Zobacz jakie specjalizacje dla pielęgniarek zamierza dofinansować w tym roku ministerstwo zdrowia na terenie województwa wielkopolskiego. Ma być 175 miejsc szkoleniowych. Zobacz wykaz 7 specjalizacji...

Dofinansowane specjalizacje pielęgniarek i położnych 2017.


Poniżej publikuję propozycję okładki najbliższego wydania branżowego miesięcznika Ogólnopolska Gazeta Pielęgniarek i Położnych - nakład 30 tysięcy egzemplarzy.

Wyraź swoja opinię. Proszę o sugestie.

Mariusz Mielcarek 

 


Zobacz także: 

18 czerwca 2017 - Jesteś zainteresowana(y) w 100% dofinansowaną przez Fundusz Pracy specjalizacją dla pielęgniarek i położnych? Masz szansę! W 2017 roku będzie około 3 000 dofinansowanych miejsc szkoleniowych. Czytano prawie 10 tysięcy razy!


Ministerstwo zdrowia w dniu 21 lipca 2017 roku ogłosiło przetarg dla organizatorów szkoleń dla pielęgniarek i położnych na przeprowadzenie 7 edycji szkoleń specjalizacyjnych na terenie województwa wielkopolskiego:

  • Pielęgniarstwo anestezjologiczne i intensywnej opieki dla pielęgniarek - 25 miejsc szkoleniowych
  • Pielęgniarstwo operacyjne dla pielęgniarek - 25 miejsc szkoleniowych
  • Pielęgniarstwo internistyczne dla pielęgniarek - 25 miejsc szkoleniowych,
  • Pielęgniarstwo geriatryczne dla pielęgniarek - 25 miejsc szkoleniowych,
  • Pielęgniarstwo pediatryczne dla pielęgniarek - 25 miejsc szkoleniowych,
  • Pielęgniarstwo psychiatryczne dla pielęgniarek - 25 miejsc szkoleniowych,
  • Pielęgniarstwo neonatologiczne dla pielęgniarek i położnych - 25 miejsc szkoleniowych 

Organizatorzy mają czas do 27 sierpnia 2017 roku na złożenie ofert. 

Informacje dotyczące kolejnych województw w przyszłym tygodniu

Mariusz Mielcarek 


Zobacz także:

22 lipca 2017 - Akcja pielegniarkicyfrowe@wp.pl - pielęgniarki i położne piszą do związków pip: Żądamy strajku oraz pozwu zbiorowego, a także postępowania przed sądem zawodowym wobec wiceministra zdrowia Józefą Szczurek-Żelazko! Ponad 70 komentarzy!

20 lipca 2017 roku - Prawo i sprawiedliwość dla pielęgniarek. Prezydent w dniu 19 lipca podpisał ustawę o wynagrodzeniach w ochronie zdrowia, która deprecjonuje zawody pielęgniarki i położnej wobec innych zawodów medycznych. Ponad 120 komentarzy!

Czyli podział pielęgniarek i położnych pozostaje taki jak opublikowaliśmy w bieżącym numerze miesięcznika branżowego - Ogólnopolska Gazeta Pielęgniarek i Położnych - nakład 30 tysięcy egzemplarzy. 

Tylko w miesięczniku branżowym pielęgniarek i położnych (nakład 30 tysięcy egzemplarzy) - zobacz pełny tekst ustawy autorstwa ministra Radziwiłła o sposobie ustalania najniższego wynagrodzenia zasadniczego. W gazecie znajdziesz wiele informacji związanych z tym nowym aktem prawnym regulującym wynagrodzenia zasadnicze pielęgniarek i położnych. 

Mariusz Mielcarek 

                                Powiększ aby przeczytać tą stronę gazety

                                   Zobacz inne artykuły w tym numerze gazety

Komentarze użytkowników

#1  2017.07.23 20:13:37 ~ratownik

Jestem ratownikiem. Chciałbym, aby to co pisze Redakcja Portalu o naszych wynagrodzeniach, ale :Ratownikiem medycznym jest: 1. osoba, która ukończyła policealną szkołę średnią i uzyskała dyplom ratownika medycznego; 2. osoba, która ukończyła szkołę wyższą lub wyższą szkołę zawodową na kierunku lub w specjalności ratownictwo medyczne realizującą w programie nauczania co najmniej cele, treści kształcenia oraz liczbę godzin objęte podstawą programową kształcenia w zawodzie ratownik medyczny i uzyskała tytuł licencjata. Podobnie zatem jak pielęgniarka nie wykonuje zawodu wymagającego wyższego wykształcenia, nie zostanie zakwalifikowany do gr. 6. Zakwalifikowany zostanie do gr. 10 – wsp. 0,64 , podobnie jak pielęgniarka bez specjalizacji do gr. 9 – wsp. 0,64 . Ratownicy po akcjach protestacyjnych mają zagwarantowany dodatek o 400 zł od 1 lipca 2017 r. oraz o kolejne 400 zł od 1 stycznia 2018 r. co dalej - nie wiadomo. Pielęgniarki – aktualnie 800 zł, od 1 września 1200 zł, od 1 września 2018 r. 1600 zł. Dobrze , dobrze być ratownikiem.

