Komentarz na pielegniarki.info.pl: U mnie w szpitalu wszystkim pielęgniarkom dyrektor daje 280 zł do podstawy. Zobacz szczegóły...

STOP deprecjacji zawodu pielęgniarki i położnej w Polsce!


Poniżej publikuję propozycję okładki najbliższego wydania branżowego miesięcznika Ogólnopolska Gazeta Pielęgniarek i Położnych - nakład 30 tysięcy egzemplarzy.

Wyraź swoja opinię. Proszę o sugestie.

Mariusz Mielcarek 


 

PETYCJA

STOP deprecjacji zawodu pielęgniarki i położnej w Polsce!

Prezydent RP,

Premier RP,

Minister Zdrowia,

Posłowie i Senatorowie Parlamentu RP

W Dzienniku Ustaw ogłoszono Ustawę z dnia 8 czerwca 2017 r. o sposobie ustalania najniższego wynagrodzenia zasadniczego pracowników wykonujących zawody medyczne zatrudnionych w podmiotach leczniczych.

W uzasadnieniu do projektu przedmiotowej ustawy zapisano:

Zgodnie z projektem ustawy wysokość najniższego wynagrodzenia zasadniczego przysługującego pracownikom wykonującym zawód medyczny zatrudnionym na poszczególnych kategoriach stanowisk pracy będzie uzależniona od poziomu wykształcenia wymaganego na stanowisku pracy, na którym zatrudniony jest dany pracownik (wykształcenie na poziomie wyższym, średnim, posiadanie specjalizacji). Rozwiązanie takie wiąże więc de facto najniższe wynagrodzenie w danej grupie z zakresem obowiązków, które wykonywane są na określonym stanowisku”.

Natomiast w ustawie ogłoszonej w dniu 1 sierpnia 2017 roku (Dz.U. z 2017 r. poz. 1473) zrównano najniższe wynagrodzenie zasadnicze:

1. pielęgniarki,

2. pielęgniarki z tytułem licencjata,

3. pielęgniarki z tytułem magistra pielęgniarstwa,

4. opiekuna medycznego.

Wobec powyższego podstawowe założenie ustawy...

Zobacz całą treść petycji 

Zapraszamy do podpisywania petycji tutaj.

Mariusz Mielcarek 


Komentarz na pielegniarki.info.pl: 

U mnie w szpitalu wszystkim pielęgniarkom dyrektor daje 280 zł do podstawy, bez względu na wykształcenie - jest to pierwsza transza 400 brutto brutto - tym samym jak tłumaczy realizuje postanowienia ostatniej ustawy, czyli podwyższa nawet więcej niż musi mgr ze specj. i innym którym musi, jednocześnie nie skłóca pielęgniarek. To nie przejdzie żeby docelowo mgr ze specj. zarabiała tak dużo więcej niż zwykła pielęgniarka, dyrektor sam do tego doszedł, po co mu wojna i masowe zwolnienia z pracy. Jedyna korzyść ,że ten dodatek będąc w podstawie nie może już być zabrany. Zobaczymy jak będzie z dalszymi transzami. Nie wszystkich widać stać na deprecjację naszego zawodu chociaż głośno się do tego nie przyznają. I znowu będzie tak , że bogate szpitale dadzą więcej, a te biedne powiatowe tylko wg ustawy albo się zamkną. Tak naprawdę będą żonglować tylko tym co już nam dano i będziemy się cieszyć jak nam nie zabiorą. To jest psychologia.

Zobacz komentowany artykuł: DOTYCHCZAS PODPISALIŚCIE SIĘ PONAD 1 600 RAZY!!! Zapraszamy pielęgniarki i położne do podpisywania petycji: STOP deprecjacji zawodu pielęgniarki i położnej w Polsce!


25 lipca 2017 - Zobacz odpowiedź na pierwsze pismo redakcji portalu do ministerstwa zdrowia w sprawie nowej ustawy o wynagrodzeniach w ochronie zdrowia. Pytaliśmy o przypisanie tego samego "współczynnika pracy" magistrowi pielęgniarstwa oraz opiekunowi medycznemu. Prawie 100 komentarzy!

