Komentarz na pielegniarki.info.pl: Ja już od dawna uświadamiam swoim bliskim i znajomym, aby uczyli się samoopieki, a wszystkim młodym osobom absolutnie odradzam ten śmierdzący i nieopłacany zawód.

Komentarze na pielegniarki.info.pl

Instrukcja złożenia podpisu pod petycją:

STOP deprecjacji zawodu pielęgniarki i położnej w Polsce!

1. Petycję może podpisać każda osoba, nie tylko pielęgniarka i położna. 

2. Petycja została opublikowana w dniu 2 sierpnia 2017 roku na stronie www.petycjeonline.com

3. Petycję można podpisać na dwa sposoby:

  1. Na stronie  www.petycjeonline.com pod adresem: https://www.petycjeonline.com/stop_deprecjacji_zawodu_pielgniarki_i_poonej_w_polsce
  2. lub korzystając z poniższego formularza.

​4. Pod petycją jest formularz, w którym należy wpisać, dane:

Imię, nazwisko, miejscowość, adres e-mail. Można w polu - "podpisuję ponieważ..." wpisać swoje uwagii.

5. Jeżeli podpisujący petycję, nie chce aby jego dane takie jak: imię, nazwisko, miejscowość (adres e-mail nie jest nigdy widoczny dla osób trzecich), były widoczne, to należy pod formularzem ODZNACZYĆ pole przy adnotacji "Pokazuj użytkownikom mój podpis". Wtedy w sekcji podpisy będzie widniał wpis: "Sygnatariusz zadecydował nie ujawniać swojego nazwiska w internecie". 

6. UWAGA!!! Po kliknięciu na "Podpisz petycje", na adres email podpisującego zostanie wysłany przez serwis www.petycjeonline.com link, w który należy kliknąć aby zakończyć proces składania podpisu pod petycją. Dopiero wtedy złożony przez nas podpis zostanie oficjalnie zaakceptowany. 

Dotychczas liczba złożonych podpisów przekroczyła 6 tysiący!

Zapraszamy do podpisywania petycji!

Petycja jest formą akcji społecznej pielęgniarek i położnych, użytkowników Ogólnopolskiego Portalu Pielęgniarek i Położnych www.pielegniarki.info.pl. Nie jest związana z żadną organizacją samorządu zawodowego oraz związków zawodowych pielęgniarek i położnych. 

Redakcja pielegniarki.info.pl 


Komentarz na pielegniarki.info.pl: 

Ja już od dawna uświadamiam swoim bliskim i znajomym, aby uczyli się samoopieki, a wszystkim młodym osobom absolutnie odradzam ten śmierdzący i nieopłacany zawód. Nadchodzą czasy, że ludzie będą dosłownie "gnić" we własnych odchodach, bo jeśli rodzina ich nie nakarmi, nie umyje, nie zmieni pampersa, to nie zrobi tego nikt. Nie wiem jak Wy, ale jeśli w moim towarzystwie ktoś ubliża pielęgniarkom, narzeka na ich pracę, mówi dyrdymały typu "od tego jest, jak dupa od srania", to natychmiast sprowadzam go do parteru nie przebierając w słowach i robi się niezwykle malutki! Jeśli ktoś nie ma bladego pojęcia, jak ten gówniany wolontariat, który w Polsce zwie się pielęgniarstwem wygląda, to niech zamilknie!

 

Zobacz komentowany artykuł: Dyrektor szpitala zwraca uwagę na bardzo duże różnice w zarobkach pielęgniarek ze specjalizacją i bez. – "W mojej ocenie są zdecydowanie zbyt duże. Docelowo może to doprowadzić do sytuacji, że szpitale będą poszukiwać pielęgniarek bez specjalizacji. Bo system nie premiuje szpitali, które zatrudniają najlepiej wykształcone pielęgniarki".

