Pacjent zaatakował pielęgniarkę - z najnowszego wydania branżowego miesięcznika pielegniarki.info.pl - nakład 30 tysięcy egzemplarzy. Kolejne wydanie 6 listopada.

Ogólnopolski miesięcznik branżowy pielęgniarek i położnych pielegniarki.info.pl - nakład 30 tysięcy egzemplarzy.

Instrukcja złożenia podpisu pod petycją:

STOP deprecjacji zawodu pielęgniarki i położnej w Polsce!

1. Petycję może podpisać każda osoba, nie tylko pielęgniarka i położna. 

2. Petycja została opublikowana w dniu 2 sierpnia 2017 roku na stronie www.petycjeonline.com

3. Petycję można podpisać na dwa sposoby:

  1. Na stronie  www.petycjeonline.com pod adresem: https://www.petycjeonline.com/stop_deprecjacji_zawodu_pielgniarki_i_poonej_w_polsce
  2. lub korzystając z poniższego formularza.

​4. Pod petycją jest formularz, w którym należy wpisać, dane:

Imię, nazwisko, miejscowość, adres e-mail. Można w polu - "podpisuję ponieważ..." wpisać swoje uwagii.

5. Jeżeli podpisujący petycję, nie chce aby jego dane takie jak: imię, nazwisko, miejscowość (adres e-mail nie jest nigdy widoczny dla osób trzecich), były widoczne, to należy pod formularzem ODZNACZYĆ pole przy adnotacji "Pokazuj użytkownikom mój podpis". Wtedy w sekcji podpisy będzie widniał wpis: "Sygnatariusz zadecydował nie ujawniać swojego nazwiska w internecie". 

6. UWAGA!!! Po kliknięciu na "Podpisz petycje", na adres email podpisującego zostanie wysłany przez serwis www.petycjeonline.com link, w który należy kliknąć aby zakończyć proces składania podpisu pod petycją. Dopiero wtedy złożony przez nas podpis zostanie oficjalnie zaakceptowany. 

Dotychczas liczba złożonych podpisów przekroczyła 6 tysiący!

Zapraszamy do podpisywania petycji!

Petycja jest formą akcji społecznej pielęgniarek i położnych, użytkowników Ogólnopolskiego Portalu Pielęgniarek i Położnych www.pielegniarki.info.pl. Nie jest związana z żadną organizacją samorządu zawodowego oraz związków zawodowych pielęgniarek i położnych. 

Redakcja pielegniarki.info.pl 


Kolejny raz personel Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Kielcach stał się ofiarą ataku ze strony agresywnej osoby.

Tym razem pokrzywdzony został personel Kliniki Anestezjologii i Intensywnej Terapii. Agresywnie zachowywał się mężczyzna, który odwiedził jednego z pacjentów. Nie zważając na to, że przebywa w miejscu, gdzie są hospitalizowani ludzie w bardzo ciężkich stanach, często zagrożenia życia, młody człowiek głośno krzyczał i używał niecenzuralnych słów. (...)

Do eskalacji agresji z jego strony doprowadziło to, że dyżurny zajęty był ratowaniem życia i nie mógł w tym czasie udzielić informacji o stanie zdrowia pacjenta. Gdy jedna z pielę- gniarek zwróciła furiatowi uwagę, że powinien się uspokoić, gdyż przebywa w miejscu, gdzie leżą ciężko chorzy ludzie, mężczyzna zaatakował ją, złapał mocno za ramię, popchnął na ścianę, a nawet zacisnął jedną rękę na szyi kobiety! Interwencja świadków powstrzymała agresora i zapobiegła ewentualnej tragedii. Na miejsce została wezwana ochrona i policja.

źródło: strona internetowa szpitala 

 