Zobacz także:

Deprecjacja zawodu pielęgniarki w nowej ustawie o wynagrodzeniach zasadniczych.


Zobacz także:

22 lipca 2017 - Akcja pielegniarkicyfrowe@wp.pl - pielęgniarki i położne piszą do związków pip: Żądamy strajku oraz pozwu zbiorowego, a także postępowania przed sądem zawodowym wobec wiceministra zdrowia Józefą Szczurek-Żelazko! Ponad 70 komentarzy!

20 lipca 2017 roku - Prawo i sprawiedliwość dla pielęgniarek. Prezydent w dniu 19 lipca podpisał ustawę o wynagrodzeniach w ochronie zdrowia, która deprecjonuje zawody pielęgniarki i położnej wobec innych zawodów medycznych. Ponad 120 komentarzy!

Czyli podział pielęgniarek i położnych pozostaje taki jak opublikowaliśmy w bieżącym numerze miesięcznika branżowego - Ogólnopolska Gazeta Pielęgniarek i Położnych - nakład 30 tysięcy egzemplarzy. 

Tylko w miesięczniku branżowym pielęgniarek i położnych (nakład 30 tysięcy egzemplarzy) - zobacz pełny tekst ustawy autorstwa ministra Radziwiłła o sposobie ustalania najniższego wynagrodzenia zasadniczego. W gazecie znajdziesz wiele informacji związanych z tym nowym aktem prawnym regulującym wynagrodzenia zasadnicze pielęgniarek i położnych. 

Mariusz Mielcarek 

                                Powiększ aby przeczytać tą stronę gazety

                                   Zobacz inne artykuły w tym numerze gazety

Komentarze użytkowników

#1  2017.08.04 10:23:42 ~Elka

Mądry dyrektor.

#2  2017.08.04 10:25:20 ~Kto ile

Podaję wykaz: Stanowisko - współczynnik. Pielęgniarka - 0,64. Starsza pielęgniarka - 0,64. Specjalista pielęgniarstwa - 0,73. Młodszy asystent/Asystent/Starszy asystent w dziedzinie pielęgniarstwa lub położnictwa - 1,05.

#3  2017.08.04 11:30:03 ~Jes4

W moim zakładzie dyrektor obniżył premię uznaniową i podniósł o tę kwotę pensję zasadniczą .Tak że wyszliśmy z koleżankami na zero . Pracuję w zawodzie medycznym i mam pytanie czy tak można.

#4  2017.08.04 11:48:32 ~ewa 67

Czemu większość dyrektorów tak nie zrobi, ostatecznie każda z nas Pań pielęgniarek ma ciężką pracę . Powinnyśmy się szanować nawzajem , może wtedy inni zaczną nasz szanować. Każdy człowiek chce godnie zarabiać. Czasami jest mi smutno gdy widzę jak rodziny :kochają ; swoich bliskich że nawet nie chcą ich zabrać do domu . Opieka nad chorą osobą naprawdę jest trudna i ciężka . Uważam , że mamy piękny zawód a żeniedoceniany to wszyscy wiemy. Ostatnio nasza doktórka powiedziała jak można przeżyć za taką kasę , można,

#5  2017.08.04 12:37:40 ~he

Piękny zawód? . Ciężki ,śmierdzący pogardzany i tani.Niewolniczy i służalczy.

