Państwo ministrowie! Radziwiłł i Szczurek-Żelazko. Czy wam tak po ludzku nie jest po prostu głupio? Przecież pielęgniarki nie są idiotami...

Nowa ustawa o sposobie ustalania najniższego wynagrodzenia zasadniczego pielęgniarek i położnych

Państwo ministrowie! Radziwiłł i Szczurek-Żelazko. Czy wam tak po ludzku nie jest po prostu głupio? Przecież pielęgniarki nie są idiotami...

Przepchnęli Państwo przez sejm, senat ustawę o wynagrodzeniach w ochronie zdrowia.

I jaki jest efekt tej ustawy?

Regulacja płac dokonywana według powyższej ustawy, jest wykonywana przez dyrektorów szpitali, ze środków finansowych przeznaczonych na dodatki brutto brutto.

Bo takie rozwiązanie przewidziano w powyższej ustawie.

Zadowoleni? 

Pielęgniarki i położne nie? Wasze "regulacje podwyżkowe" spowodowały ogólne wkur...

Bo to zabawa z matematyką, a nie realne regulacje płacowe...

Ale to jest mały pikuś w stosunku do tego co poruszę poniżej...

Otóż, na podstawie ustawy pielęgniarki i położne negocjują warunki płac z szefami placówek medycznych. Czasem nawet protestują. Dyrektorzy trzymają się twardo zapisów ustawy. Bo ustawy należy przestrzegać! Dokładają do wynagrodzenia zasadniczego danej pielęgniarki lub położnej np. 10 zł, 15 czasem więcej.

Podpisywane są porozumienia lub dyrektorzy wydają zarządzenia.

Wszystko to takie poważne i zgodnie z literą prawa!

A rzeczywistość...

Dyrektor szpitala w zaciszu swojego gabinetu negocjuje z... lekarzem swoje wynagrodzenie. Na poziomie 60-100 zł za godzinę. Czyli za dyżur 24-godzinny 1440-2400. 

Jakoś w tym przypadku nie potrzeba negocjacji ze związkami, podpisywania porozumień, zarządzeń. 

W takim razie po jakiego grzyba jest ustawa o wynagrodzeniach w ochronie zdrowia?

Skoro, w powyższym kontekście, nie dotyczy lekarzy?

Tylko maluczkich...

Mariusz Mielcarek

Komentarze użytkowników

#1  2017.10.18 19:15:02 ~sedno

Dobrze napisane. W samo sedno. Kocham pana Panie Mariuszu.

#2  2017.10.18 19:28:13 ~iwona

Tak jest nie jeseśmy idiotkami ale tylko my o tym wiemy.Oni dalej nas tak traktują bo przez dziesięciolecia robili nas w balonana.Cały czas powtarzam Zwiazki i Izby do wymiany bo tam beton od lat pogrąźa nas i ośmiesza

#3  2017.10.18 19:58:52 ~Ona

Dokładnie,A teraz jak nasze środowisko podzielili to już nic nie wywalczymy. Nie mogę słuchać tych wyfryzowanych babć z OKiPiP.

#4  2017.10.18 20:05:39 ~Anna

Witam, popieram.Dyrektor zabrał nam zembalowe i włączył w podwyżkę. Tak czy siak 10-20 zł podwyżki panie Ministrze! a w sklepach wszystko droższe!

#5  2017.10.18 21:11:10 ~pielOn

U mnie w szpitalu wobec czego pojedyńcze osoby dostały 10-20 zł brutto podwyżki w skali miesiąca. Lekarzom dyżurantom dołożono natomiast 10zł do każdej godziny dyżurowej. I jak tu nie być wkur. ? Mieli naz za debili, traktują nas jak imbecyli, będą nas mieli za idiotów! Czy wymieniłem wszystkie upośledzenia?

#6  2017.10.18 21:25:05 ~a_

W mojej pracy nie podpisałyśmy aneksów, ale część oddziałów podpisało / ta słynna solidarność pielęgniarek/. Nie rozumiem głupoty moich koleżanek. Lekarze przeczytali ustawę i strajkują / o czym tu na forum pisano wielokrotnie/, a pielęgniarki czytają i podpisują. Nic dodać, nic ująć.

#7  2017.10.18 21:28:11 ~piel.

