Dyrektor szpitala: obecnie po trzeciej transzy dodatku brutto brutto, pielęgniarki z tytułem licencjata, zarabiają więcej niż rezydent na starcie! A oczywiście lekarz rezydent powinien zarabiać więcej.

Wynagrodzenia pielęgniarek i położnych.

Instrukcja złożenia podpisu pod petycją:

STOP deprecjacji zawodu pielęgniarki i położnej w Polsce!

1. Petycję może podpisać każda osoba, nie tylko pielęgniarka i położna. 

2. Petycja została opublikowana w dniu 2 sierpnia 2017 roku na stronie www.petycjeonline.com

3. Petycję można podpisać na dwa sposoby:

  1. Na stronie  www.petycjeonline.com pod adresem: https://www.petycjeonline.com/stop_deprecjacji_zawodu_pielgniarki_i_poonej_w_polsce
  2. lub korzystając z poniższego formularza.

​4. Pod petycją jest formularz, w którym należy wpisać, dane:

Imię, nazwisko, miejscowość, adres e-mail. Można w polu - "podpisuję ponieważ..." wpisać swoje uwagii.

5. Jeżeli podpisujący petycję, nie chce aby jego dane takie jak: imię, nazwisko, miejscowość (adres e-mail nie jest nigdy widoczny dla osób trzecich), były widoczne, to należy pod formularzem ODZNACZYĆ pole przy adnotacji "Pokazuj użytkownikom mój podpis". Wtedy w sekcji podpisy będzie widniał wpis: "Sygnatariusz zadecydował nie ujawniać swojego nazwiska w internecie". 

6. UWAGA!!! Po kliknięciu na "Podpisz petycje", na adres email podpisującego zostanie wysłany przez serwis www.petycjeonline.com link, w który należy kliknąć aby zakończyć proces składania podpisu pod petycją. Dopiero wtedy złożony przez nas podpis zostanie oficjalnie zaakceptowany. 

Dotychczas liczba złożonych podpisów przekroczyła 6 tysiący!

Zapraszamy do podpisywania petycji!

Petycja jest formą akcji społecznej pielęgniarek i położnych, użytkowników Ogólnopolskiego Portalu Pielęgniarek i Położnych www.pielegniarki.info.pl. Nie jest związana z żadną organizacją samorządu zawodowego oraz związków zawodowych pielęgniarek i położnych. 

Redakcja pielegniarki.info.pl 

 


Zobacz wywiad z dyrektorem szpitala: Dyrektor szpitala: obecnie po trzeciej transzy dodatku brutto brutto pielęgniarki z tytułem licencjata zarabiają więcej niż rezydent na starcie! A oczywiście lekarz rezydent powinien zarabiać więcej.

WAŻNE!!! Poseł do ministra zdrowia: czy ministerstwo zdrowia zamierza rozwiązać problem pielęgniarek i położnych zatrudnionych po 1 sierpnia? Dlaczego te osoby nie mają otrzymywać dodatków brutto brutto?

Zobacz także:

Posłanka Bernadeta Krynicka (pielęgniarka) w sejmie: "Ja, odchodząc 2 lata temu do Sejmu na urlop bezpłatny po 24 latach pracy jako pielęgniarka, z wyższym wykształceniem, ze specjalizacją, 16 lat na stanowisku pielęgniarki oddziałowej, dostawałam na rękę...".

Komentarze użytkowników

#1  2017.10.14 13:51:20 ~piel

Szkoda tylko że nie każda pielęgniarka dostaje ten dodatek.tylko te które wejdą na czyjeś miejsce do pracy

#2  2017.10.14 13:58:36 ~a_

Po prostu ręce opadają! Jednak cierpliwie wysłuchałam do końca tej argumentacji. O zgrozo! Lekarz rezydent zarabia mniej niż pielęgniarka po licencjacie! szkoda dyrektorze , że jakoś tak gładko pominął pan dyżury rezydentów /pomijam, że najczęściej śpią, a jeżeli są budzeni to oczekują, że pielęgniarka podsunie im rozwiązanie/, gdzie na jednym weekendowym dyżurze zarobią tyle , co pielęgniarka przez m-c. To jest skandal! Drugim skandalem jest mówienie o dodatku prof. Zembali jak o bombie w systemie ochrony zdrowia! Przecież gdyby nie ten dodatek pielęgniarkom nikt i nic by nie dał. Nic by im się nie należało! Przecież w końcu są tylko pielęgniarkami. O powrocie szkół średnich medycznych może pan dyrektorze zapomnieć. Czasy te minęły bezpowrotnie.

