Kuriozum!!! Redakcja portalu zwróciła się do pań w czepkach ze związków zawodowych z prośbą o wyjaśnienia. Zobacz jaką odpowiedź otrzymaliśmy w sprawie forsowanego przez związek pip, podziału pielęgniarek i położnych na trzy grupy.

(NIE)porozumienie Zawodów Medycznych, a wynagrodzenia pielęgniarek i położnych

Instrukcja złożenia podpisu pod petycją:

STOP deprecjacji zawodu pielęgniarki i położnej w Polsce!

1. Petycję może podpisać każda osoba, nie tylko pielęgniarka i położna. 

2. Petycja została opublikowana w dniu 2 sierpnia 2017 roku na stronie www.petycjeonline.com

3. Petycję można podpisać na dwa sposoby:

  1. Na stronie  www.petycjeonline.com pod adresem: https://www.petycjeonline.com/stop_deprecjacji_zawodu_pielgniarki_i_poonej_w_polsce
  2. lub korzystając z poniższego formularza.

​4. Pod petycją jest formularz, w którym należy wpisać, dane:

Imię, nazwisko, miejscowość, adres e-mail. Można w polu - "podpisuję ponieważ..." wpisać swoje uwagii.

5. Jeżeli podpisujący petycję, nie chce aby jego dane takie jak: imię, nazwisko, miejscowość (adres e-mail nie jest nigdy widoczny dla osób trzecich), były widoczne, to należy pod formularzem ODZNACZYĆ pole przy adnotacji "Pokazuj użytkownikom mój podpis". Wtedy w sekcji podpisy będzie widniał wpis: "Sygnatariusz zadecydował nie ujawniać swojego nazwiska w internecie". 

6. UWAGA!!! Po kliknięciu na "Podpisz petycje", na adres email podpisującego zostanie wysłany przez serwis www.petycjeonline.com link, w który należy kliknąć aby zakończyć proces składania podpisu pod petycją. Dopiero wtedy złożony przez nas podpis zostanie oficjalnie zaakceptowany. 

Dotychczas liczba złożonych podpisów przekroczyła 6 tysiący!

Zapraszamy do podpisywania petycji!

Petycja jest formą akcji społecznej pielęgniarek i położnych, użytkowników Ogólnopolskiego Portalu Pielęgniarek i Położnych www.pielegniarki.info.pl. Nie jest związana z żadną organizacją samorządu zawodowego oraz związków zawodowych pielęgniarek i położnych. 

Redakcja pielegniarki.info.pl 


Do powyższej korespondencji odniosę się w najbliższym wydaniu miesięcznika branżowego Ogólnopolska Gazeta Pielęgniarek i położnych - nakład 30 tysięcy egzemplarzy, które ukaże się w dniu 10 października 2017 roku. 

Mariusz Mielcarek 


Zobacz także:

Wiceminister zdrowia (pielęgniarka) podaje kwoty wzrostu wynagrodzenia zasadniczego dla wszystkich grup zawodowych, które są związane z ustawą zawierającą nową siatkę płac w ochronie zdrowia.

Wiceminister zdrowia (pielęgniarka) podaje jaki współczynnik pracy przypisano pielęgniarkom: z tytułem magistra i licencjata ale bez specjalizacji. W sumie wymienia 6 grup pielęgniarek...

Komentarze użytkowników

#1  2017.10.01 20:17:21 ~piel piel

Szanowne Panie izbianki,zwiazkowcy itp.mam tylko jedno pytanie:Czy Wy siebie słyszycie?

#2  2017.10.01 20:32:05 ~kompromita

Odpowiedź na poziomie dziecka z pierwszej klasy

#3  2017.10.01 20:33:53 ~żenada

Pismo związkowców to kompromitacja. Jak taki coś można było napisać i wysłać?

#4  2017.10.01 20:35:31 ~maja

SZOK, NIEDOWIERZANIE.one nas mają za idiotki? Dobrze, żę na nie nnie dałam nigdy ANI GROSZA!

