Komentarz na pielegniarki.info.pl: Właśnie zaczęliśmy studia magisterskie w prywatnej uczelni, jest nas prawie 170, chętnych było ponad 240. Damy na to prawie 8 800 zł w ciągu 2 lat. Co dostaniemy? Tytuł mgr pielęgniarstwa i pewno zero podwyżki...

Komentarze pielęgniarek i położnych.


Komentarze na pielegniarki.info.pl:

Właśnie zaczęliśmy studia magisterskie w prywatnej uczelni, jest nas prawie 170 chętnych było ponad 240. Damy na to prawie 8 800 zł w ciągu 2 lat. Co dostaniemy? Tytuł mgr pielęgniarstwa i pewno zero podwyżki. Na wielu uczelniach prywatnych trwa bum, setki pielęgniarek przyjmują na magistra. Uczelnie te są tańsze bo na uniwersytetach medycznych zaoczne pielęgniarstwo magisterskie to prawie 14 000 zł za dwa lata.

Zobacz komentowany artykuł: "Mam dość. Studia mgr, 2 specjalizacje i zero szacunku, narzucanie takiej ilości pracy i obowiązków, że chodzimy jak zjawy warczące na siebie wzajemnie ze zmęczenia, frustracji i niedoceniania(...) WYJEŻDŻAM DO UK. Żałuję, że tak późno, ale wierzyłam. Wierzyłam, że będzie lepiej, a co jest?! Pielęgniarstwo jest w agonii".

Zobacz inne komentarze na pielegniarki.info.pl 

Zobacz także:

Radziwiłł w telewizji rządowej: podwyżki dla pielęgniarek i położnych, które realizujemy to absolutne novum, dlatego że dotychczas takich podwyżek nie było. Racja panie ministrze! "Absolutne novum". Po kilkanaście złotych do pensji zasadniczej ... i to z pieniędzy danych uprzednio (dodatki brutto brutto). Tego jeszcze nie było. Dzięki, dobra zmiano...

Państwo ministrowie! Radziwiłł i Szczurek-Żelazko. Czy wam tak po ludzku nie jest po prostu głupio? Przecież pielęgniarki nie są idiotami...

Szpital z powodu "niedopatrzenia dyrekcji oraz związkowców" przez kilka tygodni pozbawiał dodatku do pensji pielęgniarki, które z powodu ciąży były na zwolnieniach lekarskich.

Komentarze użytkowników

#1  2017.10.24 16:41:37 ~basia.

I znowu pielęgniarki dały się wykorzystać a nic z tego nie będą miały.Parę lat temu było podobnie tylko wtedy chodziło o licencjaty i wykorzystanie pieniędzy z uni ,dziwnym trafem po zakończeniu nauki kwalifikacje polskich pielęgniarek zostały uznane przez unię,skorzystali tylko wykładowcy. Żal patrzeć co się wyprawia z tym środowiskiem jakże naiwnym w przeciwieństwie do lekarzy.

#2  2017.10.24 17:27:13 ~piel.

Skoro je stać to niech płacą! Ja wolałabym wyjechać za takie pieniądze kilka razy do ciepłych krajów! Niedługo emerytura, ( za 6lat) nie będę się zarzynać!

#3  2017.10.24 17:27:23 ~pielęgniar

U nas w szpitalu też dużo koleżanak pobiegło na magisterkę jeszcze wiosną przed ustawą ciesząc się ze taka kasa ich czeka ale teraz to powoli zmieniają zdanie bo przy podwyżkach skorzystały najbardziej specjalistki, szpital powiatowy nie wymaga wyższego wykształcenia, także wyszło jak zwykle nabijanie kasy uczelniom. Przykre to ale prawdziwe.Nie wierzę w to ze jesli pielęgniarka zarabia 2500 zł. to za 4 lata zarobi drugie tyle. Ciekawe skąd wezmą taką kasę?

#4  2017.10.24 17:28:31 ~nurse

To trzeba było wybrać inny kierunek studów

#5  2017.10.24 17:36:30 ~mgr spec

Nie zakładajcie z góry, że nic nie dostaniecie. Jedne szpitale dadzą, inne nie, ale to tylko kwestia czasu. Jak w jednym nie uwzględnią waszych kwalifikacji, to idźcie tam, gdzie to zrobią. Nasz szpital dał podwyżki wg kwalifikacji z ustawowej tabelki, oczywiście z dodatku Zembali. Pielęgniarka z mgr i spec pracująca na odcinku dostała wg wskaźnika 1.05. Róbcie to, co zaplanowałyście, a nie słuchajcie wszystkich wokół.

