Reportaż telewizyjny: Pielęgniarki odchodzą z pracy. Ich zarobki to 3 300 zł brutto. Ale na ich miejsce nie ma chętnych pielęgniarek...

Pielęgniarka DPS

Instrukcja złożenia podpisu pod petycją:

STOP deprecjacji zawodu pielęgniarki i położnej w Polsce!

1. Petycję może podpisać każda osoba, nie tylko pielęgniarka i położna. 

2. Petycja została opublikowana w dniu 2 sierpnia 2017 roku na stronie www.petycjeonline.com

3. Petycję można podpisać na dwa sposoby:

  1. Na stronie  www.petycjeonline.com pod adresem: https://www.petycjeonline.com/stop_deprecjacji_zawodu_pielgniarki_i_poonej_w_polsce
  2. lub korzystając z poniższego formularza.

​4. Pod petycją jest formularz, w którym należy wpisać, dane:

Imię, nazwisko, miejscowość, adres e-mail. Można w polu - "podpisuję ponieważ..." wpisać swoje uwagii.

5. Jeżeli podpisujący petycję, nie chce aby jego dane takie jak: imię, nazwisko, miejscowość (adres e-mail nie jest nigdy widoczny dla osób trzecich), były widoczne, to należy pod formularzem ODZNACZYĆ pole przy adnotacji "Pokazuj użytkownikom mój podpis". Wtedy w sekcji podpisy będzie widniał wpis: "Sygnatariusz zadecydował nie ujawniać swojego nazwiska w internecie". 

6. UWAGA!!! Po kliknięciu na "Podpisz petycje", na adres email podpisującego zostanie wysłany przez serwis www.petycjeonline.com link, w który należy kliknąć aby zakończyć proces składania podpisu pod petycją. Dopiero wtedy złożony przez nas podpis zostanie oficjalnie zaakceptowany. 

Dotychczas liczba złożonych podpisów przekroczyła 5,5 tysiąca!

Zapraszamy do podpisywania petycji!

Petycja jest formą akcji społecznej pielęgniarek i położnych, użytkowników Ogólnopolskiego Portalu Pielęgniarek i Położnych www.pielegniarki.info.pl. Nie jest związana z żadną organizacją samorządu zawodowego oraz związków zawodowych pielęgniarek i położnych. 

Redakcja pielegniarki.info.pl 


Zobacz artykuł w przedmiotowej sprawie: Z Domu Pomocy Społecznej w Pabianicach odchodzą pielęgniarki. Jako powód podają zbyt niskie płace. Zgodnie z raportem Krajowego Mechanizmu Prewencji starostwo powiatowe powinno zatrudnić na ich miejsce nowe osoby, aby zapewnić właściwą opiekę podopiecznym DPS-u. Tyle, że chętnych - za proponowane wynagrodzenie – brakuje.

Zobacz także:

Aktualności według działów - Pielęgniarka DPS

 

Zobacz także:

Pielęgniarki nie podpiszą porozumienia płacowego z dyrekcją. Nie ma zgody na opłacenie ustawowych podwyżek z zembalowego. Taka sytuacja nie wchodzi w rachubę bowiem wyjdzie na to, "jakby pielęgniarki same sfinansowały sobie podwyżkę".

Video - szpital w Kaliszu - pielęgniarki domagają się godnego traktowania wobec nowej ustawy o sposobie ustalania najniższego wynagrodzenia pracowników medycznych.

Komentarze użytkowników

#1  2017.09.27 19:55:26 ~jaga

I choćby została 1 pieleg to i tak to nic nie zmieni,nie wiem za co nas nie szanują wszyscy,podcieramy im ich rodzina za przeproszeniem tyłki,i co prosimy,strakujemy,żebrzemy, płaczemy,złościmy się,mam to gdzieś idę na emeryture,i nie chce słyszeć słowa pielęgniarka,lepsza kromka suchego chleba i spokój,

#2  2017.09.27 20:13:38 ~mgr piel.

Brawo. Jestem tego samego zdania. Spokój jest bezcenny, a tego nigdy w swojej pracy nie miałyśmy, podobnie jak poszanowania. Więc zadbajmy, po wielu latach pracy w stresie, same o siebie. Nie ma co liczyć na innych bo to płonne nadzieje. "Twoje drugie życie zaczyna się, gdy zrozumiesz, że życie jest tylko jedno".

#3  2017.09.27 20:23:31 ~piel.

NIE M I NIE BĘDZIE :-(( A WSZYSCY DALEJ ZAPEWNIAJĄ, IŻ OPIEKA JEST WYSTARCZAJĄCA DLA PACJENTÓW-ZGROZA!

#4  2017.09.27 21:19:31 ~Piel.mgr

Chocby czlowiek skonczyl nie wiadomo ile specjalizacji kursow studiow to i tak ni doloza wiecej bo takie jest finansowanie pracownikow sluzby zdrowia.

#5  2017.09.27 21:24:02 ~a_

Żadna tam SŁUŻBA! Wg. nowej nomenklatury jesteśmy funkcjonariuszami państwowymi, więc czas nam płacić tak, jak wszystkim funkcjonariuszom. Po drugie: tylko dla pielęgniarek NIGDY nie ma kasy. Zawsze kiedy należą się nam podwyżki, to właśnie chwilę temu skończyła się kasa lub szpital nie ma /już/ pieniędzy. "Wstrząsające" ? prawda? Zwłaszcza że od wielu, wielu lat jest tak samo.

