Media: Możemy wkrótce stracić wiele pielęgniarek...

Nadciąga katastrofa - brak pielęgniarek

Instrukcja złożenia podpisu pod petycją:

STOP deprecjacji zawodu pielęgniarki i położnej w Polsce!

1. Petycję może podpisać każda osoba, nie tylko pielęgniarka i położna. 

2. Petycja została opublikowana w dniu 2 sierpnia 2017 roku na stronie www.petycjeonline.com

3. Petycję można podpisać na dwa sposoby:

  1. Na stronie  www.petycjeonline.com pod adresem: https://www.petycjeonline.com/stop_deprecjacji_zawodu_pielgniarki_i_poonej_w_polsce
  2. lub korzystając z poniższego formularza.

​4. Pod petycją jest formularz, w którym należy wpisać, dane:

Imię, nazwisko, miejscowość, adres e-mail. Można w polu - "podpisuję ponieważ..." wpisać swoje uwagii.

5. Jeżeli podpisujący petycję, nie chce aby jego dane takie jak: imię, nazwisko, miejscowość (adres e-mail nie jest nigdy widoczny dla osób trzecich), były widoczne, to należy pod formularzem ODZNACZYĆ pole przy adnotacji "Pokazuj użytkownikom mój podpis". Wtedy w sekcji podpisy będzie widniał wpis: "Sygnatariusz zadecydował nie ujawniać swojego nazwiska w internecie". 

6. UWAGA!!! Po kliknięciu na "Podpisz petycje", na adres email podpisującego zostanie wysłany przez serwis www.petycjeonline.com link, w który należy kliknąć aby zakończyć proces składania podpisu pod petycją. Dopiero wtedy złożony przez nas podpis zostanie oficjalnie zaakceptowany. 

Dotychczas liczba złożonych podpisów przekroczyła 6 tysiący!

Zapraszamy do podpisywania petycji!

Petycja jest formą akcji społecznej pielęgniarek i położnych, użytkowników Ogólnopolskiego Portalu Pielęgniarek i Położnych www.pielegniarki.info.pl. Nie jest związana z żadną organizacją samorządu zawodowego oraz związków zawodowych pielęgniarek i położnych. 

Redakcja pielegniarki.info.pl 


Zobacz artykuł prasowy w przedmiotowej sprawie: Możemy wkrótce stracić wiele pielęgniarek...

Zobacz także aktualności według działów - Wynagrodzenia pielęgniarek i położnych

Komentarze użytkowników

#1  2017.09.05 19:24:43 ~piel.dypl.

Wszystkie pielegniarki to wiedza Pytam sie dlaczego NIC O TYM NIE SLYCHAC W TV .Czyli nie wazne ,teraz o nauczycielach debaty na kazdym kanale nawet w TV24 maja dostac 50%podwyzki i P.minister o tym mowi w mediach a gdzie nasza Minister Pytam sie .

#2  2017.09.05 19:28:44 ~Anka

Nie możecie, ale na pewno stracicie.

#3  2017.09.05 19:59:36 ~piel

Mnie za półtora roku stracą :)

#4  2017.09.06 00:22:02 ~piel

Może niech nauczycielki przekwalifikują na pielęgniarki skoro ich tyle straci pracę, nie będzie im potrzebna podwyżka bo pielęgniarska pensja jest przecież wystarczająca, niech się minister zdrowia dogada z ministrem edukacji i sprawa rozwiązana

#5  2017.09.06 08:16:08 ~piel

Fałszywy alarm.Pielęgniarki to cyborgi,dadzą radę,nawet jak odejdzie połowa z nich.

#6  2017.09.06 11:08:43 ~anka

Wczoraj słyszałam w tv, jak dyrektor szkoły użalała się, że nie bedzie miała nauczyciela na dwie godz. geografii w tyg. , bo nauczycielowi się nie opłaca przyjeżdżać na dwie godz. lekcyjne do szkoły za 200 zł ! Ludzie kto zarabia 100 zł za godz. ? a właściwie za 45 min? i jeszcze taki nauczyciel nie przyjedzie, bo mu się to nie opłaca, nawet odliczyć dojazd, to 50 zł. za te 45 min. ma ! Dajcie spokój, to za co my pracujemy, za 13 zł za godz? a nauczycielowi się nie opłaca za 100 pracować ? Boże, dziewczyny ZA CO MY PRACUJEMY ?

