PROTEST PIELĘGNIAREK! Prawie 7,5 tysiąca osób podpisało petycję w sprawie protestu przeciwko ustawowemu zrównaniu najniższego wynagrodzenia pielęgniarki i opiekuna medycznego.

Akcja Społeczna redakcji portalu pielegniarki.info.pl

Instrukcja złożenia podpisu pod petycją:

STOP deprecjacji zawodu pielęgniarki i położnej w Polsce!

1. Petycję może podpisać każda osoba, nie tylko pielęgniarka i położna. 

2. Petycja została opublikowana w dniu 2 sierpnia 2017 roku na stronie www.petycjeonline.com

3. Petycję można podpisać na dwa sposoby:

  1. Na stronie  www.petycjeonline.com pod adresem: https://www.petycjeonline.com/stop_deprecjacji_zawodu_pielgniarki_i_poonej_w_polsce
  2. lub korzystając z poniższego formularza.

​4. Pod petycją jest formularz, w którym należy wpisać, dane:

Imię, nazwisko, miejscowość, adres e-mail. Można w polu - "podpisuję ponieważ..." wpisać swoje uwagii.

5. Jeżeli podpisujący petycję, nie chce aby jego dane takie jak: imię, nazwisko, miejscowość (adres e-mail nie jest nigdy widoczny dla osób trzecich), były widoczne, to należy pod formularzem ODZNACZYĆ pole przy adnotacji "Pokazuj użytkownikom mój podpis". Wtedy w sekcji podpisy będzie widniał wpis: "Sygnatariusz zadecydował nie ujawniać swojego nazwiska w internecie". 

6. UWAGA!!! Po kliknięciu na "Podpisz petycje", na adres email podpisującego zostanie wysłany przez serwis www.petycjeonline.com link, w który należy kliknąć aby zakończyć proces składania podpisu pod petycją. Dopiero wtedy złożony przez nas podpis zostanie oficjalnie zaakceptowany. 

Dotychczas liczba złożonych podpisów przekroczyła 7 tysiący!

Zapraszamy do podpisywania petycji!

Petycja jest formą akcji społecznej pielęgniarek i położnych, użytkowników Ogólnopolskiego Portalu Pielęgniarek i Położnych www.pielegniarki.info.pl. Nie jest związana z żadną organizacją samorządu zawodowego oraz związków zawodowych pielęgniarek i położnych. 

Redakcja pielegniarki.info.pl 


 

Komentarze użytkowników

#1  2017.10.02 14:24:38 ~pielęgniar

Tak pielęgniarki po liceum i bez matury miały możliwość ukończyć studia pomostowe unijne bez płatne z czego duża ilość skorzystała,magister to już więcej czasu pochlania i daje więcej wiedzy,a opiekunowie często mają wyższe wykształcenie niż pielęgniarki bez matury ,choc uważam ,że opiekun te 100 zł do podstawy mniej niż pielęgniarki po liceum ,o tym już dawno było mówione -liczy się wykształcenie ,tak jak studia magisterskie pielegniarskie

#2  2017.10.02 15:52:14 ~Danuta - p

Ubolewam nad ustawowym zrównaniem najniższego wynagrodzenia pielęgniarki i opiekuna medycznego. Pytam - dlaczego samorząd pielęgniarski Nas nie bronił lub robił to nieudolnie? Mamy swój samorząd zawodowy, który Nas powinien bronić. W fazie prac legislacyjnych Izby otrzymują do opiniowania projekt aktu prawnego i mogą dokonać korekty , a może się mylę i coś się zmieniło w tej kwestii i już Izby się tym nie zajmują?

#3  2017.10.02 18:09:37 ~piel.

Licząc czynnych pielęgniarek 200 tys (a jest więcej) to raptem niespełna 4% niezadowolonych pozostałe 96% jest zadowolonych lub pogodzonych. ŚMIECH NA SALI Z CZYM TY WALCZYĆ?

#4  2017.10.02 18:29:22 ~pielęgniar

Jakie obowiązki i jaką odpowiedzialność mają opiekunowie medyczni. Przecież Ci co co skończyli studia czemu więc nie kończyli pielęgniarstwa? Teraz za naszymi plecami i zero odpowiedzialności chcą takie same pensje?