Czytaj więcej artykułów z Ogólnopolskiej Gazety Pielęgniarek i Położnych

Komentarze użytkowników

#1  2017.10.11 14:23:27 ~motyl

Panie Mariuszu niech Pan nie miele tego - bo o tym już było pisane .Niech Pan lepiej poruszy w ministerstwie sprawę tego : DLACZEGO GDY ZACZĘŁA ROZMOWĘ GARDIAS - ze związków ZNIKŁ RAPTEM OBRAZ Z WIZJI W TV INFO I POJAWIŁY SIĘ RAPTEM PROBLEMY Z GŁOSEM . A TEMATEM zastępczym w TV - stała się reprywatyzacja , która PANIE zbytnio nie interesuje .Czyżby rozmowy o Ustawie o najniższym wynagrodzeniu dla ministra radziwiłła były NIEWYGODNE .A drugie pytanie : CZEGO BALI SIĘ REZYDENCI ,ŻE NIE POJAWILI SIĘ PRZED MEDIAMI PUBLICZNIE W CENTRUM DIALOGU SPOŁECZNEGO . Czyżby ,mają coś na sumieniu " ? ŻE BALI SIĘ KAMER I TEGO ABY WIDZOWIE ZOBACZYLI ICH TWARZE ( a raczej zachłanne i pazerne mordy ) .Bo tłumaczenie że walczą o nakłady w służbie zdrowia i POPRAWĘ DOSTĘPNOŚCI DLA PACJENTA - to stare wyświechtane słowa , które mnie jako obywatela tego kraju WCALE NIE PRZEKONAŁY . ZA TO DOBRZE WIEM I ZNAM TE ZACHŁANNE MORDY . Mordy , które jak by mogły to - TO- TO CO WYDALĄ - JESZCZE RAZ BY PRZEMIELIŁY JAK BY SIĘ DAŁO . A drugie pytanie to chcę zapytać - Czy Panie mają wypłacane te tzw: Zembalowe w transzach (jako oddzielne pieniądze do pensji ? czy może Konowały w miejscach pracy wkalkulowali tą kasę w pulę zasadniczego aby było zgodne z kwotą 2000zł ( czyli najniższym w kraju ) ? Bo jeśli OKRADZIONO PANIE TO NATYCHMIAST TRZEBA ROBIĆ RABAN ( bo skoro inni bez doświadczenia dostaną jeszcze w tym roku z wyrównaniem od LIPCA a od 2018 40% podwyżkę ) to PANIE SZCZEGÓLNIE TE Z MGR RÓBCIE NATYCHMIASTOWY RABAN ( za dyskryminację i deprecjację i wskażnik 0,64 i zrównianie ze średniówkami i opiekunami . NATYCHMIAST MUSICIE PODJĄĆ RADYKALNE KROKI ( kuć żelazo puki jest gorące ) bo potem już będziecie ZANIŻONE DO KOŃCA . NIE POZWÓLCIE NA TO .PISZCIE PISMA DO IZB , ZWIĄZKÓW , MINISTERSTWA

#2  2017.10.11 14:38:00 ~motyl

Piszcie do premier Szydło zanim nie ma jeszcze ,Ustawy o POZ- ach .W tej Ustawie - co ma być ? Otóż to ŻE KONOWAŁY CHCĄ SIĘ ZABEZPIECZYĆ USTAWĄ .A chodzi oto , Żeby zapisy tej ustawy dawały możliwość BYCIA NA WIERZCHOŁKU TZW : Piramidy , która JEST WIDOCZNA NA TYM PORTALU .Gdzie konował JEST NA SAMYM SZCZYCIE TEJ PIRAMIDY .Oni chcą TĄ USTAWĄ UZURPOWAC SOBIE PRAWO BYCIA , WASZA LAPA I ABYSCIE BYLY POD ICH BUTEM JAK DO TEJ PORY " . Nie GODZCIE SIE NA TO - BO OZNACZA TO DALSZE NIEWOLNICTWO W PELNYM TEGO SLOWA ZNACZENIU .Zarowno finansowe ( a przede wszystkim ) jak i zadaniowe ( wieksze wymagania i oczekiwania za male wynagrodzenia .Wiaze sie to z ogromnym stresem , niesprawiedliwoscia i podlym traktowaniem . A przeciez tego NIE CHCECIE . Jest jeszcze czas na dziaania .Piszcie list do Premier ( z dopiskiem - do rak wlasnych . ) Opiszcie sytuacje , jaka chca WAM stworzyc KONOWALY . Przbiegle , zachlanne i zaklamane hieny .

