Uczelnia otworzyła kierunek pielęgniarstwo. W pierwszym semestrze 60 osobowa grupa studentów zmniejszyła się o 20 osób! Kim są studenci? Absolwentami kierunków: ratownictwo medyczne, fizjoterapia, kosmetologia, pedagogika. Prezydent miasta obiecuje, że jeśli po ukończeniu studiów podejmą pracę w zawodzie pielęgniarki, przydzieli im... mieszkania!

Nadciąga katastrofa - brak pielęgniarek

Instrukcja złożenia podpisu pod petycją:

STOP deprecjacji zawodu pielęgniarki i położnej w Polsce!

1. Petycję może podpisać każda osoba, nie tylko pielęgniarka i położna. 

2. Petycja została opublikowana w dniu 2 sierpnia 2017 roku na stronie www.petycjeonline.com

3. Petycję można podpisać na dwa sposoby:

  1. Na stronie  www.petycjeonline.com pod adresem: https://www.petycjeonline.com/stop_deprecjacji_zawodu_pielgniarki_i_poonej_w_polsce
  2. lub korzystając z poniższego formularza.

​4. Pod petycją jest formularz, w którym należy wpisać, dane:

Imię, nazwisko, miejscowość, adres e-mail. Można w polu - "podpisuję ponieważ..." wpisać swoje uwagii.

5. Jeżeli podpisujący petycję, nie chce aby jego dane takie jak: imię, nazwisko, miejscowość (adres e-mail nie jest nigdy widoczny dla osób trzecich), były widoczne, to należy pod formularzem ODZNACZYĆ pole przy adnotacji "Pokazuj użytkownikom mój podpis". Wtedy w sekcji podpisy będzie widniał wpis: "Sygnatariusz zadecydował nie ujawniać swojego nazwiska w internecie". 

6. UWAGA!!! Po kliknięciu na "Podpisz petycje", na adres email podpisującego zostanie wysłany przez serwis www.petycjeonline.com link, w który należy kliknąć aby zakończyć proces składania podpisu pod petycją. Dopiero wtedy złożony przez nas podpis zostanie oficjalnie zaakceptowany. 

Dotychczas liczba złożonych podpisów przekroczyła 5,6 tysiąca!

Zapraszamy do podpisywania petycji!

Petycja jest formą akcji społecznej pielęgniarek i położnych, użytkowników Ogólnopolskiego Portalu Pielęgniarek i Położnych www.pielegniarki.info.pl. Nie jest związana z żadną organizacją samorządu zawodowego oraz związków zawodowych pielęgniarek i położnych. 

Redakcja pielegniarki.info.pl 


Zobacz artykuł w przedmiotowej sprawie: Uczelnia otworzyła kierunek pielęgniarstwo. W pierwszym semestrze 60 osobowa grupa studentów zmniejszyła się o 20 osób!  Kim są studenci? Absolwentami kierunków: ratownictwo medyczne, fizjoterapia, kosmetologia, pedagogika. Prezydent miasta obiecuje, że jeśli podejmą pracę w zawodzie pielęgniarki przydzieli im... mieszkania!

Więcej informacji w Ogólnopolskiej Gazecie Pielęgniarek i Położnych

Komentarze użytkowników

#1  2017.08.31 11:59:40 ~piel

Studiowanie pielęgniarstwa to bomba z opóźnionym zapłonem,która po studiach wybuchnie i rozwali zdrowie,rodzinę i finanse absolwentki

#2  2017.08.31 12:15:09 ~Renata pol

Najlepsze podsumowanie tego zawodu jakie słyszałam w zyciu, pozdrawiam

#3  2017.08.31 12:20:24 ~do 1

100/100 !

#4  2017.08.31 12:27:31 ~Sabina

Jakie to miasto

#5  2017.08.31 12:27:31 ~Sabina

Jakie to miasto

#6  2017.08.31 12:41:10 ~piel

Nauczycielka za granicą miała "towarzyszyć miłej ,starszej pani chodzącej o kuli". Kiedy okazało się że w ramach tego towarzyszenia musiała jej zmienić pampers po kilku takich czynnościach zrezygnowała,bo to ,jak mówiła" podkopuje jej godność i szacunek do samej siebie". Zrezygnowała, długo pozostając bez pracy po czym podjęła pracę sprzątaczki. W tym charakterze pracuje tam do dziś.

#7  2017.08.31 12:57:11 ~piel.

1/3 szybko zorientowała się,że ogromne obciążenie psychiczne, grzebanie się w gównie i podnoszenie ciężarów to jednak zbyt wysoka cena za mieszkanie i pewną pracę. Są bomby z opóżnionym zapłonem są i takie które wybuchają natychmiast i rozwalają życie.

