Latający Cyrk Monty Pythona. Redakcja portalu zwróciła się do pań w czepkach ze związków zawodowych z prośbą o wyjaśnienia. Zobacz jaką odpowiedź otrzymaliśmy w sprawie forsowanego przez związek pip, podziału pielęgniarek i położnych na trzy grupy. Teraz publikujemy odpowiedź redakcji portalu.

(NIE)porozumienie Zawodów Medycznych, a wynagrodzenia pielęgniarek i położnych

Instrukcja złożenia podpisu pod petycją:

STOP deprecjacji zawodu pielęgniarki i położnej w Polsce!

1. Petycję może podpisać każda osoba, nie tylko pielęgniarka i położna. 

2. Petycja została opublikowana w dniu 2 sierpnia 2017 roku na stronie www.petycjeonline.com

3. Petycję można podpisać na dwa sposoby:

  1. Na stronie  www.petycjeonline.com pod adresem: https://www.petycjeonline.com/stop_deprecjacji_zawodu_pielgniarki_i_poonej_w_polsce
  2. lub korzystając z poniższego formularza.

​4. Pod petycją jest formularz, w którym należy wpisać, dane:

Imię, nazwisko, miejscowość, adres e-mail. Można w polu - "podpisuję ponieważ..." wpisać swoje uwagii.

5. Jeżeli podpisujący petycję, nie chce aby jego dane takie jak: imię, nazwisko, miejscowość (adres e-mail nie jest nigdy widoczny dla osób trzecich), były widoczne, to należy pod formularzem ODZNACZYĆ pole przy adnotacji "Pokazuj użytkownikom mój podpis". Wtedy w sekcji podpisy będzie widniał wpis: "Sygnatariusz zadecydował nie ujawniać swojego nazwiska w internecie". 

6. UWAGA!!! Po kliknięciu na "Podpisz petycje", na adres email podpisującego zostanie wysłany przez serwis www.petycjeonline.com link, w który należy kliknąć aby zakończyć proces składania podpisu pod petycją. Dopiero wtedy złożony przez nas podpis zostanie oficjalnie zaakceptowany. 

Dotychczas liczba złożonych podpisów przekroczyła 6 tysiący!

Zapraszamy do podpisywania petycji!

Petycja jest formą akcji społecznej pielęgniarek i położnych, użytkowników Ogólnopolskiego Portalu Pielęgniarek i Położnych www.pielegniarki.info.pl. Nie jest związana z żadną organizacją samorządu zawodowego oraz związków zawodowych pielęgniarek i położnych. 

Redakcja pielegniarki.info.pl 


 

Zobacz także:

Wiceminister zdrowia (pielęgniarka) podaje kwoty wzrostu wynagrodzenia zasadniczego dla wszystkich grup zawodowych, które są związane z ustawą zawierającą nową siatkę płac w ochronie zdrowia.

Wiceminister zdrowia (pielęgniarka) podaje jaki współczynnik pracy przypisano pielęgniarkom: z tytułem magistra i licencjata ale bez specjalizacji. W sumie wymienia 6 grup pielęgniarek...

Komentarze użytkowników

#1  2017.10.15 15:28:54 ~Mgr ze spe

Odpowiedz jest dla mnie, jasna i słuszna tu nie chodzi o podział na grupy (ja osobiście bym tylko mgr dała do 8 gr) a o współczynniki do tego podzialu, przede wszystkim są za małe :-(((

#2  2017.10.15 15:55:02 ~a_

Paniom przewodniczącym i jej podobnym oświadczam: izby są dla mnie koniecznością, dla moich koleżanek również; tak się pańcie ustawiły. Nigdy dobrowolnie nie dostałybyście od nas ani grosza. Od 26 lat wystarczająco zdzierałyście haracz od nas pielęgniarek na spinacze i tusz-czyli ćwierć wieku: jakieś konkrety? Żadnych konkretnych działań, realnie dających się odczuć również pielęgniarkom. Chodzi mi o podstawowe rzeczy, mające dla nas przełożenie w każdym oddziale szpitalnym, i tak np. nie ma i nie będzie słynnych norm przypadających na 1 pielęgniarkę. Prawdopodobnie z 2 powodów: nie macie żadnej siły przebicia / autorytety, grupy nacisku, media/, a po drugie : tak żal ciepłych stołków. Pani przewodnicząca dlaczego pozwoliła sobie na taką odpowiedź? Zwłaszcza ze środowisko pielęgniarek wskazuje jednoznacznie winnych tej sytuacji. Należało się nam drobne przepraszam, że to że /znów 2 powody jak wyżej/ Konkretnych kierunków wyznaczających pielęgniarstwo XXI w/ na konferencji z waszej internetowej strony / też nie usłyszałam. Nie macie NIC nam pielęgniarkom do zaoferowania.

