Czy WSZYSTKIE pielęgniarki "ze specjalizacją" od 1 lipca br., MUSZĄ BYĆ zaszeregowane przez pracodawców do grupy 8 (wskaźnik 0,73), czy tylko te, które są zatrudnione na stanowiskach gdzie "specjalizacje" wymagane są od danego pracownika na zajmowanym stanowisku?

Nowa ustawa o sposobie ustalania najniższego wynagrodzenia zasadniczego pielęgniarek i położnych.


Poniżej publikuję propozycję okładki najbliższego wydania branżowego miesięcznika Ogólnopolska Gazeta Pielęgniarek i Położnych - nakład 30 tysięcy egzemplarzy.

Wyraź swoja opinię. Proszę o sugestie.

Mariusz Mielcarek 


Czy wszystkie specjalizacje z automatu będą brane pod uwagę, czy tylko te, które "wymagane są od danego pracownika na zajmowanym stanowisku"?

Wybrał: Mariusz Mielcarek 


Wobec powyższego redakcja portalu skierowała korespondencję do wiceministra zdrowia (pielęgniarki):

Czekamy na odpowiedź....

3 lipca 2017 - Pierwsze pismo redakcji portalu pielęgniarek i położnych do wiceministra zdrowia pani Józefy Szczurek- Żelazko.

4 lipca 2017 Drugie pismo redakcji portalu pielęgniarek i położnych do wiceministra zdrowia pani Józefy Szczurek- Żelazko.

 

Zobacz także:

22 lipca 2017 - Akcja pielegniarkicyfrowe@wp.pl - pielęgniarki i położne piszą do związków pip: Żądamy strajku oraz pozwu zbiorowego, a także postępowania przed sądem zawodowym wobec wiceministra zdrowia Józefą Szczurek-Żelazko! Ponad 60 komentarzy!

20 lipca 2017 roku - Prawo i sprawiedliwość dla pielęgniarek. Prezydent w dniu 19 lipca podpisał ustawę o wynagrodzeniach w ochronie zdrowia, która deprecjonuje zawody pielęgniarki i położnej wobec innych zawodów medycznych. Ponad 120 komentarzy!

Czyli podział pielęgniarek i położnych pozostaje taki jak opublikowaliśmy w bieżącym numerze miesięcznika branżowego - Ogólnopolska Gazeta Pielęgniarek i Położnych - nakład 30 tysięcy egzemplarzy. 

Tylko w miesięczniku branżowym pielęgniarek i położnych (nakład 30 tysięcy egzemplarzy) - zobacz pełny tekst ustawy autorstwa ministra Radziwiłła o sposobie ustalania najniższego wynagrodzenia zasadniczego. W gazecie znajdziesz wiele informacji związanych z tym nowym aktem prawnym regulującym wynagrodzenia zasadnicze pielęgniarek i położnych. 

Mariusz Mielcarek 

                                Powiększ aby przeczytać tą stronę gazety

                                   Zobacz inne artykuły w tym numerze gazety

Komentarze użytkowników

#1  2017.07.23 09:59:27 ~piel.

Jeżeli będzie tak jak w piśmie z MZ - "specjalizacji wymaganych od danego pracownika na danym stanowisku" to będzie się działo. Kolejny bat na nas i furtka dla pracodawcy. Wystarczy bowiem mgr ze specjalizacją przenieść na inny oddział i z gr. 9 natychmiast trafi do gr. 7. Na danym oddziale wystarczy zapewnić pracę specjalistów w ilości określonej przy kontraktowaniu świadczeń z NFZ. Oczywiście umożliwi to w ten sam sposób "pozbawienie" specjalizacji licencjatek i pań po LM i SM - te jednak spadną tylko o jedną grupę z 8 do 7.

#2  2017.07.23 10:14:58 ~erttyuiiop

Spadać,to dopiero będziecie.Gdzie lekarze mają forum na tak niskim poziomie?

#3  2017.07.23 10:25:07 ~piel.psych

Tylko strajk! Wstyd i hańba,że tak nas traktują! Kiedyś byłam dumna ze swojego zawodu,teraz już nie!

#4  2017.07.23 10:53:05 ~Gośka

Jeśli przeniosą mnie na stanowisko, gdzie nie będzie wymagana dana specjalizacja, zmienię pracodawcę to proste, przy takim braku pielęgniarek znajdę pracę, choćbym miała dojeżdżać do pracy 100 km.

#5  2017.07.23 11:20:57 ~asdas

Dawno strajku nie było

#6  2017.07.23 11:45:26 ~Do #2

Spadanie zacznij od siebie. Z tego Portalu. Zerknij jeszcze na klawiaturę i napisz poprawnie swój nick - może przyda ci się na innym forum. Tu poziom dla ciebie za wysoki.

#7  2017.07.23 11:48:17 ~Amy

U mnie już się zaczęło. Pan Dyrektor wydaje nakaz pracy na SOR i przenosi tym sposobem pielęgniarki z innych oddziałów, ponieważ na SOR są braki kadrowe. Ma do tego prawo, ale tym właśnie sposobem pielęgniarki- specjalistki, przeniesione ze swojego oddziału na SOR - automatycznie przestają być w grupie, uprawniającej je do otrzymywania wyższego wynagrodzenia z uwagi na specjalizację. Zawsze znajdą rozwiązanie naszym kosztem, ponieważ nikt nas nie szanuje tak, jak na to zasługujemy- począwszy od pracodawcy, poprzez lekarzy i pacjentów, na całym społeczeństwie kończąc. I to się nie zmieni, chociaż byśmy miały dwie linijki tytułów, specjalizacji, zawsze będziemy dla nich "tylko pielęgniarką". TYLKO. Pokazali nam właśnie, jak traktują naszą pracę i odpowiedzialność, jaką w niej ponosimy - zrównali nas z opiekunem medycznym. Więc naprawdę nie dziwcie się, że ogrom społeczeństwa tak nas odbiera i odbierał będzie przez kolejne lata - pielęgniarka jest od niezwłocznego wykonania zlecenia lekarskiego, ma nie myśleć, tylko wykonywać, podać basen, tabletki, nakarmić i zmienić pampersa. I nie obrzucajcie mnie błotem za to że napisałam, jak nas postrzega społeczeństwo. Gdyby zrobić ankietę i umieścić w niej kilkanaście odpowiedzi na pytanie- czym zajmuje się pielęgniarka - oprócz standardowych czynności, jak pobieranie krwi, podawanie leków, umieścić odpowiedzi - edukuje pacjenta i jego rodzinę o dalszym sposobie postępowania, współpracuje z zespołem terapeutycznym w procesie leczenia i pielęgnacji, podejmuje decyzje w kwestii pielęgnacji i leczenia odleżyn i całe mnóstwo innych czynności, które na co dzień wykonujemy w swoich oddziałach - może 5% ankietowanych (zapewne same pielęgniarki) zaznaczyli by te dodatkowe odpowiedzi. Dla wszystkich innych nadal jesteśmy "siostrą od basenów", "służką lekarza" (i tu możecie dopisać inne mniej lub bardziej uwłaczające określenia naszego zawodu, które słyszałyście pod swoim adresem). To się nie zmieni w najbliższym czasie. Od niedawna możecie dopisać do tej listy jeszcze jedno określenie naszego zawodu - Opiekunka medyczna. Do tej roli nas właśnie sprowadzili. Pozdrawiam.

