Wiceminister zdrowia (pielęgniarka) podaje jaki współczynnik pracy przypisano pielęgniarkom: z tytułem magistra i licencjata ale bez specjalizacji. W sumie wymienia 6 grup pielęgniarek...

Nowa ustawa o sposobie ustalania najniższego wynagrodzenia zasadniczego pielęgniarek i położnych.

Instrukcja złożenia podpisu pod petycją:

STOP deprecjacji zawodu pielęgniarki i położnej w Polsce!

1. Petycję może podpisać każda osoba, nie tylko pielęgniarka i położna. 

2. Petycja została opublikowana w dniu 2 sierpnia 2017 roku na stronie www.petycjeonline.com

3. Petycję można podpisać na dwa sposoby:

  1. Na stronie  www.petycjeonline.com pod adresem: https://www.petycjeonline.com/stop_deprecjacji_zawodu_pielgniarki_i_poonej_w_polsce
  2. lub korzystając z poniższego formularza.

​4. Pod petycją jest formularz, w którym należy wpisać, dane:

Imię, nazwisko, miejscowość, adres e-mail. Można w polu - "podpisuję ponieważ..." wpisać swoje uwagii.

5. Jeżeli podpisujący petycję, nie chce aby jego dane takie jak: imię, nazwisko, miejscowość (adres e-mail nie jest nigdy widoczny dla osób trzecich), były widoczne, to należy pod formularzem ODZNACZYĆ pole przy adnotacji "Pokazuj użytkownikom mój podpis". Wtedy w sekcji podpisy będzie widniał wpis: "Sygnatariusz zadecydował nie ujawniać swojego nazwiska w internecie". 

6. UWAGA!!! Po kliknięciu na "Podpisz petycje", na adres email podpisującego zostanie wysłany przez serwis www.petycjeonline.com link, w który należy kliknąć aby zakończyć proces składania podpisu pod petycją. Dopiero wtedy złożony przez nas podpis zostanie oficjalnie zaakceptowany. 

Dotychczas liczba złożonych podpisów przekroczyła 6 tysiący!

Zapraszamy do podpisywania petycji!

Petycja jest formą akcji społecznej pielęgniarek i położnych, użytkowników Ogólnopolskiego Portalu Pielęgniarek i Położnych www.pielegniarki.info.pl. Nie jest związana z żadną organizacją samorządu zawodowego oraz związków zawodowych pielęgniarek i położnych. 

Redakcja pielegniarki.info.pl 


Fragment odpowiedź na interpelację w sprawie

stawek dotyczących wynagrodzenia pielęgniarek

Szanowny Panie Marszałku,

wynagrodzenia pracowników służby zdrowia od lat pozostają jednym z wiodących tematów w dyskusji publicznej. Od chwili powołania obecnego rządu, zmiany w tym obszarze są jednym z priorytetów Ministerstwa Zdrowia. Kwestia wynagrodzeń dla pracowników całego sektora jest kluczową determinantą dobrej jakości i dostępności świadczeń medycznych, dlatego stale poszukujemy nowych rozwiązań w tym obszarze. W podejmowanych działaniach musimy kierować się szeroko pojętym interesem społecznym, a także uwzględniać uwarunkowania prawno-instytucjonalne.

(...)

W załączniku do ustawy z dnia 8 czerwca 2017 r. wymienione zostały grupy zawodowe pracowników medycznych, dla których przewidziano współczynniki pracy służące do obliczenia właściwego dla danej grupy najniższego wynagrodzenia zasadniczego w kolejnych latach. Pielęgniarki i położne zostały podzielone w następujący sposób:

1. Pielęgniarka lub położna z tytułem magistra na kierunku pielęgniarstwo lub położnictwo, ze specjalizacją – do tej grupy zaliczać się będą pielęgniarki i położne, zatrudnione na stawiskach, na których wymaga się posiadania jednocześnie wykształcenia wyższego magisterskiego na kierunku pielęgniarstwo lub położnictwo oraz specjalizacji,

2. Pielęgniarka albo położna, ze specjalizacją - do tej grupy zaliczać się będą pielęgniarki i położne, zatrudnione na stawiskach, na których nie wymaga się posiadania wykształcenia wyższego magisterskiego na kierunku pielęgniarstwo lub położnictwo, ale wymagane jest posiadanie specjalizacji,

3. Pielęgniarka albo położna, bez specjalizacji - do tej grupy zaliczać się będą pielęgniarki i położne niezaliczające się do grupy 1 i 2 (tj. zatrudnione na stawiskach, na których nie wymaga się posiadania specjalizacji).

