Zawarto porozumienie, w celu pomocy pielęgniarkom z Ukrainy, które są zainteresowane pracą w Polsce. Swoje poparcie dla tej inicjatywy wyrażają również marszałek i wojewoda. Kiedy się wreszcie opamiętacie i z równą determinacją zadbacie o polskie pielęgniarki?

Pielęgniarki z Ukrainy i Białorusi

 

Instrukcja złożenia podpisu pod petycją:

STOP deprecjacji zawodu pielęgniarki i położnej w Polsce!

1. Petycję może podpisać każda osoba, nie tylko pielęgniarka i położna. 

2. Petycja została opublikowana w dniu 2 sierpnia 2017 roku na stronie www.petycjeonline.com

3. Petycję można podpisać na dwa sposoby:

  1. Na stronie  www.petycjeonline.com pod adresem: https://www.petycjeonline.com/stop_deprecjacji_zawodu_pielgniarki_i_poonej_w_polsce
  2. lub korzystając z poniższego formularza.

​4. Pod petycją jest formularz, w którym należy wpisać, dane:

Imię, nazwisko, miejscowość, adres e-mail. Można w polu - "podpisuję ponieważ..." wpisać swoje uwagii.

5. Jeżeli podpisujący petycję, nie chce aby jego dane takie jak: imię, nazwisko, miejscowość (adres e-mail nie jest nigdy widoczny dla osób trzecich), były widoczne, to należy pod formularzem ODZNACZYĆ pole przy adnotacji "Pokazuj użytkownikom mój podpis". Wtedy w sekcji podpisy będzie widniał wpis: "Sygnatariusz zadecydował nie ujawniać swojego nazwiska w internecie". 

6. UWAGA!!! Po kliknięciu na "Podpisz petycje", na adres email podpisującego zostanie wysłany przez serwis www.petycjeonline.com link, w który należy kliknąć aby zakończyć proces składania podpisu pod petycją. Dopiero wtedy złożony przez nas podpis zostanie oficjalnie zaakceptowany. 

Dotychczas liczba złożonych podpisów przekroczyła 6 tysiący!

Zapraszamy do podpisywania petycji!

Petycja jest formą akcji społecznej pielęgniarek i położnych, użytkowników Ogólnopolskiego Portalu Pielęgniarek i Położnych www.pielegniarki.info.pl. Nie jest związana z żadną organizacją samorządu zawodowego oraz związków zawodowych pielęgniarek i położnych. 

Redakcja pielegniarki.info.pl 



Zobacz artykuł w przedmiotowej sprawie: Zawarto porozumienie, w celu pomocy pielęgniarkom z Ukrainy, które są zainteresowane pracą w Polsce.  Swoje poparcie dla tej inicjatywy wyrażają również marszałek i wojewoda. Kiedy się wreszcie opamiętacie i z równą determinacją zadbacie o polskie pielęgniarki?

Zobacz także aktualności według działów - Dodatki pielęgniarek brutto brutto po nowemu

Komentarze użytkowników

#1  2017.08.29 10:32:45 ~jad

Brawo, brawo,nie trzeba wojny ,żeby oddać Polskę .Polskie pielęgniarki pojadą w świat , jesteśmy samobóje. Zamiast zadbać o swoje pielęgniarki , zadbają o Ukrainę i Białoruś. Już na wydziale pielęgniarstwo kształcimy litwinki ,białorusinki za darmo,które nie zatrudniają się w Polsce, jadą na zachód i tam zatrudniają się. Proszę zadbajcie o polskie pielęgniarki ,bo za 2 lata nie będzie pielęgniarek w szpitalach.

#2  2017.08.29 11:12:36 ~poł.

Jest to wszytko tak smutne, żenujące, aż się odechciewa. Dobrze, że mam drugi zawód, i w końcu to wykorzystam, dość upokarzania, nie zniosę już dalej tego przez kolejne lata. Mają nas za nic, zero szacunku. Trudno się mówi, żyć trzeba i być szczęśliwym, a nie ciągle w niepewności, nadziei, że może kiedyś będzie lepiej, braku poszanowania.