#8  2017.07.23 11:49:53 ~do MM

Panie MM jak nic stanowisko kierownicze-:)

#9  2017.07.23 12:02:12 ~do 1 i 7

No niestety ale macie rację.

#10  2017.07.23 12:21:32 ~do 7 -Amy

Ja sie jeszcze dopisze od siebie. Jak idziecie do apteki i chcecie cos na kaszel, to jak sie zwracacie do farmaceutki- najczesciej slowami: Pani magister, czy moze mi pani cos polecic na kaszel? Tak, ma tytul magistra farmacji i tak sie do tej osoby zwracamy. Lekarz nie ma tytulu doktora, a wszyscy mowia do niego - panie doktorze. Nauczyciele nie maja tytulu profesora, a zwracalismy sie do nich- pani profesor. My mamy w duzej czesci przypadkow wyzsze wyksztalcenie - wiec wymagajmy, by do nas zwracano sie - Pani magister. Nie siostro, nie "ej pani", tylko wlasnie - Pani magister. Wpajajmy to wszystkim - pacjentom, ich rodzinom, lekarzom. Zauwazycie zmiane w sposobie traktowania, w sposobie odbioru. Zawalczmy o szacunek i powazanie dla samej siebie, a bedzie to z korzyscia dla calej naszej grupy.

#11  2017.07.23 12:32:03 ~do redakcj

Jeśli czekamy na odpowiedź to po cholerę człowieku znowu szczujesz całe społeczeństwo pielęgniarek,żeby obrzucała się błotem i pluła jadem, skoro jeszcze nie zajęto stanowiska w tej konkretnej sprawie. Będzie wiadomo t poinformuj o tym a puki co to CZEKAMY

#12  2017.07.23 12:36:28 ~Do 10 ma j

Masz rację.często pielęgniarki same mówią do pacjenta _proszę tam pójść tam są dziewczyny , to proszę zapytać itd. Jakie dziewczyny? Nie mówcie tak o sobie.Przy pacjentach często mówicie proszę iść do gabinetu tam jest PAN doktor i pielęgniarka.Już Pani gdzieś zginęło po drodze.Same się degradujecie , niestety.

#13  2017.07.23 12:38:35 ~Gość

I tyle w temacie .gdzie są normy zatrudnienia, ot tak ,choćby na papierze.

#14  2017.07.23 12:45:38 ~do 1

Tobie się grupy po mieszały, jak przeniesie Cię no inny oddział to z 7 na 9 nie odwrotnie.

#15  2017.07.23 12:47:36 ~Do 3 i 7

Czy do Was nie dociera to, że same jesteście sobie winne. Rząd rozmawia zawsze z przedstawicielami danej grupy zawodowej a nie z każdą pielęgniarką indywidualnie . Z uporem maniaka wybieracie te babsztyle do izb , A później wylewacie wielkie żale. To nie było narzucone z góry. Dobrze wiecie, że to izby proponowaly, opiniowaly itd. Zawinily izby i to na całej linii. Malo tego. Powiem wam jeszcze, że w następnych wyborach do izb nadal będziecie głosować na te same osoby. Pojdziecie jak stado baranów głosując tak jak zawsze , " bo oddzialowa, albo naczelna tak powiedziała ". Dziękuję

#16  2017.07.23 13:00:47 ~MY!

I TAKIM SPOSOBEM SZCZUREK ZAŁATWIŁA POLSKIE PIELĘGNIARSTWO NIE POZWÓLMY NA TO PIELĘGNIARKI WYJDŻCIE Z PISU BO JEST TAM WAS WIĘKSZOŚĆ ZRÓBCIE TO CO ROBIĄ SĘDZIOWIE JAK NA RAZIE DOŁĄCZCIE DO NICH KARYGODNE ŻEBY NAS ZASTĘPOWAĆ UKRAINKAMI I TAK ZDEGRADOWAĆ ZAWÓD SZCZUREK NIE POZWOLIMY NA TO PAMIĘTAJ !

#17  2017.07.23 13:01:16 ~i my!

Do 16 dołączamy do wpisu !

#18  2017.07.23 13:03:03 ~Renata

Do 12 i ja nie raz tak samo mówiłam i pisałam, że jak można osobie mówić dziewczyny, kiedyś tego nie było!

#19  2017.07.23 13:03:04 ~Renata

Do 12 i ja nie raz tak samo mówiłam i pisałam, że jak można osobie mówić dziewczyny, kiedyś tego nie było!

#20  2017.07.23 13:04:19 ~ja

Do 3 każdy tylko strajk i nic się nie robi ja nie przyznaję się do tego, że jestem pielęgniarką !

#21  2017.07.23 13:06:56 ~gość

Zdrowia Państwu życzę,bo pieniędzy z tego zawodu w Polsce nie będzie,tak jak nie będzie norm zatrudnienia.

#22  2017.07.23 13:32:36 ~Do #14

Oczywiście masz rację, pomyłka przy pisaniu. Winno być z gr. 7 na 9 i w kolejnym zdaniu z gr. 8 na 9. Chyba i tak wiadomo o co chodzi. Dziękuję za sprostowanie.

#23  2017.07.23 13:52:06 ~m

Nawet w takiej sytuacji się kłócimy i obrazamy. To jest właśnie ta nasza jedność. Lekarze zawsze trzymają się się razem i szanują, my tego nie potrafimy

#24  2017.07.23 13:52:39 ~do redakcj

Cały Mielcarek, jeszcze nie ma odpowiedzi na wysłane pismo a już jątrzy, żeby się pielęgniarki opluwały. Po cholerę ten post skoro, nie jest jeszcze nic pewnego? Naprawdę Cię to człowieku kręci?

#25  2017.07.23 13:54:00 ~###

Jeśli nie wiecie o co chodzi to chodzi mu o kasę,żeby było jak najwięcej wejść.

#26  2017.07.23 14:05:43 ~go

Wieczne haki na pielęgniarki.Teraz będą przenosić żeby nie zapłacić za"wymaganą spec.na danym stanowisku" .Durne siostry pójdą na "wymaganą " w nadziei że za 2 lata będzie kasa pracodawcy oszczędza izby zarobią a siostra jak była tak będzie wyrolowana i nadal robiona w konia.Panie w czepkach jak zwykle dogadane z rządem we własnym interesie.Ale tym razem grubo przesadzily z traktowaniem pielęgniarek jak idiotow.