#6  2017.10.24 18:02:17 ~iwona

Kiedy zrozumiecie stare pielęgniarki że robiąc mgr nabijacie tylko kase tym co wykladają.Bez waszego owczego pędu straciliby niezly dochód. Nie wymagcie wielkich profitów bo robicie to samo co inne pielęgniarki

#7  2017.10.24 18:08:17 ~pigula

No ręce opadają jak się to czyta. po co na te studia jak przyszłość taka? no chyba że chcecie całe życie być w służbie to powodzenia

#8  2017.10.24 18:27:58 ~kaska

Po magisterce podwyzka 30 zl obecnie brutto 2230

#9  2017.10.24 19:02:51 ~piel.

Natychmiast się z tego badziewia wypiszcie, jakie naiwne ! pielęgniarki dziś zmieniają zawód a młode w ogóle nie zainteresowane ! nie używajcie nicków typu piguła bo społeczeństwo używa takich określeń i śmieją się z nas. Zero szacunku wszystkie służby obchodzą swoje święta zawodowe - służba zdrowia bez nikt nam życzeń nie składa za ratowanie życia ludzkiego !

#10  2017.10.24 19:47:24 ~Pielęgniar

Z ekonomii to koleżanki słabe :) Ile lat będą musiały pracować aby to się zwróciło 8-10tys za studia nie licząc dojazdów, podręczników, kserówek. itd A studiują panie 50+nawet +++ Serdecznie pozdrawiam

#11  2017.10.24 20:49:27 ~ex piel

Dlatego ja nie studiowałam pielęgniarstwa tylko psychologię.

#12  2017.10.24 20:49:37 ~bea

Nie rozumiem tej agresji do osób,które chcą podnieść swoje kwalifikacje. Każdy ma prawo wyboru czy chce się uczyć czy nie. W sumie rozumiem,bo można zostać na poziomie wiedzy sprzed 20 lub 30 i nie można będzie mówić mam największą wiedzę i doświadczenie. Była agresja do młodych po studiach,a teraz jest agresja do koleżanek,które podnoszą kwalifikacje,bo zaistniała realna groźba,ze wyższą pensja nie będzie tak jak do tej pory za lata pracy,ale za kwalifikacje. Zamiast kopać koleżanki proponuje wziąć się do nauki i zwiększyć swoje szanse na wyższe wynagrodzenie. Wszystko idzie do przodu,a medycyna zwłaszcza,nie można stanąć w miejscu i czekać na cud.

#13  2017.10.24 21:23:13 ~p.

Satysfakcję dostaniecie! Mądrzejsze i tak nie będziecie! Panie wykładowczynie zarobią! W końcu głupich nie sieją, sami się rodzą! Powodzeniu we wspomaganiu "biednych"!

#14  2017.10.24 21:41:19 ~piel.

Do 12 i po co te studia i pensja minimum ? bez sensu a gdzie mądra walka o warunki pracy, szkodliwość, godność a nie harówka na 5 etatach ?

#15  2017.10.24 21:42:58 ~do12

Chyba nie wiesz o czym piszesz.Co takie studia wniosą do życia i kariery kobiety 50+oprócz drenażu biednego pielęgniarskiego konta.

#16  2017.10.24 21:44:16 ~emerytka

Emerytury wypłacają pielęgniarkom bardzo niskie otrzymałam jak wożna w szkole ! skandal tyle lat przepracowanych w szpitalu !

#17  2017.10.24 22:31:48 ~Spec. Mgr

Nie ma się co zrazac. Robić trzeba to o czym człowiek marzy. Nie słuchać złośliwości koleżanek, szczególnie tych po LM, bez matury.

#18  2017.10.24 23:37:49 ~do17

Może tak pani spec.Mgr zawalczyć o prawa pielęgniarek do godnych pensji,a nie podniecać się tym,że mają coraz więcej wątpliwej jakości makulatury

#19  2017.10.25 03:22:58 ~maja

A ja poszłam na dzienne pielęgniarstwo nie płace a tez pracuje

#20  2017.10.25 05:58:00 ~Do 12

Racja. Dodam tylko; każdy ma wybór, uczę się i będę więcej zarabiać, albo siedzę na laurach i nie zazdroszczę. Proste.

#21  2017.10.25 06:59:08 ~A.

Fantastycznie, że tak chcemy się kształcić drogie koleżanki. Należy jednak pamiętać ze tytuły i większe pobory do czegoś zobowiązują, a jakoś nikt nie wspomina o zakresach obowiązków a to chyba ma znaczenie. Czyżby mgr i spec poza tytułem i pieniazkami miały tylko zaszczycac pozostałe koleżanki swoją obecnością?