#6  2017.08.04 13:31:27 ~Gabi

Brawo

#7  2017.08.04 14:01:45 ~#7

Obiecałam sobie ,że jeśli kiedyś poczuję na własnej skórze krzywdzący podział w wynagrodzeniach , to zwolnię się z pracy . Nie będę wykonywała zawodu pielęgniarki . Kiedyś otrzymałam od Prezydenta Rzeczypospolitej medal za długoletnią służbę itp. więc go odeślę i podziękuję Rzeczypospolitej za współpracę i docenienie mnie . Podejmę pracę w sklepie , jako opiekun medyczny , będę sprzątać , pracować gdzieś na produkcji ,przekwalifikuję się , cokolwiek zrobię innego , ale nie pozwolę się poniżać .Nie pozwolę , aby ośmieszały mnie i poniżały Panie z Izb Pielęgniarskich , które tyle lat wygodnie sobie żyły, za moją ciężką pracę , a teraz milczą i są bardzo zadowolone z tego podziału pielęgniarek . Wszystkim się wydaje , że jak jednej pielęgniarce da się zarobić 5 tyś zł , a drugiej 2 tyś to zaraz urośnie prestiż zawodowy pielęgniarki .Ciekawa teoria . Pielęgniarstwo w Polsce obrało złe tory , ale ja na szczęście jestem wolnym człowiekiem i zawsze mam wybór .Zauważyłam też coś w postrzeganiu siebie i swojego zawodu , tym podziałem przestaję czuć się pielęgniarką , już nie uważam , że przynależę do jakiejś grupy zawodowej .

#8  2017.08.04 14:07:59 ~do 7

Jestem pod wrażeniem Pani wypowiedzi. Jesteśmy wolni i wcale nie musimy pracować w zawodzie. Wystarczy przyjąć się na 1 miesiąc w roku jako pielęgniarka, a potem do normalności i prawo do wykonywania zawodu się nie przedawni, a i składek na izby nie będzie trzeba płacić.

#9  2017.08.04 15:37:17 ~Lola

Mam pytanie. Czy u was w szpitalach wy też informujecie endoskopie kto ma mieć badania? Nie ukrywam, że zaczyna mnie denerwowac ta sytuacja iż ja dzownię do lekarza endoskopowego z informacja, że ktoś ma mieć takie i takie badanie, a zlecenia na to nie dostanę. Ot słownie.

#10  2017.08.04 16:14:04 ~a_

Do #9, niestety, to kwestia organizacji szpitala.

#11  2017.08.04 16:16:51 ~Maga

U mnie od wrzesnia 200 do podstawy .wszyscy jednakowo! dobre i to

#12  2017.08.04 16:17:56 ~Maga

Endoskopia nas informuje o badaniach! @

#13  2017.08.04 16:50:40 ~a_

Dlaczego 200? a nie cale zembalowe tj. 460? A moze nawet z wrzesniowa transza 790 brutto? znow rzuca jakis ochlap i mysla, ze sie tym zadowolimy. Dosyc tego! Rzna nas na pensji, na etatch : powinno byc np. 3 pielegniarki- jest 2 i zapieprzaja jak konie. Wtedy nie obwiazuja zadne kategoryzacje-sracje. Byle robota byla zrobiona. Gdzie forsa za trzecia pielegniarke? Sie pytam? Prawda jest taka, ze ani szpital/dyrekcja/, ani tym bardziej lekarze nie pozwola na to, aby pielegniarka dobrze zarabiala. Drogie Kolezanki bardzo prosze, nie licytujcie sie na wyksztalcenie i trud studiow/ brrr! /, organizujmy sie i walczmy o NASZE.

#14  2017.08.04 16:51:28 ~a_

Ups! powinno byc 690 brutto, brutto i jeszcze raz brutto :)))

#15  2017.08.04 17:52:00 ~specjalist

Zrobcie specjalizacje i nie bedziecie tak plakac za niesprawiedliwy podzial. bo najlepiej bez ksztalcenia i podnoszenia kwalifikacji chcec wiecej. to jest zalosne

#16  2017.08.04 18:00:08 ~do 7

Świetne podejście,aż trudno uwierzyć że w pielęgniarstwie polskim tak żle się dzieje i nic nie wskazuje na to, że będzie lepiej. Ja również po wielu latach pracy miałam nadzieję,że doczekam takich czasów,kiedy będziemy docenione i wreszcie ktoś zauważy nasze poświęcenie i cierpliwość,ale na próżno czekamy -nic dobrego z tej ustawy nie wyniknie. Szkoda,że tak łatwo można pozamiatać powołanie w naszym kraju.

#17  2017.08.04 18:08:15 ~o 15

Żałosna to jesteś ty,jeżeli uważasz że praca pielęgniarki i odpowiedzialność jaką ponosi nie zasługuje na lepsze zarobki niż opiekunka-niezależnie od wykształcenia i tytułów.

