Zobacz reportaż telewizyjny o zawodzie pielęgniarki...

Pielęgniarstwo 2017.

Komentarze użytkowników

#1  2017.11.25 11:04:28 ~12 MAJA!

Witam.słaby reportaż na temat zawodu pielęgniarki-"pielęgniarki wydają leki i prowadzą dokumentację", dlaczego tak powierzchownie ,poświęcone cenne minuty na ceremonię a na wymienienie jakichkolwiek codziennych czynności brakło czasu ( i nie chodzi mi o wykonanie toalety i zmianę pieluchomajtek). Choć to i tak nie zmieni obrazu pielęgniarki jak same o to nie zadbamy.

#2  2017.11.25 11:35:14 ~@@@

Kuriozum!

#3  2017.11.25 11:44:49 ~kk

Elitarny zawód . - śmiechu warte !

#4  2017.11.25 13:17:26 ~,,,,

Elitary,no nie,żadnych praw,samodzienie mogą zrobić toaletę,podać materac,basen.Służąca dla wszystkich,taka to elita.Chcą pozyskać pielęgniarki,nie dając nic w zamian. Pozostaje bezsilność,bezradność,depresja.Wejśc w ten zawód,to jak wejść w paszczę lwa.Nie dajcie się zwieść tym fałszywm słówkom.

#5  2017.11.25 13:27:26 ~iii

Ofiary losu.

#6  2017.11.25 16:04:37 ~Piel.

No to ja do elity należę? Szok. Kto by pomyślał. baseny noszę, tyłki myję, wymiociny sprzątam bo salowa jedna na całe piętro i nigdy jej nie ma. No jak w Polsce tak wygląda ELITA to ja gratuluję. A tak na marginesie, biedne te dziewczyny. Ja byłam taka sama, pełna optymizmu i nadziei a po 20 latach pracy zostało rozgoryczenie i szara rzeczywistość. Uciekajcie młode adeptki puki jeszcze czas, uciekajcie daleko bo za 20 lat będziecie tak samo rozgoryczone jak ja.

#7  2017.11.25 16:39:19 ~ml.

Dzieciom w tym zawodzie bytu nie zapewnicie,albo będziecie "klepać"biedę,albo pracujac na kilku etatach,Wasze dzieci wychowa ulica.Wy nie będziecie miały dla nich ani czasu,ani siły.Smutne,ale prawdziwe.

#8  2017.11.25 20:44:05 ~Zosia

Pielęgniarstwa nie ma. W latach 80-tych 4 pielęgniarki na 32 łóżkowy oddział + oddziałowa i zabiegowa do 14 00. Na nocy 2 pielęgniarki. Interna. Obecnie na 35 łóżek- 95 % leżących ( też interna) 2 pielęgniarki a czasami 1 + 1 opiekunka. Zabiegowej nie ma. Oddziałowa siedzi piętro wyżej i nie pokazuje się na oddziale. Salowa do 18 00 i ma zakaz pomagania pielęgniarce w rozdawanie posiłków. Ok.15 pacjentów do karmienia. Dokumentacja na papierze i w komputerze. . i to nazywać PIELĘGNIARSTWEM ?

#9  2017.11.25 21:46:50 ~liz

Bez pielęgniarek lekarz w szpitalu niewiele zdziała to pielęgniarka jest prawą ręką lekarza , wzajemnie trzeba się wspierać i szanować oba te zawody. Nie będzie pielęgniarek to nie będzie szpitala bo i po co lekarz nie poda leku , nie zrobi zastrzyku, nie zmieni opatrunku, nie pobierze badań itp.itp.Każdy człowiek wcześniej czy później zachoruje i będzie potrzebował fachowej pomocy . Doceńmy ten zawód PIELĘGNIARKI bo to one są zawsze najbliżej chorego, to one dodają siły do walki z chorobą ,to one wspierają , pomagają w codziennych czynnościach ,niosą pomoc i uśmiech

#10  2017.11.25 22:04:14 ~małgorzata

Szkoda gadać.

#11  2017.11.26 02:00:56 ~do 9

Pielęgniarka nie jest ani prawą ani lewą ręką lekarza ani nikogo innego. Wbić sobie to do głów i od tego zacząć. szanować się i cenić .

#12  2017.11.26 02:19:24 ~piel

Elitarny zawód w myciu tyłków i wymianie pampersów z zawartością kału i moczu przez pielęgniarki z magisterium i doktoratem gdyż w Polsce " panie salowe i sanitariuszki nie są od tego".

