Spotkanie wiceminister zdrowia (pielęgniarka) z konsultantami krajowymi w dziedzinach pielęgniarstwa. Zobacz zdjęcia.

Działalność wiceministra zdrowia (pielęgniarki).

Wideo powyżej: W dyskusję na plenarnym posiedzeniu sejmu, o ustawie w sprawie wynagrodzeń w ochronie zdrowia, włączyła się posłanka (pielęgniarka) Bernadeta Krynicka.


Spotkanie wiceminister zdrowia

z konsultantami krajowymi w dziedzinach pielęgniarstwa

10 lipca 2017 r. w Ministerstwie Zdrowia odbyło się spotkanie wiceminister zdrowia Józefy Szczurek-Żelazko z konsultantami krajowymi w dziedzinach pielęgniarstwa. Podczas spotkania konsultanci krajowi poruszyli kwestie dotyczące realizacji ustawowych działań konsultanta oraz temat współpracy z konsultantami wojewódzkimi, m.in. w zakresie sposobów skutecznego pozyskiwania informacji o sytuacji kadrowej pielęgniarek i położnych.

Podczas dyskusji omówiono przede wszystkim problematykę dotyczącą:

  • zabezpieczenia potrzeb kadrowych, w tym roli kształcenia przed- i podyplomowego,
  • dostępności i jakości sprawowanej opieki pielęgniarskiej nad pacjentem – w aspekcie organizacji pracy oraz przestrzegania standardów opieki,
  • roli i miejsca pielęgniarek i położnych w kontekście projektowanych zmian przepisów w aktach prawnych i wykonawczych oraz wynikających z nich nowych zadań dla pielęgniarek i położnych.

Do ustawowych zadań konsultantów krajowych w dziedzinach pielęgniarstwa do realizacji w II półroczu 2017 r. należałoby m.in.:

  • doskonalenie metod pozyskiwania danych na temat sytuacji kadrowej pielęgniarek i położnych z uwzględnieniem szczegółowych dziedzin pielęgniarstwa,
  • podejmowanie działań mających na celu podniesienie jakości opieki pielęgniarskiej i zwiększenie jej dostępności oraz dokumentowanie wykonywanych czynności.

Kolejne spotykania będą organizowane cyklicznie.

źródło informacji: strona internetowa mz

zdjęcie: strona intenetowa mz


3 lipca 2017 - Pierwsze pismo redakcji portalu pielęgniarek i położnych do wiceministra zdrowia pani Józefy Szczurek- Żelazko.

4 lipca 2017 Drugie pismo redakcji portalu pielęgniarek i położnych do wiceministra zdrowia pani Józefy Szczurek- Żelazko.

5 lipca 2017 Trzecie pismo redakcji portalu pielęgniarek i położnych do wiceministra zdrowia pani Józefy Szczurek- Żelazko.

Zobacz także:

Deprecjacja zawodu pielęgniarki w nowej ustawie o wynagrodzeniach zasadniczych.

 

Komentarze użytkowników

#1  2017.07.19 12:29:56 ~maja

Jak dla mnie, "SZTUKA, DLA SZTUKI" i nie wiem czy co niektórym, przydała by się konsultacja innego specjalisty ;) Pozdrawiam koleżanki wytrwałe w zawodzie.

#2  2017.07.19 12:45:27 ~nurse

Kpina jakaś "podniesienie jakości opieki pielęgniarskiej" jak mam to robić jak jestem sama na oddziale bez lek. dyżurnego? i to za zgoda pani naczelnej która powiedziała nam "jak paniom jest za ciężko to mogą panie zmienić pracę nikt was nie zmusza do pracy w szpitalu" no i wszystko w tym temacie domyślam się że tak jest w większości szpitali więc chyba o tym powinny rozmawiać panie konsultantki

#3  2017.07.19 13:01:33 ~do #2

Czy ktoś jest w stanie sprostać Waszym wymaganiom jaśnie panie infirmarie? robić coś źle; nie robić też źle; weź się jedna z drugą w garść i pokaż na co Cię stać zamiast opluwać te które przynajmniej coś pokazują,że robią a że skutki są takie a nie inne to też insza inszość:)

#4  2017.07.19 13:04:17 ~Bo

Mowa-trawa.Po prostu są nieudolne, ponieważ nie wiedzą nawet ile jest pracujących pielegniarek.A. Izby mają placone z budżetu za prowadzenie w/w ewidencji.Czyli-na dzień dzisiejszy powinny zwrócić wszystkie dotychczas otrzymane na ten cel pieniądze.