#2  2017.07.23 20:47:14 Redakcja Portalu

Proszę o odpowiedź na pytanie: Czy w powyżej publikowanej propozycji okładki najbliższego wydania branżowego miesięcznika Ogólnopolska Gazeta Pielęgniarek i Położnych - nakład 30 tysięcy egzemplarzy - jest jakieś przekłamanie? Tabela odzwierciedla faktyczny stan jaki wynika z ustawy o wynagrodzeniach w ochronie zdrowia. Jeśli jest inaczej to proszę o wskazówki jak powinna wyglądać przedmiotowa tabela. Dziękuję za komentarz i pozdrawiam Mariusz Mielcarek

#3  2017.07.23 20:56:46 ~Do #2

Należy wyrzucić poz. 6 - ratownik medyczny nie mieści się w tej grupie - wykazałem to w komentarzu #1. Pozycja 9 i 10, oczywiście skandalicznie krzywdzące pielęgniarki są prawidłowe. Pozdrawiam Redakcję.

#4  2017.07.23 21:01:23 Redakcja Portalu

Nie zgadzam się. Jest poprawnie zapisane w tabeli. Szczegóły na: http://www.pielegniarki.info.pl/article/view/id/7796 Chyba że chodzi jeszcze o coś innego. Pozdrawiam Mariusz Mielcarek

#5  2017.07.23 21:23:35 ~Do #4

To pismo nie było mi znane. Istnieje jednak pewna sprzeczność między zapisami w ustawie a interpretacją MZ. Ratownik- licencjat posiadający wyższe wykształcenie , wykonujący zawód, w którym nie jest on wymagany jest traktowany preferencyjnie w stosunku do pielęgniarki z takim samym wykształceniem, wykonujących również zawód, w którym wyższe wykształcenie nie jest konieczne. Zmiana okładki jest nie tylko niepotrzebna, ale wręcz musi taka pozostać. Cieszę się z tej interpretacji, choć nie do kończ. Żona jest mgr pielęgniarstwa. Pozdrawiam.

#6  2017.07.23 21:26:26 Redakcja Portalu

Ok. Dziękuję za merytoryczną dyskusje. Pozdrawiam jeszcze raz, tym razem również małżonkę. Mariusz Mielcarek

#7  2017.07.23 21:32:19 ~do 5

I jeśli nie ma wszystkich możliwych specjalizacji to też jak ją dyrektor oddeleguje na inne stnowisko pracy będzie w GR 9! SZOK? Realnie zgotowano ten los.wszystkim pielęgniarkom i położnym.

#8  2017.07.24 07:26:47 ~piel. dypl

Czy prezentowane specjalizacje są dedykowane dla pielęgniarek z pełnym wykształceniem zawodowym?

#9  2017.07.24 07:33:59 ~Do #8

Kto to jest pielęgniarka z pełnym wykształceniem zawodowym?

#10  2017.07.24 08:03:53 ~eh

Prawda, ze smiesznie to brzmi? Osoba pisząca pod nr 8 podpisuje się piel. dypl a pytanie zadaje jak przedszkolak, który nic nie wie na temat dyplomu.

#11  2017.07.24 08:49:39 ~do8

Z pustym

#12  2017.07.24 09:06:20 ~do 9,10,11

Może i macie racje, na tym obszarze nie obowiązuje matematyczno-logiczny układ.

#13  2017.07.24 12:02:42 ~dawid

Warto zastanowić się dlaczego Ratownik medyczny ma zarabiać więcej niż pielęgniark. ot z prostej przyczyny, ratownik pracuje na samodzielnym stanowisku pracy, podejmuje decyzje za ktore ponosi odpowiedzialność.