 

Zobacz także:

Aktualności według działów: 
Działalność wiceministra zdrowia (pielęgniarki)
Recepty pielęgniarek
Nadciąga katastrofa - brak pielęgniarek

 

Komentarze użytkowników

#1  2017.08.22 11:21:57 ~pielęgniar

Prawidłowo! dlatego ja pracuję w miejscach gdzie pielęgniarka jest szanowana za swoje wykształcenie a nie traktowana jak myjka do dupy! mój pracodawca z prywatnego sektora docenił moje wykształcenie w pielęgniarstwie operacyjnym i dziś zamiast być myjką jeżdżę na szkolenia razem z nim i pracuję 60 h w miesiącu bo mam prowizję od każdego zabiegu i stawkę godzinową. A zarabiam więcej jak na etacie w szpitalu, bo czasem jeden krótki zabieg trwający max. 1,5 to dla mnie zysk z prowizji 500 zł. Pielęgniarki - szanujcie się, bo macie ogromną wiedzę i potencjał do wykorzystania w różnych dziedzinach medycyny ale na pewno nie w myciu tyłków!

#2  2017.08.22 12:09:43 ~er

Do 1 co byś nie robiła to i tak jesteś na zawołanie lekarza.Generalnie zawód w Polsce nie szanowany podobnie i w świecie bo non stop brakuje pielęgniarek! O czymś to świadczy.

#3  2017.08.22 12:10:14 ~Piel.

Do 2 prawda, wielka prawda

#4  2017.08.22 12:12:22 ~ja

Do 1 już ja poznałam te sektory!

#5  2017.08.22 12:15:46 ~p.

Pielęgniarki w Polsce nigdy nie będą docenione! Pracodawca ma nas gdzieś, a niedouczeni lekarze traktują nas jak chłopca do bicia! Wstyd! Ludziska niech nie gadają jak nie mają pojęcia o naszej pracy. Osobiście też ODRADZAM! ODRADZAM ! wybieranie zawodu pielęgniarki! Syf, smród, wymiociny, mocz, stolec! Ohyda! Skończmy z powołaniem! Nie oszukujmy się! Za takie pieniądze, to niech się to wszystko wali!

#6  2017.08.22 12:25:40 ~ddddddo #

Popieram popieram popieram

#7  2017.08.22 12:39:57 ~Prawda

Do 5 PRAWDA PRAWDA PRAWDA PRAWDA PRAWDA !

#8  2017.08.22 12:40:36 ~Dorota

Pielęgniarki w Polsce nigdy nie będą docenione! Pracodawca ma nas gdzieś, a niedouczeni lekarze traktują nas jak chłopca do bicia! Wstyd! Ludziska niech nie gadają jak nie mają pojęcia o naszej pracy. Osobiście też ODRADZAM! ODRADZAM ! wybieranie zawodu pielęgniarki! Syf, smród, wymiociny, mocz, stolec! Ohyda! Skończmy z powołaniem! Nie oszukujmy się! Za takie pieniądze, to niech się to wszystko wali! Dorota z oddziału wewnętrznego.

#9  2017.08.22 12:48:39 ~Ja

Właśnie dlatego poszłam na pielęgniarstwo aby siebie i rodzinę ogarnąć. Znajomym też pomogę. To bedzie mój drugi zawód wiec dam radę.

#10  2017.08.22 13:36:09 ~Gośka

Mnie przeraża wizja pracy z paniami emerytkami, bez urazy ale niektóre panie emerytki nie powinny pracować w szpitalu. Ludzie nie związani zawodowo z medycyną nie ogarniają, że nie ma pielęgniarek, są w szoku jak im mówię, że od 1998 roku jestem najmłodszą pielęgniarką w oddziale.

#11  2017.08.22 13:40:10 ~funia

Hm,doszliśmy do poziomu Indii-tam rodzina opiekuje się chorym w szpitalu.i dobrze,wiedza przyda się dla siebie i rodziny .Zmiana zawodu była trafiona.Pozdrawiam.

#12  2017.08.22 13:48:21 ~a_

Co przeraza konkretnie? Kazdy bedzie stary i bedzie mial ograniczenia zwiazane z wiekiem, kazdy. Pacjenci /moim zdaniem/ za duzo filmow ogladaja: np. szpital w Oblesnej Gorze, filmy gdzie pielegniarka siedzi i ociera pot z czola i takie tam pierdoly , sritcom/celowa pisownia/ "Pielegniarki" /ktory nas pokazuje jak w krzywym zwierciadle/, to w zetknieciu sie ze szpitalna rzeczywisciscia albo nas podziwiaja, albo chca miec na wylacznosc. Zadna z tych opcji mi nie odpowiada z oczywistych wzgledow. U mnie sa 2 pielegniarki po 30 r.z. a reszta srednia 50 lat i jest ok. Nawet jak to wszystko pierdyknie, tez bedzie ok. Ulatwi wybor i kierunek zach.