#5  2017.10.02 19:18:28 ~do 1

Co Ty za bzdury piszesz jak bez matury można było iść na studia pomostowe? Widać, iż nie masz tej matury skoro masz taką wiedzę w temacie :-(((

#6  2017.10.02 19:43:25 ~do 1

MĄDRA! W liceum medycznym polonistka nauczyła mnie, że bezpłatne pisze się razem.Sorki za brak wiedzy.Wy po studiach wiecie lepiej:)

#7  2017.10.02 20:26:08 ~Kate

Do 6; soRRki;-)

#8  2017.10.02 20:52:31 ~Jola

Zgadzam się ,można po Liceum iść na pomostówkę,ale nie wszystkie miały taką możliwość.Nie było kim obstawić dyżurów,albo poprostu sytuacja finansowa i zdrowotna na to pozwoliła.Aby załapać się na refundację,też trzeba było mieć szczęście. Teraz chcę robić specjalizację,ale niektórym przełożonym też się to nie podoba,bo znowu słyszę,a kim ja obstawię grafik?

#9  2017.10.03 00:08:12 ~taka prawd

Do#8. Opowiadasz farmazony. Jak słyszę te tłumaczenia zdrowotne, chyba mózg nie pozwalał na studia. Taka prawda.

#10  2017.10.03 06:44:38 ~Do 8

Każde wytłumaczenie jest dobre. Prawda jest taka, że kto chciał, to zrobił. Wystarczyły chęci i odrobina samozaparcia. Teksty o możliwościach finansowych włóż między bajki, bo studia pomostowe były bezpłatne. Piszesz o możliwościach zdrowotnych - znam takie cyborgi, które od x lat ciągną na kilku etatach. Do tego mają zdrowie? Kiedy robiłam magisterkę i specjalizację ciągle słyszałam docinki z ich strony typu "my zarabiamy pieniądze, a ty tylko je wydajesz" albo "kiedy to odrobisz". A może właśnie przyszedł ten czas? Teraz nie ma co płakać i psioczyć na te, które wbrew drwinom koleżanek zrobiły pomostówkę, a potem poszły dalej. Każdy jest kowalem własnego losu i zbiera plony swoich wcześniejszych wyborów.

#11  2017.10.03 10:38:08 ~do 1

A jakie studia kończy opiekun medyczny? Bo to raczej inny tok nauczania. Miej szacunek dla koleżanek które ciężko pracują i zasługują na wlasciwa place. Jak tak czytam to tylko licytacja , bez jedności nic nie osiągniemy I dlatego jest jak obecnie. A góra żeruje na nas i się cieszy bo skaczemy sobie do oczu .

#12  2017.10.03 13:30:51 ~piel

Myślę, że 1 komentarz to od opiekuna medycznego ( być może z wyższym wykształceniem ) ,ale nie medycznym.Płaca musi być adekwatna do wykonywanego zawodu a nie związana z wykształceniem innym niż wykonywany zawód.

#13  2017.10.03 13:45:43 ~Ema

I CO DALEJ?

#14  2017.10.03 14:31:37 ~GD

Pomorskie Szpitale.Porozumienie na chwilę obecną dwie transze zembalowe do pensji na stałe. Obecna transza jako dodatek.

#15  2017.10.03 16:06:18 ~pielęgniar

Jak pielęgniarki bez matury i po liceum ,chcą być w grupie magistrów to jakiś absurd,nauka niestety górą! magister pielęgniarstwa to ogromna wiedza nawet obyczajowa ,sposób porozumiewania sie

#16  2017.10.03 16:07:55 ~samorząd n

Walczy ,bo my im ze składek zapewniłyśmy komfort finansowy na poziomie kilku średnich więc ,one już sukces mają samorządowy

#17  2017.10.03 16:10:28 ~pielęgniar

Gdzie byłaś jak inne kończyły studia unijne dla wiekowych pielęgniarek ,widocznie byłaś w domu z rodziną-więc co oczekujesz,bez nauki nie ma kołaczy

#18  2017.10.03 16:57:20 ~Irys

Możecie tutaj pyskować, która bardziej mądra i wykształcona. Podniecać się jaką to kasę dostaniecie. Zastąpią was Ukrainkami, tak jak to już zrobili w łodzi. Dyrekcja mówi: no przecież nie ma pielęgniarek to musimy zatrudniać Ukrainki. Kolejna grupa pielęgniarek Ukrainek już sie szkoli i zaraz zaczną pracę. Sprzątaczki też Ukrainki.

