Zabiegi estetyczne z możliwością rozwoju zawodowego pielęgniarek i położnych. Ogólnopolska Konferencja Szkoleniowa dla Pielęgniarek i Położnych - 7 października 2017, Warszawa

 

Zabiegi estetyczne z możliwością rozwoju zawodowego pielęgniarek i położnych. Ogólnopolska Konferencja Szkoleniowa dla Pielęgniarek i Położnych - 7 października 2017, Warszawa

rejestracja: http://bit.ly/2xjyJ3X


w programie:
- Prawne aspekty wykonywania zabiegów estetycznych przez pielęgniarki i położne – Bartosz Majda, adwokat, Majda Strzyżewska Kancelaria Adwokacka sp. p.
- Skąd wziąć pieniądze na działalność, czyli źródła dofinansowania na rozpoczęcie działalności oraz szkolenia w branży estetycznej – Paulina Ińska, ekspert ds. realizacji projektów
- Korzyści płynące z wykonywania zabiegów estetycznych. Nowa rola pielęgniarek na rynku estetycznym – dr n. med. Izabela Załęska
- Jak odnieść sukces w branży beauty – od jednoosobowej praktyki zawodowej – do sieci gabinetów – case study – Anna Baker, pielęgniarka dermatologiczna (Anglia)
- Pokaz zaawansowanych technik iniekcji preparatów zawierających usieciowany kwas hialuronowy – Marie Engman, MEAA (Szwecja)

 

 

Komentarze użytkowników

#1  2017.09.21 14:30:46 ~JJ

Czy portal mógłby napisać artykuł na ten temat? Są organizowane szkolenia dla pielęgniarek ale czytam w internecie że pielęgniarki nie moga wykonywać tych zabiegów bo jest to niezgodne z prawem. Czy coś sie zmieniło w tej kwestii?

#2  2017.09.21 19:14:51 ~Do1

Zabiegi estetyczne to domena wykwalifikowanych kosmetyczek z duza praktyka a glownie lekarzy lekarzy np.dermatologow czy plastykow a nie pielegniarek i poloznych. Co to ma wspolnego z naszym zawodem? Ja osobiscie nie zgodzilabym sie na ostrzyki robione przez pielegniarke po kilkugodzinnym kursie.

#3  2017.09.21 23:31:35 ~K

Podejrzewam, że pielęgniarka czy położna nie wykona ostrzykiwania gorzej niż np dentysta czy ortopeda, bo założę się że ma większą wprawę w posługiwaniu się igłami. Tylko, że lekarze nie dopuszczą do tych zabiegów pielęgniarek dlatego, że jest to łatwy i szybki zarobek. 15 minut i kilkaset złotych za zabieg.

#4  2017.09.21 23:34:55 ~K

"Co to ma wspólnego z naszym zawodem? " ? Ciekawe czy takie pytanie zadaje sobie dentysta który między jednym a drugim leczeniem zębów dorabia sobie robiąc komuś botoks.

#5  2017.09.22 20:15:38 ~gr.

Uważam, że tylko My, pielęgniarki najlepiej robimy iniekcje, a nie kosmetyczki, nawet najlepiej wykształcone. Ostrzykiwanie twarzy, podawanie kwasu hialuronowego to iniekcje w tkankę podskórną. Technicznie , to nie jest trudne dla pielęgniarki. Ten kurs dotyczy spraw urody, powikłań medycznych.