#13  2017.08.22 14:04:33 ~do 5,8

Nawet gdybyś nie dodała ,że jesteś z ODDZIAŁU WEWNĘTRZNEGO to po tym co napisałaś można się domyślać. Wszystkie podobne posty są z oddziału wewnętrznego. W zabiegowych jest lżej , bo tam jest więcej pielęgniarek i mnieszy " syf, smrod,wymiociny, mocz , stolec ". To są prawdziwe obozy pracy dla pielęgniarek. Oddziały wewnętrzne są zamykane z powodu braku lekarzy, którzy przecież nie pracują bezpośrednio w gównie tak jak pielęgniarki . Czas najwyższy na pielęgniarki . Obozy pracy bez pomocy sprzętu i personelu , z rosnącymi wymaganiami, odpowiedzialnością , w pędzie, amoku, z pensją opiekuna. Tu bezczelność decydentów i brak szacunku dla pielęgniarek jest najwyraźniejsza. Ja odeszłam po wielu latach. Obecnie pracy nie mam. Ale żyję ! . Boże ,jaka ulga.

#14  2017.08.22 14:05:21 ~ja

U mnie na oddziale pacjenci są w lepszej kondycji niż my spracowane pielęgniarki i przykro patrzeć jak arystokraci zajadają się drogimi frykasami przyniesionymi przez rodziny,a my w biegu kanapki z mielonką,bo o leguminkach to możemy pomarzyć

#15  2017.08.22 14:26:26 ~w punkt

Pielęgniarki-myjki do dupy. Trafne. Wszystkie. A te z oddziałów neurologicznuch, zachowawczych i oiomów to wybitne specjalistki-myjkidodupy.

#16  2017.08.22 15:11:52 ~,,,,,

Kobiety dajcie sobie spokój z tym zawodem,tutaj będziecie nikim,nawet Was nie będą traktowai jak kobietę. Do lekarza zwracają się p.doktorze,do farmaceutki p.magister,do nauczyciela p.profersor,a do pielęgniarki ,Ty,ty kur.o,szmato itd. itp,

#17  2017.08.22 16:12:13 ~a_

Potrafie sie obronic- raz slyszalam taka odzywke i zareagowalam tak, ze ten smierdzacy pacjent prawie chowal sie pod koc jak wchodzilam na sale. Na wszelkiego typu seksualne aluzje reaguje z calkowitym spokojem, ale tak dosypie do pieca, ze pacjent sie czerwieni i tak ma byc!

#18  2017.08.22 16:38:42 ~do17

Które kobiety oprócz nas są tak traktowane i w ten sposób muszą się bronić? To jest upadły zawód

#19  2017.08.22 16:53:36 ~do #17

Przeczytaj artykuł w Medexpresie z dnia 21 VIII 2017r. na temat Sorów i ich pracowników>budujący:(

#20  2017.08.22 17:57:46 ~a_

Temat SORow mnie nie dotyczy, bylam tam raz pacjentka i wystarczy.

#21  2017.08.22 18:21:58 ~do 10

Jestem prawie emerytka i zgadzam się z tobą w 200%.

#22  2017.08.22 20:26:46 ~ewa

Dopóki będę żyć.odradzam ten zawód.nie pozwolę wnukom.jak Bóg da prawnukom.

#23  2017.08.22 20:27:26 ~cd,

I nie wybrałabym 2 raz tego zawodu.nigdy!

#24  2017.08.22 20:27:26 ~cd,

I nie wybrałabym 2 raz tego zawodu.nigdy!

#25  2017.08.22 21:11:15 ~mgr specja

A ja owszem, z tym, że będąc młodszą wyjechałabym z Polski. Oczywiście podobnie jak lekarze, wykształciła w Polsce, lecz pracowała z dala, tam gdzie szanują dobrze wykształcone pielęgniarki.