#7  2017.09.06 11:38:18 ~piel.dypl.

Racja a jeszcze jak ubolewaja dyrektorzy szkol ze P. nauczycielki beda musialy sie przemieszczac miedzy szkolami zeby godzin nalapac I wszyscy sobie wrecz tego nie wyobrazaja i zakrawa o SKANDAL .Bo jak mozna od pracy do pracy ? I zgadzam sie z Tym absolutnie Tylko dlaczego MY musimy tak pracowac zeby ZYC. ? Czy my inna kategoria LUDZI POLAKOW? a moze tak wszystkich z Rzadu na kontrakty? i placa tylko za wykonane USTAWY i przynoszace Efekty za reszte gadaniny I PLOTKARSTWA zero kasy.

#8  2017.09.06 13:30:47 ~do6,7

Normalni ludzie się szanują,a pielęgniarki same zrobiły z siebie podludzi,więc jak głupie to niech nie mają pretensji do wszystkich tylko do samych siebie.

#9  2017.09.06 14:17:55 ~Piel.

I się teraz nauczycieli uczepiły. Walczą o swoje, aby było im lepiej i mają rację dodam. A my? My tylko wzajemnie opluwać się umiemy i wykształcenie sobie wypominamy. A co stoi na przeszkodzie abyśmy i My trochę powalczyły o siebie? O swój portfel. Nie zaglądajmy do portfeli nauczycielom. Walczmy o siebie.

#10  2017.09.06 14:28:52 ~mm

Co stoi na przeszkodzie żeby pielęgniarka powiedziała pracodawcy ze jej sie nie opłaca? Trzeba sie cenić. Niestety zawsze znajdzie sie chętna na dyżur za 100 złotych. Same jestesmy sobie winne

#11  2017.09.06 15:18:53 ~Piel.

100? I za 20zł by poszły.

#12  2017.09.06 16:26:16 ~piel

Za 100 to ja chętnie pójdę, nóż się w kieszeni otwiera, że te głupie nasze koleżanki godzą się za taką kasę zatrudniać, i jak tu można o cokolwiek walczyć, ja się nie zatrudnię to przyjdzie druga i z pocałowaniem ręki przyjmie zlecenie i dlatego wszyscy mają nas w dupie

#13  2017.09.06 16:28:43 ~piel

Za 10- 20 zł o taką kwotę mi chodziło

#14  2017.09.06 17:05:52 ~motyl

To co przeczytałem to po prostu NÓŻ SIĘ W KIESZENI OTWIERA . Teraz RACZYŁY WRAZ Z MZ dostrzec że zbliża się katastrofa. A JA PYTAM ? GDZIE BYŁY DO TEJ PORY ? ( miód i wino piły razem z konowałami czy może lulki paliły? ) Przecież NIECH NIE UDAJĄ ŻE NIE WIEDZIAŁY ( że 1/ Pani na 20 pacjentów ) .Bo dobrze wiedziały a TE CIEPŁE POSADKI TO PRZECIEŻ NIE ZA FRIKO ( bo szły ramię w ramię z konowałami ) A TERAZ CO ? SPADŁA RAPTEM ZAĆMA Z OCZU - Aha widzą że nie BĘDZIE TYCH CO MAJĄ NA NICH PRACOWAĆ . To jest wyjście dla konsultanta krajowego , naczelnych , prezesa izby , wiceminister i oddziałowych - BĘDĄ WOLNE WAKATY KTÓRE PANIE W IMIĘ ETOSU TAK PIĘKNEGO ZAWODU będziecie mogły zająć . A konowały i ,pacjenci się bardzo ucieszą że takie persony są w ich zakładach pracy . A PANIOM WIELKI SZACUNEK I CZAPKI Z GŁÓW ZA WASZĄ CIĘŻKĄ I ODPOWIEDZIALNĄ PRACĘ . A co, mnie najbardziej rozbawiło - TO ,TO że MZ dostrzegło problemy w obszarze pielęgniarstwa i w związku z tym zorganizowało ogólnopolską debatę o stanie pielęgniarstwa a nawet powołało zespół d/s opracowania strategii . A prezes Małas dopiero zauważyła że trzeba zwiększyć możliwość wejścia personelu pomocniczego do szpitala ( gdzie taki personel powinien być zatrudniony od momentu wejścia Polski do UNII E. A pani Kózka ( konsultant krajowy dopiero teraz zauważa że konieczne będzie zmniejszenie obciążenia pracą ( aby zatrzymać kadry pielęgniarek , żywienie - dietetycy , usprawnianie - fizykoterapeuci , pielęgnacja podstawowych czynności - opiekunom medycznym , porządkowe prace = osoby po krótkim przeszkoleniu ODCIĄŻYŁOBY PIELĘGNIARKI ZAUWAŻA kózka . A NAJLEPSZY HIT TYCH WYPOWIEDZI _ To wypowiedź pielęg . naczelnej z Poznania . Która DOPIERO TERAZ ZAUWAŻYŁA ŻE PRACA PAŃ - to praca fizyczna i praca ma charakter urazogenny .No z tej wypowiedzi to można kłaść się ze śmiechu .

