Komentarz na pielegniarki.info.pl: "Mam dość. Studia mgr, 2 specjalizacje i zero szacunku, narzucanie takiej ilości pracy i obowiązków, że chodzimy jak zjawy warczące na siebie wzajemnie ze zmęczenia, frustracji i niedoceniania(...) WYJEŻDŻAM DO UK. Żałuję, że tak późno, ale wierzyłam. Wierzyłam, że będzie lepiej, a co jest?! Pielęgniarstwo jest w agonii".

Pielęgniarki 2017.


Komentarze na pielegniarki.info.pl:

Drogie Koleżanki i Koledzy. Powiem ze swojej perspektywy - zgadzam się w 100% z panią Moniką. Od kiedy tylko zaczęłam pracę, czyli w 2004 roku, już po studiach, mocno angażowałam się w każdą inicjatywę protestu, strajku, mobilizowałam koleżanki, tłumaczyłam, że wreszcie trzeba walczyć skutecznie o nasz zawód, i tak było do teraz. Mam dość. Studia mgr, 2 specjalizacje i zero szacunku, narzucanie takiej ilości pracy i obowiązków, że chodzimy jak zjawy warczące na siebie wzajemnie ze zmęczenia, frustracji i niedoceniania. Czarę goryczy przelał fakt masowych zapisów na studia mgr moich koleżanek, które wierzą, że dostaną dzięki temu podwyżki, a wszystkie już mają mgr tylko z pokrewnych kierunków, ale dot ochrony zdrowia. Wyciągana jest od nich kasa w białych rękawiczkach. Wątpię czy dyrektorzy, za 2 lata jak skończą studia, da im cokolwiek. Reasumując - ja już więcej nie będę czekała na zmiany. WYJEŻDŻAM DO UK. Żałuję, że tak późno, ale wierzyłam. Wierzyłam, że będzie lepiej, a co jest ! Pielęgniarstwo jest w agonii.

Zobacz komentowany artykuł: Zdaniem pielęgniarki: "Może po prostu trzeba dopuścić do głosu młode pielęgniarki, tak jak lekarze dopuścili rezydentów?

Zobacz inne komentarze na pielegniarki.info.pl 

Zobacz także:

Video - szpital w Kaliszu - pielęgniarki domagają się godnego traktowania wobec nowej ustawy o sposobie ustalania najniższego wynagrodzenia pracowników medycznych.

 

Komentarze użytkowników

#1  2017.10.22 12:59:33 ~piel

Już dawno ktoś mądry na tym portalu napisał,że zamiast kolekcjonowania bezużytecznej makulatury należy skupić się na nauce języka

#2  2017.10.22 13:58:43 ~re

Jedna pielegniarka z wysp po licencjacie powiedziala mi po co magister szkoda zycia na nauke tu za magistra lepiej nie placa

#3  2017.10.22 14:03:24 ~pielęgniar

Drogie koleżanki żadne studia magistry specjalizacje kursy kursiki nic wam nie pomogą .Zacznijcie w końcu używać mózgu . Nie potraficie myśleć . Te nędzne studia nic nic nic nigdy nie zmienią bo same dobrze wiecie co to za stdudia wystarczy byc raz na 2 miesiące i zaliczać egzaminy i oczywiście co najważniejsze płacić na czas. A praktyki się załatwia podpisy. Dość biadolenia że macie studia.

#4  2017.10.22 14:11:53 ~Do pielegn

To idź na studia i zobacz jak to jest. Dość biadolenia osób ze średnim wykształceniem. Studia poszerzają wiedzę. Ps nie wszystkie studia są płatne więc nie jest to wyciąganie kasy, są też dzienne stacjonarne.

#5  2017.10.22 14:13:39 ~Do 4

No ty akurat wiesz chyba najlepiej, skoro je ukończyłaś, bo jeśli nie, to przestań kłapać na tematy, o których nie masz bladego pojęcia.

#6  2017.10.22 14:16:11 ~Do 4

Komentarz 5 jest oczywiście do 3 a nie do 4. Przepraszam za pomyłkę.