#13  2017.11.26 02:42:57 ~DO ZOSIA

PRACOWAĆ DZISIAJ NA INTERNISTYCZNYM ODDZIALE TO ZGODA NA NIEUSTANNY KIERAT W GÓWNIE. TRZEBA BYĆ JEDNOCZEŚNIE KONIEM POCIĄGOWYM,WOŁEM ROBOCZYM I OSŁEM (I TO CZĘSTO NIE WYSTARCZY) .BYŁAM ALE SIĘ PRZEMIENIŁAM.I TOBIE ŻYCZĘ TEGO.ZREZYGNUJ. SZKODA ŻYCIA.

#14  2017.11.26 04:00:38 ~do 8

To się nazywa pielęgniarski obóz pracy.

#15  2017.11.26 10:16:28 ~Sabrina

Trzeba koniecznie zakończyć mobbing idyskryminacje płacowe. Zmniejszyć stanowiska pielęgniarek, które siedzą w gabinetach nic nie robią a pensje są wysokie.niech pracują

#16  2017.11.26 12:00:57 ~Zosia

Do#13 Od października już nie pracuję w obozie pracy. ! Jestem szczęśliwa. Powoli dochodzę do pionu.Przede wszystkim psychicznie. Żałuję tylko że tak późno. Spustoszenia fizycznego chyba się nie da odbudować. Bóle mięśni i więzadła krzyżowego dają znac o sobie prawie codziennie. DO #14 Dokladnie- obóz pracy nazywany oddziałem o STANDARCIE PRZYTUŁKU!

#17  2017.11.26 13:17:00 ~;;;;

Mądry uczy się na cudzych błędach,"głupi" na własnych.Nie czekajcie,aż po latach harówy dojdziecie do wniosków starszych pielęgniarek/ j.w./Oby nie było za późno.Zanim wybierzecie zawód piel.zastanócie się, możecie kończyć taką szkołę dodatkowo ,aby wykorzystać jako ostatecznośc,lub wiedza przyda się dla własnej rodziny.Nic więcej.

#18  2017.11.26 14:05:16 ~::":

Myślę,że zachętą się okaże emerytura po 40 latach harówy! chcecie wiedzieć jak Polska podziękowała PIELĘGNIARKOM -kobietom pracującym w świątek- piątek w warunkach różnych o różnym charakterze? moja osobista propozycja- wiejcie jak najdalej od tej fuchy bo poza harówą nic dobrego Was nie czeka! TO PISZĘ JAAAAAAAAAAA pielęgniarka z powołania-:)

#19  2017.11.26 17:11:36 ~do 8

Do takich obozów pracy a jest ich wiele już od dawna powinien wejść uczciwy prokurator ,uczciwy inspektor bhp i Sąd Pracy.Ale jak było jest i bedzie z sądami i w/ w to wiemy.

#20  2017.11.26 20:43:29 ~piel. dypl

I w tych obozach pielęgniarskich, pielęgniarki wykonują świadczenia zdrowotne (opisane min. powyżej), których nikt bez prawa wykonywania zawodu pielęgniarki lub formalnej zgody Ustawodawcy, nie może realizować- art.84-87 Ustawy z dnia 15 lipca 2011 r. o zawodach pielęgniarki i położne, ponieważ podlega karze zgodnie z Kodeksem postępowania w sprawach o wykroczenia(Ustawa z dnia 24 sierpnia 2001 r.).

#21  2017.11.26 23:04:06 ~motyl

Fajnie pooglądać ,te damy z zakładu pielęgniarstwa " - bo przecież im DZIEJE SIĘ BARDZO DOBRZE .Bo ZGARNĄ KASĘ ZA SPECKI I ZA KSZTAŁCENIE NA TYCH WYDZIAŁACH .Aha - jeszcze jako zawód pokrewny pielęgniarce dostaną należne podwyżki . A panie z mgr , NIESTETY JUŻ TAK DOBRZE NIE MAJĄ . Bo DEGRADACJA DO WSKAŹNIKA 0,64 - pozostanie NIEZAPOMNIANA TAK DŁUGO DOPÓKI NIE NASTANIE SPRAWIEDLIWOŚĆ . Bo jeżeli Licencjat ze specką ma mieć więcej od mgr . - TO HAŃBA TA POZOSTANIE Z ECHEM NA BARDZO DŁUGO . A przecież rząd cały czas podkreśla że macie DEMOKRACJĘ ( ale jak widać nie dla wszystkich ) . Bo zmuszanie poprzez tabelę ( wyższy wskaźnik pod warunkiem specki ) to NIE JEST DEMOKRACJA ! a przynajmniej dla Pań .Bo pokazują że specki za darmo ( ale przejazdy , hotele , ksera , to już zasponsoruje Św. Mikołaj . I o tym ani słowa . A przy tak niskich zarobkach Pań - te ,damy " nawet nie wiedzą że macie też dzieci , które się uczą i mają potrzeby .Ale co to kogo obchodzi .One bujają w obłokach a Panie tu na ziemi ( halo tu ziemia , halo tu 2000 zł brutto ) z dodatkiem ,zembali " . Powinni pokazać pielęgniarstwo z tej , lepszej strony " czyli mycie , zmiana pampersa u leżących , dzwiganie , toaletę krocza po oddaniu stolca itd a nie gabinet zabiegowy ( czyste szafki , fiolki z lekami , czysto ).Niezły KŁAM RZECZYWISTOŚCI w szpitalu . JA PYTAM JAK DŁUGO BĘDĄ POKAZYWAĆ KŁAMSTWO - które nic nie ma wspólnego z rzeczywistością . A może by TAK PODALI I POKAZALI ILE PAŃ NA ILU PACJENTÓW - pracuje w szpitalu .