#22  2017.10.25 07:46:34 ~bea

Linczowanie koleżanek wychodzi pielęgniarkom najlepiej. Dlatego nasza sytuacja jest taka jaka jest. Nie ma sensu tłumaczyć czego się uczy na specjalizacjach i studiach. Faktycznie lepiej zostać na wiedzy z przed 30 lat i kopać koleżanki,które się uczą.

#23  2017.10.25 09:13:24 ~do22

Ucz się ucz,bo nawet ortografia to dla ciebie czarna magia

#24  2017.10.25 09:23:55 ~Do momenta

Jeżeli pielęgniarka wie, że studia nie dadzą jej podwyżki - to po co je podejmuje ?

#25  2017.10.25 09:24:55 ~Do 18

To Wasze poniżanie osób o wyższych kwalifikacjach, jest już naprawdę NUDNE!

#26  2017.10.25 12:11:55 ~piel

A poniżanie koleżanek z doświadczeniem to niby w porzadku? a od kogo to drogie panie się uczycie?

#27  2017.10.25 12:14:14 ~realistka

Zapominacie drodzy Panstwo ktorzy tak zawziecie piszecie o wyborze innej drogi zyciowej pielegniarek, ze gdyby nie one niemialby sie kto opiekowac wami podczas choroby,pobytu w szpitalu,czy wypadku. Lekarze pojawiaja sie i po 5 ciu min znikaja.nie ma ich gdy pacjent gorzej sie czuje,czesto juz wy wasze zony mezowie mamusie czy dzieci bylyby w niebie gdyby nie one trzymajace reke na pulsie.A wy teraz zamiest pomoc im szykanujecie mowiac"sie nie podoba to trzeba zmiemic zawod"? Gdy one to zrobia przez takich jak wy.przy najblizszym zawale radze juz krzyzyk stawiac na swojej drodze. Zawsze znajda sie szuje i bezmozgi.zyje na zachodzie i mam porownanie.niestety w Polsce tych bezdusznych i glupich ktorzy tak pluja na pielegniarki jakos duzo wiecej niz gdziekolwiek indziej. Dziewczyny.uczcie sie i wyjezdzajcie jak pielegniarki z Filipin do USA,Australii.bedziecie kochaly swoj zawod gdyz tam ludzie i lekarze maja wiecej rozumu i rozsadku.Staniecie sie Teamem i godnie bedziecie zyc. Polska bez was utonie we wlasnym szambie glupoty.

#28  2017.10.25 13:13:52 ~Piel.

Brawo koleżanko jestem za, dobrze to napisane.Zmienic zawod po 25 latach pracy, albo iść gdzie indziej pracować jak co niektórzy piszą jak mieszkam na prowincji i najnlizszy szpital lepiej prosperujacy ok. 70 km co włożyc w dojazdy to sie opłaca skóra za wyprawę. Pozdrawiam wszystkie odważne

#29  2017.10.25 13:35:55 ~irena

WŁasnie wyjeżdżamy całą grupą do Niemiec, nie ma dla nas pieniędzy Minister w Polsce - będzie miał Minister w obcym kraju - do zobaczenia , Acha - i oczywiście wypisujemy się z tego dziwnego tworu jakimi są Izby Pielęgniarskie w tym kraju

#30  2017.10.25 13:36:30 ~mgr spec

Do wszystkich koleżanek, które podjęły studia magisterskie - róbcie swoje i nie przejmujcie się gderaniem i drwinami zawistnych, wiecznie jęczących pseudo-koleżanek. To nieprawda, że Wam się to nie opłaci. Część szpitali płaci różnice wg ustawy, a część twierdzi, że nie potrzebuje magistrów ze specjalizacją. Na razie nie potrzebuje. Mam przykład szpitala w swoim mieście- dyrektor już zmienił zdanie, a mina moich koleżanek była bezcenna. Pożyjemy, zobaczymy. Za 2 lata skończycie studia i to Wy będziecie dyktować warunki. Pozdrawiam i życzę powodzenia!

#31  2017.10.25 13:41:04 ~izaasiaani

My uciekamy do Norwegii - siostra jednej z nas pomoże w załatwieniu dokumentów i wszelkich formalności - teraz już nic nas tutaj nie trzyma

#32  2017.10.25 13:44:00 ~majap

Myslę z kolezanką o Anglii albo Holandii - zobaczymy

#33  2017.10.25 13:47:08 ~zojka

Skonczę studia i zaraz odbiorę odpowiedni dyplom po to, żeby w Niemczech pracować-ponoć jest tam już sporo koleżanek, chętnie do nich dołączę.

