Dyrektorzy szpitali muszą do 14 sierpnia podać do NFZ liczbę etatów pielęgniarek i położnych wg stanu zatrudnienia na dzień 1 sierpnia 2017 roku.

Dodatki pielęgniarek brutto brutto po nowemu.


Poniżej publikuję propozycję okładki najbliższego wydania branżowego miesięcznika Ogólnopolska Gazeta Pielęgniarek i Położnych - nakład 30 tysięcy egzemplarzy.

Wyraź swoja opinię. Proszę o sugestie.

Mariusz Mielcarek 

Komunikat w sprawie terminu zgłaszania danych dotyczących liczby etatów pielęgniarek i położnych do Dolnośląskiego Oddziału Wojewódzkiego Narodowego Funduszu Zdrowia w roku 2017

Dolnośląski Oddział Wojewódzki Narodowego Funduszu Zdrowia uprzejmie przypomina, że zgodnie z § 4 ust. 2 rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 14 października 2015 r. zmieniającym rozporządzenie w sprawie ogólnych warunków umów o udzielanie świadczeń opieki zdrowotnej (Dz.U.2015,poz.1628), od 1.08.2017 roku możliwe będzie przekazywanie informacji dotyczących liczby etatów pielęgniarek i położnych. Wnioski należy przekazać do DOW NFZ za pośrednictwem Portalu Świadczeniodawcy do dnia 14 sierpnia 2017 roku.

Zakres przekazywanych poprzez Portal Świadczeniodawcy danych obejmuje wyłącznie liczbę etatów pielęgniarek i położnych wg stanu zatrudnienia na dzień 1 sierpnia 2017 roku.

Jednocześnie informujemy, iż wskazany w w/w rozporządzeniu termin na przekazanie wniosków jest terminem ostatecznym i wnioski złożone po 14 sierpnia 2017 roku nie będą przyjmowane. Przypominamy również, iż zgodnie z § 4 ust. 3 ww rozporządzenia, „nieprzekazanie przez świadczeniodawcę informacji, o której mowa w ust 1, skutkuje nałożeniem kary umownej w wysokości do 2 % kwoty zobowiązania wynikającego z umowy o udzielanie świadczeń opieki zdrowotnej”.

źródło: DOW NFZ 

25 lipca 2017 r.  

Zobacz także:

Aktualności według działów: Dodatki pielęgniarek brutto brutto po nowemu


Zobacz także:

22 lipca 2017 - Akcja pielegniarkicyfrowe@wp.pl - pielęgniarki i położne piszą do związków pip: Żądamy strajku oraz pozwu zbiorowego, a także postępowania przed sądem zawodowym wobec wiceministra zdrowia Józefą Szczurek-Żelazko! Ponad 70 komentarzy!

20 lipca 2017 roku - Prawo i sprawiedliwość dla pielęgniarek. Prezydent w dniu 19 lipca podpisał ustawę o wynagrodzeniach w ochronie zdrowia, która deprecjonuje zawody pielęgniarki i położnej wobec innych zawodów medycznych. Ponad 120 komentarzy!

Czyli podział pielęgniarek i położnych pozostaje taki jak opublikowaliśmy w bieżącym numerze miesięcznika branżowego - Ogólnopolska Gazeta Pielęgniarek i Położnych - nakład 30 tysięcy egzemplarzy. 

Tylko w miesięczniku branżowym pielęgniarek i położnych (nakład 30 tysięcy egzemplarzy) - zobacz pełny tekst ustawy autorstwa ministra Radziwiłła o sposobie ustalania najniższego wynagrodzenia zasadniczego. W gazecie znajdziesz wiele informacji związanych z tym nowym aktem prawnym regulującym wynagrodzenia zasadnicze pielęgniarek i położnych. 

Mariusz Mielcarek 

                                Powiększ aby przeczytać tą stronę gazety

                                   Zobacz inne artykuły w tym numerze gazety

Komentarze użytkowników

#1  2017.07.26 19:26:09 ~Pielegniar

To chodzi o te dodatki brutto,brutto?

#2  2017.07.26 19:49:37 ~piel.

A dlaczego o naszych sprawach CISZA W MEDIACH?

#3  2017.07.26 20:44:18 ~Do #1

Tak, nic nowego- takie informacje przekazuje się każdego roku - dane obowiązują przez rok bez możliwości uzupełnienia w terminie późniejszym. Pielęgniarki zatrudnione później nie są liczone do przekazywanego od 1 września dodatku "brutto brutto".

#4  2017.07.26 22:06:46 ~a_

Drogie Kolezanki:) dlaczego o "podwyzkach" dla pracownikow medycznych tak cicho w mediach? Jest jakas blokada? Nic, nic.cisza. Wiem, ze ustawy o Trybunale itd, ale do nas potencjalnie kazdy moze trafic.i nikogo nie interesuje nasza sprawa? dziwne.Inwigilacja? To dzialanie zamierzone?

#5  2017.07.26 22:12:47 ~gg

W tej warszawie to się ludziom porabalo w głowach -manifestacja dot.sadow to żenada czeski film ciekawe czy o naszą ustawę tez będą walczyć i tupac nogami ze pielęgniarki mało zarabiają i ich niedlugo zabraknie walczyli o te sądy jak pomyłek

#6  2017.07.26 22:42:26 ~do 5

Walczyli w słusznej sprawie,konsekwencje wejścia w życie tych ustaw byłyby tragiczne,ale trzeba trochę poczytać,a nie wypowiadać się nie znając tematu.

