Pani wiceminister! Litości... Wiceminister zdrowia pani Szczurek-Żelazko odpowiada na pytanie dlaczego zrównano najniższe wynagrodzenie pielęgniarki oraz opiekuna medycznego. Z powodu braku merytorycznych przesłanek, pani wiceminister pisze o: globalnych skutkach finansowych rozwiązań płacowych i możliwości ich pokrycia z finansów publicznych.

Nowa ustawa o sposobie ustalania najniższego wynagrodzenia zasadniczego pielęgniarek i położnych


Zobacz także:

Radziwiłł w telewizji rządowej: podwyżki dla pielęgniarek i położnych, które realizujemy to absolutne novum, dlatego że dotychczas takich podwyżek nie było. Racja panie ministrze! "Absolutne novum". Po kilkanaście złotych do pensji zasadniczej ... i to z pieniędzy danych uprzednio (dodatki brutto brutto). Tego jeszcze nie było. Dzięki, dobra zmiano...

Państwo ministrowie! Radziwiłł i Szczurek-Żelazko. Czy wam tak po ludzku nie jest po prostu głupio? Przecież pielęgniarki nie są idiotami...

Szpital z powodu "niedopatrzenia dyrekcji oraz związkowców" przez kilka tygodni pozbawiał dodatku do pensji pielęgniarki, które z powodu ciąży były na zwolnieniach lekarskich.

Komentarze użytkowników

#1  2017.10.22 19:54:38 ~Anka

Ręce opadają, przecież pracodawca będąc decydentem w sprawach wynagradzania zawsze będzie działał na swoją korzyść.

#2  2017.10.22 19:59:45 ~a_

Ble, ble ble, pla, pla , pla i tak do upojenia. Masakra! Tak naprawdę NIC nie mamy gwarantowane na 100%, wszystko zależy od dyrektora. Makulaturę typu: kursy, kursiki i inne duperele do ogniska.

#3  2017.10.22 20:17:18 ~Piel

Boże rzygam już tą bezsensowną paplaniną tego tępego babsztyla! Jak można uchwalić tak niejednoznaczny bubel, którego zapisy każdy dyrektorek może interpretować w dowolny sposób! Ludzie, jak długo jeszcze damy się tak upadlać!

#4  2017.10.22 21:18:26 ~Go

Do-3.W dużych miastach już są drastyczne braki pielegniarek(ale oficjalnie cisza).Za 3-4 lata wszędzie będzie chyba podobnie.Z własnego rozpoznania-w kazdym szpitalu,w ktorym zapytałam o pracę-dostalam ją "od ręki".Problem-b.nierówne płace w poszczególnych placowkach.Najlepiej płacą w uniwersyteckich.Podstawa z wysluga 3400.Co do reszty szpitali-nr 1-2100 brutto plus wysługa,szpital nr 2-2860 bez wysługi.Można wybierać też w prywatnych,ale oni dają umowy cywilne i minimalne stawki godzinowe.Wybrałam sobie optymalne miejsce pracy i jestem zadowolona(ambulatorium-stawka ok).Pracodawca placi mi za wymagany kurs (mam delegację).Takie sa moje ostatnie doświadczenia (obszar mocno zurbanizowany).Dlatego uwazam,że stawki minimalne z ustawy,w perspektywie kilku lat,nie będą stosowane.Nie wiadomo,jak będzie w mniejszych miastach,ale mam nadzieję, że podobnie.A,zembalowego nie liczyłam,bo to może zniknąć i wszędzie zaoferowali mi 1200 zł brutto-brutto.Macie jakieś inne doswiadczenia?

#5  2017.10.22 22:59:05 ~do 3

Długo niestety

#6  2017.10.23 01:13:17 ~gg

.z braku"merytorycznych przesłanek" to młodzi nie chcą wchodzić do zawodu. Doprawdy -pięknie napisane. Zatem Drogie Koleżanki ,czy my powinnyśmy wznosić się ponad poziom pracy i wysiłku niż ustawa przewiduje? Tzn. czy w ogóle musimy(! ) wykonywać czynności i pełnić obowiązki za które nie będziemy mieć zapłacone?