#3  2017.10.14 14:08:42 ~Aneta

Ciekawe ile ta licencjata pracuje już. 20 może 25 lata

#4  2017.10.14 14:41:28 ~piel

I może gdzie nie gdzie tak jest, ale nam zależy żeby nasze składki emerytalne były większe . Za 2 lata idę na emeryturę a z dodatku są potrącane wszystkie składki za wyjątkiem emerytalnych. To jaka będzie moja emerytura! Podatek potrącony podwójnie, bo również za pracodawcę, zdrowotne, rentowe też. Ale tak wykombinowane, że ZUS nie będzie musiał płacić wyższych emerytur. Pomyśleli o wszystkim! A co to rezydent! Młody mały bóg? Nie może być porównany z pielęgniarką z 40 letnim stażem pracy? Pielęgniarka może być zrównana z opiekunem medycznym a rezydent ze starą pielęgniarką nie? Między salową a pielęgniarką jest często 100-200 zł różnicy. A lekarz to co? Bóg?

#5  2017.10.14 15:01:32 ~Piel

Niech się gówniarze wezmą do roboty, a nie żądają kasy za brak doświadczenia. Do pielęgniarki z tyt mgr i spec zwracają się siostro, a do studenta pierwszego czy drugiego roku medycyny panie doktorze! To jest chore, bo większość z nich do końca życia nie zrobi doktoratu. Nadęte bufony!

#6  2017.10.14 15:09:31 ~mgr, spec

Zgadzam się z poprzedniczką. Dwa samodzielne zawody tyle że ja do lekarza nie zwracam się bracie.

#7  2017.10.14 15:15:37 ~Rodzina

Dobre określenie nadete bufony przyjdzie na praktykę jest na 3 roku i obrażony jak mu się powie po imieniu Ale do pielegniarki siostro pomóż bo nawet nie potrafi ekg odczytać juz po 6 roku studiów uczą ich jak brać łapówki mało pracować i walczyć o podwyżki na które gowniarz nie zapracowal Dyżury po 1800 zł ale tylko z pielegniarka która podpowie co robic jaki lek zalecił pielegniarkom podnieść prosimy całą rodziną dziewczyny zasługują na wszystko co najlepsze

#8  2017.10.14 15:43:34 ~Pielegniar

Być może panie dyrektorze ze rezydenci mają teraz ciut mniej niż pielegniarki . Ale ile czasu mieli więcej to jakoś nikogo nie bolało . A ile będzie zarabiał 69lrezydentbjak będzie lekarzem z pełnego zdarzenia . Kilka A może kilkanaście razy więcej . I wtedy nikt i nic się nie odezwie . Bo będzie ok . W nocy jak PAn doktor śpi to jest ok i bierze za to od 280 do 1500 to jest dobrze a jak pielęgniarka ma za miesiąc dzięki 100 milionom podwyzek i po studiach i po 500 kursach wyzebrane 3000 to jest źle . Mam tylko wielką nadlzieję że jak nas w końcu zabraknie to społeczeństwo zobaczy kto jest ważniejszy lekarz czy pielęgniarka . Nie pomogą żadne szkoły I inne profity . A panu dyrektorowi życzę żeby w jego szpitalu zabrakło personelu średniego i niższego i sam będzie musiał stanąć przy łóżku pacjenta .

#9  2017.10.14 17:17:22 ~apel

Ja apeluję o to aby społeczeństwu pokazać właściwe, całkowite zarobki lekarzy.

