurek - żelazko "ładnie" podzieliła finansowo grupy medyczne, pielęgniarki - nagroda od premier murowana i to nie jedna zaprotestujmy przeciwko niemej wiceminister pielęgniarki nie dbającej o pacjentów w Polsce - brak norm zatrudnienia - na oddziałach pielęgniarki zombi !

#82  2017.07.05 14:53:13 ~nurse

Do 43 sama odpowiedziałaś sobie że tych dorabiających było jak na lekarstwo bo pielęgniarki szanowały siebie a teraz obrzydliwy hedonizm i pazerstwo uprawiają gorzej jak u zwierząt ! przegonimy was koniec odsypiania dyżurków !

#83  2017.07.05 14:53:45 ~my!

Do 81 popieramy !

#84  2017.07.05 14:54:11 ~ja

Do 82 prawda

#85  2017.07.19 22:27:13 ~piel ze sp

Tylko gadacie. ta taka ta siaka. ta ze specj. ta bez. chore. weźcie się do działania. nie podoba nam się to rzucamy wypowiedzeniami. gderacie tylko .nie będą się liczyli.tylko konkretne działanie przyniesie efekt.

#86  2017.07.25 11:55:36 ~JA

Jestem pielegniarka i połozna.Dwa dyplomy. Mam licencjat z połoznictwa.studia mgr ze Zdrowia Publicznego na WNoZ UM. Dodatkowo Studia Podyplomowe w zakresie , Zywienia Klinicznego na UM. Pracuje jako pielegniarka anestezjologiczna, bez specjalizacji.Dedykuje wszystko panu (! ) Ministrowi.

#87  2017.07.26 00:27:38 ~postronny

Nie chcę krytykować żadnej z pań Chcę tylko żebyście odpowiedziały sobie czy chciałybyście żeby na wakacje wiózł wasze dzieci który właśnie skończył 8 godzinną jazdę na trasie w pksie