Drugie pismo redakcji portalu pielęgniarek i położnych do wiceministra zdrowia pani Józefy Szczurek- Żelazko.

Deprecjacja zawodu pielęgniarki w nowej ustawie o wynagrodzeniach zasadniczych.

         

WAŻNE!

1 lipca 2017 - Zobacz jaki średni wzrost wynagrodzenia zasadniczego (w ciągu najbliższego 2,5 roku) dla pielęgniarek i położnych w grupie 9 - "pielęgniarka i położna bez specjalizacji" (grupa obejmuje także magistrów pielęgniarstwa i położnictwa!), przewiduje nowa ustawa o wynagrodzeniach w ochronie zdrowia autorstwa ministra Radziwiłła oraz wiceminister zdrowia (pielęgniarka).

1 lipca 2017 - Zobacz jaki średni wzrost wynagrodzenia zasadniczego przewidziano w nowej ustawie o wynagrodzeniach w ochronie zdrowia dla osób w grupie 8 - "pielęgniarka i położna ze specjalizacją".

1 lipca 2017 - Wiceminister zdrowia (pielęgniarka) dokonała rzeczy niemożliwej: ustawą zrównała wysokość najniższego wynagrodzenia pielęgniarki z tytułem licencjata i magistra pielęgniarstwa z wysokością najniższego wynagrodzenia opiekuna medycznego. Pani wiceminister ma swój solidny wkład w deprecjonowanie zawodu pielęgniarki i położne w Polsce.

3 lipca 2017 - Pierwsze pismo redakcji portalu pielęgniarek i położnych do wiceministra zdrowia pani Józefy Szczurek- Żelazko.

Zobacz także:

Deprecjacja zawodu pielęgniarki w nowej ustawie o wynagrodzeniach zasadniczych.

Komentarze użytkowników

#1  2017.07.04 15:01:27 ~służba

NIHIL NOVI -:(

#2  2017.07.04 15:22:03 ~piel.lic.

Pisać pisma, może w końcu oprzytomnieją nasze władze.

#3  2017.07.04 15:24:14 ~piel piel

A myśli Pan,że Szanowna Pani odpisze? .Mam co do tego obawy :(

#4  2017.07.04 17:02:33 ~b.b

Proponowalabym nastepnym razem pani Szczurek-zelazko zadac jdnak pytanie jak krowie na rowie z dokładnym wyszczególnieniem co jest dyskryminujace w stosunku do innych grup zwodowych.Czyli ze inne zawody z wyzszym wyksztalceniem znalazly sie w wyzszym wspolczynniku pracy,a wszystkie pielegniarki bez specki,niezaleznie od wykształcenia zostały zrownane do zawodow medycznych ze srednim.A obrazowo to jestesmy razem z opiekunem medycznym,ktory wiedza,kompetencjami,odpowiedzialnoscia zawodowa nie dorownuje napewno pielegniarce,nawet z wyksztalceniem srednim.

#5  2017.07.04 17:16:28 ~Aqua

Pismo konkretne, ujmuje sedno. Czekamy na odpowiedź,

#6  2017.07.04 17:31:47 ~mgr spec

Ja rowniez dostalam pismo od Rzecznika Praw Obywatelskich

#7  2017.07.04 18:43:58 ~Do #7

Jakie znaczenie ma ta informacja, jeśli nie przekażesz treści ? Takie samo jak - Ja nie dostałam pisma od Rzecznika Praw Obywatelskich

#8  2017.07.04 18:50:02 ~DO 8

PRZECZYTAJ POST 4---OJ OJ NIC TU SIE NIE ZMIENIA:)

#9  2017.07.04 19:23:28 ~pielegniar

Ja się was pytam czy w tym kraju gdzie pracuje ok 300 tys pielęgniarek nie ma komu zorganizowac pikiety pod sejmem i wywieźć Radziwiłła i Szczurek żelazko na taczce

#10  2017.07.04 19:39:07 ~Do #9

Poczytaj, poczytaj a może nawet uda Ci się zrozumieć, choć to trudne. Co ma wspólnego mąż przebywającej za granicą pani Kasi ( która nie może opublikować listu ) z osobą podpisującą się ~mgr spec #7 która tylko mówi, że go ma . To prawda - "-OJ OJ NIC TU SIĘ NIE ZMIENIA". Dalej są zbędne. niczym nieuzasadnione wpis jak Twój

#11  2017.07.04 19:49:21 ~DO 11

Hahahahha wiem co pisze i dlaczego, Ty nie musisz przeciez tego zrozumiec:)

#12  2017.07.04 20:10:14 ~Ala 1

Szczurek to najgorszy wiceminister działa ze szkodszkoda dla pielęgniarek to karierowiczka dba tylko o własny interes

#13  2017.07.04 20:21:12 ~Do #12

Każdemu zdarzają się pomyłki. Jeden się do nich przyznaje, drugi jak pewnie na magistra przystało kwituje swój błąd "Hahahahha". I to by było na tyle.

#14  2017.07.04 20:43:59 ~do 14

Wiele razy pisalam tu co mysle na temat jarmarcznych sporow, wiec sama w nie nie mam zamiaru wchodzic. Zycze milego wieczoru i pozytywnego nastawienia do ludzi. Pozdrawiam mgr spec:)

#15  2017.07.05 11:15:31 ~Luna

Ludzie się z was śmieją

#16  2017.07.05 11:32:48 ~ja

Do 4 ja nie otrzymałam a wysłałam

#17  2017.07.05 11:34:39 ~My piel.