#3  2017.10.15 18:13:10 ~Elmirka

Popieram. Kto nas reprezentuje i o co walczy? Niech ZZ przejrzą na oczy i zobaczą co zrobiły. Co to za podział ? W innych grupach zawodowych jakoś dało się ładnie wszystko podzielić a tu nie. Bo co? Ja nie wiem i nie rozumiem.

#4  2017.10.15 21:16:23 ~a_

Panie ze związków czytają, czasami odpisują okrągłymi zdaniami, jak to zostały formalnie wybrane. Wydaje się zatem, że ich bytność jest całkiem uzasadniona. I na tym koniec. Nic odkrywczego. Wiemy, ktoś was wybrał-niestety.

#5  2017.10.15 21:37:46 ~Anka

W moim szpitalu koleżanki za związków zawodowych nie udzielają żadnych odpowiedzi na pytania osób "niezwiązkowych" - najpierw się zapisz a później może będziemy rozmawiać . i tak jest od lat, i są bardzo zdziwione że nikt się do związków nie zapisuje . na pytanie (jestem w związku zawodowym ;) ) jakie kwoty podwyżek "wywalczyły" na danego pracownika . zobaczysz "na pasku " i zobaczyłam.g. ;(

#6  2017.10.15 21:40:00 ~pielęg.

Dziwnym trafem zawody medyczne inne niż pielęgniarki wynegocjowały wyzsze zaszeregownie w grupach tylko pielegniarki potraktowane zostały jak opiekun medyczny, hańba dla izb i zz, a powyzsza wypowiedź zz to parodia. Panie Mariuszu strajk tylko strajk, moze protest głodowy?

#7  2017.10.15 21:48:33 ~a_

Te panie nie mają nam nic do powiedzenia, bynajmniej nie jest to odpowiedź na którą czekamy. Arogancja i indolencja pańcie z izb i zz. My pielęgniarki nie podpisujmy aneksów do umowy, pracujmy dokładnie i powoli aż do dnia, kiedy wszystkie pójdziemy na L4? To jeden z pomysłów, a jest ich wiele. W zasadzie mnóstwo możliwości;-)

#8  2017.10.16 00:38:05 ~piel

TWA -Towarzystwa Wzajemnej Adoracji

#9  2017.10.16 11:31:11 ~#16.10.201

A ja mam dość tego zawodu mam różne kursy ( oczywiście płaciłam za nie ) mam specyjalizację bo ciągle mi się wmawia że trzeba się szkolić i znowu mało trzeba na studia .Zmarnowane lata w innych zawodach jest szacun dla doświadczonych a tu nie ma.Doświadczone pielęgniarki się poniża.No i niech Wam będzie jak przez to poczujecie się lepiej to do przodu.

#10  2017.10.16 15:24:33 ~ela

Należę do izb tylko dlatego ,iż jest to obligatoryjne . Ostatnim podziałem na 3 grupy , skrzywiłyście masę pielęgniarek . Takiej dyskryminacji nie doświadczyłam przez 33 lata pracy .

#11  2017.10.16 16:59:05 ~piel.

Podłość tych pań nie ma granic,nic dobrego dla pielęgniarek nie zrobiły, jedynie dla siebie ,potrafią walczyć o swoje stołki jak mało kto .Nie mają wstydu,a swoją drogą szkoda że mamy tak fatalne przedstawicielki.Lekarze walczą i jestem przekonana że im się uda dopiąć swego,a my cóż pójdziemy na głodową emeryturą,bo nikt nie zawalczy o nas.

#12  2017.10.16 18:01:25 ~piel

Wstyd słuchać tych naszych podstarzałych,jąkających się przedstawicielek jak mówią w mediach coś tam,coś tam,bo wypowiadający się lekarze to po prostu inna liga.

#13  2017.10.16 19:37:48 ~Tera

Pielęgniarka w Polsce to dno i tyle.

#14  2017.10.16 20:20:32 ~terasa

Przestancie płacic na ip,przecież pobory to tajemnica i ustawcie zlecenie po 5zł co miesiąc .Nikt nie może zmusić do płacenia 1,2 czy 10 procent od poborów.Tajemnica o zarobkach to tajemnica i już.

#15  2017.10.16 22:20:23 ~tes

CIMNOŚĆ widzę; widze CIEMNOŚĆ:) :) :)

#16  2017.10.16 22:53:20 ~Anna p

A mnie moja komisja zakładowa odwołała z funkcji vice przew. Za to ze głośno krytykowałam działania Związku Pielegniarek i Izb w kontekście ustawy o wynagrodzeniach i podziału na grupy i wypłat"zembalowego"! Popierałam to co zrobiła pani przew. Beata Uba w Staszowie! Nigdy nie rozumiałam koleżanek które nie chciały negocjować podwyżek! Teraz dziś konsternacja bo co one zrobią jak Porozumienie Zaw. Med.przystapilo do protestu? Zastanawiam sie gdzie jest granica wstydu? Taka sytuacja jest w Lodzi w poleskim ZOZ! Wszystko odbyło sie bez mojego udziału ale obecny był przew.Zarzadu Regionu łódzkiego! Sad kapturowy! Mam pytanie do Zarządu Regionu: o ile w związku z odwołaniem mnie wzrosła pensja pielegniarek w Mcm Lodz Polesie?