Już nie długo wszyscy skończą "cwaniakować" już zaczynają być straszne braki ale dalej wszyscy udają, że jest okey. Jeszcze rok , dwa i będą zamykać oddziały.

#8  2017.10.18 22:05:00 ~pielegniar

30 zł do podstawy zabrane z dodatku zębali. to jawna kpina. nawołuje do podjecia strajku

#9  2017.10.18 22:20:02 ~funia

Dzisiaj przeczytałam jak księciunio chwalił się ,że pielęgniarki dostają co roku podwyżki! w tym roku już 1200 zł! gorzej niż za komuny!

#10  2017.10.19 05:57:33 ~harujące

Na co my czekamy ? TAKA OKAZJA JAK TERAZ SZYBKO SIĘ NIE POWTÓRZY ! DOŁĄCZMY NATYCHMIAST DO PROTESTU REZYDENTÓW ! Jakie my mamy podwyżki nadal w większości to są dodatki zembalowskie ! Partia PIS nic nie dała do tej pory pielęgniarkom! Nadal brak norm zatrudnienia, ogromne braki etatowe ! Harujemy na kilku etatach i co my możemy być zmęczone a rezydenci nie? W mediach non-stop rozmowy o rezydentach a co redaktorzy nie widzą jak bardzo brakuje pielęgniarek. Odsyłam do "Polityki" z tego tygodnia i do art. "Uciekające pielęgniarki" Kolejna przewodnicząca emerytka Krystyna Ptok całkowicie bierna, nic dla nas nie robi. ale kieszenie i portfel już wypchany! Kobieto jak ci nie wstyd! Kiedy my w końcu wybierzemy osobę z charyzmą, młodszą, odważną i kompetentną w działaniach na rzecz naszego środowiska? Nie mamy żadnych przywilejów, trzynastek, emerytki teraz dostają dosłownie jałmużnę (nowe emerytury) a nauczycielstwo np. ma się nadal bardzo dobrze i administracja szkolna np. p.wożna, kucharka w szkole dostaje odprawę emerytalną za 6 miesięcy - 6 pensji do ręki a pielęgniarka zaledwie 3. Z każdej strony nas kopią a my dalej pokorne, nie odważne i nie myślące dalej harujemy na kilku etatach kosztem rodziny i zdrowia ! OBUDZMY SIĘ NATYCHMIAST I ZORGANIZUJMY SIĘ DO STRAJKU KRAJOWEGO ! SAMO PISANIE NON STOP TEGO SAMEGO NIE POMOŻE, MIMO ŻE PORTAL JEST BARDZO PRZYDATNY JAKO JEDYNE NASZE MEDIUM ALE BARDZO TAKI WEWNĘTRZNY. MEDIA OGÓLNE LEKCEWAŻĄ PIELĘGNIARKI. PANI PTOK DO ROBOTY NIE USYPIAJ ŚRODOWISKA A TO MASZ WYPISANE NAWET NA TWARZY !

#11  2017.10.19 05:57:34 ~także piel

Trzeba także pamiętać o samym podziale na 3 grupy tej "podwyżki", nie dajmy się ogłupić, wszystkie pracujemy i tylko dlatego, że różnimy się poziomem wykształcenia nie może być takich różnic płacowych, to dodatkowo skłóca środowisko z powodu głupich paru złotych.

#12  2017.10.19 06:00:05 ~ja

Do 7 jesteś nie na bieżąco już zamykają oddziały i szpitale piszą o tym brukowce (ostatni tydzień) tylko że o tym się nie mówi głośno zakaz - tzw. śmieci pod dywan ! do 10 brawo !

#13  2017.10.19 06:03:07 ~piel.

Do 8 tak ma być od nowego roku a zembalowe powoli zabiorą bo pójdzie na specjalizacje i mgr i znowu nas podzielą a my przez nic nie będziemy robić a poskaczemy sobie jeszcze bardziej do oczu ! a o to im chodzi ! a ten strajk to już powinien być teraz a nie dopiero nawoływać !

#14  2017.10.19 06:05:01 ~erka

Do 9 od kiedy dodatek jest podwyżką ? jak można chwalić się nie swoim? (przyp. Zembala)

#15  2017.10.19 06:08:22 ~obser

Do 4 a dlaczego nie protestowałyście i dalej jesteście jak salowe ! boże czy pielęgniarkom ktoś rozum odebrał ?