#15  2017.09.06 17:16:41 ~xx.

Zejść z tych kilku etatów,nawet na krótki czas,a już sytuacja musiałaby się zmienić.Co za grupa zawodowa,począwszy od samej góry na samo dno.

#16  2017.09.06 17:20:54 ~motyl

A ministerstwo zdrowia też się NA NIBY chce opamietać bo nie tak dawno POD OSŁONĄ ZAĆMY ( bo procedowano o sądach ) wprowadziło nową ustawę gdzie DORŻNĘŁO POLSKIE PIELĘGNIARSTWO . Można rzec tak po niedawnym czytaniu ,wesela " . MIAŁEŚ CHAMIE ZŁOTY RÓG ,MIAŁEŚ CHAMIE CZAPKĘ Z PIÓR - OSTAŁ CI SIĘ INO SZNUR . Ja myślę że rodziny BARDZO DOBRZE SOBIE PORADZĄ , BO MOCNE SĄ W GĘBIE JAK PANIE PISZECIE TO I Z CZYNNOŚCIAMI SOBIE PORADZĄ . A PANIOM SZACUNECZEK WIELKI I IDŹCIE NA ZASŁUŻONE EMERYTURY , ODPOCZYWAJCIE I ZŁAPCIE W PŁUCA ŚWIEŻEGO I ZDROWEGO POWIETRZA . Bo dosyć napatrzyłyście się i nasłuchały i nawąchały TEJ ZGNILIZNY . To nie WASZ PROBLEM że przez LATA WASZYMI PRZEŁOŻONYMI BYLI I SĄ NADAL SZPICLE - JUDASZOWE . TO ICH PROBLEM .TO PIWO , KTÓRE WARZYLI PRZEZ LATA DŁUGIE MUSZĄ TERAZ Z KONOWALSTWEM - WYPIĆ!

#17  2017.09.06 17:25:03 ~motyl

PAN BÓG - TYLKO ON JEST NIERYCHLIWY ALE SPRAWIEDLIWY , I TEN CZAS NADCHODZI ! A Paniom jeszcze raz WIELKI SZACUNEK .

#18  2017.09.06 18:53:19 ~nika

Szanujmy się to będą nas szanować ! Bądźmy dobre i wyrozumiałe dla naszych pacjentów nie Ministerstwa Zdrowia, Rządu i pracodawców. Godność to podstawa naszego sukcesu. Pracujmy na 1 etacie. Nie bądźmy na własne życzenie cyborgami. Jeśli nie będziemy swoich kwalifikacji sprzedawać za przysłowiowe kilka srebrników i braknie na rynku 30 % pielęgniarek ( to % pracujących na 2-3 etatach) to szybciej naocznie zauważą braki i będą zmuszeni podnieść stawkę jeśli będą chcieli mieć młode osoby zainteresowane zawodem i zatrudnić pielęgn/ położne których brakuje na rynku pracy.

#19  2017.09.06 21:20:43 ~19

Masz stu procentową racje . Zacznijmy się szanować i pracować za godziwe wynagrodzenie.

#20  2017.09.06 22:09:51 ~piel

Jak te zakute pały- wieloetatówki zrozumiały to dawno było by nam cokolwiek wywalczyć jak do tych pustych łbów dotrzeć, może niech pracują ale niech żądają odpowiedniej, godziwej kasy, niech dyrekcja płaci to może da im do myślenia, to jest nasz czas nie zatrudniajcie się dziewczyny za marne grosze, żądajcie godziwej kasy z dodatkową pracę.