#5  2017.10.01 20:42:32 ~#5

Wypisuję się z tego bałaganu!

#6  2017.10.01 20:59:29 ~#3

No naprawdę nie wiem jakie osoby nas reprezentują. Jest mi bardzo bardzo smutno że tak nas podzielono. A te panie ponoszą główną odpowiedzialność za to co stało się w tej ustawie, pisząc że to nie ich wina tylko się ośmieszają.

#7  2017.10.01 21:10:43 ~a_

To zwyczajna ignorancja władzy. Te pańcie mają nas w d*pie ! Skłóciły nas, a przez to osłabiły i wiedzą, że mogą z pielęgniarkami zrobić wszystko. Tym pismem jakby plunęły nam w oczy.

#8  2017.10.01 21:14:39 ~Ja

Tak jak myślałam,już dorwały się do koryta. Nie mają wykształcenia o które wojna się toczy i tyle.

#9  2017.10.01 21:27:54 ~Anka

Panie ze związków wszystkim tak odpowiadają: nie możesz uczestniczyć w zebraniu bo .nie należysz do związków, nie będziemy z tobą rozmawiać bo . nie należysz do związków a jeśli nawet należysz to i tak NIE powiemy ci o czym rozmawiamy z dyrekcją. dowiesz się jak będziesz podpisywać aneks do umowy . witamy w szpitalu klinicznym ;)

#10  2017.10.01 21:55:17 ~piel

Wstyd i hańba!

#11  2017.10.01 23:07:47 ~funia

Za ile, takie zaprezentowane ble,ble?

#12  2017.10.02 08:18:10 ~wniosek

Po co jeszcze płacicie składki na takie kuriozum?

#13  2017.10.02 08:45:04 ~Popieram s

Niestety, ale pismo z odpowiedzią pokazuje jasno, że to nie one podzieliły tak środowisko i to nie one chcą upodlenia naszego zawodu. Wasze komentarze wskazują, iż nie przeczytałyście, na czele z redaktorem, odpowiedzi. Związki zaproponowały inny podział i inne współczynniki niż w ustawie, a ustawę w takim zakresie zaopiniowały negatywnie, więc co źle zrobiły? Opamiętajcie się z tą nienawiścią! Mało skłóceni jesteśmy? Naszym wrogiem jest rząd pod jakimkolwiek sztandarem, a nie związki, izby i inne! Wiem, że ich zachowanie jest bardzo bierne, że trzeba by je wymienić, ale na jakiej podstawie pojawiają się komantarze o poziomie przedszkola? Zarzuty kierowane przez Was zostały w tym piśmie całkowicie obalone i to jest niepodważalny fakt. Pozdrawiam wszystkich i trzymam kciuki za jedność wśród nas, bo niestety tak niezgrana i fałszywa względem siebie grupa zawodowa jest w tym kraju tylko jedna.

#14  2017.10.02 11:20:51 ~Do 13

Śledzę od samego początku. Szanowny nr 13. Pismo nie dotyczy "ustawki" tylko PROJEKTU USTAWY POROZUMIENIA ZAWODÓW MEDYCZNYCH i winą związku jest to , że zgodziły się na taki podział wraz z dyskryminującymi nas współczynnikami wobec innych zawodów medycznych. Jesteś pielęgniarką? Nie wierzę. To ich obowiązek dbać o NASZE INTERESY NIE SWOJE! Technik elektroradiolog ma ten sam współczynnik co Pani pielęgniarka czy położna po MAGISTERCE! TU JEST ICH WINA! Pozdrawiam PS.Panie Mariuszu liczę na artykuł w gazecie! Niech Pan tego tak nie zostawi. Proponuję napisać do PZM z zapytaniem, kto podpisał się pod projektem z naszych związków. Skoro na Plakacie widnieje związek. Pozdrawiam.