#27  2017.07.23 15:11:14 ~piel

Heh, no i zaczęło się. Specjalizacja chirurgiczna, staż pracy 12 lat na oddziale, dostaje pismo w którym szanowna dyrekcja przenosi na oddział internistyczny. Zapewne ma to względy ekonomiczne gdyż pozbawiona zostałam dodatku. Już żałuje że mam specjalizacje. Szkoda pieniędzy, one będą ale dla prominentów.

#28  2017.07.23 15:24:05 ~Monia do 2

U mnie w szpitalu w ubiegłym tygodniu koleżanki ze specjalizacjami też dostały pisma, że będą przeniesione na inne oddziały, bo braki kadrowe, sezon urlopowy blablabla

#29  2017.07.23 16:11:42 ~Jaga

Wszystkie pielęgniarki to opiekunki.

#30  2017.07.23 16:14:27 ~do 28

Co innego jest okres urlopowy to tylko2-3 mies, przecież jak pracujesz na chirurgi i masz specjalizację chirurgiczną to będziesz miała sukcesywnie, podnoszoną pensję i jak będą wakacje i Cię przeniosą to uważasz, że zaraz zmniejszą Ci pensję? Ludzie włączcie myślenie przecież to jest nie realne. Nie dziwię się, że dajecie się podpuszczać skoro nie używacie mózgów.

#31  2017.07.23 16:23:51 ~wiola

Przecież nikt nie będzie robił ''koglu-moglu'', chirurgiczne na internę ,internistyczne na blok operacyjny, ginekologiczne na okulistykę. Macie specjalizację a myślenie godne przedszkolaka i dajecie się podpuszczać zawistnym koleżankom oraz Mielcarkowi, który jeszcze sam nie wie jak będzie bo nie dostał odpowiedzi na swoje pisma a już wypuścił post, żeby pomyje się wylewały. Sięgnijcie po swoją inteligencję i nie dawajcie się podpuszczać. Jest ogromny i pogłębiający BRAK pielęgniarek, będą chcieli pozyskiwać pielęgniarki a nie je tracić wizją że się zwolnią.

#32  2017.07.23 16:28:40 ~mgr. spec

Do 30. (popieram) Dokładnie włączcie myślenie. Właśnie tak nas widzą i traktują na własne ŻYCZENIE. Zastanawiam się czy większość pielęgniarek nie zna swojej wartości, a może i ja niedługo będę tak w kółko biadolić. Bardzo bym nie chciała znaleźć się w tej wiecznie narzekającej grupie. Mam własne sukcesy zawodowe, ale musiałam na nie bardzo ciężko zapracować i jest mi obecnie bardzo dobrze.

#33  2017.07.23 16:42:56 ~71

Słyszałam już o pielęgniarce z tytułem mgr i specjalizacją poszukującej pracy na etat nikt nie chce jej zatrudnić tylko proponują zlec lub kontrakt dot Warszawy

#34  2017.07.23 17:07:03 ~stara piłu

23 masz rację, robią z nami co chcą, mieszają i wprowadzają niezgodę, ale najładniej to my same sobie potrafimy dołożyć! kobiety, pobudka! wszystkie zasługujemy na szacunek, na godne wynagrodzenie, te co pracują wiele lat i są doskonałymi praktykami i te co do zawodu dopiero przyszły i chcą, powtarzam, chcą się zmierzyć z tym trudnym wyzwaniem! pieniądze będą zawsze wywoływały emocje, to zrozumiałe, ale nie dajmy im satysfakcji,że nas skłócą!

#35  2017.07.23 17:13:40 ~do redakcj

Dlaczego pan nie odpowiada na zadanie panu pytania? Czemu ma służyć ten obecny post skoro dalej nie mamy,konkretnej, rzetelnej i jasnej odpowiedzi na to właśnie zagadnienie?

#36  2017.07.23 17:18:19 ~mgr ze spe

Te pielęgniarki, które używają swojego mózgu, nie odpowiadają na zaczepki, głupie spekulację i przedwczesne jątrzenie.Bo czemu i komu ma to służyć.W moim szpitalu na dzień dzisiejszy brakuje 30 etatów a mamy lipiec do października już nie daleko.Nie bądźcie śmieszne nie dawajcie się podpuszczać.

#37  2017.07.23 17:21:40 ~Meadow Dew

Do 35 . Czy pan/ pani uwaza ze każdy jest na pstryknięcie palcami ? Rzuca wszystko bo MUSI odpisac komuś na portalu ? ;)

#38  2017.07.23 17:23:37 Redakcja Portalu

Myślę, że zamieszczenie tego artykułu ma ogromy sens. Czy odpowiedź pani wiceminister z dnia 5 lipca 2017 nie jest podstawą do wyrażenia swojego zdania przez użytkowników portalu w komentarzach pod artykułem? Ja osobiście nie spodziewam się "konkretnej, rzetelnej i jasnej odpowiedzi" ministerstwa w przedmiotowym zagadnieniu. Jeżeli na odpowiedź ministerstwa nie będzie odpowiedzi przez kilka miesięcy, czy to ma być powodem, żeby tematu nie poruszać na portalu? Pozdrawiam Mariusz Mielcarek

#39  2017.07.23 17:37:18 ~mgr ze spe

Odpowiedź jak u pani minister Szczurek, niby odpowiedziała na pytanie ale w odpowiedzi konkretu brak. Dziękuję.

#40  2017.07.23 18:34:20 ~Ela86

Mam pytanie czy prawda jest ze przebywający na zwolnieniu z powodu ciazy nie dostaje sie wrześniowej podwyzki? Dziękuje za odpowiedz. Pozdrawiam:)

#41  2017.07.23 19:14:40 ~Wiola

Zembalowe jest na etat obojętnie czy ktoś jest na L4 czy macierzyńskim dyrektor dostaje na "sztukę " ale na zwolnieniu lekarskim nie przyznaje dodatków, kasa pozostaje w "worku" tak jest przynajmniej w moim.miejscu pracy.

#42  2017.07.23 20:28:19 ~Piel.dyplo

Że specjalizacja internistyczna mam wygrane tam zawsze braki.I roboty po pachy

#43  2017.07.23 20:35:34 ~Do #40

Pracownik przebywający na zwolnieniu lekarskim otrzyma podwyżkę. W przypadku podwyżek obligatoryjnych, podwyżkę powinni otrzymać wszyscy zatrudnieni, w tym również osoby nieobecne w pracy z przyczyn usprawiedliwionych. Z uwagi na sposób wyliczania zasiłku chorobowego skutki tej podwyżki odczuje dopiero po powrocie do pracy.

