Apel do Ministra Zdrowia o "maksymalne normy czasu pracy" dla personelu medycznego, w tym pielęgniarek i położnych.

Czas pracy pielęgniarek i położnych.


Zobacz także:

Radziwiłł w telewizji rządowej: podwyżki dla pielęgniarek i położnych, które realizujemy to absolutne novum, dlatego że dotychczas takich podwyżek nie było. Racja panie ministrze! "Absolutne novum". Po kilkanaście złotych do pensji zasadniczej ... i to z pieniędzy danych uprzednio (dodatki brutto brutto). Tego jeszcze nie było. Dzięki, dobra zmiano...

Państwo ministrowie! Radziwiłł i Szczurek-Żelazko. Czy wam tak po ludzku nie jest po prostu głupio? Przecież pielęgniarki nie są idiotami...

Szpital z powodu "niedopatrzenia dyrekcji oraz związkowców" przez kilka tygodni pozbawiał dodatku do pensji pielęgniarki, które z powodu ciąży były na zwolnieniach lekarskich.

Komentarze użytkowników

#1  2017.10.29 13:34:00 ~66

To jest strona dla pielegniarek

#2  2017.10.29 13:38:17 Redakcja Portalu

Strona dla pielęgniarek i dlatego dajemy to pismo (zresztą poruszające bardzo ważną kwestię) Rzecznika, które także dotyczy pielęgniarek. Pielęgniarki także są w powyższym piśmie wymienione. Pozdrawiam Mariusz Mielcarek

#3  2017.10.29 17:04:31 ~xxx

Problem jest,ale nie wierzę,że to się zmieni.

#4  2017.10.29 17:04:46 ~xxx

Problem jest,ale nie wierzę,że to się zmieni.

#5  2017.10.30 06:18:25 ~obserwator

NFZ posiada harmonogramy pracy placówek medycznych i zatrudnionego personelu. Można zatem sprawdzić ilość godzin pracy zarówno lekarzy jak i pielęgniarek. Można nie znaczy trzeba. Kiedyś czytałam o lekarzu, któremu fundusz udowodnił pracę ponad 24 godziny w ciągu doby. W innym przypadku lekarz w tym samym czasie kończył pracę w jednej i zaczynał pracę w drugiej placówce - odległość między nimi wynosiła kilkadziesiąt km. Obawiam się, że podobne przypadki mogą występować w przypadku "wieloetatowych" pielęgniarek. Oczekuję odpowiedzi na pismo Rzecznika.

#6  2017.11.01 23:27:28 ~Ona

Moim zdaniem wszystkie pielęgniarki powinny pracować tylko na jednym etacie, a nie po 500 godzin miesięcznie. Dziwię się, że nikt nie interesuje się tym jak pracują, kiedy mają czas na sen czy odpoczynek. Czy nawet przejazd z jednego szpitala do drugiego, skoro w miejscu A kończą pracę o godzinie 19, a w miejscu B zaczynają o 15. 500 godzin miesięcznie to praca na trzy etaty. Czy ktoś z Was uważa, że to normalne? Przez głupotę i pazerność pielęgniarek pracujących na 3 etatach nigdy nie będziemy zarabiały godnie. Zobaczcie jak walczą lekarze, są mądrzejsi od nas i solidarni. A my zapierniczamy za marne grosze i patrzymy na to jak nasze koleżanki walczą o większą kasę za dodatkowe dyżury. I pewnie dostaną te 45 złotych za godzinę, nie będą wychodziły ze szpitala i będą szczęśliwe. Tylko jakim kosztem? Kosztem własnego zdrowia, życia prywatnego, męża, dzieci i pacjentów. Nikt mi nie powie, że pielęgniarka pracująca po 500 godzin miesięcznie jest wyspana, zadowolona, wypoczęta i potrafi profesjonalnie wykonywać swoje obowiązki.