#3  2017.08.29 13:48:26 ~Anka

Decydenci na czele z Józefą majaczą z dnia na dzień coraz bardziej. Jaka Natasza czy Tamara przyjdzie pracować do tego chorego kraju za 1800- 2000 zł. Chyba na prostytucji będzie musiała zarabiać , by z głodu nie paść bo te 2 tys. wystarczą jej na wynajem norki i ubranie się w lumpeksie.

#4  2017.08.29 14:06:25 ~piel.dypl.

Smutne to ,jestem pielegniarka 33 lata caly czas w oddzialach Szpitalnych ,widzialam tyle absurdow i slyszalam jeszcze wiecej obietnic ze moglabym ksiazke napisac Ale nie myslalam ze doczekam AGONI Pielegniarstwa .Jeden plus tego wszystkiego ze moze bedziemy wybierac w ofertach i wynagrodzeniu i NIKT nam nie powie ZA BRAMA CZEKA itp.BREDNIE.A na ukrainki licza smiechu warte one 2tys. to zarobia w biedronce i bez nauki .

#5  2017.08.29 16:16:51 ~Piel

Nie ma mowy że będą ukrainki nie utrzymają się za takie pieniądze w tym kraju, można więc wykluczyć taką opcję szkoda to komentować a tym bardziej bać się "konkurencji" zresztą my pielęgniarki- jedna drugą utopia by w łyżce wody to na co mogły by liczyć ukrainki? na pomoc? tolerancję? Szybciej wyjadą niż przyjadą hahaha

#6  2017.08.29 19:30:26 ~piel.dypl.

Dadza im mieszkania PLUS Pielegniarki z UKRAINY:D

#7  2017.08.29 20:29:39 ~a_

Mnie oburza konsekwencja: nie pomoga polskim pielegniarkom, w niczym nie ustapia, niczego nie ulatwia np. dofinasowanie ksztalceni, czy tez dotacje docelowe na ksztalcenie mlodych polskich pielegniarek. Dla nas NIC. Bo w koncu zawsze pracowalysmy za grosze i tak ma byc! W koncu baby nie beda im podskakiwac!

#8  2017.08.29 22:29:22 ~Super

Noooo super. A zaprośmy wszystkich. Pielęgniarki z Ukrainy, Białorusi, Gruzji a zaprośmy jeszcze uchodźców, terrorystów talibów z rodzinami. A dajmy im jeszcze po mieszkaniu, zapewnijmy godny socjal. A co , nie stać nas na to? Zamiast zadbać o nas, o POLSKIE PIELĘGNIARKI to te jełopy szukają po świecie atrakcji. Ręce opadają. Pogratulować.

#9  2017.08.30 00:31:56 ~piel.

Polski rząd jest jednak durny, ten czy poprzednie rządy wszystko jedno. Kształcenie pielęgniarek jest drogie i nieopłacalne. Zachód zmniejszył limity i podbiera z biedniejszej Europy i nie tylko a te głupki będą dodatkowo kształcić obcych na ich potrzeby za nasze ,całego społeczeństwa pieniądze. Ehh

#10  2017.08.30 08:26:51 ~piel

Przerażające jest to, co chcą zgotować Polakom poprzez zatrudnianie Ukrainek. Któraś napisała, że w jej szpitalu ukrainka nie podała iniekcji dożylnej, bo pacjent nie miał założonego venflonu. To o czym to świadczy. Służba zdrowia na Ukrainie jest w ogonku na samym końcu. Pisali o tym! Cofamy się do średniowiecza!

#11  2017.09.08 21:10:32 ~nurs

Popieram te komentarze rzeczywiście zamiast dać podwyżki polskim pielęgniarkom i tym samym zachęcić innych do wybrania tego zawodu to zaczynają zatrudniać Ukrainki, co to za rządy. A polskie pielęgniarki niech jadą w świat .Już widzę jak społeczeństwem polskim będą się opiekować te burd. co to tylko myślą zeby na urodę poderwać(takie geny) gangi już się w polsce robią z tych ukrainek. żałosne przerażające i bardzo smutne że polski rząd już zapomniał co w genach ma ten naród a o swoich nie dbają .Zamiast problemy rozwiązywać i kształcić polskie pielęgniarki i im dawać godne pieniądze czyli co najmniej 4 tyś to zatrudnią taką ukrainkę za 2 tyś a dla niej to raj.