Zabiegi estetyczne z możliwością rozwoju zawodowego pielęgniarek i położnych. Ogólnopolska Konferencja Szkoleniowa dla Pielęgniarek i Położnych - 7 października 2017, Warszawa

 

Zabiegi estetyczne z możliwością rozwoju zawodowego pielęgniarek i położnych. Ogólnopolska Konferencja Szkoleniowa dla Pielęgniarek i Położnych - 7 października 2017, Warszawa

rejestracja: http://bit.ly/2xjyJ3X


w programie:
- Prawne aspekty wykonywania zabiegów estetycznych przez pielęgniarki i położne – Bartosz Majda, adwokat, Majda Strzyżewska Kancelaria Adwokacka sp. p.
- Skąd wziąć pieniądze na działalność, czyli źródła dofinansowania na rozpoczęcie działalności oraz szkolenia w branży estetycznej – Paulina Ińska, ekspert ds. realizacji projektów
- Korzyści płynące z wykonywania zabiegów estetycznych. Nowa rola pielęgniarek na rynku estetycznym – dr n. med. Izabela Załęska
- Jak odnieść sukces w branży beauty – od jednoosobowej praktyki zawodowej – do sieci gabinetów – case study – Anna Baker, pielęgniarka dermatologiczna (Anglia)
- Pokaz zaawansowanych technik iniekcji preparatów zawierających usieciowany kwas hialuronowy – Marie Engman, MEAA (Szwecja)

 

 

Komentarze użytkowników

#1  2017.09.21 14:30:46 ~JJ

Czy portal mógłby napisać artykuł na ten temat? Są organizowane szkolenia dla pielęgniarek ale czytam w internecie że pielęgniarki nie moga wykonywać tych zabiegów bo jest to niezgodne z prawem. Czy coś sie zmieniło w tej kwestii?

#2  2017.09.21 19:14:51 ~Do1

Zabiegi estetyczne to domena wykwalifikowanych kosmetyczek z duza praktyka a glownie lekarzy lekarzy np.dermatologow czy plastykow a nie pielegniarek i poloznych. Co to ma wspolnego z naszym zawodem? Ja osobiscie nie zgodzilabym sie na ostrzyki robione przez pielegniarke po kilkugodzinnym kursie.

#3  2017.09.21 23:31:35 ~K

Podejrzewam, że pielęgniarka czy położna nie wykona ostrzykiwania gorzej niż np dentysta czy ortopeda, bo założę się że ma większą wprawę w posługiwaniu się igłami. Tylko, że lekarze nie dopuszczą do tych zabiegów pielęgniarek dlatego, że jest to łatwy i szybki zarobek. 15 minut i kilkaset złotych za zabieg.

#4  2017.09.21 23:34:55 ~K

"Co to ma wspólnego z naszym zawodem? " ? Ciekawe czy takie pytanie zadaje sobie dentysta który między jednym a drugim leczeniem zębów dorabia sobie robiąc komuś botoks.

#5  2017.09.22 20:15:38 ~gr.

Uważam, że tylko My, pielęgniarki najlepiej robimy iniekcje, a nie kosmetyczki, nawet najlepiej wykształcone. Ostrzykiwanie twarzy, podawanie kwasu hialuronowego to iniekcje w tkankę podskórną. Technicznie , to nie jest trudne dla pielęgniarki. Ten kurs dotyczy spraw urody, powikłań medycznych.

Dodaj komentarz