#7  2017.11.02 08:08:01 ~xxx

"Szef Porozumienia Rezydentów: Kończymy głodówkę, ale protest się zaostrza. Rezygnujemy z dodatkowych dyżurów"Czego pielęgniarki od /stu/lat nie potrafią zrobić.

#8  2017.11.02 08:21:16 ~ja

Do 1 pogratulować elokwencji, rozumu i logicznego myślenia co 1 rządówka czy harówka z 5 etatów? Uczcie się od lekarzy mądrości. Dalej jedziecie na dodatkach dziś są jutro nie i na harówie.A taka była okazja przyłączyć się do rezydentów. Pisowskie pielęgniarki? Pan Bodnar powinien napisaż również w imieniu polskich pielęgniarskich niewolnic !

#9  2017.11.02 08:22:39 ~piel.

Do 6 nie tylko twoim zdaniem! normalne ze jeden etat ale pazerność górą jak wezmę 5 etatów będę bogatsza!

#10  2017.11.02 08:24:27 ~i ja

Do 6 wszystko wiemy a rozwiązanie jakie ? piszmy jak utrudniamy życie pazernym - wywalać z dyżuru śpiące i notatka w raporcie !

#11  2017.11.02 08:25:50 ~piel

Do 1 ale ograniczona-y!

#12  2017.11.02 08:28:30 ~piel.

Nic się nie zmieni jak zobaczyłam Ptok, Gardias i inn. z PISU panie w czepkach ! Pani Ptok a co Pani powie na te 500 godz, pielęgniarskie w miesiącu ? śmieci pod dywan - no akurat te wyjdą i to szybko i tak rośnie liczba zgonów z powodu kiepskiej opieki !

#13  2017.11.02 08:33:32 ~ja

Lekarze rezydenci zapomnieli jeszcze powiedzieć coś bardzo ważnego a mieli okazję ostatnio będąc często w tvp, że dlaczego pracownicy służby zdrowia nie są uhonorowani nigdy żadnym świętem ? tak jak to mają strażacy, policja, wojsko a nawet publicznie rafalska złożyła życzenia pracownikom socjalnym a my służba zdrowia ciężka służba ratujemy życie i nawet życzeń ? SKANDAL, LEKCEWAŻENIE, BRAK KULTURY ZE STRONY RZĄDZĄCYCH !

#14  2017.11.02 08:34:31 ~piel.

Do 8, 12, 13 brawo !

#15  2017.11.02 16:44:09 ~:(

Nic się nie zmieni, bo pielęgniarki, niestety, są głupie. Niby większość ma świadomość, że powinnyśmy walczyć o to, aby godnie zarabiać na jednym etacie, a całkiem im rozum odebrało. Pracują, harują na trzech etatach i cieszą się, że zarobią trzy pensje. Dlaczego nikt nie interesuje się tym, że pracują niezgodnie z kodeksem pracy? Kryminał dla nieodpowiedzialnych i pazernych pielęgniarek. Może wtedy się otrząsną!

#16  2017.11.02 20:10:27 ~piel

Tu żaden apel nic nie da. Polskie pielęgniarstwo musi całkowicie upaść, nie wiem, umrzeć śmiercią naturalną i dopiero olimp się przebudzi.

#17  2017.11.02 21:28:49 ~Do #16

Olimp to masyw górski, mitologiczna siedziba bogów greckich. Ma się przebudzić ?

#18  2017.11.03 14:07:12 ~do 17

Rusz głową :), to przenośnia:), swego czasu tak mówiło się na decydentów.

#19  2017.11.03 14:08:29 ~do 17

Raczej gabinety decydentów:)

#20  2017.11.03 15:49:29 ~Do #18

Mówiło, że obrady decydentów toczą się na Olimpie. Olimp zawsze oznaczał miejsce a nie ludzi. Można zatem uznać go w przenośni za gabinety decydentów - gabinety nie śpią to i budzić się nie muszą.