Brawo pielęgniarki z Kalisza! Porozumienie z dyrekcją szpitala blisko. Warunki: zembalowe włączone do pensji zasadniczej plus 10% wzrost płacy zasadniczej wynikający z ustawy o minimalnych wynagrodzeniach zasadniczych w ochronie zdrowia.

Protest pielęgniarek i położnych w Kaliszu.

Instrukcja złożenia podpisu pod petycją:

STOP deprecjacji zawodu pielęgniarki i położnej w Polsce!

1. Petycję może podpisać każda osoba, nie tylko pielęgniarka i położna. 

2. Petycja została opublikowana w dniu 2 sierpnia 2017 roku na stronie www.petycjeonline.com

3. Petycję można podpisać na dwa sposoby:

  1. Na stronie  www.petycjeonline.com pod adresem: https://www.petycjeonline.com/stop_deprecjacji_zawodu_pielgniarki_i_poonej_w_polsce
  2. lub korzystając z poniższego formularza.

​4. Pod petycją jest formularz, w którym należy wpisać, dane:

Imię, nazwisko, miejscowość, adres e-mail. Można w polu - "podpisuję ponieważ..." wpisać swoje uwagii.

5. Jeżeli podpisujący petycję, nie chce aby jego dane takie jak: imię, nazwisko, miejscowość (adres e-mail nie jest nigdy widoczny dla osób trzecich), były widoczne, to należy pod formularzem ODZNACZYĆ pole przy adnotacji "Pokazuj użytkownikom mój podpis". Wtedy w sekcji podpisy będzie widniał wpis: "Sygnatariusz zadecydował nie ujawniać swojego nazwiska w internecie". 

6. UWAGA!!! Po kliknięciu na "Podpisz petycje", na adres email podpisującego zostanie wysłany przez serwis www.petycjeonline.com link, w który należy kliknąć aby zakończyć proces składania podpisu pod petycją. Dopiero wtedy złożony przez nas podpis zostanie oficjalnie zaakceptowany. 

Dotychczas liczba złożonych podpisów przekroczyła 5,5 tysiąca!

Zapraszamy do podpisywania petycji!

Petycja jest formą akcji społecznej pielęgniarek i położnych, użytkowników Ogólnopolskiego Portalu Pielęgniarek i Położnych www.pielegniarki.info.pl. Nie jest związana z żadną organizacją samorządu zawodowego oraz związków zawodowych pielęgniarek i położnych. 

Redakcja pielegniarki.info.pl 


Zobacz artykuł w przedmiotowej sprawie: Wygląda na to, że po wielu emocjonujących perypetiach, pielęgniarkom pracującym w kaliskim szpitalu uda się dojść do porozumienia z dyrektorem w kwestii podwyżek. We wtorek odbyły się kolejne negocjacje w tej sprawie. Podpisanego dokumentu określającego warunki naliczania wzrostu wynagrodzenia co prawda jeszcze nie ma, ale rozmowy toczą się już wokół szczegółów.

 

Zobacz także:

Pielęgniarki nie podpiszą porozumienia płacowego z dyrekcją. Nie ma zgody na opłacenie ustawowych podwyżek z zembalowego. Taka sytuacja nie wchodzi w rachubę bowiem wyjdzie na to, "jakby pielęgniarki same sfinansowały sobie podwyżkę".

Video - szpital w Kaliszu - pielęgniarki domagają się godnego traktowania wobec nowej ustawy o sposobie ustalania najniższego wynagrodzenia pracowników medycznych.

Komentarze użytkowników

#1  2017.09.26 19:43:20 ~piel.

Opiszcie na przykładzie czy to wygląda: (obecnie np. 1750+690(3*230)=2440 i 10% do sumy 2496 lub 2847 lub 4095 ?

#2  2017.09.26 20:25:08 ~poł

Co to są za wyliczenia i do czego się odnoszą? Proszę o wyjaśnienie.

#3  2017.09.26 20:33:21 ~piel.

Do 1 tak

#4  2017.09.26 20:54:29 ~a_

Gwarantowana płaca minimalna aktualnie 2 tyś. brutto. Chyba tylko pielęgniarki można tak okradać, bo inaczej tego nie mogę nazwać. Płacąc 1750 zł komuś za tak ciężką pracę. Co za masakra!