#10  2017.10.14 17:34:09 ~Mzar

Co nam do tego ile oni zarabiają? Oni walczą o to żeby było im lepiej i ja trzymam kciuki żeby im się udało. Mają inny zawód i obowiązki, nie należy porównywać naszych zarobków z ich zarobkami. Dziewczyny przecież jesteśmy zespołem, jedni drugich powinni wspierać, oni bez nas nie istnieją tak samo jak my bez nich. Walczmy w swoim imieniu o naszą przyszłość, nie plujmy jadem na inne zawody medyczne!

#11  2017.10.14 18:38:48 ~a_

"dziewczyny".Walczcie, walczcie. My już nie damy się na to nabrać. Nie raz i nie dwa pojechaliście na naszych plecach. Ale nie tym razem. Skończyła się babci biegunka.

#12  2017.10.14 19:12:01 ~Bez urazy

Bardzo proszę - nie dziewczyny. Lepiej koleżanki i koledzy. Szanujmy się.

#13  2017.10.14 21:14:48 ~a_

Jaka szkoda że "szanujmy się" obowiązuje w przypadku kasy-oczywiście dla was. Pozostałe aspekty naszej zespołowej pracy nie wymagają szacunku, a nawet zwykłej grzeczności. Macie rację rezydenci tylko w 1 postulacie: zwiększenia PKB do min. 6 %, jednak gdyby nie ten wirtuoz sztuki militarnej i jego pomysły, to już w tym roku można było o 0,5% zwiększyć nakłady na tzw. służbę zdrowia, przy ogólnym wzroście PKB o 3,5% w II półroczu. Niestety obietnice wyborcze kosztują.

#14  2017.10.14 21:30:29 ~a_

Errata: do 3,9%.

#15  2017.10.14 22:52:37 ~z

Zwykla kanalia, nie dyrektor.

#16  2017.10.15 13:45:56 ~Kruszyna

Obejrzałam wywiad z Panem Dyrektorem i wcale nie jestem zdziwiona jego postawą. W naszym szpitalu jest podobnie, rezydenci zarabiają na umowie o pracę te słynne 2200 do 3000. No i co z tego? Jeden 24 godzinny dyżur np. w SOR i do kieszeni wpada 2000. A tych dyżurów mają po kilka. I nie chodzi mi o to żeby zaglądać im do kieszeni, ale wszyscy dobrze wiemy co może młody lekarz po studiach bez dobrej pielęgniarki. W naszym szpitalu 3/4 personelu pielęgniarskiego jest po studiach wyższych, po specjalizacjach i innych kursach specjalizacyjnych, kwalifikacyjnych. A przede wszystkim te pielęgniarki mają wieloletnie doświadczenie i niejedno w życiu widziały, niejednemu choremu pomogły. Czy my jesteśmy gorsze? Gorzej wykształcone? NIE! Tylko nasz zawód jest inny, inną wykonujemy pracę i każdy kto pracuje w oddziale, przy łóżku chorego wie jak to wygląda. Nie Decydenci, nie Dyrektorzy. Oni widzą tylko liczby. A co to znaczy, że lekarze muszą pracować po 300 godzin miesięcznie aby utrzymać rodzinę? Za 2-3 tysiące nie utrzymają? Zgoda , nie jest łatwo, ale pielęgniarki muszą. Bo od lat tyle zarabiają. I nikt nam za dodatkowy dyżur dwóch tysięcy nie zapłaci. Zapłaci 150 zł za 12 godzinny dyżur. We wspomnianym szpitalu Międzyleskim którego to Dyrektor płaci lekarzowi za dyżur w SOR od 60-100 zł za GODZINĘ , nie ma chętnych lekarzy. To jak to jest? Absolutnie nie umniejszam młodym lekarzom. Wiem, że mają mnóstwo obowiązków, że są na pojedynczych dyżurach, że nie ma starszego lekarza, że sami odpowiadają za swoją robotę. To jest właśnie problem. Brak miejsc specjalizacyjnych , brak lekarzy i pielęgniarek. A lekarstwo jest jedno. Wyższe zarobki przyciągną młodzież do tego trudnego zawodu. I wtedy może będziemy pracować na jednym etacie. Za godne pieniądze. Może.