#7  2017.10.22 14:37:26 ~Ela

A pozniej niewybredne zarciki pacjentow : patrz! magistra ma a tylki podciera

#8  2017.10.22 14:45:08 ~DD

Wierzyłam że coś się zmieni, bo przecież nie jest możliwe żeby było tak dalej, tak wierzyłam 28 lat. Po tym czasie przebudziłam się, dotarło do mnie wreszcie że nic się nie zmieni. Nauka języka zabrała mi dwa lata, ale przez ten czas ciągle myślałam że jednak coś drgnie. Starałam się rozmawiać z koleżankami z oddziału, tłumaczyć że nie możemy dalej godzić się na narzucanie nam tylu obowiązków, na pracę w zmniejszonej obsadzie, nie możemy godzić się na wykonywanie ustnych zleceń lekarskich, czy na podawanie leków kiedy zlecenia są nie zrobione od paru dni, czasem od tygodnia. Nie możemy godzić się na to że odziałowa nie uważna za stosowne pomóc nam na odziale jeśli jest nas mało, ba wręcz sama otoczyła się dodatkowymi osobami które wykonują jej pracę. Efekt moich działań był tragiczny. 2x odebrana premia bez poinformowania mnie o tym, fakt ten odkryłam na kartce od wypłaty,tłumaczenia dlaczego były żenujące, pomoc naczelnej żadna, pomoc komórki do spraw mobingu żadna.Atmosfera wokół mnie była jak wokół trendowatej, to ta co buntuje zespół, to ta co skłóca koleżanki, coraz częściej docierały do mnie różne dziwne historie o mnie, nie wiedziałam czy śmiać się czy płakać. Ale zrozumiałam, nic nie zmienię bo nie potrafimy mówić jednym głosem, nie potrafimy współnie walczyć o zmiany.Odeszłam po ponad 30 latach pracy, wyjechałam i to była dobra decyzja, tęsknię to prawda. Jedna czy parę osób nic nie zrobi, a za to co starają się zrobić są karane przy aprobacie pewnej części koleżanek, czytam wszystko co jest publikowane na tym portalu i mam wrażenie że jest gorzej niż było dwa lata temu.

#9  2017.10.22 15:00:09 ~Aga

Odradzam Anglię tu jest jeszcze gorzej niż w Polsce.

#10  2017.10.22 15:01:21 ~mgr i spec

Drogie Panie. Pisząc ten komentarz, nie chciałam aby studia mgr były kością niezgody. Jeśli ktoś podejmuje studia mgr bo chce, to bardzo dobrze. Ale jeśli idzie na s. mgr, bo wyszło idiotyczne rozporządzenie dot. wynagrodzenia, to już nie jest dobre. Kosztem rodziny, braku wypoczynku i odmawianiem sobie przyjemności idą i płacą ciężkie pieniądze za studia. Pytanie po co ! Nie dlatego, że chcą, bo gdyby chciały, to już dawno te studia miały by skończone, tylko idą na nie dlatego, że naiwnie wierzą, że to jest jedyna sposobność na godną podstawę w pracy. A faktycznie chodzi o to, aby dinozaury pielęgniarskie miały kasę z prowadzenia zajęć na uczelniach, bo na niczym innym się nie znają, są teoretyczkami które nie mają pojęcia o praktyce i o tym jak wygląda faktyczne pielęgniarstwo, z jakimi problemami się borykamy. Zadbały o swój byt z wpływów za masowe studiowanie, bez gwarancji dla tych studiujących, że dostaną podwyżki do podstawy. Jest mi ich bardzo szkoda i uważam, że nie powinno się zmuszać pielęgniarek z wieloletnim doświadczeniem do studiów mgr, tylko powinno się je doceniać za doświadczenie i wkład w przyuczanie do zawodu młodych pielęgniarek. Pozdrawiam Was kochane i kochani serdecznie.

#11  2017.10.22 15:09:07 ~piel

Magister z basenem, takie rzeczy tylko w Polsce. Dziewczyny inwestujcie w język a nie w makulaturę, która NIC nie zmienia.

#12  2017.10.22 15:17:28 ~On piel

No wlasnie zaczelismy studia magiserskie w prywatnej uczelni jest nas prawie 170 chętnych było ponad 240. damy na to prawie 8800zł w ciągu 2 lat. co dostaniemy? tytuł mgra pielegniastwa i pewno zero podwyzki. na wielu uczelniach prywatnych trwa buuum setki pielegniarek przyjmują na magistra. uczelnie te są tańsze bo na uniwersytetach medycznych zaoczne piel magisterskie to prawie 14.000 zł za dwa lata

#13  2017.10.22 15:20:05 ~Ania

Wy po 2 latach 9tys w plecy ja 160 tys oszczednosci na plus na zachodzie

#14  2017.10.22 15:24:45 ~mgr

Jak studiować to na pewno nie pielęgniarstwo

#15  2017.10.22 19:50:38 ~ewa-piel

Brawa i szacunek dla autorki tekstu. Ja właśnie ponownie, po powrocie z pracy za granicą, doświadczam jadu i zawiści sfrustrowanych pielęgniarek . Jak ureguluję swoje sprawy rodzinne wyjeżdżam ponownie. Już od dawna nie boję się zmian w swoim życiu. Nie mam zamiaru pływać w jadzie "moich tzw. koleżanek". Nasze środowisko nie opamięta się nigdy!