#7  2017.07.26 22:57:38 ~gg

Słuszna sprawa to pozamykac w więzieniu tych co okradli latami Polskę. czytam aż za duzo żyje już też dlugo by wiedzieć co mówię sądy są bezkarnie a jakim prawem ich też trzeba karać i to jest prawda warszawa to czeski film

#8  2017.07.26 22:59:43 ~a_

Na tej str. nie zajmujemy sie sadami.

#9  2017.07.26 23:06:42 ~gg

Koleżanka zapytała dlaczego cisza w mediach o nas a dlatego gdyż warszawa żyję polityka nie mają czasu na niemodne tematy a tak to po pogrąża pis tylko czeski film a o naszych sprawach musimy myśleć sami

#10  2017.07.27 06:20:52 ~piel.

To nie tylko Warszawa żyje polityką cała Polska a pielęgniarstwo dla nich dla polityków żaden zawód.Dla prezydenta salowa i pielęgniarka to jest to samo.

#11  2017.07.27 06:21:31 ~Piel.

Niech i te pazerne z 5 etatów policzą !

#12  2017.07.27 06:22:37 ~monia

Do 8 a czemu by nie ? uczcie się od nich !

#13  2017.07.27 06:24:16 ~do pazerny

Do 2 bo nic nie robimy oprócz uprawiania pazerki na 5 etatach i po co takie pytania ?

#14  2017.07.27 06:24:44 ~i ja

12-13 zgadza się !

#15  2017.07.27 06:44:34 ~Piel

Brawo #gg. Do 5 "Walczyli w słusznej sprawie? " Puknij się w ten tępy łeb, bo chyba ci się mózg zlasował, być może od tego ciągłego podskakiwania czy walenia butami w barierki na tych śmiesznych manifestacjach w obronie bezkarnych bogów! A wszystki pazerne na 5 etatach - szkoda czasu na internet! Umyć się, zmienić mundurek, a nie gonić w tym samym na drugi koniec miasta. Zbliża się 7.00, więc proszę zdać raport w jednym miejscu i odebrać go w innym o tej samej godzinie, jak na prawdziwego pracownika przystało.

#16  2017.07.27 06:46:52 ~Pielęgniar

Oczywiście komentarz o "słusznej sprawie" był do 6.

#17  2017.07.27 06:51:14 ~Piel

Tak, do #6, a nie do #5. Przepraszam i dziękuję za zwrócenie uwagi.

#18  2017.07.27 07:10:20 ~Do 15

Popieram wpis w 100%

#19  2017.07.27 09:48:30 ~piel.dypl.

Co jak co ale zeby piel.do piel. tak pisala o pustym lbie itd.to porazka .Jak ktos czyta nasze portale Mysle ze wlasnie nie traktuja nas powaznie bo Ludzie wyksztalceni maja raczej inny zasob slow.Nawet w ostrych wymianach zdan.Proponuje popatrzec np.na Kawa na lawe. i uczyc sie moje kolezanki bo wstyd wstyd wstyd sie przyznawac ze jest sie piel . z mgr. jezeli mamy taka ograniczona kulture , zasob slow taki jaki widac w naszych wypowiedziach a kultura idzie w parze z inteligencja wiec ?

#20  2017.07.27 11:42:51 ~do #19

Oj tam! Oj tam! a może tak w tej trudnej sytuacji trochę humoru?

#21  2017.07.27 13:33:33 ~Do #20

Naprawdę da się z humorem i kulturą jednocześnie. Mnie też jest przykro, kiedy widzę najgorsze cechy moich koleżanek po fachu, ktore wychodzą na tym forum. Najzwyczajniej jest mi wstyd, ze np. Postronny pacjent, ktory wejdzie na to forum może utożsamić te wypowiedzi ze mną - pielegniarką.

#22  2017.07.27 14:49:32 ~Ona

Ej tam, przesadzacie. Nie róbcie z siebie takich świętych sióstr. Pielęgniarki też ludzie i też używają różnych słów. Wam nigdy nie zdarzyło się przeklnąć czy powiedzieć komuś o pustym łbie? Im bardziej jesteście zbulwersowane, tym mniej w to wierzę. Zaleciało hipokryzją.

#23  2017.07.27 16:24:20 ~Do 22

Proszę nie rób z Nas sióstr, My jesteśmy pielęgniarkami!

#24  2017.07.27 18:40:48 ~piel.dypl.

Do 22 ja nie swieta Zuzanna :D ale szanuje innych i tym bardziej siebie i nikomu nie pozwolilabym tak do siebie mowic.No chyba ze w knajpie ale wtedy dostalabys z liscia :D w najgorszym wypadku hehe. Mozesz to uznac za troche humoru o jakim pisze 20. Pozdrawiam

#25  2017.07.27 22:44:56 ~do 15

No i wyszła z ciebie cała mądrość i kultura,nic dodać,nic ująć.

#26  2017.07.28 06:47:48 ~hi

Do 25 i znowu dyskusja zakończona bzdetem !

#27  2017.07.29 05:29:18 ~pracodawca

Komunikaty o obowiązku przekazywania danych o zatrudnieniu ukazały się na stronach wszystkich oddziałów wojewódzkich NFZ. To normalna, obowiązująca od dwóch lat procedura.