#34  2017.10.25 14:16:22 ~Spec. Mgr

Ja również mam doświadczenie zawodowe. Pracuje od 24lat na oddziale wewnętrznym. Jestem piel odcinkowa. Mam tytuł mgr, studia podyplomowe, kursy specjalist, kurs kwalifikacyjny i 2 specjalizację, często wyjeżdżam na szkolenia, konferencje. Oczywiście robię to w swoim wolnym czasie. Nie uważam się za wszystko wiedząca. Wręcz przeciwnie, zawsze twierdzę, że można więcej umiec. Nie powiedziałabym nikomu, że Dyrektor mając do wyboru mnie i kogoś innego wybierze mnie. A pewna piel 55lat,po LM, stwierdziła, że Dyrektor wybierze ja. Niech bierze. Na każdym kroku mnie poniża. Ja nie powiedziałam jej i nie powiem złego słowa, a ona mi tak. Dlaczego tak jest?

#35  2017.10.25 14:19:34 ~hihihi

Od początku swojej 23-letniej pracy w zawodzie cały czas coś robiłam - kursy, szkolenia. Nie miałam z tego żadnych profitów. Robiłam ponieważ lubię być wśród ludzi, lubię być w ruchu, lubię jak "coś się dzieje". Koleżanki, które nic nie robiły, cały czas się śmiały : "po co ci to? , kolejny papierek do podtarcia" itp. Owszem kiedyś przyznawałam im rację, ale teraz gdy skończyłam już wszystko, mam czas dla siebie, rodziny i dużo więcej od koleżanek na pasku to ja się z nich śmieję .

#36  2017.10.25 22:48:19 ~Aurelia

Drogie koleżanki ale od kiedy dostaje się większą podstawę za tytuł. Rozumiem dodatek ale nie wyższą podstawę i co za tym idzie wszystkie pochodne. Czy zakres waszych obowiązków i odpowiedzialność jest większa od pielegniarek bez mgr. Wasza sprawa robienie kariery ale pracę wykonujemy taką samą i za pracę powinno być płacone sprawiedliwie.

#37  2017.10.26 05:45:35 ~Do #36

Piszesz o dodatkach za tytuł - masz rację one należą się zgodnie z § 5 ROZPORZĄDZENIA MINISTRA ZDROWIA z dnia 17 lipca 2014 r. w sprawie warunków wynagradzania za pracę pracowników podmiotów leczniczych działających w formie jednostki budżetowej. 1. Pracownikowi wykonującemu zawód medyczny oraz innemu pracownikowi, którego praca pozostaje w związku z udzielaniem świadczeń zdrowotnych, posiadającym stopień naukowy doktora, doktora habilitowanego lub tytuł naukowy profesora pracodawca ustala i wypłaca miesięczny dodatek: 1) do 50% wynagrodzenia zasadniczego, jednak nie mniej niż 185 zł – za tytuł naukowy profesora; 2) do 30% wynagrodzenia zasadniczego, jednak nie mniej niż 125 zł – za stopień naukowy doktora habilitowanego; 3) do 20% wynagrodzenia zasadniczego, jednak nie mniej niż 65 zł – za stopień naukowy doktora Nie ma tu niestety nie tylko licencjata , ale nawet magistra - nie są to stopnie czy tytuły naukowe Nie ma czyli ten dodatek to "zero".

#38  2017.10.26 06:57:48 ~Piel

Do 36. Od kiedy? Od 1 lipca. Zdziwisz się, ale w wielu szpitalach np na podkarpaciu, dyrektorzy zwiększają podstawę zgodnie z ustawą, również magistrom ze specjalizacją, więc o co chodzi?

#39  2017.10.26 08:19:39 ~mgr pielęg

Widzę że zazdrość zżera niektórych tylko nie rozumiem o co. Dobrze że nie pracuje w środowisku zawistnych i tak ograniczonych ludzi jakimi są niektóre osoby się tutaj udzielające. Pracuje w Szpitalu na oddziale gdzie najniższym wykształceniem w większości jest licencjat pielęgniarstwa, lub magister dodatkowo szereg osób posiada specjalizacje. Pracują ze mną tylko dwie koleżanki, które nie mają studiów, ale posiadają specjalizacje i szereg różnego rodzaju kursów. Żadna z nas nie jest zazdrosna i nie życzy drugiej źle tylko jeszcze wspiera, czy to notatkami, czy nawet dobrym słowem. Koordynujące i oddziałowe starają się każdemu ułożyć grafik, tak aby dokształcający się człowiek dał radę pogodzić pracę ze studiami i to bardzo często dziennymi.

