Komentarz na pielegniarki.info.pl: Co do wywiadu (słuchałam go w RMF) szanowny P. dyrektor stwierdził, iż pielęgniarki w jego szpitalu zarabiały więcej od lekarzy rezydentów? Przepraszam tenże p. dyrektor proponuje dla lekarzy rezydentów 60-100 zł /h ? Która pielęgniarka w tymże szpitalu zarabia...

Wynagrodzenia pielęgniarek i położnych

Instrukcja złożenia podpisu pod petycją:

STOP deprecjacji zawodu pielęgniarki i położnej w Polsce!

1. Petycję może podpisać każda osoba, nie tylko pielęgniarka i położna. 

2. Petycja została opublikowana w dniu 2 sierpnia 2017 roku na stronie www.petycjeonline.com

3. Petycję można podpisać na dwa sposoby:

  1. Na stronie  www.petycjeonline.com pod adresem: https://www.petycjeonline.com/stop_deprecjacji_zawodu_pielgniarki_i_poonej_w_polsce
  2. lub korzystając z poniższego formularza.

​4. Pod petycją jest formularz, w którym należy wpisać, dane:

Imię, nazwisko, miejscowość, adres e-mail. Można w polu - "podpisuję ponieważ..." wpisać swoje uwagii.

5. Jeżeli podpisujący petycję, nie chce aby jego dane takie jak: imię, nazwisko, miejscowość (adres e-mail nie jest nigdy widoczny dla osób trzecich), były widoczne, to należy pod formularzem ODZNACZYĆ pole przy adnotacji "Pokazuj użytkownikom mój podpis". Wtedy w sekcji podpisy będzie widniał wpis: "Sygnatariusz zadecydował nie ujawniać swojego nazwiska w internecie". 

6. UWAGA!!! Po kliknięciu na "Podpisz petycje", na adres email podpisującego zostanie wysłany przez serwis www.petycjeonline.com link, w który należy kliknąć aby zakończyć proces składania podpisu pod petycją. Dopiero wtedy złożony przez nas podpis zostanie oficjalnie zaakceptowany. 

Dotychczas liczba złożonych podpisów przekroczyła 5,5 tysiąca!

Zapraszamy do podpisywania petycji!

Petycja jest formą akcji społecznej pielęgniarek i położnych, użytkowników Ogólnopolskiego Portalu Pielęgniarek i Położnych www.pielegniarki.info.pl. Nie jest związana z żadną organizacją samorządu zawodowego oraz związków zawodowych pielęgniarek i położnych. 

Redakcja pielegniarki.info.pl 


Komentarze na pielegniarki.info.pl:

Co do wywiadu słuchałam go w RMF szanowny P. dyrektor stwierdził, iż pielęgniarki w jego szpitalu zarabiały więcej od lekarzy rezydentów? Przepraszam tenże p. dyrektor proponuje dla lekarzy rezydentów 60-100 zł /h ? Która pielęgniarka w tymże szpitalu zarabia za jeden dyżur ok 2 400 zł ( godz dla lekarzy). Kolejne zakłamanie i poniżanie naszego zawodu!

"Nawet, jeśli tak się dzieje, ale nie wszędzie, to ja jako pielęgniarka nie mam możliwości dorobienia sobie do pensji dodatkowym dyżurem 100 zł na godzinę...".

Cierpliwie wysłuchałam do końca tej argumentacji. O zgrozo! Lekarz rezydent zarabia mniej niż pielęgniarka po licencjacie! Szkoda dyrektorze, że jakoś tak gładko pominął pan dyżury gdzie na jednym weekendowym dyżurze zarobią tyle, co pielęgniarka przez miesiąc.

Zobacz komentowany artykuł: Dyrektor szpitala: obecnie po trzeciej transzy dodatku brutto brutto, pielęgniarki z tytułem licencjata, zarabiają więcej niż rezydent na starcie! A oczywiście lekarz rezydent powinien zarabiać więcej.

Zobacz inne komentarze na pielegniarki.info.pl 

Zobacz także:

Video - szpital w Kaliszu - pielęgniarki domagają się godnego traktowania wobec nowej ustawy o sposobie ustalania najniższego wynagrodzenia pracowników medycznych.

Komentarze użytkowników

#1  2017.10.16 21:48:54 ~Kamila

A może mi ktoś wytłumaczyć dlaczego pielęgniarka nie może mieć dyżuru jak lekarz?

#2  2017.10.17 08:29:07 ~do1

Bo nie jest lekarzem,tak jak lekarz nie jest pielęgniarką idiotko

#3  2017.10.17 09:34:49 ~Krzysztof

Paski przedstawione w mediach społecznościowych pokazały, że dyrektor kłamał w sprawie wyceny godziny dyżuru która wynosi około 19zł/h. Tylko współpraca może coś zmienić w ochronie zdrowia. Apeluję o jedność środowiska.

