Pismo redakcji portalu do związku zawodowego pielęgniarek i położnych.

Działalność związku zawodowego pielęgniarek i położnych.

Instrukcja złożenia podpisu pod petycją:

STOP deprecjacji zawodu pielęgniarki i położnej w Polsce!

1. Petycję może podpisać każda osoba, nie tylko pielęgniarka i położna. 

2. Petycja została opublikowana w dniu 2 sierpnia 2017 roku na stronie www.petycjeonline.com

3. Petycję można podpisać na dwa sposoby:

  1. Na stronie  www.petycjeonline.com pod adresem: https://www.petycjeonline.com/stop_deprecjacji_zawodu_pielgniarki_i_poonej_w_polsce
  2. lub korzystając z poniższego formularza.

​4. Pod petycją jest formularz, w którym należy wpisać, dane:

Imię, nazwisko, miejscowość, adres e-mail. Można w polu - "podpisuję ponieważ..." wpisać swoje uwagii.

5. Jeżeli podpisujący petycję, nie chce aby jego dane takie jak: imię, nazwisko, miejscowość (adres e-mail nie jest nigdy widoczny dla osób trzecich), były widoczne, to należy pod formularzem ODZNACZYĆ pole przy adnotacji "Pokazuj użytkownikom mój podpis". Wtedy w sekcji podpisy będzie widniał wpis: "Sygnatariusz zadecydował nie ujawniać swojego nazwiska w internecie". 

6. UWAGA!!! Po kliknięciu na "Podpisz petycje", na adres email podpisującego zostanie wysłany przez serwis www.petycjeonline.com link, w który należy kliknąć aby zakończyć proces składania podpisu pod petycją. Dopiero wtedy złożony przez nas podpis zostanie oficjalnie zaakceptowany. 

Dotychczas liczba złożonych podpisów przekroczyła 6 tysiący!

Zapraszamy do podpisywania petycji!

Petycja jest formą akcji społecznej pielęgniarek i położnych, użytkowników Ogólnopolskiego Portalu Pielęgniarek i Położnych www.pielegniarki.info.pl. Nie jest związana z żadną organizacją samorządu zawodowego oraz związków zawodowych pielęgniarek i położnych. 

Redakcja pielegniarki.info.pl 


Komentarze użytkowników

#1  2017.09.13 18:56:19 ~piel.

Ten temat to agonia, nic już się nie zrobi, ustawa weszła w życie i jest pozamiatane.

#2  2017.09.13 18:58:24 ~piel spec

Oczywiście wyżej du.się nie podskoczy. Nic i nikt już nie zmieni tej ustawy.

#3  2017.09.13 20:42:57 ~a_

Nie mozemy sie poddawać. Milczeniem i biernością dajemy przyzwolenie na wszystko.

#4  2017.09.13 21:12:43 ~do3

MASZ 100% racji!

#5  2017.09.14 02:28:14 ~Kryska

Kiedy ogolnopolski strajk pelegniarek w Warszawie? . Chyba szybko! #! .

#6  2017.09.14 07:42:48 ~pielm

Związek Zawodowy Pielęgniarek i Położnych reprezentuje interesy Ministra Zdrowia, zamiast Pielęgniarek. Skandal!

#7  2017.09.14 08:10:18 ~piel

Wszystko się da tylko trzeba jedności w zawodzie a z tym to już gorzej przecież możemy się zjednoczyć i wyjść na ulicę zostawić to łóżko chorego dla pań oddziałowych co na wszystko się godzą i orają w pielęgniarki odcinkowe jak kapo w obozach

#8  2017.09.14 13:57:05 ~p

Tak trzymać

#9  2017.09.14 15:50:59 ~do 6

Poprzednia przewodnicząca reprezentowała interesy ministra a dajmy czas obecnej wykazać się.

#10  2017.09.15 14:36:11 ~piel

Pielęgniarki w Portugali potrafiły się zjednoczyć i należało by wziąść z nich przykład 85% przystąpiło do protestu, dwa dni temu o tym pisano.

#11  2017.09.15 17:04:03 ~,,,,

A po są te wszystkie inne kursy specjalistyczne,kwalifikacyjne ,opłacane przez pielęgniarki.Ludzie jak zakładowi zależy na jakimś kursie,niech płaci i deleguje pielęgniarkę.Po co Wy dajecie się wykorzystywać.

#12  2017.09.16 05:49:37 ~Do #11

To już kiedyś było. A potem przyszła "dobra zmiana".

#13  2017.09.16 12:53:00 ~-......

Wszystkie mamy taki sam zakres obowiązków i w/g kodeksu pracy należy się nam jednakowe wynagrodzenie. Wynagrodzenie zasadnicze powinno być płacone za pracę a nie jak niektóre koleżanki twierdzą za tytuł magistra. Tytuły magistra lub specjalizacje powinny być wynagradzane konkretnymi - wysokimi dodatkami. O to powinnyśmy wszystkie solidarnie walczyć, a nie patrzeć tylko na swój czubek nosa. Im właśnie o to chodzi żeby nas poróżnić. Bo tylko w jedności jest siła. A tak robią co chcą. Więc powinnyśmy walczyć o godne jednakowe wynagrodzenie zasadnicze dla wszystkich mających takie same obowiązki. A dla koleżanek po specjalizacji i magisterce o godny dodatek. Jeżeli pielęgniarki bez tych tytułów mają zarabiać jak opiekunki to trzeba zmienić im zakres obowiązków. Ciekawe jak wybrnął by z tego rząd gdyby wszystkie tak raptem niedocenione pielęgniarki tego zażądały, lub odmówiły wykonywanych dotąd czynności pozostawiając je koleżankom z tytułami. Aż tak wiele ich nie ma.

#14  2017.09.21 10:45:26 ~Izi

Taka sama pracę wykonują fizjorerapeuci z licencjatem i magistrem, lekarze ze secjalizacja i bez, nauczyciele stazysci, mianowani dyplomowani, kontraktowi a mimo to jakze zróżnicowane pensje, tylko pielegniarki maja z tym problem i wyceniaja swoja prace jak w komunie, po równo. Niby grupa wyksztalcona, a myslenie.