W odpowiedzi na pytania dotyczące współczynników pracy dla podanych grup pracowników, informuję, że z załącznika do ustawy z dnia 8 czerwca 2017 r. wynika co następuje:

1. Pielęgniarki z wykształceniem wyższym magisterskim i specjalizacją – współczynnik pracy: 1,05,

2. Pielęgniarki z wykształceniem wyższym magisterskim bez specjalizacji – współczynnik pracy: 0,64,

3. Pielęgniarki z wykształceniem wyższym licencjackim i specjalizacją – współczynnik pracy: 0,73,

4. Pielęgniarki z wykształceniem wyższym licencjackim bez specjalizacji – współczynnik pracy: 0,64,

5. Pielęgniarki z wykształceniem średnim i specjalizacją – współczynnik pracy: 0,73,

6. Pielęgniarki z wykształceniem średnim bez specjalizacji – współczynnik pracy: 0,64.

(...)

Sekretarz stanu w Ministerstwie Zdrowia Józefa Szczurek-Żelazko

Warszawa 19 września 2017 roku 


Zobacz także:

Wiceminister zdrowia (pielęgniarka) podaje kwoty wzrostu wynagrodzenia zasadniczego dla wszystkich grup zawodowych, które są związane z ustawą zawierającą nową siatkę płac w ochronie zdrowia.

Komentarze użytkowników

#1  2017.09.26 19:40:15 ~piel,licsp

Nieporozumienie! mgr. bez specjalizacji tak jak po LM! lic.+spec. tylko 0.73, a Fizjoterapeuta po licencjacie i specj.1.05! . Ja nie chce takiego przedstawiciela PIELĘGNIARKI -która tak o nas dba.

#2  2017.09.26 19:45:43 ~piel,licsp

Proponuje stworzyć petycję o odwołanie tej Pani?

#3  2017.09.26 20:02:11 ~Specjalist

A do której grupy zaliczone będą pielęgniarki które nie mają matury ale mają specjalizację? U mnie w pracy jest kilka takich Pań.

#4  2017.09.26 20:11:39 ~piel do 1

Ktoś dbał o pielęgniarki kiedykolwiek ? . Ale fakt, Ministerstwo Zdrowia dobrej zmiany sprowadziło polskie pielęgniarstwo na dno . Trąbią ,że podniosą prestiż zawodu pielęgniarki . I tak zrobili jak trąbią.

#5  2017.09.26 20:50:28 ~przecież

Wymagane na danym stanowisku, zatem żadna pielęgniarka nie zakwalifikuje się do innej grupy jak tej ze współczynnikiem 0,64. Nawet oddziałowa nie musi mieć wyższego wyksxtałcenia, wystarczy jej LM + kurs kwalifikacyjny.

#6  2017.09.26 20:50:39 ~a_

Koleżanki, prawda jest taka że oni tylko mówią o podnoszeniu prestiżu pielęgniarki. I na mówieniu się skończyło. Musimy same o siebie zadbać, nie tylko o godną możliwośc utrzymania się z pracy, ale także potencjalnie o emeryturę. Na starość będziemy żebraczkami, nawet na dom starców nam nie starczy- aktualna opłata za m-c / w zależności od regionu/ około 3500. To pieprzenie o roku 2021 można między bajki włożyć, obliczenia pensji z kosmosu, na dodatek zamrożona średnia krajowa i najniższy przelicznik dla pielęgniarek. Tak nas ugotowali. Tylko radykalne rozwiązania polepszą naszą sytuację.

