Okręgowa izba pisze do naczelnej izby pielęgniarek i położnych w sprawie sprzeciwu wobec realizacji ustawy podwyżkowej kosztem dodatków brutto brutto.

Dodatki pielęgniarek brutto brutto po nowemu


Komentarze użytkowników

#1  2017.11.29 21:40:39 ~piel

Myślę, iż odpowiedź na powyższe pismo będzie taka jak zawsze, była ona w kółko powtarzana na posiedzeniach sejmowych czy w komisji zdrowia w czasie wprowadzania ustawy. Spodziewacie się czegoś innego?

#2  2017.11.30 00:07:38 ~motyl

A te .wy UDAJĄ ŻE STOJĄ NA STRAŻY GODNOŚCI ZAWODOWEJ I OCHRONY ZAWODU .To śmieszne i mało tego tragikomiczne . Można by było dobrą sztukę wyreżyserować z tego CYRKU . JAK BYŁ CZAS NA PODJĘCIE KROKÓW W CELU OBRONY ZAWODU - TO GDZIE BYŁYŚCIE ? Dlaczego dopuściłyście aby , PRZESZŁA TA HANIEBNA USTAWA ( Dlaczego wtedy nie STANĘŁYŚCIE NA STRAŻY OBRONY ZAWODU ? ) .Może faktycznie byłyście zbyt zajęte ( a w szczególności szczurzyca - bo musiała zadbać razem z radziwiłłem o to aby po cichu PRZEPCHNIĘTA ZOSTALA TA USTAWA . HAŃBA CI kobieto , HAŃBA i WAM CO UDAJECIE TAKIE OBROŃCZYNIE ZAWODU _ HAŃBA I WSTYDZCIE SIĘ ( o ile ten wstyd w ogóle macie ) .NIKT Z PAŃ WAM TEJ HAŃBY NIE ZAPOMNI . NIE MACIE CO UDAWAĆ ( bo teraz to możecie sobie tą ustawą tyłek co najwyżej obetrzeć ) . KAŻDA Z PAŃ PIELĘGNIAREK WAM TEGO NIE WYBACZY ! HAŃBA i WYPIEPRZAJCIE NA TRAWKĘ ! jak najszybciej !

#3  2017.11.30 05:15:18 ~piel.

Śmiechu warte - "izbianki" warszawskie piszą pismo do centralnych. Czyżby zapomniały o tym, że mają wspólny, główny kierunek działania - pilnie strzec swoich stanowisk pracy i wynagrodzeń.

#4  2017.11.30 09:30:45 ~piel.

Na straży godności zawodowej i ochrony zawodu ? --chyba ochrony swoich stołków,bo to wyszło im najlepiej, a o swoje koleżanki pielęgniarki nie potrafiły zadbać.Teraz te śmieszne pisma nikogo nie wzruszą,ustawa krzywdząca i poniżająca pielęgniarki jest już podpisana.

#5  2017.11.30 16:46:52 ~Piel.

No i co z tego, ze ustawa jest już podpisana? Można przecież napisać nową lub do tej starej dodać paragraf który anuluje poprzedni. Tylko nie w tym rzecz. Rzecz w tym, że trzeba chcieć to przepchnąć. A na razie tylko cisza i głupie tłumaczenie ciemnym pielęgniarkom, że tak dobrze im ta ustawa zrobiła. Przecież mają kasy dużo, a panie( celowo z małej litery) izbianki należy po rękach całować za ten dobrobyt. I pisanie głupich listów do dyrektorów placówek aby podwyżki regulowali z własnych środków a nie z zębalowego.Żenada. A tak w ogóle to nie one podpisały ustawę, one nie wiedziały, że tak się stanie. Żenada. A jak już do nich dotarło co podpisały to dalej nic z tym nie robią.Żenada.

#6  2017.11.30 19:41:58 ~a_

Pańcie obudziły się z letargu o dobrych kilka miesięcy za późno. Będziemy o tym pamiętać.

#7  2017.11.30 22:46:47 ~piel.

Czy przedstawicielki zawodu, które STOJĄ NA STANOWISKU i STOJĄ NA STRAŻY GODNOŚCI ZAWODOWEJ I OCHRONY ZAWODU oglądały już 27 Ucho Prezesa ? . "Panie prezesie, bo ja chciałam powiedzieć , W IMIENIU WSZYSTKICH PIELĘGNIAREK,że nie cała służba zdrowia protestuje."

#8  2017.12.01 05:38:50 ~Ela

Tylko strajk z odejściem od łóżek moze nas zabezpieczyć przed okradzeniem z pieniędzy ktore już mamy.Jesli sie nie zjednoczymy to po nas.

#9  2017.12.01 05:50:47 ~Ela

Jestem pielęgniarka której brakuje 3 lata do emerytury. W wieku 50-ciu lat zrobiłam licencjat bo wmówiono mi ze to ważne,ze to wyższe wykształcenie itp. Na tym zasranym licencjacie uczono rzeczy zupełnie zbędnych i nieprzydatnych w codziennej pracy.Nie poszłam na magisterke bo to tez tylko wyciąganie pieniędzy z naszych kieszeni a nie uczy niczego. Uważam ze umiem o wiele więcej od pseudo magistrów i w wiedzy i praktyce chętnie sie zmierzę z każdym z nich .Osobiscie boje sie starości i tego ze mną w szpitalu nikt sie nie zajmie bo prawdziwych pielęgniarek nie będzie.Jest mi przykro ze po wielu latach pracy i nędznych zarobków jeszcze przed emerytura ukradną mi to co mi sie należy i zrównają mnie z opiekunka. Bardziej nie mogli mnie poniżyć.

