Starosta powiatu: "Minęły czasy, kiedy bycie pielęgniarką oznaczało awans społeczny. Nie mam nic przeciwko Ukraińcom czy Białorusinom, ale wolałbym jednak, żeby była to dziewczyna mówiąca w języku polskim".

Nadciąga katastrofa - brak pielęgniarek


Zobacz artykuł prasowy w przedmiotowej sprawie:

Na ostatniej Sesji Rady Powiatu, jaka odbyła się 6 grudnia, wywiązała się dyskusja o starzeniu się kadry  szpitala i perspektywach na przyszłość.

Komentarze użytkowników

#1  2017.12.18 20:22:56 ~Bianka

Czy o lekarce ktoś powie dziewczyna?

#2  2017.12.18 20:47:31 ~gosia

No właśnie, bycie pielęgniarką to nie prestiż to wstyd ! Żałuję decyzji podjętej przed laty.

#3  2017.12.18 21:25:36 ~piel

Nie mam nic przeciwko temu staroście ale wolałabym żeby starostą był chłopak przystojny, inteligentny i mądry.

#4  2017.12.18 21:41:59 ~a_

Tak, tak chłopaku starosto;)))))

#5  2017.12.19 06:26:02 ~chłopak

Starosta, jako jeden z nielicznych, poruszył poważny problem braku pielęgniarek. Dla Was to, jak czytam, mało istotne. We wszystkich komentarzach pojawia się za to oburzenie spowodowane użyciem wyrazu "dziewczyna". Mam nadzieję, że kolejni wypowiadający się w tym temacie ( o ile tacy będą ) zastąpią "dziewczynę" "PANIĄ MAGISTER" co natychmiast spowoduje zlikwidowanie tego poważnego problemu.

#6  2017.12.19 08:50:20 ~Bianka do

Owszem poruszył poważny problem braku pielęgniarek. Pielęgniarek, nie dziewczyn mówiących po polsku.

#7  2017.12.19 21:57:48 ~do 5

Brak pielęgniarek jest poważnym problemem i owszem ale brak poważania do tego zawodu jeszcze poważniejszy. Więc komentarz jest nie na miejscu jeśli pan nie widzi żadnego problemu.

#8  2017.12.20 06:55:29 ~Do #7

Po przeczytaniu komentarzy na Portalu wydaje mi się, że chyba wiem skąd wynika brak poważania dla zawodu. Jeżeli Panie same nie szanują się, wzajemnie obrażają, trudno wówczas oczekiwać szacunku od innych.

#9  2017.12.20 09:39:56 ~piel

Określenie pielęgniarek -"dziewczynami " dużo mówi o stosunku włodarzy do pielęgniarek i postrzeganiu tego zawodu przez społeczeństwo. Dziewczyna w pracy to raczej nieprofesjonalistka, bardziej przyuczana do zawodu, taka od wszystkiego i do niczego (konkretnego), wieczna terminatorka,słabo opłacana i zdana na łaskę panów (markietanka).

#10  2017.12.20 12:03:26 ~autor

W dzisiejszych czasach pielęgniarki to już raczej kobiety, dojrzałe kobiety. Pan starosta marzy o młodej i ładnej w mini zapewne, czuję w tym jakiś podtekst.oj panie starosto ! :)

#11  2017.12.20 12:09:35 ~do 5

Czy można nazwać 55 letnią pielęgniarkę dziewczyną ? dziewczynką na posyłki może.Siostry , dziewczyny, tak widzą nas media i społeczeństwo. Zgaś światło, zamknij okno, otwórz okno bo mi się nie chce wstawać- mówi pacjent- brat. Za co? szanuję wszystkie zawody i do wszystkich odnoszę się z szacunkiem, nie stać mnie na służącą ale naszych pacjentów i potencjalnych chorych widoczne stać

#12  2017.12.20 12:27:25 ~A

Wszystkim nowym i młodym pacjentom zwracam uwagę, kiedy mówią do mnie siostro. Nie pozwalam. Co innego starsze osoby-wiadomo. ,Dziewczyny’to jednak określenie pejoratywne.