#19  2017.10.03 17:48:24 ~Do 14

I to są konkrety, takie wiadomości są ważne a mię tylko ciągle co kto skonc

#20  2017.10.03 17:52:30 ~Do 14

I to są konkrety, takich tu wypowiedzi brakuje a nie co która skończyła i czy ma maturę.

#21  2017.10.03 20:14:31 ~Gd

Przepraszam za wpis 14 ale uzgodnienia są takie ze 750 zł lub 800 zł do pensji stałej (zembalowe 3 transze) a przyszloroczne zembalowe jako dodatek.

#22  2017.10.03 21:19:19 ~do 21

I takie szpitale przetrwają. Nie zagrozi im brak pielęgniarek.

#23  2017.10.04 09:47:08 ~a_

Czyli same sobie sfinansowałyśmy podwyżkę. Super! Tak głupie mogą być tylko związki zawodowe pielęgniarek i pójść na taki układ.

#24  2017.10.04 09:58:44 ~Do 1

Co za idiotka napisała komentarz 1? Jakie studia można skończyć nie mając matury? Kobieto po co wchodzisz na ten portal jak nie masz na ten temat zielonego pojęcia!

#25  2017.10.06 16:53:45 ~a

Do# 24, sama sobie udzieliłaś odpowiedzi: idiotka:)))))

#26  2017.10.06 21:09:26 ~J

Moje kolezanki nie mając matury zrobily spacjalizacje nie chciały być gorsze od mgr pózniej przed 40 tka zrobiły maturę , roczny licencjat i mgr i można było dziś są docenione finansowo , kto chciał to zrobił kosztem wyrzeczen i czsu i pieniedzy

#27  2017.10.08 21:51:52 ~a_

Do # 26, nie pisz bzdur! Nigdy nie było tak, żeby lic. i mgr zrobić w rok. Co za masakra! A tak a propos: skoro było tak szybko i sprawnie, to trzeba było robić:))) A! no i jeszcze łatwo było , bo bez matury i takie tam .inne saskie pierdoły.

#28  2017.10.09 05:27:18 ~Do #27

Pomostowe studia licencjackie przy spełnieniu określonych warunków trwały dwa semestry - ewenement, w żadnym innym zawodzie nie było możliwości uzyskania wyższego wykształcenia w czasie 1 roku. Trudno zatem być zdziwionym czytając opinie o wartości takowego wykształcenia. Jest to oczywiście krzywdzące dla tych, które kończyły takie studia w normalnym trybie ( pięć semestrów ) , ale dyplom taki sam.

#29  2017.10.09 16:46:56 ~a_

Owszem, studia licencjackie mogły mieć 2 semestry, chociaż się z tym nie spotkałam.

#30  2017.10.09 22:54:04 ~x

Studia licencjackie tzw pomostowe w wymiarze 2 semestrów były możliwe tylko dla absolwentów określonych typów szkół medycznych (ukończonych w wyznaczonych latach) w celu uzupełnienia kształcenia i godzin praktycznych, których te szkoły nie zagwarantowały (ustalenia unijne). Absolwenci tych szkół, to w największym stopniu osoby posiadające już duże doświadczenie zawodowe. Niemniej aby spełnić pewne wymogi trzeba było formalnie podnieść kwalifikacje w systemie kształcenia wyższego. Niektórym otwierało to potem drogę do kontynuowania nauczania nie tylko specjalizacyjnego, ale także akademickiego. Warunkiem przyjęcia na studia jest zdana matura.

#31  2017.10.12 15:13:40 ~Do #30

Jeżeli, jak twierdzisz, "trzeba było FORMALNIE podnieść kwalifikacje w systemie kształcenia wyższego" to teraz trzeba FORMALNIE dać podwyżkę, np. 5 zł.