#6  2017.09.27 21:26:29 ~Kate

Ciekawe ktore pielegniarki maja 3300 brutto ? Bez jaj ja mam 2100 po 12 latach pracy a starsze kolezanki moze o 200 zl wiecej. Zgroza . Moze Warszawianki tyle zarabiaja ale w innych miastach jest inaczej

#7  2017.09.27 21:41:37 ~Piel

W DPS 3300? to chyba z dodatkami nocnymi i swiatecznymi :-)

#8  2017.09.27 22:14:03 ~Piel

Ja nam 26 lat i 2040

#9  2017.09.27 22:30:29 ~Piel.

No nic nie rozumiem. 4 pie. odeszły mają braki, nikt nie chce pracować ale jest dobrze bo opieka jest zapewniona i wystarczająca. Bełkot jakiś. A tak na marginesie. Piel. DPS mają mniej bo tylko 3.300 brutto. Wypłatę mają co 2 miesiące? Kpina jakaś. Ale nie to mnie martwi. Na nocy pracuje jedna i da radę. Można? Można.

#10  2017.09.27 23:13:35 ~Asia

Do #6 Nie, Warszawianki też tyle nie zarabiają. o przepraszam, może te na kierowniczych stanowiskach. Ze stażowym (10%, bo mnie okradziono z wypracowanego w innych placówkach stażu, pracowałam na niego od początku), po 35 latach pracy 1900 zł. netto

#11  2017.09.28 03:19:10 ~?

KTOŚ TAM JESZCZE CHCE HAROWAĆ ? ZA ŻADNE PIENIĄDZE !

#12  2017.09.28 07:26:23 ~Meadow Dew

Dlaczego zawsze ktos wypowiada sie za pielegniarki? O ich zarobkach, warunkach pracy, obowiazkach.Czy one nie maja prawa głosu? O swoich zarobkach pewnie dowiedzą sie oglądając reportaż :(

#13  2017.09.28 10:44:49 ~pielęgniar

W szpitalu w Koszalinie pan dyrektor zabrał wlasnie wszystkim pielęgniarkom dodatek tzw Zębalowe tłumacząc się trudną sytuacją szpitala. w kwestii wynagrodzenia za specjalizację rozwiązane jest to w taki sposób, że na danym oddziale wystarczy jedna pielegniarka ze specjalizacją i tylko ona otrzyma stosowne wynagrodzenie.

#14  2017.09.28 13:19:39 ~mazurka

Warminsko mazurskie ponad 30 lat pracy podstawa 3100 zlotych.zembalowe prawdopodobnie w przyszlym roku wejdzie do podstawy

#15  2017.09.28 14:08:18 ~do 8

Masz 26 lat czy stażu 26 lat pracy? 2040 to Twój cały zarobek brutto czy podstawa zasadnicza bez nocek świąt i wysługi? Ja po 39 latach pracy zmianowej mam 3100 brutto wszystkiego z czego na rękę 2000-2100. Zależy ile godzin nocnych i świątecznych.

#16  2017.09.28 14:09:55 ~do 13

Związki powinny zawiadomić NFZ o tym. Zaraz się za niego wezmą.

#17  2017.09.28 14:12:00 ~Meadow Dew

Pielegniarki z Koszalina! ! Dyrektor nie ma prawa odebrać Wam zembalowych . Złóżcie pozew zbiorowy do pip .

#18  2017.09.28 14:14:06 ~DPS

3562 brutto z wysługą lat i premią to moja pensja w dps.

#19  2017.09.28 14:24:45 ~piel

Większość pisze, że ustawa podpisana i nie ma odwrotu. A jednak jak można wszystko. Wystraszyli się strajku lekarzy rezydentów i już mają obiecane więcej od przyszłego roku. Oto cytat z Interii-"Szef resortu zdrowia powiedział, że przed dwoma dniami rząd zdecydował o zwiększeniu środków dla lekarzy robiących specjalizacje. "Można powiedzieć, podwyżki dla rezydentów w przyszłym roku" - powiedział Konstanty Radziwiłł. Czytaj więcej na http://praca.interia.pl/zarobki/news-konstanty-radziwill-beda-podwyzki-dla-lekarzy-robiacych-okre,nId,2446135#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=chrome

#20  2017.09.28 17:34:59 ~dxxx

3tysiące to jakiś żart? Chyba wynagrodzenie za dwa miesiące.

#21  2017.09.29 10:52:18 ~piel

Głupie jesteśmy,znów dałyśmy się wydymać! A te pancie z Izb które powinny nas reprezentować nie robią nic.podpisują wszystko co im byle Radziwiłł podsunie.Nie trawię tego typa! Bez strajku się nie obędzie! Zresztą te wszystkie podziały,dzielenie na grupy to wszystko celowe działanie aby nas skłócić! Nie wiem czy to jest zgodne z prawem aby pielęg.za tą samą pracę którą wykonuje dostawała jedna np. 2500 a druga 3000 ! Niczego nigdy nie wywalczymy bo nie jesteśmy silidarne,tylko żreć się potrafimy między sobą!

#22  2017.09.29 15:35:43 ~a_

O to właśnie chodziło: żeby nas poróżnić i w ten sposób nas osłabić. Pańcie z izb i związków niestety dopięły swego.