#44  2017.07.23 20:42:32 ~Do #41

§ 2 ust. 1 i 2 rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 8 września 2015 r. w sprawie ogólnych warunków umów o udzielanie świadczeń opieki zdrowotnej: 2) obejmuje pielęgniarki i położne przebywające na zwolnieniach chorobowych i na zasiłkach rehabilitacyjnych; Twój pracodawca dostaje zatem "za Ciebie" "Zembalowe" od NFZ. Nie ma jednak obowiązku wypłacić go Tobie. Wypłata następuje w porozumieniu ze związkami zawodowymi - u nich szukaj odpowiedzi na swoje pytanie.

#45  2017.07.23 20:51:16 ~Do #42

Masz sporo racji. Specjalizacja internistyczna ( dawna zachowawcza ) jest trochę uniwersalna. Uprawnia nie tylko do pracy na oddziałach wewnętrznych ale też przy innych świadczeniach - np.opieka długoterminowa.

#46  2017.07.23 20:56:12 ~Piel.dyplo

Dyrektorzy zatrudnią chętniej piel.po LM z wieloletnim doświadczeniem na danym oddziale i oddziałowa mgr ze specjalizacja .Pieniędzy będzie więcej kłótni zero.Odziałowa jak bedzie madra tak stworzy sobie zespół ze Nikt im nie podskoczy i Basta.

#47  2017.07.23 21:05:49 ~Wroclaw

Oczywiście ze dużo specjalizacji jest uniwersalnych, tak jak internistyczna przydatna jest też na chorobach zawodowych, angiologii, diabetologii czy geriatrii albo chirurgiczna na ortopedii czy szczękowce itd. Nie ma co się zastraszyć wzajemnie nie ma tyle specjalizacji co jest oddziałów co mają powiedzieć pielęgniarki które pracują na laryngologa, reumatologii czy okulistyce przecież takich specjalizacji nie ma ale są takie które są przydatne na takich oddziałach i one takie mają więc coa powiedzieć dyrektor skoro konkretnych specjalizacji nie ma: pani dziękujemy? Nie bądźcie śmieszni włączcie tylko myślenie.

#48  2017.07.23 21:06:18 ~Do #46

Oddziałowa wcale nie musi być mgr ze specjalizacją. Pielęgniarka oddziałowa musi spełniać jeden z warunków : tytuł magistra na kierunku pielęgniarstwo (1 rok w szpitalu), - tytuł magistra w zawodzie, w którym może być uzyskiwany tytuł specjalisty w dziedzinie mającej zastosowanie w ochronie zdrowia i licencjat pielęgniarstwa lub średnie wykształcenie medyczne w zawodzie pielęgniarka (1 rok w szpitalu), - licencjat pielęgniarstwa i tytuł specjalisty w dziedzinie pielęgniarstwa lub promocji zdrowia i edukacji zdrowotnej lub organizacji i zarządzania (3 lata w szpitalu), - licencjat pielęgniarstwa i kurs kwalifikacyjny (4 lata w szpitalu) - średnie wykształcenie medyczne w zawodzie pielęgniarka i specjalizacja w dziedzinie pielęgniarstwa lub promocji zdrowia i edukacji zdrowotnej lub organizacji i zarządzania (5 lat w szpitalu), - średnie wykształcenie medyczne w zawodzie pielęgniarka i kurs kwalifikacyjny (7 lat w szpitalu) - w okresie przejściowym do 31 grudnia 2020 r. Z uwagi na wymagania przy kontraktowaniu musi być zatrudniony odpowiedni procent pielęgniarek z określoną specjalizacją lub kursem kwalifikacyjnym ( bez względu na wykształcenie )

#49  2017.07.23 21:08:48 ~Do 46

Jaka Ty jesteś naiwna żeby nie powiedzieć głupia zatrudni sobie po LM a skąd je weźmie licea dawno się skończyły a te pielęgniarki są juz przeważnie przed emerytura kilka lat i one nie zmieniają pracy.

#50  2017.07.23 21:11:44 ~Do #47

Oczywiście masz rację, ale nie chodzi tutaj o to czy dana specjalizacja jest przydatna w pracy na danym oddziale ale czy jest wymieniona w przepisach określających wymagania kwalifikacyjne pielęgniarek. To nie to samo.

#51  2017.07.23 22:59:06 ~Piel.dyplo

Do 49 To ty chyba nie zmieniłaś nigdy pracy dlatego taka ograniczona jesteś w jednej dziedzinie.

#52  2017.07.23 23:25:10 ~Piel.

Do Redakcji Portalu .Jak to jest od strony prawnej Czy w oddziale psychiatrycznym dyzur nocny może pełnić jedna pielęgniarka zupełnie sama? Może ktoś by zajął się takimi patologiami w Szpitalach? Oddział męski 25 pacjentów jedna pielęgniarka a drzwi pozamykanr na 10 spustow zewnętrzne i wewnętrzne a do dyzurki piel.otwarte .Takie realia w Polskich Szpitalach .I to jest normalne? według jakiej procedury? Dziękuję za odpowiedź .

#53  2017.07.23 23:34:34 ~Mgr.

Klotnie o wykształcenie to najmiej ważne Racja ze trzeba też walczyć o warunki pracy Bezpieczeństwo.bez tego nic nam nie pomoże ani wyższe ani kasa.Tu chodzi o nasze życie wręcz. A także bezpieczeństwo pacjentów.

#54  2017.07.24 00:12:59 ~do 53

Tak tu w tej robocie chodzi o życie, nasze przede wszystkim.Dlatego bezpieczeństwo pielęgniarki w pierwszej kolejności a w drugiej pacjenta. I to jest logiczne i rozsądne .Nie jest pielęgniarka siostrą, siostrą miłosierdzia,z powołania, czy Florencją Nightingale. Jestem pracownikiem, jak każdy i nie powinno się ode mnie wymagać poświęcenia bo to patologiczny i szkodliwy stan. Ale mam wrażenie,że pracodawcy i społeczeństwo tego oczekuje i nierzadko -żąda.Florencja dużo złego zrobiła pielęgniarkom i ci którzy kultywują tę tradycję( UM) nadal nam szkodzą.

#55  2017.07.24 05:52:11 ~Do #46,49

Ostatnie absolwentki liceum medycznego otrzymały dyplomy w 1996 roku. Panie te miały wówczas ok. 20 lat, dziś mają więc niewiele więcej niż 40 - gdzie im zatem do emerytury. Pozostało im niewiele - ok.20 lat pracy do emerytury. Niektórzy piszą o nich na Portalu - "dinozaury".

#56  2017.07.24 07:54:14 ~Aga

Moze by tak zmieniono zasady wyborow na stanowisko oddzialowej. Na takie stanowisko powinna być wybierana wyłącznie osoba z tytułem mgr pielęgniarstwa i ze specjalizacją.