#17  2017.10.15 19:26:37 ~hhhh

Oni wstydu nie mają! Jak chcą te bryki, domy, wakacje na Teneryfie i prywatne szkoły dla dzieci to niech zasuwają! Wszystkie pielęgniarki zarabiają mniej niż oni a praca po 300 godzin w miesiącu na dwóch , trzech etatach to u nas norma i nikogo to nie oburza! jak patrzę na tych smarkaczy po 27 lat "głodujących"to nie wiem śmiać się czy płakać z tych krokodylich łez.

#18  2017.10.16 00:56:02 ~do17

Było iść na medycynę,też byś miała dobrze jak doktory.

#19  2017.10.16 08:29:43 ~a_

Do # 18 tak gwoli uściślenia: pielęgniarki są z lekarzami na tym samym wydziale, też studiują medycynę. PS. Załóżcie sobie forum i tam udzielajcie rad sobie wzjamnie:p

#20  2017.10.16 11:52:05 ~gracja

Skandaliczna wypowiedz pana dyrektora! I cóz z z tego, że młoda pielegniarka zarabia więcej niż rezydent? Młoda , pielęgniarka przez 30 lat będzie pracować za te same pieniądze, a lekarz, który zostanie specjalistą natychmiast dostaje duże pieniądze i podwyżkom będzie końca. Panu dyrektorowi marzą się pielegniarki po liceum, a może nawet po 3 miesięcznych kursach , jak po wojnie? . To może zamiast zatrudniać lekarzy specjalistów, niech wrócą felczerzy, a może znachorzy? Skandal!

#21  2017.10.16 12:22:11 ~Do 18

Spadaj idioto na forum dla doktorów i tam udzielaj swoich cennych rad!

#22  2017.10.16 13:20:05 ~a_

Drogie koleżanki:) A może w ramach testu na boskość rezydentów : budzimy ich do każdego pacjenta, który sobie tego życzy. Ściśle realizujemy zasadę" wpisane =podane, czyli jak pacjent będzie potrzebował coś więcej niż paracetamol , to budzimy doktorów. Po prostu drogie koleżanki dokładnie realizujemy przepisy np. o przetaczaniu krwi. Stoi boski rezydent i czeka min. 10 min. podczas przetoczenia, a wcześniej sam/ groza! / wypełnia protokół przetoczeń i bierze zgodę od pacjenta. I tak dokładnie krok po kroku będziemy domagać się po prostu przestrzegania przepisów i kompetencji do każdej procedury med. Czy boskość to wytrzyma?

#23  2017.10.16 13:48:50 ~do21

#18 Jestem pielęgniarką,na medycynę nie miałam szans,dlatego skończyłam pielęgniarstwo i nie mam zamiaru atakować lekarzy,bo są mądrzejsi od nas.

#24  2017.10.16 13:54:53 ~a_

Do #23 wypowiadaj się w swoim imieniu. Ja tym boskim stworzeniom po prostu pokazuję, ile pracy jest wykonanej za nich i kto to robi. Z atakiem nie ma to nic wspólnego. Realia polskiego szpitala. I to wszystko.

#25  2017.10.16 20:27:40 ~NN

Głupotą jest w ogóle łamanie w tym zakresie obowiązujących przepisów. W prokuraturze nikt za Wami nie stanie. To, że robicie takie rzeczy bez wpisanego zlecenia, za lekarza, jest skrajną głupotą. I nie tlumaczcie, że szkoda Wam pacjenta. Lekarzowi nie szkoda. Przestrzegajcie przepisów. Nie bądźcie naiwne. Nie uszanujecie się same - nie uszanuje Was nikt.

#26  2017.10.17 08:31:59 ~Greta

Popieram protest rezydentów!

#27  2017.10.18 12:06:19 ~Do #26

Zapisz to na innym portalu. Tutaj popierający przez Ciebie rezydenci nie poznają twojej opinii a na wyrazy uznania ze strony pielęgniarek też liczyć nie możesz.