Radziwiłł w telewizji rządowej: podwyżki dla pielęgniarek i położnych, które realizujemy to absolutne novum, dlatego że dotychczas takich podwyżek nie było. Racja panie ministrze! "Absolutne novum". Po kilkanaście złotych do pensji zasadniczej ... i to z pieniędzy danych uprzednio (dodatki brutto brutto). Tego jeszcze nie było. Dzięki, dobra zmiano...

Nowa ustawa o sposobie ustalania najniższego wynagrodzenia zasadniczego pielęgniarek i położnych

Minister zdrowia w telewizji powiedział, że od trzech lat pielęgniarki dostają regularne podwyżki. "W tej chwili te podwyżki sięgają 1200 zł miesięcznie w stosunku do 2015 r. W następnym roku kolejna podwyżka nastąpi, czyli to będzie 1600 zł. Dodał także, że "te podwyżki, które realizujemy w sposób konsekwentny, w stosunku do pielęgniarek, do ratowników, a także do wszystkich pozostałych pracowników to też jest można powiedzieć absolutne novum, dlatego że dotychczas takich podwyżek nie było.

źródło: media publiczne

Państwo ministrowie! Radziwiłł i Szczurek-Żelazko. Czy wam tak po ludzku nie jest po prostu głupio? Przecież pielęgniarki nie są idiotami...

Przepchnęli Państwo przez sejm, senat ustawę o wynagrodzeniach w ochronie zdrowia.

I jaki jest efekt tej ustawy?

Regulacja płac dokonywana według powyższej ustawy, jest wykonywana przez dyrektorów szpitali, ze środków finansowych przeznaczonych na dodatki brutto brutto.

Bo takie rozwiązanie przewidziano w powyższej ustawie.

Zadowoleni? 

Pielęgniarki i położne nie? Wasze "regulacje podwyżkowe" spowodowały ogólne wkur...

Bo to zabawa z matematyką, a nie realne regulacje płacowe...

Ale to jest mały pikuś w stosunku do tego co poruszę poniżej...

Otóż, na podstawie ustawy pielęgniarki i położne negocjują warunki płac z szefami placówek medycznych. Czasem nawet protestują. Dyrektorzy trzymają się twardo zapisów ustawy. Bo ustawy należy przestrzegać! Dokładają do wynagrodzenia zasadniczego danej pielęgniarki lub położnej np. 10 zł, 15 czasem więcej.

Podpisywane są porozumienia lub dyrektorzy wydają zarządzenia.

Wszystko to takie poważne i zgodnie z literą prawa!

A rzeczywistość...

Dyrektor szpitala w zaciszu swojego gabinetu negocjuje z... lekarzem swoje wynagrodzenie. Na poziomie 60-100 zł za godzinę. Czyli za dyżur 24-godzinny 1440-2400. 

Jakoś w tym przypadku nie potrzeba negocjacji ze związkami, podpisywania porozumień, zarządzeń. 

W takim razie po jakiego grzyba jest ustawa o wynagrodzeniach w ochronie zdrowia?

Skoro, w powyższym kontekście, nie dotyczy lekarzy?

Tylko maluczkich...

Mariusz Mielcarek

Komentarze użytkowników

#1  2017.10.19 08:14:40 ~piel

Podłość ludzka nie zna granic,a bezczelność ministra to kosmos.

#2  2017.10.19 08:43:46 ~irena

I oni nie mają recepty na to jak zlikwidować długi w szpitalach - na to jest bardzo prosty sposób - wszyscy pracownicy na umowach o pracę , czyli prawidłowo stworzona siatka plac - adekwatna do wykształcenia, funkcji i doświadczenia zawodowego. Start dla minimalnego wynagrodzenia powinna wynosić dla każdej pielęgniarki 2.500 zl, dla lekarza - 5.000 zl, - do tego wliczone : dodatek stażowy, funkcyjny, specjalizacje, inne dodatkowe kwalifikacje w postaci : studiów podyplomowych, kursów kwalifikacyjnych, następnie - zlikwidowanie czegoś takiego co funkcjonowało w PRL -u , czyli tzw, widełek'' , gdyż każdemu pracownikowi powinna być przypisana konkretna kwota określająca wyżej wymienione kwalifikacje i pełnione funkcje. Zatrudnienie takiej ilości lekarzy jaka jest wymagana w standardach + rezydenci( notabene powinno ich być w szpitalach więcej) i nie byłoby tych żałosnych , negocjacji w zaciszu'', które wciągają szpitale w spiralę długów