#40  2017.10.26 08:46:24 ~irena

Najbardziej zawistny naród to piel. po LO- ale zostaniecie Panie ze spokojem w tym kraju i z dolegliwościami zdrowotnymi jedna na 40 pacjentów , gdyż reszta ,czyli te młode, będące wam solą w oku'', właśnie opuszczają ten kraj, one oprócz wykształcenia szybko uczą się języka i naprawdę nie wiem tylko co taki mądry personel na odpowiednim poziomie jeszcze robi w tym kraju, bo przyglądać się wam - to czysta żenada! niech ta uwaga będzie wstydem dla Pań

#41  2017.10.26 21:52:19 ~hihihi

Do36# A znasz takie coś jak kodeks etyki ? Tam jest wyraźnie napisane o podnoszeniu kwalifikacji ! Etyczne jest siedzieć na przysłowiowych 4-literach, nie podnosić swoich kwalifikacji przez dzieści lat ? Kobitki czasy się niestety zmieniły ! To, że mamy odpowiedni staż, odpowiednią praktykę to jest ważne i świętą prawdą, ale czy nie lepiej mieć staż, praktykę i odpowiednie kwalifikacje ? Ale co te biedne z 30 - letnim stażem teraz mają robić ? Nudzi im się, to "pyszczą" ? Jakby miały iść do pracy, po nocce na wykłady ze specjalizacji, później na zaliczenie np. z tanatologii to by nie miały siły ani czasu tutaj wypisywać takich bzdur. A teraz szybko - "wujek google" i heja na #41 ;-)

#42  2017.10.26 22:21:59 ~ola

Aurelia ma rację,płaca powinna dotyczyć wykonywanej pracy a nie wykształcenia a te bidulki ,które się kształcą dostają urlop szkoleniowy a reszta musi za nie pracować w okrojonym składzie,ale tego studentki już nie widzą tylko narzekają jakie to są umęczone nauką.

#43  2017.10.27 01:03:15 ~#ola, aure

#Ola, Aurelia - jaki jest zakres obowiązków pielęgniarki po LM czy licencjacie a jaki po specjalizacji lub magisterce ? Ile rzeczy te drugie mogą zrobić, które te pierwsze niestety nie ? Pobierają wyższe pensje nie za tytuł, a za zakres obowiązków i znacznie szerszą wiedzę o leniwych bab, siedzących i tylko zrzędzących.

#44  2017.10.27 11:24:13 ~kasia

Do 43 .Gdzie ty kobieto pracujesz ,bo u mnie w szpitalu zakres obowiązków jest taki sam dla wszystkich pielęgniarek niezależnie od wykształcenia,jedynie te ,które mają specjalizację pracują zgodnie z posiadaną specjalizacją np.blok operacyjny .Uważam,że specjalizacja dla pielęgniarek jast potrzebna ,bo dziedzin pielęgniarstwa jest wiele i za to należą się dodatkowe pieniądze.

#45  2017.10.27 11:51:21 ~#kasia

#do 44 A pracuję sobie na targowisku ;-) Poczytaj post #43 i #44 i zastanów się co napisałaś i o czym w nich jest mowa. Opr . mnie po czym piszesz to samo w innej formie. Oj, oj koleżanko

#46  2017.10.30 12:36:19 ~mgr pielęg

Do Pani 42. Skończyłam dzienne studia mgr pracując bez ani jednego dnia super, ekstra wolnego, czy tzw." Urlopu szkoleniowego" . Mało tego w szpitalu, w którym pracuje nie ma czegoś takiego jak urlop szkoleniowy, czyli nikt za mnie nie musi ekstra pracować w okrojonym składzie jak Pani twierdzi. Szkolimy się wszyscy nawet przełożeni w tym Szpitalu w swoim czasie wolnym, a na zajęcia chodzimy często po nocnych dyżurach czy korzystając z urlopu wypoczynkowego.

#47  2017.10.30 17:35:32 ~Do #42,46

Te , które się uczą to nie" bidulki"i a mądre, ambitne dziewczyny. Urlopu szkoleniowego płatnego najczęściej nie dostają - ten należy się tylko w wymiarze 21 dni na ostatnim roku studiów pod warunkiem uzyskania od pracodawcy zgody lub skierowania na studia. Do #46 - wyrazy uznania.