NIECH ŻYJE WOLNY I SAMODZIELNY ZAWÓD PIELĘGNIARKI!!! Szpital nie jest w stanie wykonywać zabiegów operacyjnych "na ostro", tylko planowe... Pielęgniarki instrumentariuszki nie przedłużyły od grudnia kontraktów... Nie ma protestu, strajku... Wreszcie może ktoś zauważy, że pielęgniarka ma prawo do stawiania warunków udzielania świadczeń zdrowotnych i prawo do negocjacji stawki, za którą wykonuje wolny zawód... JEST STRONĄ UMOWY! Kiedy taką świadomość będą miały WSZYSTKIE pielęgniarki?

Pielęgniarki 2017.


 

Zobacz szczegłówe warunki konkursu - pielęgniarki instrumentariuszki

Zobacz setki komentarzy na facebooku

Komentarze użytkowników

#1  2017.12.04 11:54:21 ~piel

Brawo, bo wypowiedzi niezadowolenia od tej grupy zawodowej nie było widać na portalu. A praca nie łatwa i pod presją czasu, zabiegi z różnych dziedzin. Dużo by pisać.

#2  2017.12.04 12:31:18 ~mm

Koleżanki które zgadzają sie pracować za 13 złotych brutto uczcie się od pielęgniarek z Bydgoszczy. Tak działa prawdziwa solidarność miedzy pielęgniarkami.Brawo!

#3  2017.12.04 12:55:33 ~Do #1,2

Chwilowo nie ma się czego uczyć i nie czas jeszcze na brawa - nie jest znana najniższa stawka godzinowa określona w ofercie przez oferentów ( pielęgniarki ). o tym dowiemy się po ogłoszeniu rozstrzygnięcia konkursu - najpóźniej 8 grudnia do godz. 15:00.

#4  2017.12.04 13:03:52 Redakcja Portalu

Myślę, że nie w tym rzecz żeby się cieszyć czy bić brawa. Tutaj chodzi o nowe spojrzenie na nasz zawód. Jest w nas siła. Nie tylko w całości jako grupa zawodowa, ale także w poszczególnych zespołach pielęgniarek. Tak jak w przedmiotowym przypadku - pielęgniarkach instrumentariuszkach. To samo dotyczy innych pielęgniarek. Także tych na poszczególnych oddziałach czy komórkach organizacyjnych. Na ile wykorzystamy te okoliczności zależy od nas samych. Nie od izb. Nie od związków. Pozdrawiam pielęgniarki stan. Mariusz Mielcarek

#5  2017.12.04 14:45:36 ~mm

Właśnie to miałam na myśli. Prawdziwa JEDNOŚĆ wśród pielęgniarek, to nasza siła. Wystarczy sie określić ze nie podejmujemy pracy za stawkę niższą niż. Siła bezsilnych jak powiedzial kiedyś Václav Havel.

#6  2017.12.04 15:27:23 ~ana

Dziewczyny jesteście WSPANIAŁE

#7  2017.12.04 18:27:00 ~Ewa

Cieszę się że wreszcie dziewczyny zaczynają sie cenić , może inne pracujące jak robokopy za parę groszy zrozumieją ,ze nie tedy droga żeby coś zmienić .Wystarczy pokazać ze same siebie szanujemy poprzez pracę w jednym miejscu , niech pracodawcy zaczną o nas zabiegać !

#8  2017.12.05 08:53:28 ~iza

Nie walczcie z wiatrakami! z pustego to nawet Salomon nie przeleje, Wasze postulaty powinny być podobnie jak u rezydentów - wzrost FINANSOWANIA na ochronę zdrowia do 6 PKB i tylko wtedy zaistnieje możliwość jakiejkolwiek poprawy uposażeń ( kawałek dalej - w Czechach jest to 7,1 PKB ! ), a takie ,podchody '' jakie tworzycie poprzez rezygnację z pracy poprzez nie podpisanie umowy, to tylko krzywdzi tych biednych pacjentów, którzy jak słyszą w Polsce słowa ,kolejka do lekarza '' - to mają dość życia ! ale to takie niestety takie warunki stwarza im obecny Rząd i Pan Minister - bo w życiu trzeba się jeszcze kierować logika, która to powinna podpierać wszelkie koncepcje akcji protestacyjnych - dużo zdrowia wszystkim życzę.