#18  2017.08.04 18:20:20 ~a_

Bez zalsnych mi tu i dla moich kolezanek, nie ma potrzeby obrazania kogokolwiek , mam mgr pieleniarstwa i podyplomowke i wiele mioch tez ma.

#19  2017.08.04 18:29:28 ~25 lat w z

NIE WIEM JAK ZACZAC.BEDE PISAC DUZYMI LITERAMI MOZE DO WAS DOTRZE.BARDZO ZNANA METODA W MANIPULOWANIU PRACOWNIKAMI .SKLOCISZ PRACOWNIKOW SKACZA SOBIE DO GARDEL .A PRACODAWCA W TYM PRZADKU RZAD I TE CO PRZY KORYCIE SIEDZA OSIAGNELI CEL.MY BEDZIEMY SIE KLOCIC A ONI WYGRALI DALI PODWYZKE GARSTCE BO ILE Z NAS MA MGR +SPEC.MOZE 1%.RESZTA 3900×0.73 LUB0.63! HALO KUKU .TO MNIEJ NIZ MACIE.ZAL

#20  2017.08.04 18:45:05 ~Opiekun

Drogie panie już tak nie płaczcie jak pacjent się zesra to wy do smrodów nie idziecie tylko wolacie i tak samo jest w toaletach i sprzątaniu czego kolwiek bo bałagan robocie niezły.

#21  2017.08.04 18:50:53 ~a_

Bez obrazania kogokolwiek kolezanko specjalistko! I bez licytacji na tytuly. Chodzi o to, zeby poprawic NASZE warunki placy i pracy. To chyba prosty przekaz. W jednosci sila!

#22  2017.08.04 18:58:53 ~do 20

Hej opiekun ,a kto idzie do smrodów,jak ty to nazywasz,przecież w wielu placówkach nie ma jeszcze opiekunów.To jak myślisz kto to wszystko robi ? .samo się robi ? //

#23  2017.08.04 19:38:44 ~Do #18

Masz mgr pielęgniarstwa i podyplomówkę. Podyplomówkę możesz chwilowo schować do szuflady - jej posiadanie nie jest uwzględniane przy ustawie płacowej. A jeśli nie masz specjalizacji to gr. 9 - wsp. 0, 64

#24  2017.08.04 19:59:54 ~a_

Dalej licytacja .masakra! Nic nie dociera ! PS> Znam przeliczniki.

#25  2017.08.04 20:06:33 ~mloda 10 l

A ja jak robilam magistra slyszalam od starszych kolezanek , co lepiej bedziesz z mgr dupe myla " albo moze magister pokaze jak sie to robi. pamietam doskonale tak samo jak robilam specjalizacje docinki o specjalistka. teraz bedzie zlosc na mnie ze mam tytuly ktore pozwalaja zarobic wiecej. pytam gdzie jest k. sprawiedliwosc. to jest zalosne jak wiele mamy kolezanek ktore osiadly na dupe bo staz maja kolo 25 lat a ja tylko 10. i zawsze mloda zrobi. Ja sie ciesze ze ktos docenil mgr plus spec.

#26  2017.08.04 20:08:48 ~do leniwyc

Nikt nikomu nie broni zrobic specjalizacji. tylko troche chęci i czasu. poprostu

#27  2017.08.04 20:51:42 ~lili

Panie mgr plus specjalizacja jestescie pewne ze na waszym stanowisku pracy wymagane sa te kwalifikacje ile z Was dostaie 1,05 Mysle ze trzeba sie zjednoczyc i przystapic do strajku O pozostalych grupach szkoda gadac

#28  2017.08.04 20:54:47 ~Do #25

Podnoszenie kwalifikacji zawsze powinno skutkować gratyfikacjami finansowymi. Sprawdź jednak swoje stanowisko określone w umowie o pracę. Oby nie było to pielęgniarka lub starsza pielęgniarka.

