TVN24 poszukuje ukraińskiej pielęgniarki, która przyjechała do Polski i pracuje już w zawodzie, albo dopiero szkoli się, żeby nostryfikować swój dyplom.

Pielęgniarstwo 2017

Instrukcja złożenia podpisu pod petycją:

STOP deprecjacji zawodu pielęgniarki i położnej w Polsce!

1. Petycję może podpisać każda osoba, nie tylko pielęgniarka i położna. 

2. Petycja została opublikowana w dniu 2 sierpnia 2017 roku na stronie www.petycjeonline.com

3. Petycję można podpisać na dwa sposoby:

  1. Na stronie  www.petycjeonline.com pod adresem: https://www.petycjeonline.com/stop_deprecjacji_zawodu_pielgniarki_i_poonej_w_polsce
  2. lub korzystając z poniższego formularza.

​4. Pod petycją jest formularz, w którym należy wpisać, dane:

Imię, nazwisko, miejscowość, adres e-mail. Można w polu - "podpisuję ponieważ..." wpisać swoje uwagii.

5. Jeżeli podpisujący petycję, nie chce aby jego dane takie jak: imię, nazwisko, miejscowość (adres e-mail nie jest nigdy widoczny dla osób trzecich), były widoczne, to należy pod formularzem ODZNACZYĆ pole przy adnotacji "Pokazuj użytkownikom mój podpis". Wtedy w sekcji podpisy będzie widniał wpis: "Sygnatariusz zadecydował nie ujawniać swojego nazwiska w internecie". 

6. UWAGA!!! Po kliknięciu na "Podpisz petycje", na adres email podpisującego zostanie wysłany przez serwis www.petycjeonline.com link, w który należy kliknąć aby zakończyć proces składania podpisu pod petycją. Dopiero wtedy złożony przez nas podpis zostanie oficjalnie zaakceptowany. 

Dotychczas liczba złożonych podpisów przekroczyła 6 tysiący!

Zapraszamy do podpisywania petycji!

Petycja jest formą akcji społecznej pielęgniarek i położnych, użytkowników Ogólnopolskiego Portalu Pielęgniarek i Położnych www.pielegniarki.info.pl. Nie jest związana z żadną organizacją samorządu zawodowego oraz związków zawodowych pielęgniarek i położnych. 

Redakcja pielegniarki.info.pl 

 


TVN24 poszukuje bohaterki do reportażu - ukraińska pielęgniarka, która przyjechała do Polski i pracuje już w zawodzie, albo dopiero szkoli się, żeby nostryfikować swój dyplom. Materiał dotyczy migrantów ekonomicznych ze wschodu i tego jak odnajdują się w Polsce.

Emisja zaplanowana jest na dzień 21 września 2017 roku.

Marcin Wrona
TVN24
502 555 958

Zobacz także:

Aktualności według działów: Pielęgniarki z Ukrainy i Białorusi

Komentarze użytkowników

#1  2017.09.20 13:36:30 ~piel.

Polskimi niech się zainteresują!

#2  2017.09.20 14:54:33 ~z

Opiekunki medyczne do szpitali!

#3  2017.09.20 14:57:47 ~mm

A za rok niech nagrają ciąg dalszy o zadowolonej ukraińskiej pielęgniarce w Niemczech

#4  2017.09.20 14:58:12 ~pl..

Polska to dziwny kraj,pokażą jaką,ukrainka jest wspaniałą kobietą;pielęgniarką z powołania,całuje po rękach za otrzymaną pensję,bo u nich to dopiero tragedia,a polskie pielęgniarki niezadowolone,roszczeniowe, nie doceniają tego co maja i często jej nie dorównują itd. itp.

#5  2017.09.20 15:25:05 ~Piel

Czesc. Mam pytanie. Mam pytanie o trzy Pielegniarki ze Staszowa, ktore zostaly zwolnione w kwietniu gdy trwal strajk w szpitalu. Ostatnio podpisaly ugode z dyrektorem i wracaja do pracy od 21 wrzesnia b.r. Moje pytanie: Czy dyrektor zaplaci pielegniarkom pensje za czas trwania procesu? czyli za okolo 5-6 miesiecy? Czy nie maja przerewy w pracy na ten okres? Mam nadzieje ze ugoda dotyczyla tez tego. ? Czy pensje ktorych nie braly kolezanki pokryje organizacja zakladowa OZZPiP, a moze Region? Bo dzieki nim mozliwy byl strajk. Poswiecily sie dla reszty zalogi. Prosze o odpowiedz.

#6  2017.09.20 17:38:15 ~Anka

Ciekawy tytuł. Ukrainka zbiegła bo zobaczyła polskie reality show w pielęgniarstwie.

#7  2017.09.20 19:43:49 ~caramia

Szukają i nie mogą znaleźć, taki ich tłum najechał. Jeszcze trochę i tak samo będą szukać polskiej pielęgniarki. Ukrainki za o wiele większą kasę pracują u nas w innej branży.

#8  2017.09.20 22:13:51 ~a_

A trzeba było dać jej GPSa;-)))))

#9  2017.09.21 17:44:39 ~L

Chciałam zobaczyć czy ktoś by pracował jaką pielęgniarka na Ukrainie za 200 złoty w okropnych warunkach? Gdzie pacjenci kupują rękawiczki i octenisept dla pielęgniarek. Czy ktoś pomyślał o tym jak trudno zostawić rodzinę i wyjechać za granicę,żeby ich utrzymać? I co nie mogę pracować w Polsce jak skończyłam tutaj studia? Jaka różnica gdzie pracujesz w szpitalu czy w GPS ? Przecież polski pielęgniarki wyjeżdżają za granicę i kto będzie cię opiekował na starość ?

#10  2017.09.21 21:18:12 ~a_

Do #9, to pytanie zadaj decydentom, naszym izbom i związkom.

#11  2017.09.23 16:47:14 ~do 4 i 9 b

Dlaczego nie zgłosisz sie do pana Wrony? ---------------------------------------------------------------- Emisja zaplanowana jest na dzień 21 września 2017 roku. Marcin Wrona TVN24 502 555 958

#12  2017.09.25 16:53:32 ~pll

Nietrudno być najlepszym wśród najgorszych,dlaczeo mamy równać w dół.W krajach unii zarabia się dużo więcej niż w Polsce,są lepsze warunki pracy .Nie chodzi o Ukrainki,ale jak nie raz zauważyliśmy,są problemy polskich pielęgniarek,a w mediach cisza,ani słowa.Chociażby teraz,temat pensji,to dali,to zabrali,niezgodnie z prawem ? Ani słowa w telewizji.Ale biedna ukrainka,której,nota bene współczuję,i zapraszam.

#13  2017.09.26 19:22:17 ~do 5

W Polsce nie ma Związków Zawodowych,a jeśli już , to są antypracownicze.Na pewno te pielęgniarki nie otrzymały wynagrodzenia ani od pracodawcy,ani od Związków Zawodowych.Region ma gdzieś sprawy pracownicze.