#5  2017.09.26 21:14:57 ~poł

W naszym szpitalu dyrektor zaproponował sfinansowane podwyżki z zembalowego 200 zl do podsawy i oczywiście wszystkie pochodne z reszty zembalowego. Pielęgniarki i położne nie podpisały tego. A na drugi dzień już była agitacja naczelnej i oddziałowych żebyśmy się jaszcze zastanowiły . I co nam pozostaje jedynie odejście od łózek.

#6  2017.09.26 21:15:12 ~- piel

Do 2 Czy Ty wiesz czego domagają się pielęgniarki i położne? Należy zapoznać się z ustawą ministra Radziwiłła.

#7  2017.09.26 21:20:39 ~Do # 5

Koleżanki słuszna decyzja! naczelnej i oddziałowej stołeczek pod pupką się zatrząsł? Wreszcie! Ma się trząść!

#8  2017.09.26 21:53:23 ~Do 2

A Ty się skąd urwałas? Chyba nie z choinki bo to wrzesień, czytasz i nie wiesz co czytasz?

#9  2017.09.26 22:37:03 ~Pielegniar

A nam w wielkopolsce dyrektor proponuje 20 zł podwyżki do podstawy a mamy obecnie 2070zl czy to nie jest kpina gdzie jest nasz minister , to jest kpina .Pozostaje tylko strajk.

#10  2017.09.26 22:52:01 ~a_

O! a ten jak się wyrwał! Dał AŻ 70 zł więcej niż wynosi gwarantowane wynagrodzenie minimalne! Ma gest!

#11  2017.09.26 23:47:59 ~do 5

Jaki on tam wasz ten szpital. Wasze to są tylko sterty obowiązków. I nasze.

#12  2017.09.27 00:20:47 ~piel

Ja bez podwyżki mam 3100 , o matko, współczuję tu niektórym, ale jak zechcą to mi wiele lat nic nie dadzą, bo jestem zwykłą pielęgniarką, tylko z dużego miasta.

#13  2017.09.27 00:37:03 ~piel

To ile w tym Kaliszu teraz zarabiają, że po włączeniu 3 transz do podstawy, jeszcze 10 % można podnieść, żeby osiągnąć lub nie - minimum ? To chyba tam zarabiają dużo poniżej 2 tys. Dobrze ,że się koleżanki tak postawiły. To w Lidlu dają 3400.

#14  2017.09.27 11:33:39 ~irena

To do czego doszło w przypadku naszego zawodu nadaje się do napisania odpowiedniej petycji i zawiezienia jej do Trybunału w Sztrasburgu- NIE DOŚĆ ZE TE PIENIĄDZE SA GWARANTOWANE POPRZEZ USTAWĘ, TO JESZCZE TRZEBA O NIE WALCZYĆ a w końcu z tych wywalczonych trzeba samemu opłacić sobie wszystkie składki do państwa / totalne bezprawne i dyskryminujące nasza grupę zawodowa - działanie

#15  2017.09.27 14:16:14 ~do 14

Masz rację. Te składki, które potrącają nam dodatkowo za pracodawcę byłyby na składki emerytalne i miałoby to wpływ na podwyższenie emerytur, a tak mamy wielkie gównoooo. . Będą nadal głodowe emerytury! Zrobili nas w wielkie jajo i ciągle to robią, a my jak te pokorne cielę!

#16  2017.09.27 21:43:54 ~Anna

KALISZ jeszcze NIE SKOŃCZYŁ! nadal próbują nas ograć bardzo się .starają . Wkurza mnie biadolenie my dorosłe baby boimy się dyrektorów, oddziałowych czy naczelnej to oni powinni się bać nas szczególnie, kiedy jesteśmy wkurzone gotowe pieprznąć tą robotę . To jest cudowne uczucie, kiedy zaczynasz myśleć biznesowo jest kasa to tyram nie ma to spadam . Uczę się od młodych, robota jak każda inna myślę ,że po tej robocie w szpitalu to z przysłowiową na kasie w markecie z luzu dam radę, może te z kas będą tyrać w szpitalu. Załamałam się jedynie ,kiedy jedna z walizkowych sióstr stwierdziła ,że teraz jest dobrze bo ma możliwości tyrania na trzech etatach .Ano nie ma co zazdrościć niech tyra bidula.