#29  2017.08.04 21:03:13 ~mgr plus s

Mgr pielegniarstwa , specjalistka w dziedzinie anestezjologii i intensywnej oopieki. praca na Oit . starszacpielegniarka bylam wczesniej.

#30  2017.08.04 21:13:03 ~Do 28

Nie martw się i nie wyjeżdżaj znowu z jakimś asystentem, bo to już jest śmieszne. Jak trzeba będzie, to będą zmieniać stanowiska, bo nie sądzisz chyba, że pielęgniarka z mgr i spec da się zapędzić do gr 9 obok koleżanek, które po lm czy sm nie zrobiły nic? Niedoczekanie!

#31  2017.08.04 21:13:38 ~Do #29

Zatem bez żadnych wątpliwości - gr.7.

#32  2017.08.04 22:40:07 ~Pielęgniar

Gdyby glupota umiała latać.

#33  2017.08.04 22:56:52 ~Bunia

Żenada! W innych grupach jeden za drugim stoi a w naszej jedna drugą by w łyżce wody utopiła . Zwykła tytulomania. Wszystkie mamy prawo wykonywania zawodu. Nic więcej nie umiecie i nic inaczej nie robicie niż pielęgniarki po LM. Opanujcie się.

#34  2017.08.05 00:18:47 ~onnn

UDobrze ze wyjechałem za granicę i nie mam z wami wszystkimi nic wspólnego :-)

#35  2017.08.05 00:59:28 ~DO 25,28,3

Jesteście PUSTAKI ŻAŁOSNE SIOSTRY I TAK BĘDZIECIE TE DUPSKA MYŁY MOŻE ZA LEPSZĄ KASĘ W CO WĄTPIĘ DO 2021 RZĄD SIĘ ZMIENI PIELĘGNIARKI TEGO NIE POZOSTAWIĄ BEZ ECHA I JAK MY SIĘ MAMY DOGADAĆ TYCH NORMALNYCH PIELĘGNIAREK JEST GARSTKA A CAŁA RESZTA TO CHŁAM SKĄD WY SIĘ WZIĘŁYŚCIE, WY NIEDOROZWOJE JAK WAS SIĘ CZYTA TO NIE WIEM CZY TO PSYCHOLE PISZĄ ABY PISAĆ, OGARNIJCIE SIĘ WY DEBILKI, NIE ODZYWAJCIE SIĘ LEPIEJ BO NIEJEDNA NORMALNA PIELĘGNIARKA RZYGA TYMI KOMENTARZAMI

#36  2017.08.05 01:00:28 ~DO 30

WYŻSZY KOMENTARZ DO 30 A NIE 3 PRZEPRASZAM

#37  2017.08.05 05:20:35 ~Do #30

Dla zakończenia złośliwego komentowania przekazywanych prawdziwych, choć wg niektórych osób "niesłusznych" uwag życzę wszystkim koleżankom posiadającym tytuł mgr pielęgniarstwa oraz specjalizację zakwalifikowania do gr. 7 bez względu na zajmowane stanowiska. Jednocześnie zwracam się z uprzejmą prośbą do dyrekcji podmiotów medycznych - jeżeli w Waszych firmach zatrudniacie magistrów pielęgniarstwa ze specjalizacjami na stanowiskach, na których te kwalifikacje nie są wymagane co uniemożliwia ich zakwalifikowanie zgodnie z aktami prawnymi i interpretacją MZ do gr. 7 proszę o dokonanie stosownych zmian w umowach o pracę dla ww. osób w sposób uprawniający ich do zakwalifikowania do gr. 7 - bez względu na to czy w kierowanych przez was firmach istnieje taka potrzeba czy też nie. Wystarczy tylko stanowisko specjalisty zamiast pielęgniarki czy starszej pielęgniarki. Trudno bowiem wymagać od was, żeby naczelna pielęgniarka miała wiele asystentek zarówno tych zwykłych czy też młodszych lub starszych.

#38  2017.08.05 08:00:15 ~#38

A ja poszłam do dyrektora placówki z podaniem o zwolnienie i przejście do innej pracy za poruzmieniem stron i podwyżka dla mnie się znalazła, więc zostałam. Z wypłaty jestem zadowolona. A dziewczyny dalej tylko narzekają i nic innego nie robią. Przy szefostwie kiwajaą głowami jak kiwaczki i zgadzają się na wszystko.

