Pielęgniarki zostały dyscyplinarnie zwolnione, bo nie zastąpiły tych, które prowadziły strajk na szpitalnych oddziałach. Do pracy na oddziale szpitalnym dyrektor skierował pielęgniarki zatrudnione w poradni... laryngologicznej.

Strajk pielęgniarek w Staszowie

Instrukcja złożenia podpisu pod petycją:

STOP deprecjacji zawodu pielęgniarki i położnej w Polsce!

1. Petycję może podpisać każda osoba, nie tylko pielęgniarka i położna. 

2. Petycja została opublikowana w dniu 2 sierpnia 2017 roku na stronie www.petycjeonline.com

3. Petycję można podpisać na dwa sposoby:

  1. Na stronie  www.petycjeonline.com pod adresem: https://www.petycjeonline.com/stop_deprecjacji_zawodu_pielgniarki_i_poonej_w_polsce
  2. lub korzystając z poniższego formularza.

​4. Pod petycją jest formularz, w którym należy wpisać, dane:

Imię, nazwisko, miejscowość, adres e-mail. Można w polu - "podpisuję ponieważ..." wpisać swoje uwagii.

5. Jeżeli podpisujący petycję, nie chce aby jego dane takie jak: imię, nazwisko, miejscowość (adres e-mail nie jest nigdy widoczny dla osób trzecich), były widoczne, to należy pod formularzem ODZNACZYĆ pole przy adnotacji "Pokazuj użytkownikom mój podpis". Wtedy w sekcji podpisy będzie widniał wpis: "Sygnatariusz zadecydował nie ujawniać swojego nazwiska w internecie". 

6. UWAGA!!! Po kliknięciu na "Podpisz petycje", na adres email podpisującego zostanie wysłany przez serwis www.petycjeonline.com link, w który należy kliknąć aby zakończyć proces składania podpisu pod petycją. Dopiero wtedy złożony przez nas podpis zostanie oficjalnie zaakceptowany. 

Dotychczas liczba złożonych podpisów przekroczyła 5,6 tysiąca!

Zapraszamy do podpisywania petycji!

Petycja jest formą akcji społecznej pielęgniarek i położnych, użytkowników Ogólnopolskiego Portalu Pielęgniarek i Położnych www.pielegniarki.info.pl. Nie jest związana z żadną organizacją samorządu zawodowego oraz związków zawodowych pielęgniarek i położnych. 

Redakcja pielegniarki.info.pl 


Zobacz artykuł w przedmiotowej sprawie: Pielęgniarki zostały dyscyplinarnie zwolnione, bo nie zastąpiły tych, które prowadziły strajk na szpitalnych oddziałach. Do pracy na oddziale szpitalnym dyrektor skierował pielęgniarki zatrudnione w poradni... laryngologicznej.

 

Zobacz także aktualności według działów:
Komentarze pielęgniarek i położnych
Działalność wiceministra zdrowia (pielęgniarki)
Nowa ustawa o sposobie ustalania najniższego wynagrodzenia zasadniczego pielęgniarek i położnych

 

Komentarze użytkowników

#1  2017.08.24 20:21:45 ~piel

Zastrasza na przyszłość.

#2  2017.08.24 21:56:32 ~piel. dypl

Jak opisana jest formalnie, adaptacja pracownika (pielęgniarki) przy zmianie pracy np. na inny oddział w Staszowie?

#3  2017.08.25 08:20:25 ~Mela

Prawidłowo! Dlaczego pacjenci chorzy maja być poszkodowani? . Na codzien i tak średnio wykonują swoje obowiązki. Jak sìę przebywa w szpitalach lub ma się chorych w rodzinie i przebywających w szpitalach to się wie najlepiej.

#4  2017.08.25 09:03:24 ~Bo

Do Mela-skąd wiesz,że średnio? Przecież Ty widzisz tylko wycinek pracy pielęgniarek, nie całość. Po prostu nie masz wszystkich danych.A co do rodzin i pacjentów- część z nich jest koszmarna i ma nierealne wymagania.Np.nadopiekuncza żona przylatywała do mnie codziennie z pretensjami, że jej mąż jest na oddziale zmuszany do samodzielnego jedzenia-pacjent chodzący! Argument-bo ona w domu go karmi.Kiedy jej powiedziałam, że nie,to poleciała na skargę do dyrekcji.Ludzie-opamiętajcie się! 2 pielegniarki na 40 chorych leżących nie są w stanie ani czasowo,ani fizycznie prawidłowo wykonać wszystkich czynności pielęgnacyjnych, dokumentacyjnych i medycznych (leki,opatrunki,przyjecia,wypisy,transport chorych itp).Ale czego ja wymagam od rodziny chorego-przecież tego nie wiedzą nawet wspaniali menadżerowie ochrony zdrowia,że o Ministrze Zdrowia z jego "fachowcami" nie wspomnę.

#5  2017.08.25 09:46:33 ~piel. dypl

Ustawa z dnia 4 lutego 2011r. o opiece nad dziećmi do lat 3, art. 15 ust. 2 jeden opiekun może sprawować opiekę w klubie dziecięcym- nad maksymalnie 8-giem dzieci, a w przypadku gdy w grupie znajduje się dziecko niepełnosprawne lub wymagające szczególnej opieki maksymalnie nad 5-giem dzieci. Iloma pacjentami opiekuje się pielęgniarka wg.Rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 28 grudnia 2012 r. w sprawie sposobu ustalania minimalnych norm zatrudnienia pielęgniarek i położnych w podmiotach leczniczych niebędących przedsiębiorcami ?