#6  2018.03.25 09:42:24 ~Kaśka

Ręce mi opadają jak Koleżanki wypisują "co ma to wspólnego z naszym zawodem? "! A właśnie, że ma. Po pierwsze. Nie jesteśmy bezmózgimi panienkami, służącymi pacjenta czy lekarza, tylko osobami wykształconymi na uczelniach posiadającymi prawo wwykonywania SAMODZIELNEGO zawodu! Wbijcie to sobie do głów wreszcie i przestańcie s. we własne gniazdo. To jest takie podejście jak do wypisywania recept. Było wielkie larum i co? Kursy trwają, coraz więcej osób chce je ukończyć, bo dociera do bardziej myślących jaka to wygoda, większa samodzielność. I także w tym obszarze musimy walczyć o swoje, bo to my mamy doświadczenie w pobieraniu krwi, iniekcjach (różnych) itp, itd. Po drugie. Słusznie ktoś zaznaczył, że lekarz ortopeda czy stomatolog nie zastanawiają się nad etyką, sensem zabiegu, czy to jest działanie lecznicze, czy nie. A jakość tych zabiegów wykonywanych przez lekarzy bywa różna, a plują się o aseptykę, o preparaty, bo im kasa ucieka. Hmm, cóż, każdy by się pluł. Dlatego my też nie powinnyśmy się zastanawiać, co tu zrobić i czy na pewno, tylko robić, bo nas znowu sprowadzą do roli "pomagaczki". Po trzecie. W całym cywilizowanym świecie pielęgniarki i położne wchodzą w dotychczasowe kompetencje lekarskie zwiększając, tym samym, prestiż zawodów. Wierzcie mi, że nie chodzi tu tylko o wypisywanie recept, ostrzykiwanie, tylko o np. asystowanie do zabiegów operacyjnych, i to nie jako instrumentariuszka. Dlaczego u nas ciągle jest z tym problem? Po czwarte. Jak któraś nie chce to nie musi nikogo ostrzykiwać! I po co bijecie pianę! Uważam, że Wasze zaściankowe podejście do różnych nowych uprawnień jest NIEZGODNE z etyką, bo walicie wielką kupę we własne gniazdo! I tyle.

#7  2018.03.30 23:20:13 ~Ewa

Przyłączam się do wypowiedzi P. Kasi, ręce opadają rzeczywiście nad naiwnością niektórych osób, które myślą, że lekarz uczy się wypełniać zmarszczki na studiach. Moi drodzy, lekarze też uczą się na kilkugodzinnych kursach. Pracuję w tej branży i znam świetną Panią kosmetolog, która prowadzi takie kursy dla lekarzy. Jako pielęgniarki mamy większe doświadczenie z kłuciem i obserwując niektórych lekarzy , to odpowiedzialność przejawiamy też większą. Jak któraś z was była ostrzyknąć się u lekarza to na pewno wie, że żadnego wywiadu nie ma - chcesz kwas to masz i nie ważne czy dzień wcześniej chlałaś na umór , ze masz choroby, które są przeciwwskazaniem albo, że w twojej twarzy czy ustach jest już jakiś kwas, chcesz to masz - płacisz i już. Co będzie to będzie. Przyszła kiedyś do mnie klientka z wypełniaczem w ustach do poprawy, nie wiedziała co miała wstrzyknięte, podała mi nr do lekarza, który jej wykonywał zabieg i usłyszałam od niego na pytanie jakiego kwasu użył - to było pół roku temu, myśli Pani, że ja pamiętam co wstrzykiwałem! Odmówiłam zabiegu, ponieważ mogłoby dojść do poważnych powikłań. Tak to wygląda od kuchni.niestety. Pozdrawiam.

#8  2018.04.17 22:17:18 ~Cytra

Kasia zupełnie cie popieram. Wszystkim wszystko dać a pielęgniarkom zabrać. Nie dajmy się, a kosmetyczka - cóż- ma swój zakres możliwych do wykonywania zabiegów a od pielęgniarskich zabiegów von. Trzeba się douczyć, doszkolić i praktykę, doświadczenie zdobyć - panie kosmetyczki. Kosmetyczki nie mają prawa wykonywania zabiegów z przerywaniem ciągłości tkanki i super. A ucho przekłuć - nie wiem czy mają do tego prawo. ale robią. Nie jest to jednak zabieg inwazyjny i nie podaje się tu żadnych środków podskórnie. Pielęgniarki brońmy się --- Nawołuje do rewolucji