Stanowisko Ministerstwa Zdrowia w sprawie podwyższania wynagrodzeń zasadniczych pielęgniarek i położnych z dodatków brutto brutto.

Dodatki pielęgniarek brutto brutto po nowemu

Komentarze użytkowników

#1  2017.11.23 10:51:34 ~Anka

Jak" miło" dostałyśmy dwa razy te same pieniądze i jeszcze chwalą się ,że przecież nie złamali ZOBOWIĄZANIA ( 4x400) swoich poprzedników, a pracodawcy uprawiają wolnoamerykankę inni pracownicy dostali 10 % a pielęgniarkom OBNIŻONO, BO MIAŁY ZA DUŻO ROBOTY TYLKO MAJA MAŁO.ale dołoży się nie cieszyć się

#2  2017.11.23 14:12:31 ~motyl

To co przeczytałem że PRACODAWCY NIE MAJĄ KASY na podwyżki - to niewiarygodne a ZABIERANIE PANIOM i wliczanie tych dodatków to KOSZMAR .Może niech jeszcze to co wydalą - jak się da to jeszcze raz przemielą TO TEŻ BĘDZIE TANIO i DOBRZE .Dlaczego NIKT tak naprawdę nie zajmie się na serio TYM GRAJDOŁEM , bo nawet jak się to wszystko czyta - to już zbiera na odruch torsji . TAK DŁUGO JUŻ TRWA TEN BAŁAGAN I JAKOŚ NIE MA KOŃCA .Kiedy wreszcie nastanie ład i sprawiedliwość dla PAN ? Kiedy wreszcie ustąpią osoby za to odpowiedzialne ze stołków . ILE JESZCZE BĘDZIE TRWAŁ TEN CHOCHOLI TANIEC ?

#3  2017.11.23 17:03:32 ~anna

Mi dyrektor zabrał z zembalowego i dodał do podstawy , tak że defakto dostałam tylko co mi się wcześniej należało, nigdy dla nas nie ma pan dyrektor, a pracuję w zawodzie ponad 20 lat.ma zawsze dla lekarzy natomiast.wyjeżdzają za granicę i cieszą się życiem.nie to co my zwykli fizole.wymęczeni po nieprzespanej i zapracowanej nocy.po co ta ustawa , którą można zawsze ominąć.TO JEST POLSKA RZECZYWISTOŚĆ, POZDRAWIAM KOLEŻANKI PO FACHU.

#4  2017.11.23 17:03:51 ~Anna

Właśnie o to chodziło temu rządowi zeby ustawy i rozporządzenia były tak niejasne, nieczytelne, obchodzące logikę szerokim łukiem, teraz nie bedą winne izby i związek, teraz nie będzie winnych dzięki którym Zembala i związek podpisały złe dla pielegniarek rozporządzenie. Teraz każdy sobie rzepkę skrobie bo w mętnej wodzie ryby biorą! Dyrektorzy maja roczne nagrody za wyniki, kadra kierownicza wysokie dodatki, izby wyższe składki i związek rownież! Wierchuszka ma stołki i forsę a reszta pielegniarek roboty za dwie!

#5  2017.11.23 17:23:42 ~Przewodnic

To jest wolna amerymanka ministerstwo sobie pracodaecy sobie zwkazki na kolanach

#6  2017.11.23 18:35:40 ~piel.

Niczego to pismo nowego do życia nie wniosło, wszyscy wiedzą, iż podwyżki mogłyby być ze środków własnych dyrektorów tylko który dyrektor będzie " idiotą" i tak zrobi? skoro ustawa mu pozwala przesunąć z jednej kupki na drugą i On ma głowę spokojną, że wywiązał się z ustawy. A środki własne będzie miał na podwyżki dla lekarzy rezydentów, żeby ich jakoś udobruchać a pielęgniarki niech dalej siedzą cicho i związki dalej niech układają się z dyrektorami i będzie tak jak jest. Ja tylko czekam kiedy w moim USK zaczną zamykać oddziały bo sytuacja już zbliża się wielkimi krokami, tylko pan dyrektor myśli, że będzie jak zawsze, sprawa się rozwiąże ale już tak nie będzie, tak jak zawsze. PIELĘGNIAREK NIE MA I NIE BĘDZIE.