#10  2017.12.01 06:00:14 ~Do #7

Dla tych, które nie oglądały Ucha Prezesa nr 27 - https://www.youtube.com/watch? v=f3u-_NP6H0E&t=5s. Oglądnąć warto.

#11  2017.12.01 10:36:57 ~piel

Dla tych wszystkich dumnych (czyt. durnych) pielęgniarek z odcinka , które wciąż udowadniają,że potrafią wszystko ogarnąć szybko zrobić i wyrobić się szybciej od koleżanek - złota myśl z 27 odcinka Ucha Prezesa : " POŚPICH PONIŻA".

#12  2017.12.01 10:38:21 ~AD 11

"POŚPIECH PONIŻA"

#13  2017.12.01 14:02:06 ~???

Powolniaki,jetem ciekawa jak pracujecie.

#14  2017.12.01 20:58:07 ~do 13

Tak jak nam płacą

#15  2017.12.02 06:02:53 ~ela

Właśnie się stało.W moim szpitalu odebrano nam zembalowe 2 transze,dano marny ochłap do zasadniczej a resztę nam ukradziono.Każda pielęgniarka jest stratna kilkaset złotych.Bez strajku się nie obejdzie.Rozbój w biały dzień za przyzwoleniem tych od góry

#16  2017.12.02 06:34:57 ~Do #15

Kontrolę wykorzystania "zembalowego" sprawuje NFZ. Należy o zaistnieniu ewidentnych nieprawidłowości zawiadomić swój oddział wojewódzki.

#17  2017.12.03 02:23:40 ~pielegniar

Do Pani 9.Nie śmieć w swoje gniazdo! Doprowadzisz do tego ,że nas i naszego wykształcenia nikt nie będzie szanował .Mam wrażenie ,że nie jesteś pielęgniarką.

#18  2017.12.03 11:46:32 ~JA

Do 17 przecież to prawda co napisała 9! a ty co śmieci pod dywan ? pewnie lizesz d. żeby mieć dobrze a poz tym może jesteś niewolnicą pazerną z 5 etatów.Mamy tyle problemów - zawód z szeregiem szkodliwości, kiepsko opłacany a odpowiedzialny ( pracownice sieciówek górą! ) Nadal brak norm zatrudnienia, brak 13-tych pensji itp. itd. A po 30 i więcej lat pracy emerytura głodowa! SKANDAL!

#19  2017.12.03 11:48:55 ~piel.

Do 17 naiwna a kto docenia pielęgniarki pracę czy jej wykształcenie ! obudziła się jak z innej planety - nie ośmieszaj się! - kto wybiera jeszcze ten zawód - żenada ! Do 18 - wielka prawda!

#20  2017.12.03 11:53:09 ~obser

Do 17 "doprowadzisz" ale głupio napisała - jakaś mało rozgarnięta ( coraz więcej jest takich wśród nas! ) tak jak by tylko jedna osoba miała na to wpływ - gdzie tu logika i rozum? i muszę czas dla takich tracić .br,br,br !

#21  2017.12.03 12:49:35 ~ja

Do 17 kto to pisał? - żenada !

#22  2017.12.04 00:25:43 ~EWA

Dawno temu , w czasach dinozaurów pielegniarstwa. Kiedy nie było jeszcze izb, które z pedanterią troszczyłyby się o nas. Zdrowa hierarchizacja w szpitalu była taka .Salowa,pielęgniarka , lekarz. Były i kuchenkowe i bieliźniane .Pielęgniarki nie nosiły basenów , nie biegały do laboratorium z badaniami i po wyniki .Były 13-nastki, premie, przegrupowania co 5 lat ,zasiłki na zagospodarowanie, posiłki nocne .Cała dokumentacja to raport gdzie pisało sie najważniejsze obserwacje i był czas dla chorego realny,a nie na papierze. Nie wykładowcy a nauczyciele uczyli zawodu (fizycznie obecni i czujni na praktykach) . Starsze pielęgniarki mogły po odejściu ze szpitala znależć zatrudnie w przychodniach,bez kursów środowiskowych( w drugą stronę nie ma takich obwarowan! ) .Itp , itd .Jesteśmy po nowemu szczęśliwsze?

#23  2017.12.05 00:19:00 ~Do 22

Taa, jesteśmy. Narobiłyśmy specjalizacji, magistrów (oczywiście za swoje), kursów, kursików i dalej prześcigamy się w swojej głupocie. Co nam po tym? Mówi się , że wykształcenie jest potrzebne. W naszym przypadku zbędne. Jak patrzę na niektóre wpisy moich koleżanek pielęgniarek to aż włos się na głowie jeży. Magistry, specjalistki a takie durne. Po co pytam komu te wasze tytuły? Basen możecie nosić i bez nich. A wy co? Mało podcierania tyłków w jednej pracy, to do drugiej biegniecie. Za 10 zł. brutto? A czemu nie. I obrobicie wszystko. Rozdacie posiłki, pozamiatacie i jeszcze kawy doktorowi zaparzycie, bo ten zmęczony. Żenada. Same się nie szanujecie.Więc jeżeli czytam, że p. mgr. lub specjalistka pisze, że ona taki wykształciuch, a sprytna taka, że sama zrobi wszystko to ja jej mówię; a dawaj durna babo, rób, zamiataj. Przecież z takim wykształceniem to koniecznie.