#39  2017.08.05 08:33:25 ~a_

Co za masakra! Licytacja na wyksztalcenie i przeliczniki trwa! Dotrze to do kolezanek , ze zostaly zrobione w trabe? Izby dlatego "ustawily" specjalizacje tak wysoko, poniewaz staniemy sie maszynka do robienia kasy. Bedziemy parly na specjalizacje i bulily! Kaska bedzie plynela. A my dlaje w d*pke bedziemy kopane jakimmis MINIMALNYMI obsadami dyzurow, MINIMALNYMI placami. Czy kolezanki chociaz raz zadaly sobie pytanie : jest minimalnie, a kiedy bedzie N O R M A L N I E?

#40  2017.08.05 08:35:48 ~Ja

W moim szpitalu od kwietnia pierwszą transzę włączono pielęgniarkom do podstaw w wys 333 zł -za pochodne płaci pracodawca. Drugi dodatek i za chwilę trzeci będzie "obok". Oczywiście załatwiło to częściowo wykonanie przepisów tej debilnej ustawy ale i tak rynek wymusi dalsze kroki czy się to komuś podoba czy nie . Byłoby szybciej gdyby nasze koleżanki przestały pracować dodatkowo za psi grosz , ale cóż do niektórych nie dociera w czym rzecz .

#41  2017.08.05 08:38:17 ~a_

Nasze kolezanki nawet petycje boja sie podpisywac. Co za masakra!

#42  2017.08.05 10:08:02 ~do 35

Twoja wypowiedz pokazuje kompleksy i bardzo niski poziom inteligencji . a porownywanie liceum medycznego do licencjatu 3 lata magistea 2 lata specjalizacji 2 lata i kursow polrocznych daje minimum 8 lat nauki po zwyklym liceum. wiec uzyj mozgu . przez taki okres wiecej mamy przekazanej wiedzy i z postepem do przodu. bo za czasow liceum medycznego nie bylo tule nowosci by do wszystkiego przygotowac. prosty przyklad ECMO i jest takich setki.wiec trzeba sie ksztalcic caly czas a nie sluchac jak kolezanka zdaje raport i mowi , pobrano krew tetnicza z centralnego wkłucia".

#43  2017.08.05 10:40:23 ~Do #42

Cytat z innego wątku : "- Te wszystkie magistry, licencjatki i inne specjalistki to "tępole jedne". My po LM i bez żadnych niepotrzebnych kursów to przyszłość polskiego pielęgniarstwa. Do strajku".

#44  2017.08.05 10:50:53 ~do 42

To chyba nie do mnie- 35

#45  2017.08.05 12:40:29 ~oit

Najlepszy przyklad jest na intensywnych terapiach i sorach gdzie 80 % jak nie wiecej personelu to mlodzi ludzie po szkolach kursach ktorzy nie boja sie pracy oraz ciezkich przypadkow. nie uciekaja i ni zavhowuja sie jakby wszystkie rozumy pozjadali a tak naprawde wysluguja sie innymi , bedziesz miala tyle lat stazu co ja to bedziesz mogla mowic o zmeczeniu". wiekszosc doskonale wie o czym mowie

#46  2017.08.05 12:43:16 ~....

A te stazowe to maja 20 lecie wyplacane i inne pieniadze do tego stazowe jak tak sie podpieraja latami pracy a serio to moglyby pojsc i cokolwiek przyswoic wiedzy. a nie chodzic za lekarzamai i traktowac ich za bogow. same do siebie nie maja szacunku i raptem sie budza ze ktos wiecej cokolwiek od nich dostanie.