#16  2017.10.19 06:10:31 ~z dyżuru

Do 10 samo sedno ! DZIAŁAJMY I TO SZYBKO !

#17  2017.10.19 06:20:14 ~i ja

Do 4 co piszesz że w sklepach wszystko droższe wiadomo nic nowego! pisz że podwyżka 10-20 zł jest wielkim upokorzeniem dla środowiska ! jak zwykle niewielu tu merytorycznych postów i podania konkretnych rozwiązań, organizacji strajku ludzie macie dostęp do mediów tak łatwo przecież się skrzyknąć co za środowisko - WSTYD ! UCZCIE SIĘ OD REZYDENTÓW ! Co za temat, że pielęgniarki może powinny zarabiać tak samo jak rezydenci.I po co jeszcze ta wątpliwość jak to jest oczywiste! Ludzie myślcie i szanujcie siebie a ile to razy pielęgniarki rezydentów uczyły ? I robią to nadal ! Czego wy się boicie ? Pracy dla was nie brakuje i nie zabraknie, ale zmienić ją za cenę odwagi to już dla was wielki problem co za konformizm !

#18  2017.10.19 06:21:28 ~maja

Do 10, 17 cała prawda - dzięki,pozdrawiam :)

#19  2017.10.19 06:25:49 ~my

Pielęgniarka co dzień w pracy traci zdrowie i rodzinę bo nie umie walczyć o godne wynagrodzenie. Pani Krystyno Ptok za co pani płacimy ? za biernośc i milczenie na pewno nie ! jak pani nie wstyd nic pani nie robi !

#20  2017.10.19 07:00:53 ~piel.

Ostatnie komentarze merytoryczne a ja dorzucę kamyk : pielęgniarki są bojące nawet w tym portalu kiepska ich aktywność !

#21  2017.10.19 07:02:16 ~Margareta

U mnie 50 zł do podstawy. Mamy po 55- 59 lat, średnie wykształcenie. Po podwyżce grupa brutto- 2050. Duże miasto na Śląsku. Dobra zmiana !

#22  2017.10.19 07:06:17 ~my

Do protestu dołączyły pielęgniarki i inne zawody - patrz:dziś w portalu interia - p.Mielcarek prosimy o skupienie uwagi na tym temacie ! dziękujemy! Do 21 i inn. wiemy ile zarabiamy ale już teraz szybko skupmy się na działaniach szkoda czasu na pisanie ! TERAZ JEST WIELKA KU TEMU OKAZJA ROZSZERZAJMY STRAJK !

#23  2017.10.19 08:00:25 ~Do #21

Przed podwyżką Wasze płace zasadnicze wynosiły 2000 zł. Zgodnie z ustawą powinny wzrosnąć o 49,60 zł. Wasz pracodawca zatem postąpił zgodnie z ustawą.

#24  2017.10.19 08:06:41 ~piel

Wystarczy może płaczu i lamentu,których żadna władza nie słucha.Zacznijmy pracą u podstaw utrudniać władzy bezczelność i arogancję,może tak odrobinkę mniej wiernopoddaństwa i wiernoposłuszeństwa ,bo nasz zawód przoduje w takim zachowaniu.

#25  2017.10.19 08:34:37 ~Pielęgniar

Wszystkie na oddziale mamy ten sam zakres obowiązków wg. Kodeksu pracy należy się nam jednakowe wynagrodzenie,tytuły powinny być wynagradzane solidnymi dodatkami.33 lata pracy 5zl zabrane zZębalowego to jest upokarzające.

#26  2017.10.19 08:57:44 ~Do #25

Podaj przykład instytucji, w której "tytuły są wynagradzane SOLIDNYMI" dodatkami.

#27  2017.10.19 09:19:23 ~piel

Potraktowano nas jak żebraków rzucając po kilkanaście złotych

#28  2017.10.19 11:48:00 ~Majka

W naszym szpitalu dyrekcja zwiększyła podstawę. Z 1650 do 2350 zl wzrosły dodatki za noce. święta. premia wysłała. Za lata pracy. oczywiscie jest to z dodatku Zembali. Wyszło 1000 zł. 200 poszlo na zysk dla. dyrekcji. Któryś. raz nas zrobiono na czarno a w naszym szpitalu ponoć. są. Nawet zwiazki zawodowe PLN