#22  2017.11.26 23:10:44 ~motyl

TRZEBA ZAPYTAĆ - jak długo będą karmić młodych , którzy dopiero mają zamiar wejść do tego zawodu - KŁAMSTWEM ? NAJOHYDNIEJSZYM Z MOŻLIWYCH KŁAMSTWEM . Może powinni pracować nad poprawą tej TRUDNEJ SYTUACJI W PIELĘGNIARSTWIE .Ale DOBREJ WOLI NIE MA . Bo ŻYJĄ Z Pań składek , więc poco ? a jeszcze dotacje z ministerstwa zdrowia na samorządy - więc PO CO? I TAK TRZEBA OGLĄDAĆ TEN CHOCHOLI TANIEC DO OBRZYDZENIA .

#23  2017.11.27 06:42:07 ~Meg

Tak trochę na własne życzenie :( Niestety pielęgniarek nie szanują, bo pielęgniarki same nigdy się nie szanowały. Przykro mówić, ale prawda jest taka, że starsze pokolenie naszych koleżanek się nie odzywało , dzielnie zanosiło ten wyzysk, a teraz emerytura głodowa.Nowe, młodsze pokolenie pielęgniarek się odzywa, buntuje , ale cóż troche późno.ciężko teraz nauczyć szacunku do naszego zawodu. A w dodatku same między sobą się kłócimy, a to kto ma cięższą pracę, a kto ma jakie wykształcenie i ile powinien zarabiać itd. Jakoś za granicą jest to jeden z lepiej opłacanych zawodów, szanowany i ceniony, a my sto lat za nimi .

#24  2017.11.27 10:07:04 ~plg

Mam emeryturty 2.500,-zł /zawsze odcinkowa/Nie mam zamiaru podejmować dodatkowej pracy.A Ty uogólniasz,nie jest tak,bo wiele starszych z młodszymi buntowało się,po czym inne ,i starsze i młodsze przed przełożonymi udawały oburzenie ,"jak one mogły się buntować",czasami doniosły przełożonej,i to wcale nie te najstarsze.Najstarsza potrafiła napisać w raporcie o trudnej sytuacji,albo niewłaściwym postępowaniu lekarza np.zlecenie na gębę itp,czego młode,młodsze nigdy nie zrobiły. Za mało znasz życie wszystkich pielęgniarek,więc nie generalizuj.

#25  2017.11.27 14:12:38 ~Meg

Może i za mało znam życie.ale niestety jest, jak jest ! Nadal uważam, że nie ma szacunku do nas ani pacjent, ani lekarz a tym bardziej rządzący.No skąd to się wzięło? Jeszcze raz podkreślam dlaczego za granicą wygląda to zupełnie inaczej? Oczywiście, żeby nie było, że generalizuje, tak niektórzy sie z nami liczą, ale jest ich niewielu. Na koniec przytoczę cytat mojego lekarza :" kłócie się dziewczynki, walczcie, a my i tak dostaniemy podwyżki. Jak się całe życie pozwalało być tania siłą roboczą, to teraz nie ma co narzekać ! " Nic dodać, nic ująć :(

#26  2017.11.27 14:24:10 ~plg

No właśnie,zamiast się kłócić,pielęgniarki,mimo różnic powinny być solidarne.Można wyrazić swoje zdanie,ale starać się porozumieć między sobą,a nie szukać winnych,żyć w nienawiści.Jak powiedział Asnyk "Daremne źle -próżny trud, Bezsilne złorzeczenie! (.) Wy nie cofniecie życia fal! (.) Bezsilne gniew, próżny żal! (.)" Trzeba z żywymi naprzód iść, Po życie sięgać nowe. "

#27  2017.11.28 15:26:02 ~Bo

Do 26-chyba "daremne żale".Co do solidarności zawodowej-wszyscy brać przykład z lekarzy.