#3  2017.10.11 16:10:37 ~Majo

Do 1i2.Czlowieku co wydarzyło sie w Twoim życiu że tak zioniesz nienawiscia i jadem do ludzi których nie znasz, a których może kiedyś w życiu będziesz potrzebował(dla siebie lub najbliższych). Należało by sie zastanowic nad tym zanim jeszcze otworzyłeś usta(czyt:zacząłeś pisać)

#4  2017.10.11 16:47:19 ~Genowefa

1,2napisal(a)szczera prawdę, najszczersza. Ja zostałam oskorowana z dodatku Zębali. Wszystkie pielęgniarki zostały oskorowane, tylko przykrecaja trybami żebyśmy wierzyly że dla nas pielęgniarek nie ma pieniędzy. Hańba zasuwac w fabrykach zwanych lecznicami. I co dziwi kogoś ze wyrobnica ziaje nienawiścią bo już nie wyrabia po pięćdziesiątce za grosze za które nie może się utrzymać. To jest cała prawda o losie polskiej pielęgniarki.

#5  2017.10.11 18:27:36 ~Joanna

Masz rację Genowefa!

#6  2017.10.11 21:03:30 ~motyl

Ja do 3 .Nie mam zamiaru brać tych Twoich słów na serio , bo napisałem CAŁĄ PRAWDĘ . A prawda BOLI , no cóż nawet Premier NIE DAŁA SIĘ TAK ŁATWO OBUĆ I OSZUKAĆ .Jestem z niej DUMNY że należy DO OSÓB < KTÓRE MYŚLĄ . Bo DOŚĆ JUŻ PAZERNOŚCI I ZACHŁANNOŚCI 1 KASTY w służbie zdrowia . A wpisy jakie pojawiły się po tym spotkaniu w internecie NAJLEPIEJ ŚWIADCZĄ O OSOBACH < KTÓRE PROTESTUJĄ ( ich wypowiedzi są po prostu haniebne i obrażają Premier tego kraju .Bo NIE DAŁA SIĘ TAK ŁATWO ZMANIPULOWAĆ I OSZUKAĆ . A jej zdziwienie o TROSKĘ REZYDENTÓW O PACJENTÓW I NAKŁADY ( było prawidłowo rozpoznane . BRAWO PANI PREMIER .

#7  2017.10.11 21:05:15 ~Bo

Motyl ma rację. Aby dotarło pisze to czasem dość .dosadnie.Ciekawsze jednak jest to,niejaka Pani Małas ( znacie? ) zadeklarowała w imieniu wszystkich pielęgniarek,że popierają protest rezydentów.(Medexpress lub Rynek Zdrowia)Tak,że już wiecie co obligatoryjnie myśleć i deklarować na ten temat.

#8  2017.10.11 21:42:28 ~motyl

Ja do Małas . Panie NIE ŻYĆZĄ SOBIE ABY W ICH IMIENIU SIĘ WYPOWIADAĆ ! Nie masz kobieto do tego PRAWA .NIE MOŻESZ DECYDOWAĆ I WKŁADAĆ W USTA PAŃ TEGO ( tych słów ) .NIE WOLNO CI TEGO ROBIĆ ! Zrozum bo ODPOWIESZ ZA TO ! MÓW I SKŁADAJ DEKLARACJE POPARCIA DLA Rezydentów ale we własnym imieniu .A Panie ZOSTAW W SPOKOJU i NIE SZAFUJ NIMI .Zrozumiałaś ? Zrozumiałąś ?

#9  2017.10.12 12:38:46 ~Xymena

Czy rezydenci kiedykolwiek oficjalnie poparli protest czy strajk pielęgniarek? A media huczą ze pielęgniarki popierają strajk rezydentów.

#10  2017.10.12 15:19:23 ~Motyl

To co mówią media ABY WYKORZYSTAĆ PANIE < KU POPARCIU TYCH PAZERNYCH HIEN - To po prostu kłamstwo .Ja się cieszę i jestem dumny że PANIE nareszcie zrozumiały ( że przez te wszystkie lata , kiedy były strajki w Warszawie tzw : mieszane czyli z tymi hienami - były nie DLA WASZYCH KORZYŚCI ale dla innych ( którzy Was po prostu wykorzystywali ) . Dzisiaj , kiedy Pani Premier zaproponowała spotkanie z rezydentami - przedstawicieli z jej kancelarii - ONI SIĘ NIE ZGADZAJĄ a dlaczego? To proste DLATEGO < PONIEWAŻ CHCĄ WYSZARPAĆ DUŻĄ KASĘ BEZ , ŚWIADKÓW " z innych grup zawodowych lub z kancelarii PREMIER .Bo STARZY WYJADACZE IM PODPOWIEDZIELI JAK TO TRZEBA ROBIĆ DOBRZE .Ale mam nadzieję że przyszedł czas na CO? na SPRAWIEDLIWOŚĆ .Gdzie Ci , co uczciwie pracują powinni być też sprawiedliwie WYNAGRODZENI a oszustów i LENI ( od brania kasy i spychania swoich obowiązków na innych ) - PONIŻYĆ . WYWYŻSZENI - BĘDĄ PONIŻENI A PONIŻENI BĘDĄ WYWYŻSZENI ( pismo święte ) .