#7  2017.09.26 21:02:55 ~do 3

A co ma piernik do wiatraka, co tu ma matura do tego? Ja jestem po LM, mam maturę i specjalizację. Chciałam zrobić maturę to ją zrobiłam. Do niczego mi ona nie była i nie jest potrzebna. Chciałam być pielęgniarką, zdobyłam dyplom no i wszystko.

#8  2017.09.26 21:14:19 ~pielęgniar

Po liceum lub po studium powinny podlegać magistrom pielęgniarstwa ,a te panie chcą magistrami pielęgniarstwa zarządzać

#9  2017.09.26 21:47:35 ~a_

Dalej o wykształceniu? Co za masakra! Zapomniałyście o magicznym " na których wymagane jest ." Po co ciągle wałkujecie coś, co nie jest istotne. Dyrekcja i tak zrobi co chce.

#10  2017.09.26 21:48:57 ~do 8

Po liceum i studium mają taki sam dyplom jak magisterki, czyli dyplom z pielęgniarstwa ogólnego, który daje uprawnienia do zawodu pielęgniarki. Masz przerośnięte ego.

#11  2017.09.26 21:51:17 ~piel/

Sam Pan minister Radziwiłł zrobił korektę co do 7 8 pozycji uwzglęzdnił lic.ze specj.do 1.05 a sp.lic. i mgr. do 0.73 więc co ta Pani wypisuje jakieś 6 pozycji.niech się swojego szefa spyta jak powinno być.

#12  2017.09.26 22:26:01 ~Gośka

WYMAGANE- jedno słowo a tak wielkie ma znaczenie! Mój dyrektor nie wymaga mgr i spec. A jak u Was?

#13  2017.09.26 22:49:27 ~a_

U mnie sprawa podwyżek w toku. Związki zawodowe nie zgodziły się na 50 zł brutto, a magiczne słowo "wymagane".jest odmieniane przez wszystkie przypadki.

#14  2017.09.26 23:03:50 ~rzygam

tylko zap_ ć i całe życie walczyć o ochłapy bo nic nie dadzą z przekonania ze się należy i powiedzą jeszcze ze siostry szpital w długi wpędzają chamy coraz większe oczekują orania za darmo bo za półdarmo to od lat oranie jest

#15  2017.09.26 23:07:52 ~#12

Zastanawiam kto będzie podlegać Pani magister ( do #8 ) jak już wszyscy się wykształcą i będą posiadać tytuł mgr.pielęgniarstwa.Pamiętaj ten zawód wymaga pokory bez względu na to jakie masz wykształcenie i skończ z poniżaniem pielęgniarek po liceum .Wstyd droga Pani .Studia jak widać nie służą pacjentowi tylko zaspokojeniu potrzeby zarządzania koleżanką w pracy .

#16  2017.09.26 23:25:23 ~#16

Znowu z podwyżkami zrobili nas w balona a my nic .Tyramy , zgadzamy się na stawiane coraz większe wymagania.Licytujemy się która ma większe wykształcenie a ważne sprawy przechodzą obok nas.Wszystkie powinnyśmy godnie zarabiać 4tyś a następnie dodatek za mgr.czy specyjalizację ,dalej urlop zdrowotny , wcześniejsza emerytura.To jest istotne dla nas i oczywiście dla przetrwania tego zawodu.