#3  2017.10.19 09:36:59 ~,,,,

Dajcie sobie spokój z tym zawodem,jeśli nie wykończy Was rząd to wykończy Was druga pielegniarka,

#4  2017.10.19 10:30:27 ~A ja wchod

I będę mieć i tak lepiej niż w obecnej pracy. W szpitalu nie przepracuję ani minuty. Jest tyle innych fajnych miejsc dla pielęgniarki.

#5  2017.10.19 10:50:14 ~do #3#

To prawda przeszłam z oddział na oddział w tym samym szpitalu żenada zero szacunku do współpracownika ,wysługiwanie się i rolowanie na grafiku normalnie kapomobing zakompleksione panie pielęgniarki muszą "przeczołgać nową" szkoda tylko że ta "nowa" ma 30 lat pracy za sobą. takie fajne są pielęgniarki

#6  2017.10.19 11:45:42 ~iza

Zapraszamy Ministra i p. Szczurek do szpitali powiatowych! , względnie proszę tam wysłać kontrole ! - co tam dzieje się z pieniędzmi dawanymi z budżetu czyli tzw. , zembalowe'', jak to jest możliwe że kwota o której mówi p. Minister czyli 1 200 zl przy braku podpisania porozumienia ze związkami, czyli zgodnie z założeniami Ustawy ma być w równej wysokości w przeliczeniu na etat DLA KAŻDEJ PIELĘGNIARKI - a one otrzymują tylko niecałe 600 zl? Zgadza się p. Ministrze to co Pan wprowadzł jest to absolutne ,nowum'' - pielęgniarki same dały sobie podwyżkę zgodnie z nową ustawą podwyżkową z czerwca tego roku! - czyli ,wykradziono'' im pieniądze zagwarantowane na lata 2015- 2019 i bezczelnie pokryto nimi nowo stworzoną Ustawę! Pan do tego dopuścił tłumacząc Dyrektorom założenia nowej Ustawy. Rządzi nami Prawo i Sprawiedliwość? Aż dech zapiera! Nagle prawo działa wstecz? zabiera się tym najuboższym to co dało im się postanowieniem Ustawy z 2015 r. z gwarancja na 4 lata ? natomiast w zaciszu gabinetów dyrektorskich negocjuje się stawki 100 zl na godzinę i więcej - bez postępowań konkursowych? gdzie zapomniano o prawie konkursów , które trzymało w ryzach finanse szpitali?

#7  2017.10.19 12:04:55 ~nurse

W takiej sytuacji należy złożyć skargę do NFZ i Inspekcji Pracy szpital jest wtedy kontrolowany

#8  2017.10.19 12:41:49 ~do7

Czy my jesteśmy jakimś odpadem medycznym żeby o każdy grosz się procesować?

#9  2017.10.19 13:43:22 ~motyl

A te KURWY w czepkach poszły dupę lizać rezydentom w zamian ZA TO UPODLENIE PAŃ .Bo te kurwy zawsze na DOCZEPKĘ Z tego korzystają . SZKODA ŻE NIE WYSZŁY NA PROTEST , KIEDY TO PANIOM W TAK HANIEBNY SPOSÓB ( mgr pielęg) ODBIERANO GODNOŚĆ USTAWĄ Z 08 . czerwca .2017 r . JESZCZE TE KURFWY ZA TO ZAPACA. Jak - dla PAŃ to kasy nie było - aby godnie WAS ( mgr ) potraktować a teraz raptem dla tych zachłannych mord i pazernych się znalazły . TO FENOMEN I JAKŻE CIEKAWY PRZYPADEK . A jakie WSPARCIE I CHĘĆ POMOCY ZE STRONY PREZYDENTA ( to niebywale ciekawe ) .Bo kiedy w sprawie PAŃ - Prezydent był proszony o pomoc ( to co? dostaliście KOPA ) I nie patrzył nikt że ( mgr ) też mają 5 lat studiów i upokorzono WAS i nawet w mediach zdjęto temat tej ustawy . A rezydentów wspierają wszyscy ( nawet Janda ) a Bukiel ( przew . OZZL ) tłumaczy nże nie może jej ,wygnać " skoro chciała do nich dołączyć . Ja - do WAS ( kurwy w czepkach ) gdzie WASZ HONOR ?

