Ministerstwo zdrowia podało wysokość wynagrodzeń (średnia ważona) dla wszystkich grup zawodowych ochrony zdrowia, w tym: pielęgniarki z tytułem magistra i specjalizacją, pielęgniarki ze specjalizacja oraz pielęgniarki bez specjalizacji.

Wynagrodzenia pielęgniarek i położnych.


Odpowiedź na interpelację w sprawie wynagrodzenia lekarzy i pielęgniarek

(...)

W systemie statystyki publicznej zarobki pracowników ochrony zdrowia badane są przez Główny Urząd Statystyczny cyklu dwuletnim (w latach parzystych, z wyborem października jako tzw. miesiąca referencyjnego) w ramach reprezentacyjnego badania struktury wynagrodzeń według zawodów, będącego odpowiednikiem prowadzonego w Unii Europejskiej co 4 lata badania Structure of Earnings Survey. Natomiast Minister Zdrowia przeprowadza coroczne dobrowolne badanie ankietowe.

Ostatnie takie badanie zostało przeprowadzone w maju i czerwcu 2016 r. w związku z pracami nad projektem ustawy o sposobie ustalania najniższego wynagrodzenia zasadniczego pracowników wykonujących zawody medyczne zatrudnionych w podmiotach leczniczych. Objęło ono 2560 publicznych i prywatnych podmiotów leczniczych. Miesiącem referencyjnym był marzec 2016 r.

Odpowiadający: sekretarz stanu w Ministerstwie Zdrowia Józefa Szczurek-Żelazko

17 października 2017 roku 


Zobacz także:

Radziwiłł w telewizji rządowej: podwyżki dla pielęgniarek i położnych, które realizujemy to absolutne novum, dlatego że dotychczas takich podwyżek nie było. Racja panie ministrze! "Absolutne novum". Po kilkanaście złotych do pensji zasadniczej ... i to z pieniędzy danych uprzednio (dodatki brutto brutto). Tego jeszcze nie było. Dzięki, dobra zmiano...

Państwo ministrowie! Radziwiłł i Szczurek-Żelazko. Czy wam tak po ludzku nie jest po prostu głupio? Przecież pielęgniarki nie są idiotami...

Szpital z powodu "niedopatrzenia dyrekcji oraz związkowców" przez kilka tygodni pozbawiał dodatku do pensji pielęgniarki, które z powodu ciąży były na zwolnieniach lekarskich.

Komentarze użytkowników

#1  2017.12.08 22:53:17 ~Kunta kint

Człowiek i krowa mają średnio po 3 nogi

#2  2017.12.08 23:16:46 ~siostra

Marzec 2016 ? za niecały miesiąc mamy styczeń 2018.co nas obchodzą dane sprzed prawie dwóch lat?

#3  2017.12.09 08:28:05 ~Aga

Jakos nie widzę 3647 zl brutto

#4  2017.12.09 15:39:49 ~Do #3

Jeżeli średnia wynosi 3647 zł nie oznacza to, że każda ma takie wynagrodzenie. Jeżeli Twoje jest niższe to Twojej koleżanki wyższe.

#5  2017.12.09 19:40:55 ~ Pielęgnia

Ja dostałam 5 zł podwyżki brutto

#6  2017.12.09 20:04:50 ~Pigułka

Boże tak śmiesznego ministra jak Radziwił to swiat nie widział, a Pani Szczurek to chyba z kanałów wyszła i o Bożym świecie nie wie, a moze nie chce wiedzieć ile jej Kolezanki zarabiają na jednym etacie. Jesteście żałośni, z tym okradaniem pielęgniarek. Przekladacie w tę i z powrotem te same pieniądze, puknijcie się w czółko,

#7  2017.12.09 21:33:48 ~Do #5

Nie podajesz, do której grupy jesteś zakwalifikowana. Jeżeli Twoje dotychczasowe wynagrodzenie zasadnicze wynosiło : gr. 9 - 2450 zł , gr. 8 - 2800 zł i gr. i gr. 7 - 4050 zł i podwyżka wyniosła aż 5 zł jest to zgodne z ustawą. Już za rok czeka Cię kolejna "znacząca" podwyżka - niezależnie od grupy otrzymasz podwyżkę w wysokości nie mniej niż 8 zł. Takie prawo.

#8  2017.12.09 22:34:55 ~motyl

Co do tej szczurowej - to już jej nie wspominajcie BO NA SAM JEJ WIDOK I radziwiłła RWIE NA WYMIOTY .Tak obłudnych osób w ministerstwie ŚWIAT NIE WIDZIAŁ . Ja osobiście poczekam na powołanie nowego rządu przez nowego Premiera .Jeśli oni zostaną to MACIE PRZERĄBANE NADAL , BO NIC SIĘ NIE ZMIENI NA LEPSZE . TO CHAMSTWO POWINNO JAK NAJSZYBCIEJ ODEJŚĆ NA ZIELONĄ TRAWKĘ . Podobała mi się wypowiedź Posła z Kukiz 15 - Pana Sachajko , który razem z hodowcami norek mówił wprost . NIE WOLNO LUDZI KARMIĆ DEMAGOGIĄ tzn: TYM ŻE WSZYSTKO JEST SUPER I KRAJ TAK SIĘ ROZWIJA . Bo to kłamstwa .Poza programem społecznym 500 + , to SAME Panie WIDZICIE ŻE TO KŁAMSTWA ( chodzi mi o WAS i WASZE UPOKARZANIE ) . Ale i nie tylko ( hodowcy norek , którzy mają być pozbawieni źródła utrzymania , pracownicy - pracy ) .Myślę że Pan Kaczyński doszedł w porę do dobrego wniosku .A mianowicie że nie wystarczy Pani Premier z broszką i przekazem w postaci - demagogii .Bo coraz więcej ludzi widzi naocznie że NADAL DOBRZE ŻYJE SIĘ > NIESTETY , PRZYKRE ALE PRAWDZIWE . A mgr . pielęgniarstwa nie dość że wyrzucono poza nawias to jeszcze WPIERA SIĘ CIEMNOTĘ ŻE TO FENOMEN JAKIEGO NIE BYŁO DO TEJ PORY . To STEK KŁAMSTW A PANIE NIE JESTEŚCIE RYBĄ AB Y POŁKNĄĆ TAKI CHACZYK KŁAMSTWA .

#9  2017.12.09 22:40:39 ~motyl

Po wyrazie NADAL ŻYJE SIĘ DOBRZE - napisałem wyraz KASTOM .I nie wiem dlaczego ten wyraz znikł ? To jest dopiero dobre pytanie . Ja proszę aby nikt nie urywał i kasował napisanych wyrazów .

#10  2017.12.10 11:57:28 ~Do #8

Takiego "chaczyka" nawet ryba nie połknie. Nawet gdyby była mgr. ( z kropką ).

#11  2018.01.20 21:27:55 ~Gutek 62

Pracuje 36 lat i jedno wiem nie zarabiałsm nie zarabiam i już nie będę zarabiała dobrze.Nigdy nie dorabiałam i tego też nie żałuję czekam tylko na 60 urodziny i emeryturę.Swoje zawodowe życie uważam za przegrane to wstrętny niewdzięczny zawód który mnie nie dał NI C