#17  2017.09.27 00:11:24 ~do 15

Pokora to już umarła z komuną siostro

#18  2017.09.27 00:11:26 ~piel

Jesteśmy pielęgniarkami , a od zarządzania pielęgniarkami jest oddziałowa, skandal żeby się tak wywyższać, przyjdzie mgr do pracy, pielęgniarka po LM z 30 letnim stażem będzie ją wprowadzać, a ta później będzie nią zarządzać, może jeszcze bacik do poganiania sobie sprawcie. Takie kiedyś były wymogi , że nawet matura nie była potrzebna, by zostać pielęgniarką, to są prawa nabyte, powinien być wymóg dokształcania i owszem, kto chce niech kończy studia, ale do wykonywania zwykłej pracy na odcinku nie jest wymagane wyższe wykształcenie od osób, które już mają prawo wykonywania zawodu, przestańcie nas koleżanki poniżać, zobaczycie, że różnice w zarobkach docelowo nie będą takie duże , bo wykonujemy wszystkie to samo. Może kiedyś gdy mgr ze specj. będzie wykonywać częściowo pracę lekarza to będzie inaczej, ale to trzeba by zmienić program kształcenia, mentalność wielu ludzi. Zresztą jak niedługo wszystkie poniżone 60 - tki odejdą to same sobie będziecie radzić i siebie nawzajem poganiać.

#19  2017.09.27 00:12:52 ~do 15

Skończcie w końcu z tym niedowartościowaniem siebie

#20  2017.09.27 04:23:05 ~Wesola

Już za kika dni większość panienek po LM bez matury lub z nia odejdzie na emerytury,zrobia sie luzy i pensje wzrosna bez ustaw.No chyba ze owe Panie nauczone pracowac za stawke nizsza od sprzataczki wrócą i wbija ostatni kolek do trumny pielegniarstwa

#21  2017.09.27 04:48:17 ~I29

Zgadzam się z Panią nr 2.walczmy dalej o swoje.

#22  2017.09.27 05:28:48 ~Gośka

8 podpuściło i już wzajemne obrażanie. W życiu nie będziemy dobrze zarabiały bo nie ma wśród nas jedności. A co do podnoszenia kwalifikacji w każdym zawodzie jest za to dodatkowa gratyfikacja tylko jakoś u nas nie może bo lament.

#23  2017.09.27 07:43:27 ~do22

Za studia kończone w wieku balzakowskim może być przyznawany order,a nie dodatkowe gratyfikacje.

#24  2017.09.27 07:43:29 ~do22

Za studia kończone w wieku balzakowskim może być przyznawany order,a nie dodatkowe gratyfikacje.

#25  2017.09.27 08:41:24 ~Ana

Czytam te wypociny i głowa mnie boli od naszej waszej głupoty.Kto kim ma zarządzać kto komu podlegać otwórzcie oczy we dwie na dyżurze jedna i druga biega jak w amoku by ze wszystkim zdążyć na nic tytuły i zaszeregowania robota musi być zrobiona bo my takie ambitne tak lepiej niż inne potrafimy ,I lekarza wyręczymy i panią salową i z badaniami polecimy itp itd.25 lat pracuję na IT i NIE widziałam lekarza który wręcza pielęgniarkę no i wszyscy mają chore kręgosłupy więc pacjenta 115 kg dźwiga dwie 50 letnie nadzwyczaj silne pielęgniarki ożywione zimną kawą chlipniętą w przelocie między pampersem a odsysaniem. I magisterce ze specjalizacją i bez i pielęgniarce po LM i MASZ brakuje przerwy na śniadanie czasu na dokumentację, personelu pomocniczego odpowiedniej liczby pościeli i sprzętu na oddziałach działających urządzeń odpowiedniej liczby ssaków i stojaków do kroplówek worków z przedłużaczem do wydzielin czy muszę być pomysłowy Dobromirem by zrobić coś z niczego .Widział kto lekarza jak zlewa mocz z pelnego wora czy wynosi śmieci bo nie ma stalowej a pielęgniarki.same wiecie złapią mopa bo firma sprzątająca nie odbiera.I co i po co wam to gadanie NIKT NAS NIE SZANUJE BO SAME DO SIEBIE NIE MAMY SZACUNKU JUŻ NIE ZA MISKĘ ALE ZA ZIARNKO RYŻU ZAPIEPRZCIE W 5 MIEJSCACH .