#57  2017.07.24 08:01:17 ~Do #56

Z tą propozycją zwróć się do MZ. Na dziś obowiązuje ROZPORZĄDZENIE MINISTRA ZDROWIA z dnia 20 lipca 2011 r. w sprawie kwalifikacji wymaganych od pracowników na poszczególnych rodzajach stanowisk pracy w podmiotach leczniczych niebędących przedsiębiorcami . Pielęgniarki oddziałowe są powoływane na stanowiska w drodze konkursu.

#58  2017.07.24 08:08:46 ~tak sądzę

Osoby, które powinny być dopuszczone do konkursu powinny miec wyksztalcenie takie jak pisze #56. Prestiż zawodu byłby inny.

#59  2017.07.24 08:10:51 ~Florencja

To brzmi jak jakiś absurd, mam wrażenie, że Pani Minister sama nie wie o czym mówi. Bo czy istnieje w ogóle jakieś stanowisko pielęgniarskie, w którym WYMAGANA jest specjalizacja i tytuł magistra jednocześnie?

#60  2017.07.24 08:14:39 ~eh

Jasne, zrownajmy wszystko do LO, to zawsze bedziemy popychadlami.

#61  2017.07.24 08:17:22 ~?

Moze trzeba napisac do Ministra oświaty, by ponownie wprowadzono LM, tak by większość dinozaurów dobrze się czuła?

#62  2017.07.24 08:31:53 ~do 61

Może już wystarczy tych złośliwości,bo w tym wszystkim przecież nie o to chodzi.Wszystkie czujemy się niedocenione i z tym należy coś zrobić,ale tylko wspólnie,bez wytykania sobie wyksztacenia bo to do niczego dobrego nie doprowadzi.

#63  2017.07.24 08:41:47 ~Do Florenc

No właśnie, skoro nawet na stanowisku oddzialowej nie jest wymagana specjalizacja, to na jakim stanowisku jest ona jednoznacznie wymagana? Jedyne co mi przychodzi do głowy to pielegniarka epidemiologiczna

#64  2017.07.24 08:44:54 ~?

Dziwne, że Radziwiłł jeszcze na to nie wpadł by powrócić do LM, zawsze to personel średni więc i rozbieżność między lekarzem, a pielęgniarką duża, a o to im chyba chodzi.

#65  2017.07.24 09:06:04 ~Piel.dyplo

Na oddziałowa osoba zaczynając prace na tzw. Odcinku żeby rozumiała inne pielegniarki i prace. Inaczej będzie jedzą i wredna baba trzymająca z lekarzami żeby sobie podwyzszac swoje ego.Jak te stare oddział. Z PRLU .stare zazdrosne wręcz z mania prześladowcza .często gęsto po LM ze specjalizacja zrobiona 20 lat temu .Jestem za zmianamina oddzialowej Mgr ze specjalizacja na danym oddziale.I kursami jak kierować ludźmi bo często oddzialowej zapominają ze mamy prawa i nie musimy im się kłaniac.odziałowe bez mgr.wypad do roboty na odział .Przykład Szpital Wojskowy Bydgoszcz Interna Odziałowa Stara wredna .

#66  2017.07.24 09:29:26 ~Gosc

Prawda 65 Znam ten oddzial.Koordynujaca tak zw. To wazelina oddzialowej jeszcze gorsza a w dodatku leniwa .Tam ciągle się personel zminia bo nie wytrzymuje psychicznie Taki tam rządy .Nie polecam tego odziału no chyba ze coś się tam zmieni tzn.Odziałowa plus jej przydupnik Wazelina .

#67  2017.07.24 11:02:05 ~pielęgniar

Jak może dostać podwyżkę pielęgniarka za specjalizację np.chirurgiczną jeżeli pracuje na psychiatrii,tylko intensywna terapia taka specjalizacja jest uniwersalna,podwyżki po kierunku specjalizacji to jest zrozumiała ,pan minister szanuje pieniądze obywateli!

#68  2017.07.24 11:05:53 ~pielęgniar

Za specjalizację pediatryczną pieniądze na pediatrii ,za zachowawczą na internie itd tylko zgodnie z wymogami oddziału ,a jak inne panie myślały ,że za wszystkie specjalizacje

#69  2017.07.24 11:07:18 ~co

Z ratownikami pracującymi na oddziałach np.chirurgii ,toczenie krwi pielęgnacja chorych

#70  2017.07.24 11:10:01 ~gość

Do#67, a ty co, zaczynasz podważać specjalizacje koleżanek? Są to specjalizacje z PIELĘGNIARSTWA z przewagą różnych dziedzin.

#71  2017.07.24 11:17:32 ~gość

Do 68# jak niewiele wiesz na temat specjalizacji. Zachowawacza, na każdym oddziale przydatna, pediatryczna? np. ty leżysz na chirurgii i jak znalazł pediatryczna będzie przydatna, rozumowanie u ciebie typowo dziecięce, więc widzisz, że tam specjalizacja pediatryczna też będzie odpowiednia. I tak z każdą dziedziną.

#72  2017.07.24 11:47:46 ~Florencja

Mimo wszystko, żadnej z tych specjalizacji nie można nazwać WYMAGANĄ do pracy pielęgniarki na tych oddziałach. Przydatna - jak najbardziej, ale nie wymagana. Więc pytam jeszcze raz - do pracy na jakim stanowisku pielęgniarskim specjalizacja jest WYMAGANA?

#73  2017.07.24 12:09:07 ~hm

Odnośnie lekarzy też możesz zadać takie samo pytanie.

#74  2017.07.24 12:17:39 ~Florencja

No właśnie. Dlatego, też myślę, że Pani Szczurek nie wie o czym mówi i pisząc 'wymagana' ma na myśli 'przydatna', bo według mnie do pracy na żadnym oddziale, nawet na stanowisku oddziałowej, nie mówiąc już o stanowisku pielęgniarki odcinkowej - żadna specjalizacja nie jest wymagana a jedynie przydatna, tudzież zalecana! Więc albo jest tak jak piszę, albo grupa 7 i 8 są grupami fikcyjnymi, do których żadna z pielęgniarek ze specjalizacją czy ze specjalizacją i mgr może nie zostać zaliczona.

#75  2017.07.24 12:18:19 ~do72

Ja mam 1 etat na neurologii,a 1/2 etatu na urologii bez żadnej specjalizacji i nikt jej ode mnie nie wymaga,więc po co miałam tracić czas na zbędny papierek.

#76  2017.07.24 12:22:50 ~pasuje

Do 75# i super z tym, że będziesz na swoich 1,5 etatu zarabiać tyle co Pani Pielęgniarka ze specjalizacją na jednym etacie." Nie chciało się dźwigać teczki, trzeba dźwigać woreczki" idealnie pasuje to powiedzenie.