#5  2017.07.19 13:09:51 ~maja

Hmm.dziel i rządź ;) a my dalej podzielone. Do nurse- masz rację, ale również działaj zgłoś to do PIP, BHP(nie podnoś chorego zawołaj Panią naczelną niech dźwiga), pisz pisma (informujące, że to zagraża życiu i zdrowiu chorych i twoim! ) do organów założycielskich nagraj na dywaniku jak już się tam znajdziesz rozmowę z "władzą" i do komórki mobbingowej! To na prawdę pomaga ja tak robię. Jakna razie mam to co chcę, bo nie boję się utraty pracy, mogę zawsze ją zmienić, ale że mam dowody na mobbing i prawnika nikt mnie nie ruszy. pozdrawiam

#6  2017.07.19 13:11:56 ~maja

Do 3 Szanowne Panie "infirmari" są dla nas i jest to ich obowiązkiem nas reprezentować! A JAK MYŚLISZ BĘDĄ NA PROTEŚCIE DZIŚ! NIE ! BO NAS W 2015 ROKU SPRZEDAŁY!

#7  2017.07.19 13:34:04 ~do maji

A TY gdzie byłaś skoro masz takie zaplecze-:)

#8  2017.07.19 13:43:34 ~DO 7

U Pana Prezydenta.

#9  2017.07.19 13:49:56 ~gość

Komentarze na poziomie tych co po drzewach skaczą.Nic dziwnego,że przedstawicielki rolują was gdzie się tylko da

#10  2017.07.19 13:53:57 ~do gość

Pan to chyba ma placone za te komentarze.

#11  2017.07.19 14:57:42 ~do #8

GRATULUJĘ! kiedy i gdzie efekty?

#12  2017.07.19 15:06:43 ~do11

To się okaże.

#13  2017.07.19 15:50:40 ~observer

Pracownik ma obowiązki i prawa. Najważniejszym obowiązkiem i prawem pracownika jest świadomość i umiejętność korzystania ze swoich praw. Prawa pracownika wynikają z praw człowieka a te z jego "przyrodzonej godności".

#14  2017.07.19 16:23:47 ~gość

Dla pielęgniarek prawa człowieka to niedostępna tajemnica

#15  2017.07.19 19:13:19 ~piel.dypl.

Tragedia ONE beda ukladac i dokladac nam pracy w tym papierkowej ,w ogole zachowuja sie jakby nie slyszaly co sie dzieje w pielegniarstwie, za chwile pozamykaja Szpitale bo zabraknie sluzby do ogarniania oddzialow."panie " konsultuja co zrobic i jak dogodzic sobie i pacjentowi Cieeekaweee.Moze przyjdzie czas ze trzeba bedzie zakasac rekawy posciagac zele z paznokci i zalatac dziury kadrowe Moje szanowne Panie konsultanki i wszystkie z pieolegniarki co siedza i grzeja stolki w OIPIP. Biora wyplaty WLASNIE ciekawe JAKIE ? w jakich grupach ich zaszeregowano.NIc nie robia dla pielegniarek tylko upominaja sie o skladki HARACZ ! i strasza windykacja . A to sa nasze ciezko zarobione pieniadze a za wszystko domagaja sie forsy.Piel.kontraktowe wiedza o czym pisze. Domagamy sie sprawiedliwosci -moze by zaczac od naszych kolezanek?

#16  2017.07.19 19:55:29 ~do15

Mocny tekst,chyba się wystraszą.

#17  2017.07.20 06:03:36 ~Do #16

Chyba się jednak nie wystraszą. Dopóki obowiązuje Ustawa z dnia 1 lipca 2011 r. o samorządzie pielęgniarek i położnych ( Dz.U. 2011 nr 174 poz. 1038 ) nic im nie grozi. Nie mogą być tylko opozycyjne wobec władz z obawy o to, aby ta ustawa nie została znowelizowana. Aktualny status quo jest dla nich bardzo korzystny. Nie są oczywiście zaszeregowane w żadnej grupie - nie są zatrudnione w podmiotach medycznych a bardzo wysokie wynagrodzenia praktycznie ustalają sobie same.

#18  2017.07.20 08:57:36 ~do17

Blondynka?

#19  2017.07.20 10:05:22 ~Do #18

"Izbianka" ?

#20  2017.07.20 11:21:43 ~do19

Wpis #16 to była ironia jeżeli rozumiesz znaczenie tego wyrazu

#21  2017.07.20 11:28:29 ~Do #17

Sama prawda. Do #18 - Prawda w oczy kole ?

#22  2017.07.20 11:43:05 ~Do #20

Sytuacja w polskim pielęgniarstwie jest dobra, choć nie całkiem beznadziejna. Sprawdź znaczenie wyrazu - ironia. Kolejna "izbianka" a może też ta sama.

#23  2017.07.20 15:09:40 ~#18

Dyskusja jak ze ślepym o kolorach