#26  2017.09.27 09:07:43 ~do Any

Świętą racja ale tu się ciśnie samo obrażanie bo co jedna z drugą ma zrobić skoro jedna może dwie w oddziale się przeciwstawią a reszta służy jak służąca i dla lekarza, pacjenta, oddziałowej i nie może zrozumieć słowa szanuj się dziewczyno, to jest po prostu nie do przejścia to tak jak by walił głową w mur, a tu jeszcze któraś pisze o pokorze a ja pytam ile jeszcze czasu upłynie by ta mentalność polskiej pielęgniarki się zmieniła

#27  2017.09.27 09:39:15 ~Piel.dyplo

Teraz to wszyscy maja matury i studia w tym czy innym kierunku i Nikt tak jak pielegniarki tak tego nie podkreśla w tych czasach to Normalne nawet Panie na kasach w Biedrze są po studiach.Ta co tak podkreśla i wolą matura Chyba jedyna z rodziny ja zrobiła .

#28  2017.09.27 09:43:41 ~Do 15

A ta znowu wyjeżdża z pokorą! Zbliża się październik, więc wiele takich jak ty, ze służalczym myśleniem i postępowaniem odejdzie w końcu na emeryturę. A pokory ciężko się doszukać u siostry zakonnej, a ty wymagasz tego od pielęgniarki w XXI wieku? Florka, weź ty lepiej różaniec do ręki, a nie wypisuj takich bredni na tym forum!

#29  2017.09.27 10:08:00 ~`

Tylko narzekamy, zebrać się wszystkie i do Warszawy. Z ustawy o zawodzie mamy , nakazane'' nieustanne uczenie się, więc dlaczego mają nie uznawać wszystkich kursów, specjalizacji, szkół. Trzeba zapakować towarzystwo z ministerstwa na taczki ! Jako grupa zawodowa jesteśmy liczne, zorganizujmy się Ile jeszcze obietnic ! chętnie jeszcze poruszę temat specjalizacji. Nawet jak ją mamy to nie zależnie od tego w przypadku braku obsady rzucają nas z oddziału na oddział! Czy z lekarzami też tak robią? nie!

#30  2017.09.27 10:08:14 ~do15

Stare,umęczone,pracujące za ziarnko ryżu i jeszcze bredzi o pokorze.Przypomnij sobie ilu to wdzięcznych pacjentów pamięta o twojej pokorze i heroicznej postawie.Nie mam studiów,ale widzę przepaść między nami,a koleżankami z tytułem,ciemnota i zacofanie wali od nas z daleka.

#31  2017.09.27 11:09:55 ~irena

Konczcie z tą propagandą nie na miejscu - mgr i licencjatki - bez specjalizacji - do gr. 6 - tak mowi prawo i nauczcie się tylko je odpowiednio interpretować

#32  2017.09.27 11:27:26 ~do 30

Czy Ty uważasz,że ukończone studia w wieku 50 lat dodadza Ci inteligencji ,albo ja wyssalas z mlekiem matki lub nie.

#33  2017.09.27 11:33:45 ~Do31

Interpretować każdy może jak chce . l co z tego? LM , mgr , licencjat ,specjalistki wszystkie jesteśmy jako starsze pielęgniarki jednakowe zarobki. U nas to już stało się rzeczywistością.

#34  2017.09.27 11:39:21 ~MONI

K omentarze zalosne ,mam tylko nadzieje ,ze nikt wiecej poza pielegniarkami nie czyta, bo to kompletne DNO.A tak na marginesie znam taka mgr pielegniarstwa ,ktora niedawno zapytala dlaczego ten dodatek BRUTTO BRUTTO to zembalowe.

#35  2017.09.27 11:54:57 ~piel

Jak słyszę o pokorze w zawodzie pielęgniarki to mnie szlag qrfa trafia.

#36  2017.09.27 13:01:13 ~Do #31

Przeczytaj dokładnie – gr. 6 „Farmaceuta, fizjoterapeuta, diagnosta laboratoryjny albo inny pracownik wykonujący zawód medyczny inny niż określony w lp. 1–5, wymagający wyższego wykształcenia, bez specjalizacji” I tu jest furtka dla pracodawcy – niestety zawód pielęgniarki nie wymaga wyższego wykształcenia ( wystarczy LM czy SM ) co eliminuje nas z tej grupy. Gdzie wg Ciebie jest błąd w tej interpretacji ?