#77  2017.07.24 12:24:28 ~Do #72

Masz tylko trochę racji. Na każdym oddziale możesz pracować bez specjalizacji. Aby jednak ten oddział mógł funkcjonować w ramach kontraktu z NFZ określony procent zatrudnionych pielęgniarek musi mieć specjalizację lub kursy kwalifikacyjne. Jest to określone w rozporządzeniach ministra zdrowia dla każdego rodzaju świadczeń - podany jest procent i określone specjalizacje. Jeżeli te warunki nie zostaną spełnione oddział nie będzie mógł realizować świadczenia opłacanego przez NFZ.

#78  2017.07.24 12:30:57 ~do76

Niezupełnie masz rację.Za 3 lata przechodzę na emeryturę,więc chyba słusznie wyliczyłam,że bardziej opłaciło mi się dodatkowe 1/2 etatu niż specjalizacja i mglista obietnica krótkotrwałej podwyżki.

#79  2017.07.24 12:39:55 ~Florencja

Do #77 Rozumiem, Twój tok myślenia, jednak moje wątpliwość budzi fakt, że w odpowiedzi z ministerstwa jest sformułowanie "wymaganych od danego pracownika na zajmowanym stanowisku", a nie np. "minimalnych norm wymaganych przez pracodawcę do zakontraktowania oddziału przez NFZ"

#80  2017.07.24 12:42:44 ~pasuje

Do 78# Specjalizację trzeba było zrobić 25 - 30 lat temu.

#81  2017.07.24 12:49:45 ~MiMi

Opierając się na czytaniu ze zrozumieniem a nie na domysłach o tym czy ma to cos wspólnego z kontraktowaniem oddziałów, to Florencja ma rację

#82  2017.07.24 13:21:42 ~do80

Po co,jak szła za tym bardzo symboliczna podwyżka? Trzeba z czegoś żyć,więc lepiej dodatkowo pracować.

#83  2017.07.24 13:36:15 ~Piel.

W Psychiatrykach powinna obejmować specjalizacja Z SAMO OBRONY I TO OBOWIĄZKOWA na koszt Państwa bo jeszcze trochę i zabraknie pielęgniarek chetnychyba do pracy nawet za 5 tys.pacjenci agresywni i coraz młodsi .Poza tym mają wszelkie prawa Wyrośnięci i napakowani pisząc językiem młodzieżowym. A personel bez praw do obrony czynnej. I JAKOŚ NIKOGO TO NIE INTERESUJE. Młoda piel. Jak to wszystko zobaczy posłucha a i może się zdarzyć ze dostanie z liścia to ucieknie i koniec Kariery.

#84  2017.07.24 13:50:09 ~Piel.

A wy tu ciagle jak zwykle wykształcenie i forsa A gdzie w tym wszystkim Przyjemność z pracy ? Gdzie nasze prawa? GODNE WARUNKI? PRZERWY NA POSIŁEK W MIEJSCU gdzie zakaz wchodzenia np.lekarza ze zleceniem? Czy zagladajacego pacjenta ? I coś w rodzaju Oo przepraszam ale jak pani zje to itd.i zaraz ciśnienie rośnie ze jeść się odechciewa i wrzody żołądka rosna.Może czas zająć się takimi problemami Bo to chyba tez ważne .

#85  2017.07.24 13:51:04 ~Do #79,81

Przeczytaj przykładowo :http://www2.mz.gov.pl/wwwfiles/ma_struktura/docs/zalacznik3_zopiek_241222010.pdf Wtedy być może zrozumiesz wpis #77. W każdym z rodzajów świadczeń są określone specjalizacje , które można określić jako wymagane, choć niekoniecznie od wszystkich pielęgniarek. Posiadanie innej niż wymienione może ( choć nie musi i oby nie ) być niezaliczone.

#86  2017.07.24 15:17:59 ~do infirma

A WY nadal swoje już się ż. od tych Waszych wypocin chce;kończ WAść wstydu oszczędź!

#87  2017.07.24 15:44:08 ~Piel.dyplo

Zlikwidować kontrakty bo to nic dobrego! Od tego wszystko się zaczęło Zaslepione Mamona naiwne piel.gonią godziny a nawet doby kosztem mniej chciwych piel. I jeszcze wielka obraza majestatu jak odmowie przyjścia wcześniej żeby ona mogła na kojejny dyzur się łaskawie zjawic To jest nie fer w stosunku do Nas "Normalnych"

#88  2017.07.24 15:51:11 ~Florencja

Do #77 Dziękuję za link, jednak nie ma w tym wykazie, wśród wymienionych wymaganych pracowników pielęgniarki ze specjalizacją. Jest natomiast pielęgniarka z wymaganą specjalizacją lub kursem kwalifikacyjnym - czyli nie można uznać, że specjalizacja jest wymagana, skoro może być to również tylko kurs. To tak jak z wymogami wykształcenia dla pielęgniarek - nie jest wymagane wyższe wykształcenie, bo pielęgniarka po SM czy LM również ma prawo wykonywania zawodu. Więc ponawiam pytanie - czy na jakimś stanowisku pielęgniarskim jest jednoznacznie wymagana specjalizacja? (nie specjalizacja lub kurs kwalifikacyjny).

#89  2017.07.24 15:55:06 ~elli

No cóż,jeżeli nas pielęgniarki bez tytułu mgr i specjalizacji zaczną traktować jak opiekunki to ciekawe skąd wezmą tyle mgr-ów i specjalistek do tego żeby robiły to co my do tej pory? najpierw kazali nam robić kursy podstawowe za własne pieniądze a teraz nagle nikt o tym nie wspomina.

#90  2017.07.24 16:42:26 ~Piel

Do niejakiej Florencji i wszystkich podobnie myślących - puknijcie się wszystkie w te puste makówki i przestańcie siać ferment. Od tych waszych wypocin to już się chce rzygać! Snujecie jakieś czarne wizje dla pielęgniarek z mgr i spec, straszycie przerzucaniem z oddziału na oddział i nieuznawaniem specjalizacji i tego typu inne bzdury. Pielęgniarka nie jest bezwolną istotą, ma rozum i używa go. Nie każda daje się traktować jak ściera do wszystkich kątów, ale są też i niestety takie, które chyba jeszcze nie ewoluowały i nie zeszły z drzewa. Sądząc po waszych wypowiedziach, to chyba należycie do tych drugich! Nie bez powodu jedna z was określa się Florencją! Dobre sobie! Wściekle ujadacie, bo same za przeproszeniem g.o macie! Może któraś pochwali się, jaką ma specjalizację? Gdyby głupota dodawała skrzydeł, to każda z was fruwałaby w pracy na wysokości lamperii! Głupie, zawistne I żałosne baby, które zachowują sie jak pies ogrodnika! Ja nie mam, to dlaczego one mają mieć! Nie tak? Znalazły się znawczynie przepisów od siedmiu boleści!