#29  2017.10.19 12:08:20 ~#28

Jesteśmy podzielone i o to chodziło .U nas już są zgrzyty między pielęgniarkami .Zastanawiam się czy jeszcze mogę powiedzieć że jestem pielęgniarką chociaż pracuje 30 lat i co dziś zdegradowano nas .Czytałam kiedyś artykuł w którym również pani pielęgniarka stwierdza iż pielęgniarki po LM stwarzają zagrożenie dla pacjenta , pracują bez zachowania zasad aseptyki itp.Jest to krzywdzące i bulwersujące . .Każda pielęgniarka powinna zarabiać 4 tyś plus dodatek za mgr czy specyjalizacje.Powinnyśmy walczyć o wszystkie pielęgniarki .Podzielono nas ale my powinnyśmy stanowić jedność i nie wymądrzać się ani poniżać.

#30  2017.10.19 14:44:11 ~EWA

Nie władza , nie dyrektorzy a właśnie my same jesteśmy sobie winne. Pozwoliłyśmy na takie traktowanie podpisując takie kulawe porozumienie w 2015 r .Zapis powinien wyglądać :dla każdej pielęgnmiarki płaca zasadnicza powinna wzrosnąć o . z dniem .pozostałe warunki pozostają bez zmian.

#31  2017.10.19 14:59:21 ~do30

TO NIE MY PODPISYWAŁYŚMY BUBEL,tylko nasze przedstawicielki!

#32  2017.10.19 16:04:36 ~a_

Ale wy podpisywałyście aneksy do umów o pracę. Zakładam, że znałyście zapis ostatniej ustawy, a mimo to podpisałyście-dlaczego? Ze zwykłego tchórzostwa? Nie rozumiem: lekarze i pielęgniarki czytają TĄ samą ustawę, a tylko pielęgniarki podpisują aneksy.

#33  2017.10.19 19:52:57 ~#33

W moim szpitalu dostały podwyżkę tylko magistrzy ze specjalizacją.Innym pielęgniarkom dyrektor tłumaczy,że są nie wykształcone, więc nic im się nie należy.Mój stan wkur. sięga zenitu.To fakt,nie mamy papierów,ale mamy doświadczenie zawodowe,które zdobywa się dzięki wiedzy,bo uczymy się,odbywamy kursy doszkalające,to nie jest tak ,że nie posiadamy wiedzy,pielęgniarstwo jest trudne i bez wiedzy i to dużej, nie da się go uprawiać.Panie ze związków wypięły się na nas,to one wyszły z propozycją podwyżek tylko dla magistrów ze specjalizacją,dyrektor podpisał.Mam dosyć upadlania mnie i wylewania wiader pomyj.Cwaniacy,znależli sobie sprytny wybieg,aby załatwić raz na zawsze problem upominania się o pieniądze przez pielęgniarki.Odpowiadamy bezpośrednio za życie i bezpieczeństwo naszych pacjentów,to my pierwsze reagujemy kiedy coś złego dzieje się z chorym,bezbłędnie przewidujemy co może wydarzyć się za godzinę,dzień itp.do tego potrzebna jest wiedza i to duża,więc niech nikt mi nie wmawia,że niczego nie wiem i nie potrafię.Jeśli tak jest,to należy zamknąć 99 procent szpitali,bo 99 procent pielęgniarek nie ma kwalifikacji do uprawiania zawodu,może problemem powinno zainteresować się Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i powołać sztab kryzysowy,bo jeżeli 99 procent pielęgniarek nie posiada wiedzy do bycia pielęgniarkom,to życie i bezpieczeństwo Polaków jest bardzo poważnie zagrożone,a to już nie są żarty .Wkurza mnie jeszcze bierność moich koleżanek,które nie mają pojęcia o tym,ze jakaś ustawa podwyżkowa w ogóle powstała,są bierne i pogodzone z faktem.Nie rozumieją,o czym jest ta ustawa.I co z tymi ludzmi zrobić,podpowiedzcie mi,bo już nie mam siły.Chcemy napisać pismo do Związków Zawodowych,dyrekcji itp. ale nie ma już czasu na edukację pielęgniarek w wielkim szpitalu,wiele z nich to młode osoby,wykształcone, a takie tępe.Panie Mariuszu,niech Pan nam podpowie od czego zacząć.Teraz jest ten moment na działanie, póżniej będzie już za póżno.