#17  2017.10.17 10:20:15 ~pielegniar

Zawód pielęgniarki nie powinien istnieć. przecież wszyscy by sobie poradzili bez niej. ten kraj nienawidzi pielęgniarek. smutne ale prawdziwe.

#18  2017.10.17 16:08:19 ~xxx

Odeszłam na emeryturę,Izby zażyczyły ode mnie następujących dokumentów,wszystkie świadectwa pracy,decyzję o przejściu na emeryturę/tam jest kwota brutto emerytury,może ja nie mam ochoty informować pań o kwocie emerytury/,arkusz aktualizacyjny,Kopie dokumentów.Przecież Policja ma mniejsze wymagania.O co tu chodzi.Ja mam grzebać,i szukać wszystkich dokumentów z datami od początku dziejów,gdzie w izbach powinno wszystko być,bo pracowałam.A teraz nie.Rozumiem jakieś ogólne informacje,ale tak szczegółowe ? Koszmar,tam ludzie nie mają co robić.

#19  2017.10.17 17:56:49 ~Tomek

Po co te izby funkcjonują przynależność powinna być wyborem a nie obligatoryjne. Kiedy będzieona się wypisać.

#20  2017.10.18 06:25:11 ~Do #18

"Zgodnie z obowiązującymi uchwałami nr 18 i 22 VII Krajowego Zjazdu Pielęgniarek i Położnych w sprawie wysokości składki członkowskiej, tylko niepracujące pielęgniarki i położne, które posiadają status emeryta są zwolnione z opłacania składek członkowskich. Pielęgniarki i położne, które posiadają status emeryta i równocześnie są zatrudnione zobowiązane są do odprowadzania składek członkowskich adekwatnie do uzyskanych przychodów z dodatkowego źródła zatrudnienia (za wyjątkiem emerytury, renty lub świadczenia przedemerytalnego)" - i właśnie dlatego izby żądają od Ciebie dokumentów potwierdzających zaprzestania pracy w zawodzie.

#21  2017.10.18 06:32:59 ~Do #19

Z izb będziesz mógł wypisać się po zmianie Ustawy z dnia 1 lipca 2011 r. o samorządzie pielęgniarek i położnych. Jestem w tym pesymistką - "izbianki" zrobią wszystko, aby to nie nastąpiło.

#22  2017.10.18 16:21:34 ~do 20

Ja to rozumiem,ale chodzi mi o ten stos papierów,wszystkie detale np.adres szkoły którą ukończyłam dawno temu,z numerem budynku,faksów/gdzie szkoła już nie istnieje/ itp,nie będę wszystkich bzdur wymieniać, Jaka dokumentacja pielegniarska w pracy,tak po,taki sam sposób myślenia.Gnioty i bzdury niepotrzebne.

#23  2017.10.18 16:31:12 ~,,,,,,,

A w jakich warunkach pracuje pielęgniarka za jaka pensję,tym- Izby nie są zainteresowane.A wysokość emerytury owszem.

#24  2017.10.18 16:36:06 ~!..

Właśnie przez te panie,mamy umierać z głodu na emeryturach.

#25  2017.10.18 20:32:16 ~a_

W mojej pracy nie podpisałyśmy aneksów, ale część oddziałów podpisało / ta słynna solidarność pielęgniarek/. Nie rozumiem głupoty moich koleżanek. Lekarze przeczytali ustawę i strajkują / o czym tu na forum pisano wielokrotnie/, a pielęgniarki czytają i podpisują. Nic dodać, nic ująć.

#26  2017.10.19 08:08:06 ~Do #22

Masz całkowitą rację. W Twoim przypadku napisałabym oświadczenie do izb o przejściu na emeryturę i zaprzestania pracy w zawodzie ( dla izb zaprzestania opłacania składek ), wysłała to pocztą za poleceniem odbioru i uważałabym ten temat za zamknięty. Brak podstaw prawnych do spełnienia absurdalnych żądań "izbianek".

#27  2017.10.21 10:04:23 ~27.10

Skoro piel po LM to nie pielęgniarki bo nie mają wykształcenia i pensje jak opiekun czy salowe to zaprzestać opłacania składek na izby .Składki niech opłacają te wykształcone bo są pielęgniarkami .Nas zdegradowano.

#28  2017.10.21 10:22:17 ~Do #27

Składki na izby możesz oczywiście przestać opłacać pod warunkiem zwrócenia "Prawa wykonywania zawodu".