#7  2017.10.23 06:21:41 ~P-NIARKI

Do 4 zembalowe zniknie nie może tylko na pewno po nowym roku i będą dla większości minimalne podwyżki rzędu ok.20 zł netto. Tylko więcej dla tych co mają specjalizację i to też nie za dużo i dla mgr ( stopniowa).Większość otrzyma jałmużnę ( czy 20 zl jest jałmużna? - kpiną i odbieraniem nam szacunku! ) A my biernie się przyglądamy i czynimy powtarzalną twórczość stukając w klawiaturę i to też nieliczne. Teraz jest taka okazja by zawalczyć o swoje! O warunki płacy i pracy (pielęgniarka ma największy i częsty kontakt ze szkodliwością - wydaliny! wydzieliny! dźwiganie itp.itd.Dlaczego nic z tym nie robimy? Nawet i tu nie piszemy.A podziałów mnóstwo! Pani Drobińska w swoim felietonie podzieliła nas na stare i młode ostatnio! Jakiż to brak kultury, demokracji, szacunku i in.Który z zawodów ma takie podziały? Jeśli zamiarem pani było ruszenie młodych pielęgniarek do koniecznego działania które gdzieś się tam jeszcze pojawiają to na boga nie w ten sposób! Młode po studiach i czego im brakuje, że nie walczą? A do walki powinny przystąpić wszystkie bez podziałów na wiek. Ważmy słowa, szanujmy siebie nawzajem! Zacznijmy od tego! Obecnie do protestu rezydentów dołączają i inne zawody medyczne.Wczoraj wymieniano m.in. fizjoterapeutów, techników, laborantów, ratowników a pielęgniarki nie.Może z jeden raz wymieniono 2-3 dni temu. Co za postawa, kogo się boicie? A co jesteśmy takie bogate i godnie zarabiamy? Nawet oszukano nas z dodatkiem, który jest nadal dodatkiem a gdzieś tam już stopniowo zabierany albo zmniejszany. Ptok, szczurek i tym podobne biegają teraz za radziwiłłem - szczególnie ptok nowa przewodnicząca, zamiast pomagać organizować teraz i nasze protesty. Ale nas załatwili i od góry i od dołu! A my nadal bierne i tylko tu pisanie o swoich pensjach dookoła.Czy my się obudzimy w końcu? Czy my zmienimy swoją pielęgniarską mentalność? Jeśli już pisać to w tym kontekście i p.w. teraz szybko zadziałać - jest taka okazja! Na co więc my czekamy? Przystąpmy do protestu rezydentów - natychmiast!

#8  2017.10.23 06:45:50 ~Piel.

Do 7 bardzo dobrze napisane a ja od siebie tylko dodam, że do rezydentów przyłączać się nie musimy, ale poprzeć ich jak najbardziej.Podkreślmy przy tym że, nam pielęgniarkom też zależy p.w. na warunkach pracy (m.in. brak kadry i szkodliwość! ) Rezydenci podkreślają i to bardzo, że zależy im na pacjentach, że dla nich protestują p.w. A dlaczego pielęgniarki tak się nie zachowują ? I też możemy zacząć od własnych i dużych protestów, samodzielnych pielęgniarskich - ale wspólnych w swoim środowisku na całą Polskę tak jak to robią rezydenci. Obudżmy się w końcu !

#9  2017.10.23 12:46:08 ~xx.

Rząd sobie,dyrektor sobie.Podejrzewam,że jest to cicha zmowa.My/rząd/ ogłosimy podwyżki,a Wy dyrektorzy nie musicie ich dać.Bunt przeciwko komu ? Rząd dał,a dyrektorów nikt nie zmusi.Wilk syty i owca cała,a pielęgniarka osiołek,wyrolowany.Pracuje na kilku etatach,więc "podwyżkę"ma.

#10  2017.10.23 15:01:09 ~Do #7

Wg Ciebie " zembalowe zniknie nie może tylko na pewno po nowym roku ". Podaj źródło tych nieprawdziwych informacji lib przestań pisać bzdur.