Video - Pielęgniarka: Bardzo mam napięty grafik i dlatego ćwiczę. Muszę utrzymać dobrą kondycję...

Pielęgniarstwo a aktywność fizyczna.

Instrukcja złożenia podpisu pod petycją:

STOP deprecjacji zawodu pielęgniarki i położnej w Polsce!

1. Petycję może podpisać każda osoba, nie tylko pielęgniarka i położna. 

2. Petycja została opublikowana w dniu 2 sierpnia 2017 roku na stronie www.petycjeonline.com

3. Petycję można podpisać na dwa sposoby:

  1. Na stronie  www.petycjeonline.com pod adresem: https://www.petycjeonline.com/stop_deprecjacji_zawodu_pielgniarki_i_poonej_w_polsce
  2. lub korzystając z poniższego formularza.

​4. Pod petycją jest formularz, w którym należy wpisać, dane:

Imię, nazwisko, miejscowość, adres e-mail. Można w polu - "podpisuję ponieważ..." wpisać swoje uwagii.

5. Jeżeli podpisujący petycję, nie chce aby jego dane takie jak: imię, nazwisko, miejscowość (adres e-mail nie jest nigdy widoczny dla osób trzecich), były widoczne, to należy pod formularzem ODZNACZYĆ pole przy adnotacji "Pokazuj użytkownikom mój podpis". Wtedy w sekcji podpisy będzie widniał wpis: "Sygnatariusz zadecydował nie ujawniać swojego nazwiska w internecie". 

6. UWAGA!!! Po kliknięciu na "Podpisz petycje", na adres email podpisującego zostanie wysłany przez serwis www.petycjeonline.com link, w który należy kliknąć aby zakończyć proces składania podpisu pod petycją. Dopiero wtedy złożony przez nas podpis zostanie oficjalnie zaakceptowany. 

Dotychczas liczba złożonych podpisów przekroczyła 6 tysiący!

Zapraszamy do podpisywania petycji!

Petycja jest formą akcji społecznej pielęgniarek i położnych, użytkowników Ogólnopolskiego Portalu Pielęgniarek i Położnych www.pielegniarki.info.pl. Nie jest związana z żadną organizacją samorządu zawodowego oraz związków zawodowych pielęgniarek i położnych. 

Redakcja pielegniarki.info.pl 


W pełni popieram pielęgniarkę z powyższego materiału video. Dobrodziejstwa aktywności fizycznej doświadczam sam od dwóch lat, kiedy uświadomiłem sobie, że bieganie po oddziale szpitalnym nie ma nic wspólnego z aktywnością fizyczną. Trzeba ćwiczyć...

Pozdrawiam wszystkie aktywne pielęgniarki i położne.

Mariusz Mielcarek 

Komentarze użytkowników

#1  2017.09.24 13:40:44 ~mm

Zauważyłam ze dzieki systematycznym ćwiczeniom mam lepsza kondycje do biegania po oddziale

#2  2017.09.24 15:42:13 ~Greta

"Lenin wiecznie żywy" i polska pielęgniarka.

#3  2017.09.24 19:27:52 ~piel. dypl

Formalną czynnością przypisaną pielęgniarce jest 'obserwowanie sytuacji i stanów fizycznych oraz emocjonalnych, mających istotny wpływ na zdrowie' zał.1 par.1 pkt. c, Europejskiego porozumienia w sprawie szkolenia i kształcenia pielęgniarek, sporządzony w Sztrasburgu dnia 25 października 197 r, a podpisany przez Polskę w dniu 13 grudnia 1995r.Jaką pracodawcy przyjęli metodę badawczą do określenia norm zatrudnienia pielęgniarek np. w jednostkach służby zdrowia ?

#4  2017.09.24 19:28:34 ~piel. dypl

Formalną czynnością przypisaną pielęgniarce jest 'obserwowanie sytuacji i stanów fizycznych oraz emocjonalnych, mających istotny wpływ na zdrowie' zał.1 par.1 pkt. c, Europejskiego porozumienia w sprawie szkolenia i kształcenia pielęgniarek, sporządzony w Sztrasburgu dnia 25 października 1967 r, a podpisany przez Polskę w dniu 13 grudnia 1995r.Jaką pracodawcy przyjęli metodę badawczą do określenia norm zatrudnienia pielęgniarek np. w jednostkach służby zdrowia ?

#5  2017.09.24 20:03:23 ~ja

Może ta pani ma napięty grafik. Zależy na czym ta praca polega. Jeśli pracuje w systemie zmianowym i nadźwiga się pacjentów, nalata jak opętana z praniem mózgu żeby to wszystko ogarnąć to nie wierzę, że ma się siłę na siłownię. Jest praca i praca.

#6  2017.09.25 08:32:35 ~ja

Rozumiem odmładzanie się starszej pani dla wnuków lub samej siebie,ale na siłę odmładzanie dla pracodawcy to po prostu żałosne.

#7  2017.09.25 11:33:44 ~do 6

Dlaczego jesteście takie głupie? Czy aktywność fizyczna ma coś wspólnego z odmładzaniem się dla pracodawcy? Porąbało was? Ludzie opamiętajcie się. Takim poziomem komentarzy dajecie świadectwo o grupie zawodowej. Koszmar.

#8  2017.09.25 12:05:15 ~do 5

W PUNKT

#9  2017.09.25 17:11:12 ~,,,,,

A ja mam napięte nerwy do granic wytrzymałośći.

#10  2017.09.26 13:38:12 ~do7

Przedstawicielka zawodu mówi,że ćwiczy,bo ma napięty grafik i chce mieć kondycję,aby dorównać w pracy młodszym.Czytaj i słuchaj analfabetko ze zrozumieniem,albo puknij się w czoło.

#11  2017.09.28 15:52:37 ~anonimka

Ja potwierdzam, trzeba ćwiczyć. Nie trzeba od razu iść na siłownię czy biegać w maratonach. Pracuje zmianowo na 1,5 etatu w szpitalach, dodatkowo uczę się, ale w każdej wolnej chwili znajduje czas żeby chwile poćwiczyć, lub pobiegać. Widać bardzo dużą różnicę w samopoczuciu, oraz obecnie jak się już o tym przekonałam moje mięśnie uchroniły mnie przez groźnymi kontuzjami.

#12  2017.09.29 09:06:49 ~do11

Ameryki siostro nie odkryłaś.O tym,że trzeba ćwiczyć w każdym wieku wiedzą wszyscy,ale tylko siostry nie wiedzą,że praca ponad normę za parę groszy dotyczyła biedoty w XIX-wiecznym kapitalizmie,bo tylko siostry kontynuują ten trend.