#11  2017.10.12 17:26:51 ~piel

Ja nie popieram strajku rezydentów,ponieważ oni będą na takiej głodowej stawce pracować przez ,chwilę, a my od pierwszego dnia pracy do ostatniego zasuwamy za miskę ryżu,dajemy się wykiwać kolejnym rządom i kolejnym niby naszym przedstawicielkom z izb! W świat poszła informacja , że pielęgniarki dostały 1600 zl podwyżki.Nikt nie sprostował że z tej kwoty zostało co najwyżej ok 470 zl , a teraz Radziwiłł skutecznie skłócił naszą grupę ( jakże na to podatną ) poprzez wprowadzenie tak zróżnicowanych pensji! To skandal ! Dziwi mnie też fakt że nie ma nikogo,kto by się skutecznie zajął tym problemem! Tylko strajkiem możemy coś wywalczyć,nie możemy dać się tak wykorzystywać i poniewierać! Obawiam się tylko że Panie zaszeregowane w grupie 1 będą miały nas w poważaniu.i o to Radziwiłłowi chodziło! Nikt za nas Drogie Panie tego nie zalatwi.ani strajk lekarzy , ani rezydentów, ani górników! Musimy wziąć sprawy w swoje ręce,nie dać się zastraszyć , nie odpuszczać i nie dać zamknąć ust byle ochłapem!

#12  2017.10.13 05:22:49 ~soledad

Całym sercem i słowem z motylem

#13  2017.10.14 17:39:46 ~a_

Do rzeczy : przeczytałam właśnie wywiad z p. Małas, jakim prawem ogłasza, że pielęgniarki popierają strajk rezydentów? Pielęgniarki popierają, bo mają najniższy przelicznik w tabeli? Bo jesteśmy zespołem? A po uzyskaniu podwyżek oni będą lekarzami. Już nieraz, nie dwa przejechali się na naszych plecach. Kto upoważnił p. Małas do mówienia w imieniu wszystkich pielęgniarek? Która pielęgniarka? Ja bynajmniej nie znam. Po drugie : p. Małas i pańce z jej otoczenia o wszystkim wiedzą: o braku norm zatrudnienia, o ustawie deprecjonującej pielęgniarki itp. wiedzą i mówią wszystkim, że wiedzą. Cudownie, prawda? Znów "wiele" zrobiły żeby nam pomóc. Która z was wybrała panie typu Małas ? kto to zrobił? Kto na nie głosował?

#14  2017.10.14 17:40:23 ~a_

Errata: nie raz*

#15  2017.10.15 05:22:44 ~Do #13

Panią Zofię Małas wybrał ogół pielęgniarek - w tym również Ty przez swojego przedstawiciela wybranego w Twojej izbie. Być może nie brałaś w tym udziału, ale "nieobecni nie mają racji".

#16  2017.10.15 10:24:20 ~a_

Paniom Małas i jej podobnym oświadczam: izby są dla mnie koniecznością, dla moich koleżanek również; tak się pańcie ustawiły. Nigdy dobrowolnie nie dostałybyście od nas ani grosza. Od 26 lat wystarczająco zdzierałyście haracz od nas pielęgniarek na spinacze i tusz. Czyli ćwierć wieku: jakieś konkrety? Żadnych konkretnych działań, realnie dających się odczuć również pielęgniarkom. Chodzi mi o podstawowe rzeczy, mające dla nas realne przełożenie w każdym oddz. szpitalnym, i tak np. nie ma i nie będzie słynnych norm przypadających na 1 pielęgniarkę. Prawdopodobnie z 2 powodów: nie macie żadnej siły przebicia / autorytety, grupy nacisku, media/, a po drugie : tak żal ciepłych stołków. Konkretnych kierunków wyznaczających pielęgniarstwo XXI w/ na konferencji z waszej internetowej strony / też nie usłyszałam. Nie macie NIC nam pielęgniarkom do zaoferowania.