#10  2017.10.19 13:45:05 ~a_

Niestety koleżanki- jesteśmy tak traktowane, jak sobie pozwalamy. Świetnie znam to na przykładzie swojego szpitala. Przykład: wyrażam głośno swój sprzeciw na różne sytuacje, które wynikają na bieżąco w pracy i nie robię czegoś co do mnie nie należy np. nie pobieram krwi tętniczej do np. gazometrii, czym wprawiam w osłupienie w rodzaju: przecież możesz to zrobić". Mogę, ale nie zrobię. Takich sytuacji dnia powszedniego są setki np. obsada pielęgniarek /oddział zabiegowy/ 2 , a powinno być min. 5, pytam ordynatora i oddziałowej gdzie jest reszta. Zaczynają coś mi tam tłumaczyć ble, ble , pla, pal, więc mówię, że ok. tylko dniówkę tych 3 osób proszę podzielić i dodać , dla tych które są obecne. Itd, itd. Lekarze nić sobie nie pozwolą zrzucić dodatkowego na głowę, a pielęgniarki zawsze. Co ma konsekwencje we wszystkim- w ostatnich "podwyżkach" też. To jest porażką tego zawodu.

#11  2017.10.19 13:45:37 ~motyl

Za tą HAŃBĘ- wy kurwy w czepkach - jeszcze słono zapłacicie !

#12  2017.10.19 15:57:17 ~a_

Oj ~motyl:)) idziesz po bandzie:)))))ale wszystko co piszesz jest prawdą- to gorzka pigułka do przełknięcia.

#13  2017.10.19 16:54:47 ~ania

Do 10# Masz absolutną rację u mnie na oddziale jest tak samo,są osoby ,które chciałyby coś zmienić niestety reszta je bojkotuje i podlizuje się lekarzom i przełożonym.Niestety w naszej profesji nigdy nic się nie zmieni na lepsze ,bo brak jest miedzy nami solidarności.

#14  2017.10.19 17:27:04 ~piel.

Dzisiaj Ptok poparła protest rezydentów. Dostaną pewnie kasę, dla nas znów zabraknie. "I po ptokach".

#15  2017.10.19 20:31:38 ~Pielęgniar

Motyl odleć:) bo wstyd. Takie słownictwo pielęgniarce nie przystoi. Chyba, że nie jesteś pielęgniarka. Ale to portal pielęgniarek i położnych, a nie personelu pomocniczego (nie obrażając wyżej wymienionych). Szanuj się. Wszystkiego dobrego :)

#16  2017.10.20 05:27:17 ~Do #15

Motyl to nie tylko paź królowej - to również ćma. Patrz przykład "portalowego" motyla.

#17  2017.10.20 05:29:22 ~do15

Nie myl pielęgniarki z arystokracją

#18  2017.10.20 10:30:47 ~do motyla

Czytam wszystkie posty, Twoje bardzo mi się podobają za wyjątkiem wulgarnych słów. Nie używaj ich więcej, bo wiele tracisz. To nie przystoi żadnemu człowiekowi.

#19  2017.10.20 11:08:51 ~piel

Wyzysk pracujących,graniczący z niewolnictwem też nie przystoi w XXI wieku,a się dzieje.Ludziom wrażliwym puszczają nerwy i nie ma co się dziwić.