#37  2017.09.27 13:42:50 ~ ***

Brawo dla pani minister! Oby tak dalej i pielegniarek w Polsce nie bedzie.najpierw studia, ktore obecnie sie w ogole nie liczą, teraz specjalizacje.Ciekawa jestem jakie pozniej beda wymagania, zeby normlanie zarabiać?

#38  2017.09.27 15:22:18 ~Ada

Czytam to wszystko z niedowierzaniem. Przerzucanie się kto jakie ma wykształcenie, ile kursów i specjalizacji.Żenada! Wszystkie wykonujemy tę samą pracę i nie ma zmiłuj. Od lat nie ma wśród naszej grupy zawodowej JEDNOŚCI i to jest smutne! Może w obecnej sytuacji,kiedy Nas dzielą ZAWALCZMY O NASZ ZAWÓD o siebie,o godne warunki płacowe. Zjednoczmy siły, a nie traćmy czasu na wyliczanie braków w wykształceniu koleżanek.

#39  2017.09.27 18:10:23 ~motyl

Nareszcie szczurowa OTWORZYŁA GĘBĘ I PODAŁA PUBLICZNIE DO WIADOMOŚCI ŻE MGR BEZ SPECKI = 0,64 współczynnik .Czyli ZDEPRECJONOWANO I ZDYSKRYMINOWANO tą grupę zawodową POD KONOWAŁÓW DOBRO I INTERES . TO SIĘ W ,PALE " nie mieści aby w kraju pod rządami PIS i przy ich akceptacji takie rzeczy się wyprawiały .Gdzie osoby najlepiej wykształcone mają taki ( najniższy współczynnik ) .A zarazem - chcę powiedzieć że ta SZPICLOWSKA NAGONKA na ROBIENIE TYM SPOSOBEM SPECEK - wam się ta sztuczka nie powiedzie .Bo ludzie zaczynają myśleć i nie dają wam przyzwolenia na takie działania ( bo czasy komuny minęły a przymusu nie wolno stosować ) Wbijcie to sobie - do tych ,zakutych pał "

#40  2017.09.27 18:19:06 ~motyl

A szczurzycę jak najszybciej - NA ZIELONĄ TRAWKĘ I NA ODDZIAŁ albo DO INNEGO PRACODAWCY ZA WSPÓŁCZYNNIK PRACY 0,64 a Panie się dobrze pośmieją z tego cyrku . Nie głosujcie na PIS w następnych wyborach ani na tego Prezydenta , który pomimo wcześniejszych próśb podpisał tą HANIEBNĄ ustawę .Poniżyli WAS wszyscy , więc tak samo dajcie ODPÓR W WYBORACH . Głosujcie na Kukiz 15 . A tym wszystkim trzeba ,załadować " tzw : szpica w cztery litery . Tak jak zrobili to ONI .

#41  2017.09.27 19:01:47 ~obserwator

Czytam i nie wierzę pielegniarka to powołanie a nie zawod a wy tylko pieniądze i pieniadze wstyd drogie panie zaslepione mamona

#42  2017.09.27 19:57:52 ~Do 41

Wsadź sobie w d.ę te dyrdymały o powołaniu i zacznij odwiedzać portal dla równie obłąkanych jak ty trollu!

#43  2017.09.27 20:55:20 ~a_

Do # 41, Tobie też proponuję popracować ZA powołanie:-) lub w ramach wolontariatu. Użerać się z takimi jak Ty fanani durnych seriali o Obleśnej Górze, albo innych "pielęgniarkach".