#6  2017.08.25 09:58:21 ~do3

Całe mnóstwo podłych,roszczeniowych prostaków nie zasługuje na kiwnięcie palcem

#7  2017.08.25 11:55:13 ~do 3

Widzę, że Ty to najlepiej byłabyś za wolontariatem! Zapomnij i przebudź się.

#8  2017.08.25 11:59:27 ~piel

Musi chyba w Polsce nastąpić całkowita zapaść w pielęgniarstwie, żeby rodzinie otworzyć oczy. Tak, jak któraś napisała, jak to jest w Indiach, jak pacjentem opiekuje się rodzina.

#9  2017.08.25 12:38:41 ~a_

Jak to jest : rodziny pacjentow i pacjenci swietnie znaja obowiazki pielegniarek, ale swoich jako pacjenta juz nie ? Pierwszy i podstawowy obowiazek byc czystym- to temat rzeka: brudnych , smierdzacych / chodzacych /pacjentow/ jest zdecydowana wiekszosc. Nie pisze tu o pacjentach samotnych i lezacych- to inny temat. Druga sprawa: ilez to razy kolezanki bylyscie w takiej sytuacji, ze rodzina rozsiadla sie na taboretach przy lozku chorego i wymaga, abysmy karmily , bo oni: a. boja sie, b. brzydza. Brak slow. O "podrzucaniu" swoich bliskich , starszych , lezacych ludzi przed swietami i na wakacje nie wspomne. Nasze obowiazki recytuja od reki.

#10  2017.08.25 13:42:47 ~Gość

Do 9 .PRAWDA! @@@@@

#11  2017.08.25 14:03:53 ~do 9 i 10

Zasady wykonywania zawodu pielęgniarki zgodnie z Ustawą z 15 lipca o zawodach pielęgniarki i położnej art.4 ust.1 i art.84-87. Podobna sytuacja jest w Ustawie z dnia 21 lutego 1935 r. o pielęgniarstwie art.1 i 22. Miłej lektury.

#12  2017.08.25 14:37:53 ~a_

Super! Teraz dla odmiany chetnie bym poczytala jakie prawa ma pielegniarka, oprocz rzeczy oczywistych tj. do pracy, wynagrodzen i urlopu. I bez s/f mi prosze.

#13  2017.08.25 15:07:23 ~do #11

Znam Cię:) wiem kim jesteś:)proponuję zająć się własnym podwórkiem bo zaniedbany a od pielęgniarek wara!

#14  2017.08.25 15:15:18 ~motyl

Jeżeli na samym początku nie miał zastrzeżeń co do pisma o charakterze strajku to jego dalsze działanie miało cel taki aby UKARAĆ I POKAZAĆ INNYM JAKIE SĄ SKUTKI STRAJKU .Tak jak w średniowieczu wykonywano publicznie wyroki śmierci - aby była to przestroga dla innych za jakiekolwiek przewinienia TAK TEŻ SWOIM DZIAŁANIEM CHCE ZASTRASZYĆ INNYCH ABY TEGO NIE CZYNILI . Ale ja proszę WAS NIE DAJCIE SIĘ ZASTRASZYĆ , BĄDŹCIE ODWAŻNE i WALCZCIE O SWOJE PRZED SĄDEM . Wiem że jest trudno kiedy nawet izby nie wspierają ale WALCZCIE . ODWAGI I NIE PODDAJCIE SIĘ . Bo zasługujecie naprawdę na ogromny szacunek i podziękować powinny wszystkie pielęgniarki .

#15  2017.08.25 16:55:36 ~Joanna

To oburzające jak wciąż mało znaczymy dla pracodawcy. Tylko kij, kij a marchewki żadnej. Z mojej strony dla koleżanek, które nie wyłamały się i nie wykonały polecenia dyrektora wielki szacun. A jeśli chodzi o resztę naszej społeczności to chyba trzeba wrócić się do niedawnych komentarzy pod postem , Braki w grafiku to nie moje zmartwienie."" ,wziąć sobie to do serca, robić tylko swoją robotę, przestać harować na trzech etatach, do chamskich i agresywnych rodzin pacjentów wzywać policję - jednym słowem dbać o siebie, bo jak widać, jak w przysłowiu - im będziemy miały miększe serce tym twardszą trzeba mieć d.pę. A czas najwyższy , żeby inni przestali nas w nią kopać.

#16  2017.08.25 17:17:36 ~a_

Kolezanki -wyrazy uznania. Kropla drazy skale. Pomijam caly aspekt prawy organizacji strajku, mam inne pytanie: czy pani z przychodni mialy aktualny np. kurs toczenia krwi? Otoz nie mialy, bo w przychodni nie ma takich wymogow. Czyli jezeli zaistnialaby koniecznosc przetoczenia krwi lub krwiopochodnych, kto przetacza? Chodzilo tylko o to, zeby byla sztuka. I na tym polega cwaniactwo, ktore sprowadza sie do tego, ze pielegniarki nie beda podskakiwac, bo przyjda inne. P.dyrektorze //tuba do czasu, do czasu!