#13  2017.12.20 12:28:17 ~A

Bynajmniej w naszym przypadku.

#14  2017.12.20 13:17:34 ~B

Bynajmniej czy przynajmniej?

#15  2017.12.20 14:50:36 ~A

Dowolnie:d tym razem :d

#16  2017.12.20 15:15:37 ~Do #13,15

"Słowo „bynajmniej” nie jest alternatywą dla słowa „przynajmniej&rdquo. Słowo „bynajmniej” ma zupełnie inne znaczenie niż słowo „przynajmniej” Bynajmniej ‚wcale, zupełnie, ani trochę, zgoła (zwykle w połączeniu z następującą partykułą nie) np. Głos miał donośny, ale bynajmniej nie przykry. Przynajmniej ‚partykuła wyznaczająca minimalny, możliwy do zaakceptowania przez mówiącego zakres czegoś, np. Wypij przynajmniej mleko, lub komunikująca, że ilość lub miara czegoś jest nie mniejsza od wymienionej i że może być większa, np. Wyjechała przynajmniej na rok."

#17  2017.12.20 16:38:21 ~A

Dziękuję. Nawiasem mówiąc lubię te lekcje polskiego zamiast argumentów na temat:d

#18  2017.12.20 16:52:18 ~piel.

Nieuk, leń, obibok, pazerna, stara - Takie określenia w stosunku do koleżanek są cacy. Dziewczyna - be ?

#19  2017.12.20 18:22:28 ~A

To kwestia kultury pracy. U mnie takich określeń się nie stosuje. My jesteśmy panie pielęgniarki.

#20  2017.12.20 18:23:02 ~A

To kwestia kultury pracy. U mnie takich określeń się nie stosuje. My jesteśmy panie pielęgniarki.

#21  2017.12.20 19:55:56 ~piel

" Bynajmniej". W. Młynarski. Polecam.

#22  2017.12.22 07:59:31 ~Do #20

Na panią to trzeba mieć zarówno wygląd jak i pieniądze . Jestem przekonana, że my wszystkie mamy tylko to pierwsze. Na drugie musimy niestety poczekać.

#23  2017.12.22 12:06:30 ~a_

Do # 22, a to już jest kultura odpowiedzi.

#24  2017.12.23 00:07:51 ~Piel

Dobrze, że nie dziewczynki, bo takie się drzewiej w zamtuzach chorymi opiekowały.

#25  2017.12.23 23:12:19 ~Nicciekawe

Z popielnika na Mariuszka iskiereczka mruga on opowie Ci bajeczkę bajka będzie długa.

#26  2017.12.24 14:34:48 ~ja

Do 1 tak to prawda ile razy ja o tym mówiłam jakie z nas dziewczyny ? same siebie nie szanujemy mówiąc tak o koleżankach i dalej inni też tak - w szkołach mówią nawet piguły nie uczniowie ale prymitywne sprzątaczki i dozorcy!

#27  2017.12.24 16:17:07 ~Do #26

Sprzątaczka czy dozorca nie zawsze są bardziej prymitywni od pielęgniarek. Znam przykłady.

#28  2017.12.25 09:23:15 ~obserwator

Do 26 nie na temat inteligentni dozorcy to dopiero i tylko dozorcy? nie obrażaj sprzątaczko tych od których zależy twoje zdrowie i życie! do 18 ale głupio piszesz

#29  2017.12.25 12:28:09 ~Do #28

"Interesujący" komentarz, godny wnikliwego obserwatora. Wypiłeś za dużo czy zjadłeś za mało ?

#30  2017.12.31 07:33:25 ~Mró

Czy pan redaktor może mi wyjaśnić, co chciał nam przekazać tym wyrwanym z jakiegoś kontekstu zdaniem. Że to tradycyjnie kij w mrowisko, to nie ulega wątpliwości, ale właściwie o co się mamy kłócić? O "Minęły czasy, kiedy bycie pielęgniarką oznaczało awans społeczny". To akurat dla mnie najboleśniejszy problem. Czy o ukrainki. Czy jedynie o "dziewczynki". Bo nie wiem.