#26  2017.08.23 07:33:53 ~kasia

Ostatnio miałam w szpitalu bliską osobę.Spotkałam tam pielęgniarki z prawdziwego powołania i takie, które traktowały chorego z pogardą jak zło konieczne. Zgadzam się ,że pielęgniarki powinny dobrze zarabiać ale czy wszystkie? Te ,które niewłaściwie wykonują swoje obowiązki i nie podoba im się mycie d. niech lepiej zmienią pracę!

#27  2017.08.23 08:31:31 ~do26

Od mycia d.bliskiej osoby jesteś ty, a nie pielęgniarka.

#28  2017.08.23 09:02:16 ~kasia

Do 27# niestety nie masz racji ,to tak jak w sklepie miałabym obsłużyć się sama to po co jest sprzedawczyni? Niektóre pielęgniarki chciałyby tylko dobrze zarabiać nie robiąc nic !

#29  2017.08.23 09:45:30 ~do28

Zostań pielęgniarką-przekonasz się bardzo szybko jak wygląda w rzeczywistości "dobrze zarabiać nie robiąc nic"

#30  2017.08.23 11:24:30 ~do 10

Mam kilka lat do emerytury i całkowicie się zgadzam.55 lat to wiek w którym pielęgniarka nie powinna pracować przy łóżku chorego bo sama ,styrana zawodem często potrzebuje pomocy.

#31  2017.08.23 12:07:52 ~do #30

Wiek 65 lat jest przypisany dla pacjenta geriatrycznego; PO chciało abyśmy pracowali do 67! czy to nie jest jakaś PARANOJA? oprócz obniżonego wieku dla pielęgniarek proponowałabym dodatek w warunkach szkodliwych zważywszy na czynniki narażenia w tym środowisku o których doskonale wszyscy wiedzą!

#32  2017.08.23 13:32:47 ~ola

Jest tyle pięknych zawodów jeżeli ktoś nie chce wykonywać obowiązków pielęgniarki to po co się męczyć i narzekać lepiej zmienić pracę.

#33  2017.08.23 14:34:32 ~do32

Pielęgniarstwo wybrały głównie dziewczyny pochodzące z plebsu,więc są w stanie znieść wiele upokorzeń i dużo wytrzymać.Nie muszą zmieniać zawodu,bo niedługo i tak przejdą na emerytury.

#34  2017.08.23 14:42:18 ~do 33

Zobaczymy, kto Ci w chorobie lub na stare lata będzie myć dupę. Na pewno nie plebs.

#35  2017.08.23 16:02:56 ~do34

A tobie kto będzie myć dupę?

#36  2017.08.23 19:20:03 ~do 35

Ja z plebsu i mam nadzieję, że plebs mi umyję dupę.

#37  2017.08.23 20:55:54 ~gość

Do36-Plebs najpierw obsłuży dyrektora,prawnika,prezesa itd a ciebie na końcu jak starczy sił.

#38  2017.08.23 21:19:50 ~a_

Sio trolle!

#39  2017.08.23 21:30:00 ~a_

Zaskakujace! ile tu pogardy we spisach trolli, uczcie sie samoopieki-przyda sie dla was i dla waszych bliskich. Przypominam, od dawna sa sklepy saoobslugowe i z saoobslugowa kasa.

#40  2017.08.24 13:32:09 ~basia.

Pielęgniarka głównie ma zajmować się pielęgnacją chorego, ale z wypowiedzi wynika co innego.Czy dzisiejsze pielęgniarki stworzone są tylko do wypełniania dokumentacji i robienia zastrzyków? To wystarczy jedna pielęgniarka a zatrudnić opiekunów medycznych.

#41  2017.08.24 13:48:37 ~a_

Brawo Basiu! wlasnie pokazalas swoja ignoracje i arogancje. Z pania juz sie nie bawimy.

#42  2017.08.25 12:17:50 ~do 40

Z twojej wypowiedzi wynika,że możesz mieć wiedzę potrzebną do obsługi mopa i to niekoniecznie