#15  2017.10.02 11:52:19 ~do13

Niestety,ale jeżeli od lat widzimy pozorowane działania związku i izb to tłumaczenie,że wrogiem jest rząd jest groteskowe.Była liczna i zgodna manifestacja w Warszawie to należało ją wykorzystać,a nie podpisywać gówna.Jeżeli jest opór rządu to związek jest od organizowania kolejnych protestów,a nie pie-rzenia,że jesteśmy skłócone.Każdy chciałby mieć izbowo-związkowe dochody za nicnierobienie i gadanie o oporze siły wyższej.

#16  2017.10.02 11:53:09 ~pielm

Dokładnie tak jak przedstawiła Anka; Panie ze związków nie informują pielęgniarek o postanowieniach, stanowisku związku w sporze i o czym rozmawiają z dyrekcją, a często i o terminach zebrań związkowych. Oto wytworzyła się kolejna kasta wybrańców. Najważniejsze są spotkania "braci" związkowej i kilkudniowe wyjazdowe imprezki. Witamy w każdym szpitalu.

#17  2017.10.02 14:17:45 ~ech

Negatywnie zaopiniował już po podpisaniu ustawy, a podział pielęgniarek był taki sam jaki jest w ustawie, rzeczywiście tylko współczynniki były inne

#18  2017.10.02 14:44:40 ~motyl

Panie Mariuszu to wiadomo jest i było że niewiele Pan wskóra od ,tych zaplutych szpicli ).Jak mają teraz Panu powiedzieć że STANĘLI PO STRONIE TYCH CO DAJĄ STOŁKI I KASĘ ORAZ FUNDUJĄ WYCIECZKI . Przecież WPROST TEGO PANU WIADOMO ŻE NIE POWIEDZĄ . A czy PROTEST COŚ DA? Nie byłbym tego pewny - bo już pozamiatane wszystko przez POSŁÓW Z PIS ( bo są większością w Sejmie ) . A zwracanie się teraz do NICH to NIE WIEM nawet jak potraktować ? czy jako KOMEDIĘ czy teatr w dobrym wydaniu ? NIE WIEM ? Przecież WSZYSCY WSZYSTKO WIEDZIELI A POMIMO TO DALI ZGODĘ I PRZYZWOLENIE W GŁOSOWANIU . Bo kto rządzi w MZ? to jasne ŻE KONOWAŁY ( to oni rządzą razem z innymi szpiclami z WASZYCH ZAWODÓW ) .Ja proponuję NIEPŁACENIE NA TYCH SZPICLI ZE ZWIĄZKÓW ( składek) .Bo obecnie Ci co płacą składki na nich ( utrzymują ich za dobre GAŻE ) A oni w zamian co robią ? WYPINAJĄ NA WAS CZTERY LITERY .

#19  2017.10.02 16:20:10 ~Basiapa

Nie mogę zrozumieć i nie zrozumiem tego podziału! Pracujemy na jednym oddziale,mamy identyczny zakres obowiązków a dzieli się nas na trzy grupy! Mogę zrozumieć,że osoba na kierowniczym stanowisku mająca inną odpowiedzialnosc i inne obowiązki może być inaczej wynagradzana.Po co dzielić -tylko po to aby rządzić? Dziel i rządź!

#20  2017.10.04 16:20:53 ~mmk

Tak jest w kodeksie,taka sama praca porównywalna płaca,można uznać wyższą,ale dla wyjątkowego wybitnego pracownika,nie dla wszystkich. W pewnym szpitalu/ w jednym oddziale/ znaleźli się lekarze z dwóch innych szpitali,w związku z czym pensje ich,w tej nowej pracy,były zróżnicowane,każdy otrzymał stawkę z poprzedniego miejsca pracy,więc ci mniej zarabiający wystąpili z pismem o wyrównanie pensji,opierając się na kodeksie pracy,wszyscy dostali wynagrodzenie wg tych samych zasad,zrównali w górę.

#21  2017.10.09 21:28:16 ~Kasia

Pielęgniarki są same sobie winne.Oprócz wyższego wykształcenia należy mieć podstawowe wyobrażenie o zawodzie pielęgniarki w Polsce.