#8  2017.08.31 13:05:24 ~siostra

Przecież to taka złota robota, siedzi się kawę pije.Będąc niemiłym nierobem jednak zarabia się no i praca jest i można mieć kilka etatów. A one zrezygnowały. Nadziwić się nie mogę.

#9  2017.08.31 13:11:54 ~piel

Oj będą dobrze płacić, ale Ukrainkom, młode polskie dziewczyny po takich studiach chcą być paniami pielęgniarkami, nie chcą już wykonywać pracy , którą może wykonywać opiekunka, po coś się w końcu kształciły

#10  2017.08.31 13:13:37 ~piel.dypl.

Dobre sobie ZAWOD upadl do roli"budowlanca" jak ktos ma 7 klas i osmy korytarz to gdzie dostaje prace? w budowlance i jak pytam o zawod BRAK a gdzie pan pracuje? NA Budowie. Doczekalismy czasow ze teraz pielegniarka moze zostac kazdy NORMALNIE KATASTROFA .OPIEKUNKA to rozumie ale LUDZIE nie mylcie POJEC pielegniarka a opiekunka to 2 rozne SWIATY. Prawda jest ze do tych czas jak nie bylo opiekunek pielegniarki robily doslownie WSZYSTKO bo tak byly nauczone i nie mialy PRAWA GLOSU.MAM NADZIEJE ZE MLODE POKOLENIE podniesie PIELEGNIARSTWO Z KOLAN .Bede trzymala kciuki za mlode pokolenie!

#11  2017.08.31 13:16:30 ~pie.spec.

Kawa to my zygamy po takiej robocie czesto gesto czlowiek brzydzi sie wlasnych rak

#12  2017.08.31 13:19:05 ~piel.

No wlasnie i trzeba o tym pisac zeby mlode ambitne dziewczyny wiedzialy co ich czeka nawet po studiach w polskich realiach .Opiekunki raczej pracuja w DPS-ach w Szpitalach nawet One nie chca pracowac :D

#13  2017.08.31 13:46:26 ~do 9

Oj ale bajdurzysz ,w ogóle nie wiadomo o co ci chodzi trollu!

#14  2017.08.31 14:13:23 ~ja

Tak, jak Niemcy dbają bardziej o imigrantów niż o swoich, tak nasi zadbają bardziej o Ukraińców niż o polskie pielęgniarki

#15  2017.08.31 19:44:34 ~Ja

Przeczytała chociaż jedną z Was artykuł? Dotyczy on Walbrzycha

#16  2017.08.31 20:02:49 ~do 15

Gdzie ten artykuł?

#17  2017.08.31 20:14:31 ~do 15

:):):) zajarzyłam, jestem po dyżurze. Myślę, że takie głupie nie będą, żeby zmarnować sobie życie za marne lokum, którego nie będą mogły utrzymać. 1/3 zrezygnowała po roku a jakby poczytały nasz portal to dowiedziały by się jak to jest w tym polskim pielęgniarstwie

#18  2017.08.31 20:14:31 ~do 15

:):):) zajarzyłam, jestem po dyżurze. Myślę, że takie głupie nie będą, żeby zmarnować sobie życie za marne lokum, którego nie będą mogły utrzymać. 1/3 zrezygnowała po roku a jakby poczytały nasz portal to dowiedziały by się jak to jest w tym polskim pielęgniarstwie

#19  2017.09.01 00:00:28 ~piel

Polaczki wykształcą ukrainki a one pojadą zarabiać na zachód, ukrainki nie głupie za jałmużnę pracowały nie będą, czy te przedstawicielki rządowe, izbowe mają mózg, może niech lek zażyją Radziwił im wystawi recepty by te szare komórki im MYŚLAŁY

#20  2017.09.01 02:13:25 ~hm

Radzi Wół niech sam sobie wystawi.

#21  2017.09.01 07:40:05 ~Anka

Przydzieli im chyba mopa do tego mieszkania.

#22  2017.09.01 09:42:32 ~piel.dypl.

W PRLU to sie nazywalo Hotele dla pielegniarek budowane w poblizu szpitali .W tych czasach to jak skazanie sie na wiezienie ,potem jak to kiedys sie mowilo"morda w kubel"bo dostalas mieszkanie i pewnie jeszcze bedzie lojalka i jestes UGOTOWANA do emerytury i albo jej doczekasz albo predzej padniesz na stanowisku pracy bo wiecej nas nie przybedzie tak czy siak Inna opcja to zalamanie nerwowe i zmiana stanowiska z pielegniarki na pacjetke w Szpitalu psychiatrycznym. Wizja przyszlosci naprawde TYLKO SIE CIESZYC Z TAKICH PERSPEKTYW .MLODZI NIE DAJCIE SIE OMAMIC .