#91  2017.07.24 16:53:36 ~do 55

Dinozaury to te, które dziś mają około 55-59 lat a nie 40-to letnie kobiety.

#92  2017.07.24 16:58:47 ~do 90

Ja po 39 latach pracy jestem wypalona, ale Ty to przechodzisz samą siebie. Bez kija nie podchodź. Coś musisz ze sobą zrobić, bo długo tak nie ujedziesz.

#93  2017.07.24 17:00:57 ~do 69

To co opisujesz musisz zgłosić do prokuratury,bo to jest łamanie prawa!

#94  2017.07.24 17:03:37 ~do 90

Brawo!

#95  2017.07.24 17:11:30 ~Pielęg

Do 92. Wydaje mi się, że "ujedzie" znacznie dalej niż Ty, bo nie daje sobą pomiatać i umie chyba o siebie zawalczyć. Do 90 Przecież to sama prawda. Nic dodać, nic ująć.

#96  2017.07.24 17:18:23 ~Florencja

Do #90 no cóż, spodziewałam się, że predzej czy poźniej ktoś będzie chciał sprowadzić tą dyskusję do poziomu charakterystycznego dla tego portalu. Zabawne jest to, jak bardzo się mylisz rysując sobie mój obraz. Otóż wyobraź sobie, że jestem magistrem z dwiema specjalizacjami, ktore zdecydowanie trzeba uznać za mocno przydatne w miejscu, w którym pracuje. Jednak żadne przepisy nie mówią wprost, że są wymagane. Stąd moja chęć zgłębienia tematu, która jak widzisz nie wynika z zawiści o wykształcenie ani chęci siania fermentu. Chciałabym raczej być krok przed pracodawcą, który czytając zapis o "wymaganej specjalizacji" bedzie miał furtke do interpretacji na niekorzyść pracownika. I jeszcze jedno - nie życzę sobie być obrażaną - tym bardziej przez osobę, która do dyskusji nie wnosi żadnych merytorycznych argumentów.

#97  2017.07.24 17:18:27 ~Piel.

Do 90 Te bluzgi godne sa zula spod budki z piwem. Jednak zgadzam czas pokaze jak bedzie. Duzo bedzie zależało od tego jak to załatwią związki zawodowe z dyrekcja w danym szpitalu i na co sie zgodzą. Moze byz nawet tak, że bedzie różna sytuacja w roznych placówkach. Myślę, ze osoby, które już są na stanowisku specjalistki z mgr raczej nie muszą się martwić. Gorzej z osobami, ktore z mgr będą chciały zrobić specke lub wchodzące do zawodu.

#98  2017.07.24 17:20:49 ~pielania

Dla mnie ten podział jest całkowicie idiotyczny. Jak można podzielić pielęgniarki ze względu na wykształcenie skoro wszystkie wykonujemy te same obowiązki? Robię dokładnie to samo po Studium co koleżanki po mgr i specjalizacji. W ustawie powinna być tylko jedna kolumna "Pielęgniarka i Położna" żadnych magistrów specjalizacji itd! To niesprawiedliwe!

#99  2017.07.24 17:23:24 ~Florencja

Do #90 A mój pseudonim to, wyobraź sobie, czysta ironia. Lepsze to, niż post bez podpisu.Tobie też polecam wybrać sobie jakiś nick - chciałabym w przyszłości wiedzieć, które posty unikać szerokim łukiem.

#100  2017.07.24 17:30:49 ~nowa era

Do #98, czasy komuny w których wszystkim należało się wszystko "po równo" dawno się skończyły. By coś mieć trzeba inwestować w coś lub w siebie. Lekarze też wykonują to samo, a płace mają zróżnicowane. Czas iść do przodu.

#101  2017.07.24 17:35:26 ~Piel.

Zapisy ustawy są bardzo niejednoznaczne i mogą być roznie interpretowane. Mam nadzieję, że starym zwyczajem nie będą to interpretacje na niekorzyść pracownika.

#102  2017.07.24 17:37:13 ~Do #96

Przeczytaj pismo na stronie http://www.pielegniarki.info.pl/article/view/id/7806 – część tekstu podkreślona na czerwono przez Redakcję. Różnie to można interpretować Problem tkwi w sformułowaniu „wymaganych&rdquo. Jeżeli bowiem oznaczać to ma, że specjalizacji wymaganych przez określony procent pielęgniarek z określoną specjalizacją niezbędną do zawarcia kontraktu z NFZ za określone świadczenie pracodawca może uznać, że pielęgniarki z innymi specjalizacjami niż określone w wymogach kwalifikacyjnych nie spełniają warunku „wymaganych&rdquo. Poczekajmy na odpowiedź MZ na pismo P. Mariusza podane na stronie jw. W pełni popieram Twoje uwagi do komentarza #90.

#103  2017.07.24 17:40:51 ~motyl

Napiszę wulgarnie - SPIERDALAJCIE z tego kraju i nie róbcie żadnych specjalizacji bo za tym nie idą pieniądze - to tylko TABELA a PRAKTYKA DAŁA WAM JUŻ KOPA NAWET PRZEZ PREZYDENTA , który przychylił się do grupy tych CO MAJĄ KASĘ Z KSZTAŁCENIA ( czyli DARMOZJADÓW ) bo dostaną KASĘ Z MINISTERSTWA NA WASZE SPECJALIZACJE . ALE DOJAZDY I HOTELE ZAPŁACICIE WY - Bo na to PIS JUŻ WAM NIE DAŁ . STAŃCIE WSZYSTKIE OKONIEM I NIE PISZCIE SIĘ NA TE SPECJ . bo jest taki zapis w tej nowej ustawie że KONOWAŁY będą mogły WAS ZATRUDNIAĆ NA UMOWY ZLECENIA . I będą tak robić że będą WAS na GODZINY ZATRUDNIAĆ I PŁACIĆ ZA GODZINĘ a nie na UMOWĘ O PRACĘ . ZROZUMCIE TO TYLKO TABELA = aby zrobić nagonkę na WAS do robienia specjalizacji .

#104  2017.07.24 17:47:22 ~motyl

Pracodawcom liczą się tylko sztuki a NIE WASZE WYKSZTAŁCENIE .ROBOTĘ MACIE ZROBIĆ I CZEŚĆ I TO JAK WYŻEJ NAPISAŁEM NA ZLECENIE A NIE UMOWĘ O PRACĘ . Dał na to przyzwolenie Prezydent RP , bo bogów się nie rusza i z nimi ostrożnie .A WAS cóż - można kopać z każdej strony . Napiszcie podziękowanie za to jak się WAS SZANUJE W TYM KRAJU I JAK SIĘ SPEŁNIA OBIETNICE WYBORCZE . HURA ! niech żyje PIS .