#47  2017.08.05 12:45:54 ~prawda

Albo najwazniejsze w pracy to te wszystkie glownodowodzace i ich zasady , zeszyty mycia lodowki szafek . zajmowanie sie gownem nie pacjentem. rozwalenie sie na fotelu i latanie zalatwianie spraw bo inni zrobia bo jej lata do emerytury zostalo. ale fakt jak moze ktos wiecej zarabiac toz to skandal

#48  2017.08.05 19:43:32 ~Do 47

Jak możesz w ten sposób obrażać innych. Jestem pielęgniarką oddziałową wg Ciebie "głównodowodzącą"? Przez 29 lat pracowałam na stanowisku pielęgniarki odcinkowej i dobrze wykonywałam swoje obowiązki. A te zeszyty mycia lodówek, szafek to nie My "głównodowodzące" wymyśliły, ktoś inny. Są obowiązujące standardy wynikające czy to z akredytacji, czy SZJ. My te "głównodowodzące" też mamy tego dość, ale jak jest kontrola to gdzie są pielęgniarki odcinkowe? Powiem - znikają, żeby się nie tłumaczyć. Co do rozsiadania się w fotelach - chciałabym, ale go nie mam, za to w dyżurce są i to jedne i te same osoby wiecznie są "rozwalone". Latanie i załatwianie spraw: tak jak nabardziej, często tłumaczenie się za personel, a śniadanie w domu. Wykonyję wszystko na oddziale pobieram materiał do badań, wykonuję toalety, pomagam jak mogę, bo wiem że jest ciężko. Szkoda tylko, że nikt tego nie docenia. Muszę chyba zmienić taktykę "rozwalić się" w fotelu i rządzić. Czy tak wg Ciebie to ma działać?

#49  2017.08.05 23:04:53 ~mloda

Kolezance wyzej chodzilo chyba ze duzo starszych kolezanek to robi tez sie z tym spotkalam. taka prawda

#50  2017.08.06 01:11:12 ~do 48

To Ty jesteś jedną z niewielu oddziałową, tą z dawnych czasów bo te, które teraz są wybierane to cichutko siedzą, za pielęgniarką się nie wstawią tylko batem te odcinkowe najchętniej by potraktowały bo jeszcze dyrekcja zobaczy, że taka oddziałowa sobie nie radzi i stołek z pod dupy zabierze

#51  2017.08.07 12:35:06 ~do # 50

BRAWO! dostrzegłaś różnicę! właśnie te obecne przygotowane do rządzenia w trakcie kształcenia; przez izbianki tak odbierają tą funkcję; nie to co stare miotły;znasz li Ty to? nowa miotła lepiej zamiata:)do Twojej wiadomości: nie jest ważne to co na papierze ale to co w głowie! jasne-proste i na temat:)

#52  2017.08.09 09:59:14 ~Roma

Podwyżki dla pielęgniarek to wielka ŚCIEMA dla zobrazowania o co się kłócicie moje wykształcone koleżanki przedstawie przykład wynagrodzenie zasadnicze brutto 2100 zł to dla grupy 7( mgr+ spec) podwyżka wyniesie 199,50zł brutto dla grupy 8 (Spec) podwyżka przy tym wynagrodzeniu wyniesie 74,70 zł brutto, dla grupy 9 (piel/poł) to będzie kwota 39,60 zł brutto pod jednym ważnym względem WYMAGANE na danym STANOWISKU. Fakt posiadania mgr i specjalizacji jest POWIĄZANY z zapisem ustawy WYMAGANY NA STANOWISKU pokażcie wykaz stanowisk na których wymagane jest posiadanie WYKSZTAŁCENIA WYŻSZEGO I SPECJALIZACJI lub stanowisk gdzie takich wymagań nie ma ?

#53  2017.08.11 05:53:34 ~Do #52

Na każdym ze stanowisk podane jest kilka alternatywnych danych dot. kwalifikacji. Mgr może być zatrudniony na każdym stanowisku, ze specjalizacją na każdym stanowisku wyższym niż starsza pielęgniarka. Posiadanie SPECJALIZACJI nie jest wymagane dla stanowisk : pielęgniarka i starsza pielęgniarka.Problem dotyczy wyłącznie specjalizacji - "furtka" dla pracodawcy.

#54  2017.10.03 18:14:37 ~Zaintereso

Witam, czy otrzymał Pan odpowiedź na pismo z dnia 29.07.2017?