#44  2017.09.27 21:41:24 ~Do moni 34

Skoro uważasz, że komentarze to dno to po co je powielasz

#45  2017.09.27 21:48:05 ~do obserwa

Spadaj bo jesteś nawiedzony

#46  2017.09.27 21:50:52 ~do 41

Powołanie w jakim ty świecie żyjesz za powołanie to sam pracuj, bo ja żygam tym powołaniem to jest orka nawet tego nie można nazwać pracą to zapierda. . . nie na akord za głodowe stawki

#47  2017.09.28 10:49:40 ~bodzia

Miłe koleżanki, śmię proponować strajk solidarności pielęgniarskiej ,a nie czcze gadanie. Każda pielęgniarka powinna pracować na jednym etacie przynajmniej przez pół roku zobaczyły byście koleżanki jaki był by efekt.Szanujmy się jako grupa zawodowa i jako kobiety nie obrzucajmy się bez potrzeby błotem . Nie studia czynią człowieka człowiekiem tylko wychowanie . Problem tkwi w Nas ,My , Jak pies ogrodnika, sam nie zje i nikomu nie da''

#48  2017.09.28 13:34:11 ~a_

Pracuję na jednym etacie, ale popieram w 100% # 47.

#49  2017.09.28 19:37:54 ~lalala

Panie 3 i 8 wstyd i hańba, a pani 20 to już chamstwo. Magister owszem fajna rzecz, ale nic specjalnego,Dziś co drugi małolat ma mgr i zasuwa na zmywaku to tu, to tam.Liczy się doświadczenie i profesjonalizm a w/w panie i inne przerośnięte ambicje zapomniały,że każde wykształcenie można zdobyć, jednak z inteligencją trzeba się urodzić.

#50  2017.09.28 20:29:46 ~Do 49

Nic specjalnego powiadasz? A masz tego magistra? No bo z inteligencją to ty się urodziłaś, to już wszyscy wiemy. Znam wiele takich jak ty, którym doświadczenie myli się z rutyną, ale to przecież profesjonalistki pełną gębą. A co powiesz pielęgniarkom z 20-30 letnim stażem, które zdołały zrobić nie tylko specjalizację, ale i mgr? Też mają przerośnięte ambicje i że to nic specjalnego? Takie teksty to może w Polsce wypowiadać tylko pielęgniarka.

#51  2017.09.28 21:22:13 ~lol

My tu gadu -gadu, pierdu-pierdu o współczynnikach, a inne zawody szykują się do strajku ogólnopolskiego na drugiego października bo czują się wy.ane przez dobrą zmianę i nawet nie zamierzają zbierać ochłapów z pańskiego stołu! Czy nikt nie dostrzega celowej manipulacji naszym środowiskiem, które jest najliczniejszą grupą zawodową o dużym potencjale ? Celowego działania nakierowanego na skłócanie środowiska, rozbijanie solidarności i lojalności zawodowej? Zamiast tracić energię na goowniane dysputy o goownianych pieniądzach może czas się zmobilizować i zawalczyć wspólnie o interesy?

#52  2017.09.28 22:53:10 ~Kryska

Kiedy w Warszawie STRAJK !

#53  2017.09.29 08:59:08 ~do52

Po ch-j strajk,wystarczyłaby praca na jednym etacie,ale to jest środowisko ułomne intelektualnie.

#54  2017.09.29 12:21:21 ~,,,,

Dlaczegoś biedny boś głupi.

#55  2017.09.29 15:38:35 ~nurse

Ułomne intelektualnie niestety

#56  2017.09.29 22:10:51 ~do 50

Otóż mam i mgr i 30 lat pracy i specjalizację.Nadal jednak podtrzymuję moje zdanie,że doświadczenie i profesjonalizm jest ważniejszy w pracy na odcinku.Odróżniam też doświadczenie od rutyny.A Ty potrafisz tylko utyskiwać i to niezbyt inteligentnie.Nie znasz takich jak ja, bo mnie nie widziałaś na oczy i nic o mnie nie wiesz.Jesteś po prostu głupia.

#57  2017.09.30 19:01:01 ~57

Trzeba walczyć o wszystkie pielęgniarki .Każda powinna zarabiać 4 tyś plus oczywiście dodatki za wykształcenie .Następna kwestia to urlop zdrowotny , dalej zmiana norm zatrudnienia (powinno nas być więcej ,aby normalnie pracować a nie biegać jak oszalałe tylko pośpiech i pośpiech) .Dziewczyny w jedności siła a nie w podziałach .