#34  2017.10.19 21:23:19 ~-M

Specjalizacje ukończyłam w 2006 . 09.07.2017 ukończyłam studia magisterskie. Dyplom dostarczyłam 2 tyg pózniej i otrzymałam aneks do angażu z kwotą wyższą o 50 zł w związku z ukończeniem studiów mgr od 1.09.2017. Podwyżkę jednak dostałam jako specjalistka gdyż na dzien 1.07.2017 nie miałam ukończonych studiów i owszem mam szanse otrzymać podwyżkę wg tabeli wsp.1,05 od przyszłego roku.

#35  2017.10.19 21:30:30 ~Pielęgniar

Drodzy możemy zrobić wiele, tylko trzeba odwagi. Każdy z nas może zrobić to we własnym miejscu pracy. Bardzo pomagają prężnie działajace związki zawodowe. One mają wielką władzę. Dyrektor musi się z nimi liczyć, o wszystkim ich informować. Poczytajcie proszę ustawę o związkach zawodowych, jakie prawo daje im możliwości. Tylko trzeba wybierać mądrze. To wy pielęgniarki powołujecie związki, to wy na te osoby głosujcie. Ale w mniejszym stopniu też można coś zdziałać. Jest okres jesienny, dużo zachorowań, jesteście stare, wiele rzeczy może wam dolegać. Proponuję pójść na zwolnienie nawet 3 dni tylko większość pielęgniarek, tak dla podratowania zdrowia. I same poczekajcie na efekty. Tylko musicie zrobić to solidarnie i mieć wiele odwagi. Wiem z własnego doświadczenia że może się to udać. Strach i panika od oddziałowej po dyrektora bezcenne. A wtedy łatwiej coś wynegocjować, no i przede wszystkim zaczną w końcu się z wami liczyć. Powodzenia życzę.

#36  2017.10.20 05:01:47 ~Do #34

Podwyżki są realizowane corocznie od 1 lipca. ! lipca 2017 r. byłaś pielęgniarką ze specjalizacją - gr.8. 1 lipca 2018 r. będziesz mgr ze specjalizacją i wówczas może ( choć wcale nie musi ) zmienić się Twoja grupa zatrudnienia. Przyznany Ci dodatek za magisterium wynika prawdopodobnie z obowiązującego w Twoim zakładzie regulaminu płac.

#37  2017.10.20 05:04:15 ~Pielęgniar

No to jesteśmy załatwione odgórnie! Wczoraj panie w czepkach m.in. Dorota Gardias i nasz Krysia Ptok ustawiły się w panice przed mikrofonami pewnie partia PIS szybko im nakazała i powiedziała krótko i dobitnie - czytając jedno zdanie z kartki a w sumie były dwa Krysia Potok wprost wykrzyknęła, że pielęgniarki nie przystąpią do protestu głodowego rezydentów bo od tego jest centrum dialogu - no i oczywiście w mediach króciótki występ pielęgniarski był! no to mamy rządowe związki jak się patrzy nawet tego nie kryją już.Ręce opadają! W Angorze z tego tygodnia rezydenci napisali,że ich protest jest inny, że oni walczą o pacjenta.To nie taki protest jak pielęgniarek kiedyś czy lekarzy POZ ! Proszę jak jesteśmy oceniane. A w tym portalu będą nadal tylko narzekania i tak się skończy,Podwyżka nie dla każdego- więc będziemy jeszcze bardziej podzielone i skłócone a dodatki będą zabierać - no bo w planie duża podwyżka dla wybranych. Załatwione pielęgniarki jak zwykle! Ale lubią harówkę na kilku etatach !

#38  2017.10.20 05:06:49 ~ja

Do 35 nic nowego a związki śmiechu warte pilnują swoich stołków i swojej kasy ! do 37 prawda widziałam wczoraj tą wypowiedz ! skandal !

#39  2017.10.20 05:12:49 ~ja

Do 28 skandal żebyście miały tak niskie podstawy jak sprzątaczki np. w szkole miały 1.700 -1.800 a teraz więcej! To wy jesteście temu winne - ale że aż tak? głupie ? Wstyd mi za takie moje koleżanki po fachu!

#40  2017.10.20 05:26:17 ~piel.

