Zobacz jaki nowy podział pielęgniarek i położnych zaproponowano w nowym projekcie ustawy oraz jakie "współczynniki pracy" przypisano w poszczególnych grupach.

Nowa ustawa o sposobie ustalania najniższego wynagrodzenia zasadniczego pielęgniarek i położnych


Zobacz więcej informacji w przedmiotowej sprawie:

16 listopada 2017: Do sejmu wpłynął projekt ustawy zmieniający zasady wynagradzania pielęgniarek i położnych z tytułem: magistra, licencjata, specjalisty, które są zawarte w obowiązującej od 1 lipca ustawie o najniższych wynagrodzeniach w ochronie zdrowia.

Komentarze użytkowników

#1  2017.12.10 11:14:17 ~Och

Jeszcze nie otrzymałam złotówki pomimo wejścia w życie poprzedniej ustawy.

#2  2017.12.10 14:40:07 ~piel,licsp

No. JESTEM NA TAK.

#3  2017.12.10 14:43:53 ~mgr ze spe

Jak by się nie obrócić, dupa zawsze z tyłu, ciągle poprawiają współczynniki ale pielęgniarki ze starego systemy ciągle na tej samej gównianej pozycji 0,64, czy to jest w porządku? Takie jest nasze beznadziejne środowisko jak tylko, któraś coś więcej ma, to tylko dba o siebie, a koleżanki które pracują tak samo ciężko, tyko z jakiś względów nie dokształcały się, mają mieć głodowe emerytury. Jak można być takim egoistą, pracuję 30 lat i nie uważam, żeby moje koleżanki nie mające mgr czy specj. pracowały gorzej. NAJGORSZE ŚRODOWISKO TO PIELĘGNIARSTWO JEDNA DRUGĄ UTOPIŁA BY W ŁYŻCE WODY>

#4  2017.12.10 15:25:31 ~Do #2

Niestety pozostali są na NIE. Nie przechodzisz do dalszej rozgrywki. Trzeba skończyć prawdziwe, magisterskie studia.

#5  2017.12.10 17:07:12 ~piel

0,64 to jest po prostu kpina.

#6  2017.12.11 00:14:39 ~lb

Jeszcze trochę ze specką czy bez z tymi zarobkami,ze świeczką będą musieli szukać pielęgniarek! dzisiejsza młodzież nie jest głupia.

#7  2017.12.11 06:37:10 ~Do #1

A czy zapoznałaś się z obowiązującą ( a nie jakąś poprzednią ) ustawą, z której może wynikać, że podwyżka Tobie z racji otrzymywanego obecnie wynagrodzenia nie należy się ?

#8  2017.12.13 17:25:54 ~Ania

Ja dostałam obniżkę a nie podwyżkę

#9  2017.12.13 18:18:38 ~Gosia

Same sobie jesteśmy winne, bo pracujemy w kilku miejscach.

#10  2017.12.13 18:41:09 ~Do #8

I choć może wydawać się to niemożliwe taka sytuacja może mieć miejsce. W pierwszej kolejności pracodawca ustala koszty podwyżek dla osób, którym się to ustawowo należą. Następnie odejmuje to od otrzymywanego z NFZ dodatku "zembalowego", resztę dzieli. Jeżeli nie należała Ci się podwyżka ustawowa zmniejszyło się Twoje "zembalowe" i dostałaś obniżkę. Takie głupie prawo.