#4  2017.10.17 09:58:18 ~do3

Pomimo różnic, w naszym interesie jest popieranie protestu rezydentów,same z naszymi dementywnymi reprezentantkami nie uzyskamy nic

#5  2017.10.17 12:04:54 ~Do #2

A dlaczego lekarz nie może pracować w systemie zmianowym jak pielęgniarka ? Bo jest lekarzem a nie pielęgniarką ? Pomijam formę grzecznościową użytą przez ciebie w stosunku do autorki #1 , choć mam wątpliwości czy słusznie.

#6  2017.10.17 15:05:54 ~do5

Słucham licznych wypowiedzi protestujących rezydentów i jest o pielęgniarkach bardzo pozytywnie,albo wcale.Natomiast my ciągle szukamy winowajców złego losu we wszystkich dookoła,tylko nie we własnym środowisku.

#7  2017.10.17 22:53:55 ~Kamila

Prosiłam o wytłumaczenie dlaczego jedna grupa zawodowa może pełnić dyżury a inna nie. Oczekiwałam rzetelnej odpowiedzi a nie wyzwisk. Panie Mariuszu dlaczego Pana portal pozwala na takie traktowanie. Nie można bez konsekwencji kogoś obrażać. Na to zachowanie jest odpowiednie prawo, które ściga takie osoby czujące się anonimowo, którym wydaje się że mogą wypisywać takie słowa bezkarnie. Mam nadzieję że nie jesteś pielęgniarką bo mi wstyd za ciebie. :(

#8  2017.10.18 06:09:28 ~do7

Pielęgniarka powinna rozumieć zasadność obecności lekarza na dyżurze,chociażby z tego powodu,że nie może sama podać wielu leków,przetoczyć krwi itd.Jeżeli ty tego nie rozumiesz to pewnie niewiele masz wspólnego z pielęgniarstwem.Nie obrażaj takim pytaniem odpowiedzialnych pielęgniarek.

#9  2017.10.18 07:19:35 ~Do #8

Zupełnie nie rozumiesz problemu. Nikt nie neguje potrzeby ciągłej opieki nad pacjentem - zawsze potrzebny jest zarówno lekarz jak i pielęgniarka. Tylko dlaczego pielęgniarka pracuje w systemie zmianowym z dodatkami kodeksowymi za noce i święta a "doktor" otrzymuje bardzo wysokie wynagrodzenie za w znacznej części przespany dyżur.

#10  2017.10.18 08:54:56 ~do9

Racja

#11  2017.10.19 19:13:02 ~kinia

Pielgniarka w dzisiejszych czasach to nic.Mozna Ja OGLUPIC ,nawet przez oddzialowa ktora mowi ze jest pracownikiem administracyjnym i pobiera I BIERZE NOCKI I SWIATECZNE NA NASZYM ODDZIALE.Wszystkie dochodzimy do wniosku ze punkt widzenia od wysokosci siedzenia.Robole i tak zrobia co maja zrobica kasa dla administracji i przlozonych.Przepisy wszedzie dostosowane do tych kreatywnych inaczej. Jezeli można oddziałowej to dlaczego nie odcinkowej jak sie ma na to inspekcja pracy? W papierach jest wszystko w porzadku.Prosze podpowiedzcie o co chodzi z naszym prawem

#12  2017.10.19 20:58:37 ~Kamila

Witam ponownie No i troszkę poczytałam i prawo stanowi, że (również opinia PIP) pracownicy medyczni mogą pełnić dyżury medyczne. Dotyczy to także pielęgniarek, warunkiem jest posiadanie wyższego wykształcenia. Według ministerstwa oświaty wyższe wykształcenie to także licencjat. Pozdrawiam

#13  2017.10.19 21:07:28 ~KINIA

NASZA ODDZIALOWA NIE MA WYZSZEGO WYKSZTALCENIA ANAWET MATURY JEJ BRAK ALE POLOT JEST.KADRY I NACZELNA WPIERAJA ZE TAKIE PRAWO MAMY.CZYLI BARDZO SZEROKIE PLECY I PARCIE DO WLADZY.CZYLI NASZA CZARNA CODZIENNOSC.POZDRAWIAM

#14  2017.10.20 04:14:10 ~Do #13

Zapomniałaś zapewne dodać, że Twoja oddziałowa posiada specjalizację czy też kurs kwalifikacyjny, do uzyskania których potrzebne jest tylko prawo wykonywania zawodu – nie ma wymogu posiadania matury. Na stanowisku oddziałowej wymagane jest średnie wykształcenie medyczne w zawodzie pielęgniarka i specjalizacja w dziedzinie pielęgniarstwa lub promocji zdrowia i edukacji zdrowotnej lub organizacji i zarządzania (5 lat w szpitalu), lub średnie wykształcenie medyczne w zawodzie pielęgniarka i kurs kwalifikacyjny (7 lat w szpitalu) - w okresie przejściowym do 31 grudnia 2020 r. Nie są wymagane - "szerokie plecy" czy też "parcie do władzy". Matura też nie. Zatem zanim zaczniesz pisać bzdurne komentarze zapoznaj się z obowiązującymi aktami prawnymi.