#14  2017.07.24 12:49:32 ~wspr

Do P. Mariusza Mielcarka Propozycja okładki to propaganda nienawisci, dlaczego probujesz kłócić środowiska medyczne? Co chcesz osiągnąć tworząc nagonke na Ratowników medycznych? Ratownik medyczny jest specjalistą zatrudnionym na samodzielnym stanowisku pracy to po pierwsze, ustawa okresla minimalne wynagrodzenie (w Poznaniu jest to już dawno wyzsza kwota, dużo wyższa). Może czas najwyższy zająć się myśleniem swojej grupie zawodowej, walczyć o własne interesy a nie wykazywac jak to jestescie pokrzywdzeni. W wykazie który sugerujesz by znalazł się na okładce dopisz jeszcze wynagrodzenia pracowników biedronki, to osiągniesz lepszy wydzwięk. Mariusz ogarnij sie bo sięgasz upodlenia, weź urlop i odpocznij. Wszyscy zatrudnieni w ochronie zdrowia prosze : wspierajmy sie i nie zgadzajmy się na niskie zarobki, zwalniajcie się z "lewych" miejsc pracy, poczekajmy na efekt. A dla uczciwościzapraszamy Pana Mariusza Mielcarka do zatrudnienia się w Systemie Ratownictwa w poznańskim WSPR, zdobędzie Pan cenne doświadczenie.

#15  2017.07.24 13:20:35 ~Florencja

Do #wspr Brawo, trafiłeś w punkt. Podstawowym problemem grupy zawodowej pielęgniarek jest to, że tak naprawdę fakt, że one zarabiają za malo jest sprawą drugorzędną. Najbardziej bolesne jest dla nich to, że inni mają wiecej. Nie ważne czy to inny zawód, czy koleżanki po fachu z mgr i specjalizacją - ciągłe zaglądanie do cudzego talerza. Koleżanki zrozumcie wreszcie - to nie inni mają za dużo, tylko Wy za mało!

#16  2017.07.24 14:59:17 ~do 15

W brew reformom w szkolnictwie polskim tym po 1945 r, nadal w niektórych domach rodzinnych czy placówkach oświatowych w naszym kraju uczą, że jednym z warunków poprawnej oceny czy konstrukcji naukowej jest poznanie własności całego przedmiotu. Zapobiega to 'gwałtowi na intelekcie'.

#17  2017.07.24 15:11:05 ~Do16

What?

#18  2017.07.24 15:27:32 ~Do #17

The portal is Polish. If you do not speak Polish the translation will do for you : https://translate.google.pl/? hl=pl

#19  2017.07.24 18:37:32 ~do #18

Ale JAJA-:)

#20  2017.07.24 19:38:52 ~Grażyna

Dlaczego nie ma pielęgniarki po liceum medycznym i pielęgniarki z mgr pielęgniarstwa i specjalizacją .Czy nie ma tego podzialu

#21  2017.07.24 20:12:33 ~Do #20

?

#22  2017.07.24 20:25:47 ~Bajka

I to jest kochane dzieci klasyczny przykład IQ poziomu ameby

#23  2017.07.24 23:02:14 ~morał

I tj.kochany papciu mądrość papugi-:)

#24  2017.07.25 06:00:07 ~Do #23

Nie obrażaj papugi. Poniżej cytat z innego portalu :"Kobieta przynosi klatkę z papugą, a ta już od progu drze się: - Precz z Kaczyńskim! Policjant upomina kobietę: - Jeśli to się będzie powtarzało to będziemy musieli uśpić ptaka, a panią wsadzić do więzienia. Kobieta po wyjściu funkcjonariuszy prosi papugę: - Słuchaj papużko, nie mów tak więcej, proszę, bo mnie zamknął, a ciebie uśpią i po co nam to? Przez kilka dni był spokój, ale w końcu papuga sobie przypomniała i znowu swoje: - Precz z Kaczyńskim! – na całe gardło. Na drugi dzień kobieta dostała wezwanie do sądu na rozprawę – papuga jako dowód rzeczowy. Kobieta więc poszła do spowiedzi, powiedzieć księdzu co jej leży na sercu. A ksiądz mówi: - Słuchaj, dziecko, ja też mam papugę, która mówi i jest podobna. Na czas rozprawy podmienimy papugi i nikt się nie zorientuje. No i tak zrobili. Dzień rozprawy, papugi podmienione, kobieta idzie do sądu. Sędzia mówi: - Proszę wnieść klatkę z papugą. Klatka z papugą wniesiona, ale papuga nic. Nie odzywa się ani słowem. Oskarżyciel podpuszcza papugę: - Czy papuga mówiła: „Precz z Kaczyńskim&rdquo? Papuga nic. Sędzia podpowiada: - Precz z Kaczyńskim! Oskarżyciel i oskarżyciel posiłkowy też zachęcają: - Precz z Kaczyńskim! W końcu cała sala skanduje: - Precz z Kaczyńskim! Precz z Kaczyńskim! A papuga zawodzi kościelnym głosem: - Słuuuuchaaaaj Jeeezuuuu jak Cię błaaaaga luuud…"

#25  2017.07.25 07:56:40 ~piel

:)

#26  2017.07.25 11:07:32 ~do #24

papuga zawsze druga-:)

#27  2017.07.26 07:16:41 ~do 24

Świetne