#21  2017.09.07 07:47:49 ~marcin bil

Kilka interesujących propozycji: 1. Wprowadzenie widełek płac dla pielęgniarek, nie w ramach pracodawcy, ale ogólnopolskich, zamiast tej idiotycznej ustawy i żartobliwego zrównania z opiekunami. To żart. 2. Ustalenie minimalnego wynagrodzenia dla pielęgniarki (przymusowego nie jak nfz da albo jak pracodawca ma) minimum 1.5 średniej krajowej niezaleznie od stażu. 3. Zlikwidowanie kontraktów póki sie sytuacja nie unormuje, tylko szkodzą. 4. Zakaz pracy w więcej niż jednym miejscu dla pielęgniarki. 5. Ustalenie norm zatrudnienia w normalny sposób, nie żadnymi przelicznikami, 1 pielęgniarka 10 pacjentów i tyle pisania i cudowania. Na oiom i innych trudnych odcinkach 1/5 i do widzenia. 6. Jednoznaczne rozszerzenie uprawnień pielęgniarki tak jak tylko daleko się da, dając jej rzeczywiste podstawy do pracy samodzielnej. 7. Wprowadzanie zachet dla POLAKÓW I POLEK do studiowania pielęgniarstwa (darmowe ksiązki, zerowy kredyt na studia jesli sie ukonczy spłata połowy) itd. 8. Wprowadzenie obligatoryjnie zawodu opiekuna do placówek. 9. Zorganizowanie systemu tak aby pielęgniarka nie zajmowała się za ciężkie pieniądze takimi rzeczami jak mycie pacjenta, czy jego przenoszenie i inne sprawy. Nie po to się studiuje. SORY. Dałoby się. Bez pitolenia, jakichś akcji, zjazdów, cudów. Proste, jednoznaczne rozwiązania. Nie wszystkim się mogą podobać ale po prostu są konieczne. I nie takie które będą na rękę pracodawcom czy komuś tam innemu. I na koniec, niedobór pracowników to problem pracodawcy a nie pracownika. Więc zamiast pisać o braku pielęgniarek proszę zacząć pisać o chorym systemie.

#22  2017.09.07 16:58:51 ~Do #21

Science fiction.

#23  2017.09.08 18:22:41 ~#23

Wychodzi na to ,że wina za brak pielęgniarek leży w systemie wcześniejszych emerytur.Kto przy zdrowych zmysłach chce, aby opiekowała się chorym w szpitalu ,stara,krzątająca się o lasce między łózkami babcia .Pielęgniarkom należą się wcześniejsze emerytury z racji specyfiki pracy,pracy w systemie nocnym,bo mają za sobą lata ciężkiej pracy , bo nikt ich nie rozpieszczał wcześniej urlopami zdrowotnymi i godziwymi pensjami.Stary i zmęczony człowiek nadaje się tylko na emeryturę , a nie do pracy .Ludziom trzeba dać zarobić i przyjdą do zawodu,nikt nie będzie pchał się do mycia dup za średnią 0,64 , powołanie to pusty slogan i nijak ma się do rzeczywistości.Zawód pielęgniarki musi być bardziej atrakcyjny na tle innych zawodów.Dzisiejsze pielęgniarstwo wygląda strasznie,pielęgniarka to nadal popychle lekarza, po którym sprząta i przygotowuje dla niego stanowisko pracy,bo książe nie potrafi wyjąć sobie sprzętu z szufladek i poukładać na tacy,często nie wie gdzie leży klucz od gabinetu itp Pielęgniarka sprząta , w oddziale jest od wszystkiego -noszenia basenów i kaczek,słania łóżek , toalety chorego , no i co w tej pracy ma być pięknego ,atrakcyjnego i przyciągającego młodych do zawodu? A jeszcze te ostatnie podwyżki i dzielenie pielęgniarek na trzy grupy,chory system.

#24  2017.09.09 20:15:02 ~do 23

"Stary i zmęczony człowiek nadaje się tylko na emeryturę "tu się nie zgodzę,a na emeryturze chcę być sprawna,spełniać marzenia,te możliwe do spełnienia,a nie skończyć w łożku,czy na wózku inwalidzkim,z powodu pielęgniarskiej harówy do końca życia.