#105  2017.07.24 18:10:59 ~Do 96

Przerost formy nad treścią. No cóż, w końcu mgr z "aż" dwiema specjalizacjami. Myślę, że powinnaś dorobić jeszcze jedną, będziesz wtedy spokojniejsza o uznanie którejś, no i będziesz jeszcze bardziej będziesz merytoryczna. Buahahahaha!

#106  2017.07.24 18:47:18 ~do Agi

Aby móc się wypowiadać w takich kwestiach należałoby zapoznać się z obowiązującymi przepisami a mianowicie między innymi jakie są wymagane kwalifikacje na to stanowisko. Są jednak bardzo błyskotliwi ludzie i przy wsparciu izb i związków robią jak chcą. A wiesz jak to się nazywa? otóż tj .właśnie deprecjonowanie zawodu pielęgniarskiego!

#107  2017.07.24 18:47:46 ~Do Florenc

Dziwię ci się. Jesteś w gr 7 i dalej szukasz dziury w całym. Masz tyle tytułów i dalej się cykasz. Nie wiesz ile jesteś warta? To po ci te tytuły, skoro sama szukasz pekjcza do samobiczowania się? Co mają powiedzieć koleżanki z gr 7?

#108  2017.07.24 19:25:29 ~Dziewczyny

A nie macie wrażenia,że niektóre wpisy maja za zadanie nas po prostu skłócić. Może Pis wynajmuje hejtrów do pracy. Tylko tutaj obrzucamy się błotem, proponyję zniknąć i pogadać na facebook-u. W zamkniętych grupach.

#109  2017.07.24 19:46:06 ~Do108

Żegnamy i nie do zobaczenia.

#110  2017.07.24 19:53:47 ~Mgr spec.

Do Florencji. Chcesz merytorycznych dyskusji i odpowiedzi? Nie tutaj. Tutaj obowiązuje poziom jarmarczny. Zaczynania dyskusji nie polecam. Szkoda nerwów.

#111  2017.07.24 20:19:35 ~do 108 i 1

Dokładnie, w dyskusji na FB ludzie nie są anonimowi, stąd mniejsza łatwość obrzucania ludzi błotem, a i poziom dyskusji nieporównywalnie lepszy. Jak Pani spod wypowiedzi nr 90 może pisać do niejakiej Florencji, że wściekle ujada! czyżby słyszała własne ujadanie? - no po prostu komedia :D

#112  2017.07.24 23:05:33 ~do #111

A nie przyszło Ci do główeńki,że redaktorkowi o to chodzi? w ten sposób napędza kaskę i nie potrzebuje tyrać na kilku etatach!

#113  2017.07.25 11:36:07 ~pie.spec.

A niech mi ktos wytlumaczy np.specjalizacja Ratownictwo pielegniarskie i tu zeby w ogole ja zaczac trzeba wczesniej miec papier na ukonczenie kursu RKO i badania fizykalne i ciagle schody .Wiadomo ze chodzi o kase ile zarabiaja na nas na kursach? potem na specjalizacjach, o studiach nie wspomne A my ciagle i tak na szarym koncu. Mam propozycje wszystkie magisterki pod swoje IP i niech dadza etaty wlasnie jako wykladowcy na takich kursach kusikach szkoleniach itp. dlaczego kase maja trzepac ciagle te same osoby na stolkach coto siedza i ciagle mysla jak wydac nasze pieniadze a raczej zeby trafily na ich konta .Mowa o haraczu zwiazkowym.

#114  2017.07.26 11:36:44 ~wieśka

Jeżeli będą mnie chcieli przenieść na oddział niezgodnie z moimi kwalifikacjami co zaskutkuje obniżeniem wynagrodzenia oddam pracodawcę do sądu.

#115  2017.07.26 12:08:27 ~Do #114

Pracodawca może Cię przenieść zgodnie z jego potrzebami na czas do trzech miesięcy w ciągu roku bez zmiany wynagrodzenia. Dłuższy okres wymaga zmiany umowy o pracę. Pracodawcy najczęściej próbują to załatwić podsuwając pracownikowi dokument "Porozumienie stron". W żadnym przypadku nie możesz go podpisać. Sprawy w Sądach Pracy ciągną się bardzo długo, lepszym rozwiązaniem jest zgłoszenie do Państwowej Inspekcji Pracy. Wygrasz w każdym przypadku - sprawdzone.

#116  2017.07.31 12:33:25 ~piel.35 la

Przez pacjentów jesteśmy traktowane jak służące,łuna przyjdzie i zrobi nie męcz się córeczko'' lekarz uważa że maszyny dźwigają nie my(troszkę sprzętu kupionego przez Owsiaka), oddział rehabilitacyjny, porażenia 4-kończynowe,waga przeciętnie 100 kg, bywa 140 kg.Karmienie,kompletna opieka,karmienie itd.Pacjentów ok 30 z czego 15 wymaga intensywnej opieki ,na dyżurze jedna pielęgniarka i jedna salowa,która ma olbrzymi obszar do sprzątnięcia łącznie z biurami prezesa.W nocy bez lekarza-pod telefonem.Gdzie normy zatrudnienia,BHP, jak się skarżymy, że ciężko to zaraz są niewybredne komentarze.Pensja z ,zębalowym" dodatkiem za 8 nocy,i dni świąteczne 2400 z małym hakiem. Mam dość wolę być tylko opiekunką w Niemczech i mieć 1 pacjenta a pensja ta sama albo większa.

#117  2017.08.14 21:34:10 ~Ala

Czegoś nie rozumiem. Na jakiej podstawie obliczono, jakie będą koszty podwyżek ( ustawa art. 6) skoro nie wiadomo jak pracodawcy odniosą się do wymagań na stanowiskach pracy? Ile z nas będzie przeniesionych na inne oddziały? Tego nie wie nikt na chwilę obecną. A oni już przeliczyli! To fenomen! Trzeba im dać Nobla za przewidywalność. Ciut nie Nostradamus ( wyliczone najbliższe 10 lat ! ) Takie informacje "idą" w eter. Znowu cała Polska będzie mówiła jakie to pielęgniarki są pazerne, że zarabiają po 5 tys.zł i jeszcze im mało! Interesujące będzie też podejście naszych pracodawców do lekarzy? Jak będą traktowali lekarza że specjalizacją onkologa pracującego np. na kardiologii? Jako lekarza bez specjalizacji? Już to widzę! Pełna aprobata ze strony lekarzy, na pewno, haha!

#118  2017.09.13 09:06:31 ~dodatkowyc

Brak dla 50 plus pielęgniarek, dodatkowy 12 dniowy urlop

#119  2017.09.17 11:19:33 ~Bez specja

Jaką specjalizacje powinna wybrać pielęgniarka pracująca na oddziale rehabilitacji aby było przydatne w jej miejscu pracy.

#120  2017.09.19 09:31:19 ~specjaliza

Wiadomo specjalizacja chirurgiczna na chirurgii a nie na psychiatrii czy internie