Do 10 poprośmy P.Mielcarka :Panie Mielcarek wodzu nasz: pleas, pleas, pleas :)))))))))))))))))))))))))))))))))

#18  2017.07.05 11:35:29 ~do16

Do 16 enigmatyczne napisz konkretnie

#19  2017.07.05 12:13:24 ~do16

Super,śmiech to zdrowie,więc na zdrowie ludziom

#20  2017.07.05 16:25:15 ~Btava

Drogie pieleg.kiedys byl inny system ksztalcenia,a wiec o co te klotniie.Wszystkie wykonujecie te sama prace;czy po LM,czy studiach.Jestescie zalosne.To srodowisko to istna zasciankowosc

#21  2017.07.05 20:56:31 ~Do #18

Idźmy dalej - kiedy i gdzie koronacja P. Mariusza ( słuszna, popieram ) ?

#22  2017.07.06 15:34:41 ~studentka

Ja bym jeszcze ją zapytała, czy myśli, że takie pieniądze zachęcą kogoś do tego zawodu. Za rok będę zdawać dyplom i jeśli będę miała wybór: praca w zawodzie za 2000zł, a praca w sklepie za 2500zł lub więcej, to chyba sobie daruję pielęgniarstwo.

#23  2017.07.07 11:10:35 ~do # 21

Kompletnie nie wiesz czlowieku co piszesz jak nie wiesz jaki byl i jest System ksztalcenia to sie nie wypowiadaj , dawniej byly licea i byly tez jednolite studia magisterskie na ktore mozna bylo uczeszczac po liceum medycznych. PROSZE SIE NIE WYPOWIADAC JAK NIE WIE SIE JAKI BYL KIEDYS SYSTEM ksztalcenia !

#24  2017.07.07 22:54:17 ~Basia Piel

Zastanówmy się koleżanki nad jednym. Czemu ma służyć ten wyścig w podnoszeniu kwalifikacji? Z moich obserwacji wynika, że koleżanki pielęgniarki w jednym czasie robią po dwie specjalizacje. Odpowiedzmy sobie na pytanie, co tak naprawdę będą te koleżanki umiały po zakończeniu? Mam ogromne obawy co do wiedzy zdobytej na dwóch specjalizacjach, pomijając, że 160 godzin miesięcznie muszą wypracować, a rodzina i czas dla dzieci? Czy na tym ma polegać podnoszenie kwalifikacji? Spółki tylko zacierają ręce i proszą Pana Ministra o właśnie taką decyzję, która naszym koleżankom ze spółek zapewni duże dodatkowe dochody. Mam świadomość, że większość specjalizacji jest dla pielęgniarek bezpłatnych, ale ktoś musi pokryć koszty tych specjalizacji, przecież nasze koleżanki nie będą wykładać charytatywnie. Nie dajmy się zwariować. A w Ministerstwie powinni się zabrać do pracy nad podziałem kompetencji, skoro dokonali podziału wynagrodzenia za dokładnie taką samą pracę wykonywaną przez specjalistkę, magisterkę, czy koleżanki po liceum i taką samą odpowiedzialność. Pieniądze będziemy otrzymywać za wykształcenie, a nie za wykonywaną pracę. Moim zdaniem to jest celowe zamieszanie naszym środowiskiem.

#25  2017.07.08 17:28:55 ~mena

Szanowna p. Żelazko niech pani przestanie mienić się pielęgniarką. To, że ukończyła p. studia pielęgniarskie nie upoważnia pani do reprezentowania nas pielęgniarek i położnych, skoro sama pani jako zawód wpisuje: menadżer ochrony zdrowia. Niech nam pani nie składa już nigdy życzeń z okazji naszego święta. Chcąc nas oszukać i "zamydlić oczy" awansowano panią - o czym szumnie informowały nas Izby. Ciekawe jaki panią obejmie współczynnik pani ma " tylko" mgr, bo studia podyplomowe: Audyt Wewn. Jedn. Sekt. Fin. Publ. (2004) - chyba nie są specjalizacją? Ja głupia pisałam do pani email- e myśląc, ze pani nas zrozumie, będzie walczyła mimo wszystko a pani co zrobiła? .nie napiszę słów, które chciałabym pani powiedzieć. Koleżanki/ koledzy, proszę nie piszcie, że p. Żelazko jest pielęgniarką. Nie jest nią. To tylko była zasłona dymna naszego rządu, żeby nam pokazać jak to są dla nich ważne nasze sprawy. http://www.sejm.gov.pl/Sejm8.nsf/posel.xsp? id=373&type=A

#26  2017.07.21 23:31:16 ~Zenon

A ile te kobiety zarabiają że chcą im obniżyć w tym i następnych latach pobory? przeciez będą nareszcie progresywne podwyżki płac.

#27  2017.07.25 23:54:22 ~mąż pielęg

Dziewczyny jest was 300 tysięcy Zostawcie na jeden dzień pacjentów opiekunom medycznym Jak nie zrozumieją zostawcie na tydzień A panu panie Duda i pani pani Żelazko życzę aby kiedy nadejdzie taka chwila żeby zajął się państwem troskliwie opiekun/ka medyczny zamiast pielęgniarki

#28  2017.07.27 10:09:52 ~v

A ja uważam, ze pielęgniarkom się w dupach poprzewracało .i tyle na ten temat.

#29  2017.07.28 00:12:16 ~do #28

Poprzewracało, oj poprzewracało, ale chyba tobie w głowie obyś nigdy nie musiał się zniżać do korzystania z pomocy pielęgniarki obyś, kiedy już przyjdzie na ciebie pora, szybko uwolnił ten ziemski padół od swojej osoby a do tego czasu życzę ci zdrówka