#20  2017.10.20 19:44:03 ~motyl

Na całe szczęście - NIE JESTEM Pielęgniarką . Jestem prawnikiem i nie muszę być niczyim paziem ( nawet królowej - której u nas nie ma ) . Bardzo Panie szanuję i wykorzystałem już chyba wszystkie możliwości aby WAM Paniom pomóc w kwestii , Tego upokorzenia i zabetonowania " .Prezydent zawiódł , ale zobaczymy co postanowi zespół który powołał min radziwiłł . To daje mi wiele do myślenia ( .) bo jakoś wszyscy , nie czysto grają " ale zobaczymy jaki będzie finał ? A te wulgaryzmy - to nie do Pań uczciwie pracujących tylko do ,tych co poszły dupę lizać rezydentom " OCZYWIŚCIE NIE ZA DARMO ! Pozdrawiam Panie uczciwie pracujące i szacuneczek .

#21  2017.10.20 19:57:55 ~a_

Motyl:)) tak jak napisałam wcześniej:idziesz po bandzie- to gorzka pigułka do przełknięcia. Paniom wrażliwym proponuję nick ~motyl omijać wzrokiem;-) Nie przeganiać ~motyla! Motylu, dziś ze zdziwieniem przeczytałam, że nasze izby są w sporze zbiorowym od 2015 r, heheh , tkwią tam tak długo, że zapomniały drogi wyjścia. Więc się rozsiadły , rozgościły i tak siedzą. Podobała mi się dzisiaj mina Szczurkowej, kiedy rezydenci olali spotkanie m.in. z nią :) hehehe Jakoś nadzwyczajnie mnie to cieszy. Wcześniej poszło gładko jak po maśle / z nami/. Teraz zaczęły się schody. I bardzo dobrze! Dość!

#22  2017.10.20 20:00:22 ~Anna

Ale mnie nerwy biorą, co te nasze przedstawicielki w telewizji vwygaduja! Mi obcieli zembalowe do 560 zł, a one w kogo imienu tak grzecznie się wypowiadają, zaraz mnie chyba szkak trafi niestety.jeszcze biorą za to pieniądze!

#23  2017.10.20 20:20:19 ~a_

To są "nasze" przedstawicielki tylko z nazwy. Od dawna nas nie reprezentują, ani nie dbają o nasze interesy. Wejdzie na ich stronę- tam same ble, ble. pla, pla. Nic nam nie mają do zaoferowania. NIC

#24  2017.10.21 07:16:53 ~Do #20

Cóż to takiego zrobiłeś aby pomóc pielęgniarkom , że "wykorzystałeś już chyba wszystkie możliwości aby WAM Paniom pomóc w kwestii" Wulgaryzmy, błędy ortograficzne, brak umiejętności używania klawiatury - to Twoje zalety. Wynika z tego prosty wniosek - napisanie pozwu czy pisma procesowego przekracza twoje możliwości. Często spotykam się z pismami tego typu - jestem biegłą sądową i potrafię w związku z tym ocenić Twoje "pisanie". Nie chciałabym być reprezentowana przed sądem przez prawnika o Twoich umiejętnościach.

#25  2017.10.21 08:53:43 ~obserwator

No i proszę wczoraj pisowe pielęgniarki załatwiły nas na amen szczurek, ptok, gardias itp. wypowiedziały się publicznie przeciwko rezydentom i tylko dla nich jest centrum dialogu ! to samo w którym załatwiły te niesprawiedliwe podwyżki dla nas ! skandal wypowiedziały się w imieniu wielotysięcznej grupy zawodowej pielęgniarek i to w głównym wydaniu wiadomości wczoraj ! A od nowego roku będzie po dodatkach a dla większości ma być podwyżka rzędu ok.20 zł netto ! Dobra zmiana nawet pisowymi pielęgniarkami się obstawiła a dużo już ich sobie przygarnęli i przekupili - SKANDAL ! Skończyć natychmiast z ble, ble, ble i do strajku, do roboty koniec harówki na 5 etatach i kiepskiej jakości opieki jak wam nie wstyd !

#26  2017.10.21 09:47:31 ~Do #25

Porównaj dane z Twojego wpisu z głównym wczorajszym wydaniem wiadomości : https://wiadomosci.tvp.pl/34203421/20102017-1930. Czy było tak jak piszesz ? Czas transmisji od 06:22 do 09:42. Gdzie tam widziałeś wypowiadające się Panie Szczurek i Ptok ? Skąd posiadasz informacje o odebraniu dodatku "zembalowego" od nowego roku? Postaraj się obserwować z większą uwagą.