#58  2017.10.03 05:26:59 ~Do #57

Nie zgadzam się z zaproponowaną przez Ciebie obniżkę mojego wynagrodzenia do 4 tys. brutto. Dodatki mi się niestety nie należą - jestem tylko po SM ( czyli wg niektórych - "nieuk" ) choć ze specjalizacją. "W jedności siła", prawda, ale czasem warto być "kowalem swego losu". Tak kiedyś zrobiłam - pracuję w zawodzie,na jednym etacie, nie jestem nawet oddziałową, netto 5700 zł.

#59  2017.10.07 14:07:29 ~anna

Do Pani/a 22/23, STUDIOWAĆ można w każdym wieku. Nie ma znaczenia kto co skończył, ważne co sobą człowiek reprezentuje, a podlegać nikt nikomu nie powinien. Rozwiązanie powinno być inne, ale NIE PODLEGAĆ!

#60  2017.10.07 16:16:47 ~ewa

A dlaczego nie jest brany pod uwagę staż pracy? mam mgr pielęgniarstwa i 2 specjalizacje a przy obecnym systemie kształcenia koleżanka po mgr robi specjalizację i ma takie samo wynagrodzenie jak ja po 24 latach pracy?

#61  2017.10.17 14:48:01 ~Pielęgniar

A co powiecie na taką sytuację - pielęgniarka z mgr pielęgniarstwa, 22 lata pracy i druga pielęgniarka 6 lat pracy bez matury ze specjalizacją. Wg dyrektora naszego szpitala druga z Pań jest w wyższej grupie niż ta pierwsza. Przecież wg ustawy średnie wykształcenie to chyba się ma jak ktoś zrobi maturę. No ale może się mylę. Już jeden nasz były prezydent chwalił się wyższym wykształceniem a nie podszedł do obrony. Ta druga z Pań siedziała sobie w domu długi czas, mąż miał swoją firmę więc nie trzeba jej było pracować. Jak firma padła to wróciło się do zawodu prawie po 16 latach od skończenia liceum. I to jest wg mnie i zapewne wielu nieuczciwe. Mgr ma tu mniej niż dziewczyna która maturę oblała.

#62  2017.10.17 14:48:19 ~Pielęgniar

A co powiecie na taką sytuację - pielęgniarka z mgr pielęgniarstwa, 22 lata pracy i druga pielęgniarka 6 lat pracy bez matury ze specjalizacją. Wg dyrektora naszego szpitala druga z Pań jest w wyższej grupie niż ta pierwsza. Przecież wg ustawy średnie wykształcenie to chyba się ma jak ktoś zrobi maturę. No ale może się mylę. Już jeden nasz były prezydent chwalił się wyższym wykształceniem a nie podszedł do obrony. Ta druga z Pań siedziała sobie w domu długi czas, mąż miał swoją firmę więc nie trzeba jej było pracować. Jak firma padła to wróciło się do zawodu prawie po 16 latach od skończenia liceum. I to jest wg mnie i zapewne wielu nieuczciwe. Mgr ma tu mniej niż dziewczyna która maturę oblała.

#63  2017.10.23 08:08:45 ~Zosia

Wszyscy mowia o naszym powolaniu. Chyba nie wiedza, ze my tak jak inni wykonujemy zawod wyuczony i z powolaniem nie ma to nic wspolnego. Mozna mowic tak jak w przypadku innych zawodow o predyspozycji! Co do pensji. Przeciez nie mozemy godziwie zarabiac bo trzeba zapewnic kosmiczne wynagrodzenia GORY. Pani Szczurek chyba nigdy nie pracowala na oddziale. A co moze powiedziec osoba siedzaca tylko na stolku. Nastepna zmiana sie ustawi choc niby wszystko robi dla spoleczenstw.

#64  2017.10.27 01:18:13 ~stazeb

Nie wiem co powiedzieć na takie bzdury. czy tam na górze są wszyscy pijani ? - to jacyś bezmuzgowcy? Pan minister postradał rozum! szkoda czasu na pisanie