Do 37 to prawda, ale podobno te panie poparły protest rezydentów, tylko nie uznają głodówki i wskazują na centrum dialogu a o pielęgniarkach ani słowa. Tym bardziej, że u nas bałagan i rozpiętości w wynagrodzeniach, dalej dodatki a dlaczego nie są do tej pory w pensji? A ponadto jest skandaliczny brak pielęgniarek - to pilna praca dla pani Krystyny Ptok a nie tylko krótkie dwa zdania! A z nami co dalej - śmieci pod dywan jak zwykle !

#41  2017.10.20 10:10:06 ~piel22

Czy Paniom ze Zwiazków Zawodowych (czytaj: zarzadowi) nie znudziły się te negocjacje i rozmowy. Znowu idziemy pod prąd. Dialog ze stroną rzadową to powinnyśmy zakończyć w dniu uchwalenia ustawy o wzroście wynagrodzeń. W 2015 mieliśmy jednego bubla prawnego (brutto brutto), teraz drugiego, a Wy chcecie dalej rozmawiać? Tylko przy proteście lekarzy możemy coś zyskać, bo same nic nie dostaniemy, liczą się tylko z nimi. Podobnie jak w każdym szpitalu, lekarze dostaja pieniądze a reszta nic.

#42  2017.10.20 11:26:46 ~piel

Pielęgniarki się kłócą(podzielili nas na grupy), podwyżka wola dyrektora (jeśli już, to netto ok 10 zł),strajki nic nie załatwiły (bo znowu wola dyrektora ), do emerytury głodowo, na emeryturze również głód, czekamy na śmierć i wspominamy jaką harówę dostałyśmy w pracy w szpitalu

#43  2017.10.21 13:09:15 ~hmmmmm

Trzeba było się uczyć, zostać lekarzem, to byś teraz nie jęczał.

#44  2017.10.21 13:28:22 ~motyl

Ja do 43 . Ta twoja podpowiedź - że trzeba było zostać lekarzem JEST HANIEBNA .Bo po pierwsze TO WASZA GRUPA ZAWODOWA POPRZEZ KŁAMSTWA I MANIPULACJE ORAZ SZANTAŻ ( w miejscach pracy ) OKRADA , TAK - OKRADA środowisko PAŃ . Bo co ? cieszycie się że min. zdrowia jest lekarz , który AŻ ZANADTO DBA O WASZE TYŁKI . W innych krajach JEST NORMALNOŚĆ ( i płace w/g wykształcenia ) a u nas POPRZEZ LOBBING I NACISKI Z WASZEJ STRONY - według WASZEGO UZNANIA I W ZACISZU ( 2015 r ) chcecie kolejnych podwyżek i UPRZYWILEJOWANIA TYL:KO WASZEJ DUPY . A nie tylko wy kończycie studia ( mgr pielęg) poniżyliście i zepchnęliście na SAMO DNO ( 0,64 ) wskaźnik pracy .A min TRĄBI ŻE JEST REALIZOWANA USTAWA Z 08.czerwca 2017 r . Ale w jaki sposób TO JUŻ TEGO NIE MÓWI ( bo do najniższej krajowej są zabierane Paniom pieniądze z podwyżek brutto ( Zembali ) .A Panie są zastraszane w miejscach pracy .TO SĄ SKUTKI BYCIA KONOWAŁEM I ZACHŁANNOŚCI ORAZ PAZERNOSCI . A HLUBIENIE SIE tym TO ZENADA . Chyba ,ze u was panuja inne standardy .

#45  2017.10.21 13:34:31 ~motyl

A te ze srodowiska Pan , te .URWY JUDASZOWE co dolaczyly do protestu ( to jedna i ta sama co wy kupa HANBY ) i nic wiecej dodac ani ujac . Ale ich czas powoli dobiega kresu . HANBA WAM JUDASZOWE .URWY . Dlaczego was nie bylo ( jak procedowano i zhanbiono Panie ( ustawa 08.czerwca 2017 ) . HANBA < HANBA

#46  2017.10.21 15:12:27 ~OGŁASZAM

TEN PORTAL SIĘGNĄŁ DNA

#47  2017.10.21 15:30:29 ~Do #46

Popieram. Głównie dzięki wpisom psudoprawnika o nazwie ~motyl .