#27  2017.10.21 16:58:39 ~piel

Absolutne novum, dać to co dał poprzedni minister.

#28  2017.10.21 22:50:12 ~pielegniar

Moim zdaniem motyl nie jest pielęgniarką-motyl jest mącicielem .Nie powinien wypowiadać się na temat naszych problemów i tyle.

#29  2017.10.22 04:48:08 ~Do #28

Motyl nie jest pielęgniarką, sam się do tego przyznał we wpisie #20 - "NIE JESTEM Pielęgniarką . Jestem prawnikiem." I nim też prawdopodobnie nie jest, nie ten poziom. Jest na pewno kimś kto lubi, choć nie potrafi, pisać na komputerze. Lubi też włączać się do dyskusji nie mając w niej nic do powiedzenia. Stara się być wulgarny i obrażać innych. Kim zatem jest , takie coś - "ni pies, ni wydra". Myślę, że czas przestać odpowiadać na jego wpisy. Wtedy jest trochę szansy, że przestanie się produkować na przeznaczonym dla nas Portalu.

#30  2017.10.22 10:07:55 ~elka

Szkoda,że nasz samorząd i związek nie wyciągają wniosków z historii. Błędy trzeba naprawiać.Przecież od dawna wiadomo,że walka z chorym systemem, cywilizowanymi metodami przynosi marne efekty. "Dialog" z rządzącymi to fikcja! Tylko jedność środowiska i zdecydowane działania w obronie naszych interesów -spory zbiorowe,strajki,pozwy sądowe w przypadku naruszania praw pracowniczych itp.- mogą okazać się skuteczne.

#31  2017.10.22 12:39:23 ~do30

Elka,z choinki się urwałaś? Skąd wziąć takie związki?

#32  2017.10.22 13:03:17 ~Do #31

Związki takie są w cywilizowanych krajach. Działają poza zakładami pracy. Nie są w żadnym stopniu zależne od pracodawców ( lokale, wynagrodzenia, itp. ). Mogą zatem bronić interesów pracowników, swoich członków, którzy są dla działaczy związkowych pracodawcami. U nas jest niestety inaczej - "ręka rękę myje" i "nie podcina się gałęzi na której się siedzi". Dotyczy to również "izbianek"

#33  2017.10.22 22:46:03 ~Kasia M

Bardzo podoba mi się wypowiedź Motyla i bardzo go szanuje za odwagę nazwania w końcu rzeczy po imieniu. Dość mam pięknych kłamstw, którymi karmiono mnie obiecując gruszki na wierzbie przez tyle lat mojej ciężkiej pracy na OAiIT. To jak nas urządziły nasze koleżanki w czepkach, nasza szanowna góra to faktycznie kurestwo.I to pielęgniarka pielęgniarce zgotowała ten los.

#34  2017.10.26 08:57:27 ~Anka

Szanowne Panie pielęgniarki, co wy bredzicie ,że aż tak wulgarnie nazywacie inne pielęgniarki ,kobiety itd ? coś wam się po zajączkowało! DOBRA ZMIANA łaskawie "dała" pielęgniarkom coś co JUŻ MIAŁYŚMY to sławne 4x400. DOBRA ZMIANA jeszcze się chwali PODWYŻKAMI dla białego personelu przecież nie zabiera kasy, która należy się nam jak psu zupa tylko DAJE JE JESZCZE RAZ ! ot taka fantazja ułańska W MAJESTACIE PRAWA ŁAMIE SIĘ wcześniejsze porozumienia. A My skaczemy sobie do gardeł zwiemy KOGO ? siebie? zamiast skopać komuś tyłki ? kto NAS OKRADA z NALEŻNEJ KASY? Możecie psioczyć na związkowców ile wlezie na zdrowie jeśli wam to pomaga, ale CO WY MĄDRALE ZROBIŁYŚCIE DLA POPRAWY WŁASNEJ KASY oprócz zapieprzania na kolejnym etacie?

#35  2017.10.27 01:33:57 ~stazeb

Minister pod młotek! nieudolny, nieudaczny - kompromitacja!