#7  2017.11.23 21:30:02 ~Anna

Amen, i nie potrzeba debatowac miesiącami nad poprawą sytuacji w pielęgniarstwie.i brać kasę za takie trele morele

#8  2017.11.23 21:31:54 ~mm

Jeszcze długo nie będą zamykać oddziałów przyjdą koleżanki na umowę zlecenie do drugiej trzeciej i czwartej pracy. Nawet im dużo płacić nie trzeba 13 zl na godzinę brutto i lecą na wyścigi.

#9  2017.11.24 04:42:16 ~Zosia

8 - masz rację w 100 % ! .Moja koleżanka godzi się na pracę z jedną opiekunką ( 35 pacjentów,geriatria), gdzie oprócz czynności pielęgniarki musi rozdać posiłki, nakarmić około 25 pacjentów ( w tym PEGi i sondy) oraz zrobić całą dokumentację " na papierze i komputerowo". Na oddziale wymagania kierownictwa jak na oddziale o wysokim standardzie a rzeczywistość jak w PRZYTUŁKU. Nie żal mi ani tych harujacych na jednym etacie ani tych przepracowanych , latających z dyżuru na dyżur i obijąjacych się na kilku " etatach". Godzicie się na obozy pracy to ok. Każdy ma to co lubi. Ja już nie pracuję w tym zawodzie i teraz wiem że można żyć NORMALNIE. za mniejsze pieniądze. Od lipca była podwyżka podstawy pensji z 2000 brutto na 2050 brutto! Zembalowe wypłacane w całości. Pozdrawiam !

#10  2017.11.24 05:24:51 ~Do #9

Kolejny bzdurny komentarz - "Ja już nie pracuję w tym zawodzie, Zembalowe wypłacane w całości". Jakoś nigdzie nie doszukałam się informacji o tym, że "zembalowe" dotyczy również innych zawodów niż pielęgniarka i położna. Może nas poinformujesz o tym. Wprawdzie te 2050 zł po podwyżce i to o całe 50 zł nie bardzo mnie interesuje, ale to "zembalowe" i owszem. Żyję normalnie , za dużo większe pieniądze, za mniejsze pracować mimo wszystko nie będę.

#11  2017.11.24 05:24:52 ~Do #9

Kolejny bzdurny komentarz - "Ja już nie pracuję w tym zawodzie, Zembalowe wypłacane w całości". Jakoś nigdzie nie doszukałam się informacji o tym, że "zembalowe" dotyczy również innych zawodów niż pielęgniarka i położna. Może nas poinformujesz o tym. Wprawdzie te 2050 zł po podwyżce i to o całe 50 zł nie bardzo mnie interesuje, ale to "zembalowe" i owszem. Żyję normalnie , za dużo większe pieniądze, za mniejsze pracować mimo wszystko nie będę.

#12  2017.11.25 10:42:39 ~na wqrwie

.jakie stanowisko? .Dla mnie to prawny"wygibus",który daje pracodawcom wolną rękę do wykorzystywania pielęgniarek! Pani Przewodnicząca Ptok,chyba już najwyższy czas przejść do działania. - ulica czeka.

#13  2017.11.25 22:53:35 ~a_

Już dawno jest po ptokach. Ustawa jest i będzie dobrze. / to ironia/ Najważniejsze żebyśmy siedziały cicho. Zamordyzm na oddziałach trwa. Pisałam to już wielokrotnie, ale powtórzę: nikomu nie zależy żebyśmy zarabiały dobrze , NIKOMU. Dzieje się tak za dużym przyzwoleniem społecznym: na początku chorymi zajmowały się zakonnice, później stopniowo osoby nie związane z kościołem, najczęściej kobiety. Utarło się , że to mężczyzna /mąż/ zarabia na rodzinę, a po drugie : wszystkie zawody sfeminizowane, w których wymagane jest max. cierpliwości i poczucia obowiązku są kiepsko płatne. Wreszcie po 3-cie: po co zatrudniać 3 pielęgniarki, jak dwie też wszystko zrobią. Dyrektor tak właśnie myśli. Poza tym tak sobie czasami myślę, że testuje naszą cierpliwość płacąc minimum, ale stawia wymagania maxymalne. Pozdrawiam koleżanki. Jesteśmy w czarnej d*pie- jak zawsze.