#48  2017.10.21 15:46:38 ~do 43

Twoja głupota jest poniżej dna.Pielęgniarki są potrzebne nie tylko lekarze,ale to nie znaczy że mają otrzymywać za tę pracę głodowe pensje.Ich wiedza i praca jest warta godnych zarobków,tylko takie głąby jak ty nie potrafią tego zrozumieć.Podłość i pazerność ludzi którzy zarządzają szpitalami nie zna granic,jak można być tak nieuczciwymi,żeby wciąż podwyższać pensje lekarzom zapominając że obok jest pielęgniarka,bez której lekarz nic nie zrobi,bo to jest praca zewspołowa.

#49  2017.10.21 15:55:56 ~Do #45

Cóż to takiego zrobiłeś aby pomóc pielęgniarkom , że "wykorzystałeś już chyba wszystkie możliwości aby WAM Paniom pomóc w kwestii" Wulgaryzmy, obrażanie innych osób , błędy ortograficzne, brak umiejętności używania klawiatury - to Twoje zalety. Wynika z tego prosty wniosek - napisanie pozwu czy pisma procesowego przekracza twoje możliwości. Często spotykam się z pismami tego typu - jestem biegłą sądową i potrafię w związku z tym ocenić Twoje "pisanie". Nie chciałabym być reprezentowana przed sądem przez prawnika o Twoich umiejętnościach. Jeśli nadal masz zamiar publikować swoje "mądrości" przy każdej dopisz, że nie jesteś pielęgniarką.To ważne dla naszego środowiska. Nie musisz informować, że jesteś prawnikiem - to chyba tylko Twoje nieosiągalne marzenie.

#50  2017.10.21 16:32:28 ~ewka

A co z sanitariuszami szpitalnymi ktorzy wykonuja prace czesto za pania Pielegniarke i maja 1500 brutto

#51  2017.10.22 09:31:14 ~do50

Zapytaj jeszcze pielęgniarek czy nie wywołały II wojny światowej

#52  2017.10.22 10:41:01 ~do 50

Coś bujasz! Art.84-87 Ustawy z dnia 15 lipca 2011 r. o zawodach pielęgniarki i położnej wskazuje na sankcje karne za wykonywanie zawodu pielęgniarki osobom nie posiadającym prawa wykonywania zawodu. Innymi słowy, czynności przy pacjencie zakwalifikowane do praktyki pielęgniarskiej ( np. te czynności które wykonuje pielęgniarka w szpitalu)nikt nie może wykonywać bez prawa praktyki pielęgniarskiej lub ustawowego przyzwolenia przez państwo- wszędzie .

#53  2017.10.23 06:25:16 ~Ja

Do 10 brawo !

#54  2017.10.24 22:46:41 ~szkoła

Ktoś pisał o wykształceniu, że lekarze mają lepsze 8 lat szkoły podstawowej 4 lata liceum zakończone maturą 2,5 roku studium medycznego 1 rok studiów pomostowych 2 lata magisterskie 0,5 roku kurs kwalifikacyjny już jest 17 lat. a gdzie specjalizacja, szkolenia itp. W latach wychodzi tak samo.

#55  2017.10.25 13:40:33 ~Jasiczek

Tylko strajk!

#56  2017.10.25 13:42:31 ~Jasiczek

Chce zeby zabrakło pielęgniarek

#57  2017.10.25 13:50:05 ~Jasiczek

Te puste głowy i tak sobie z tego nic nie zrobią

#58  2017.10.26 04:40:23 ~Do #54

W Polsce obowiązuje nauka do ukończenia 18 lat. W skrajnych przypadkach osoby bardzo odporne na wiedzę mogą nie zdążyć w tym wieku ukończyć szkoły podstawowej. " W latach wychodzi to samo " - Twoja propozycja przyjęcia określenia poziomu wykształcenie w zależności od lat nauki to największa bzdura jaką na tym portalu przeczytałam .

#59  2017.10.26 10:12:50 ~ja

Do 23 wiec tyle dal co sprzataczkom, karygodne!

#60  2017.10.30 12:36:55 ~piel

Dlatego powiedziałam moim najbliższym niech nie idą na pielegniarstwo. Po 35 latach w zawodzie a zwłaszcza po ostatnich wydarzeniach pozbyłam się złudzeń. A koleżanki przyjmują biernie ustawę , a związki nas sprzedały i śmiały zakazać poparcia i wyrażenia niezadowolenia z wiadomych działań. Na znak protestu większość się wypislamu, ale co to zmieni. A co z akcją PIELEGNIARKICYFROWE ? e