Kamery kilkakrotnie pokazywały ją jako przyboczną Radziwiłła, siedziało tuż jego boku milcząca, usłużna. Skandaliczne z jej strony: żeby nawet słowa nie powiedziała o brakach pielęgniarek?

Komentarze pielęgniarek i położnych


Komentarz na pielegniarki.info.pl

I proszę. Proszę. Non stop brakuje lekarzy. teraz tylko takie info w głównych mediach wielokrotnie i codziennie powtarzane. Bardzo brakuje pielęgniarek i o tym się nie mówi ! Dlaczego? Dlaczego pielęgniarki nadal harują na kilku etatach i dlaczego mamy wciąż dodatki a nie podwyżki ? Dlaczego wciąż nie szanujemy siebie? A i medialnie nie istniejemy. Czy tak trudno wziąć przykład z lekarzy? I nie tylko tu chodzi o podejście Radziwiłła ale jeśli chodzi o pielęgniarki to Szczurek-Żelazko. Kamery kilkakrotnie pokazywały ją jako przyboczną Radziwiłła, siedziało tuż jego boku milcząca, usłużna. Patrzyła na niego jak na guru podpierając się czerwonymi pazurkami (posiedzenie komisji zdrowia - środa). Skandaliczne z jej strony: żeby nawet słowa nie powiedziała o brakach pielęgniarek? To nawet mówił o tym nie tak dawno premier Morawiecki - krótko o tym mówił ale powiedział. Ale żeby pielęgniarka o pielęgniarkach kompletnie nic? Zacznijmy w końcu walczyć o szacunek! A przykład mamy od rezydentów!

Zobacz komentowany artykuł 

Zobacz inne komentarze


Komentarze użytkowników

#1  2018.01.06 14:41:46 ~ja

Bardzo dobry komentarz - samo sedno i daje do myślenia.dzięki

#2  2018.01.06 14:46:05 ~autor kome

Przepraszam za chochliki i styl w komentarzu(emocje robią swoje) Za szybko mi uciekł na portal bez poprawek. W sumie ważniejsze jest meritum i głęboka refleksja. A zamiast harówki na co dzień zacznijmy działać jak lekarze!

#3  2018.01.06 14:59:05 ~erka

Przykre, że premier Morawiecki mówił o braku pielęgniarek a nasza wysoko postawiona pielęgniarka Szczurek-Żelazko milczy i udaje,że nie ma problemu.Do tej pory nigdy nic nie powiedziała o pielęgniarkach medialnie. Za kogo ona się ma?

#4  2018.01.06 15:05:17 ~też ja

Do 2 wielka prawda i co tam chochliki

#5  2018.01.06 17:36:10 ~piel.

Komentarz na czasie ! I co o tym myślicie ? hej zaharowane obudzcie się ! ale mało komentarzy !

#6  2018.01.06 17:38:16 ~obserwator

Tak zgadza się aktywność zaharowanych kiepska. i strach ? Wejdzcie na interię, zakładka po lewo o wyjazdach polskich lekarzy - zupełny brak komentarzy od pielęgniarek !

#7  2018.01.06 17:59:00 ~Bo

I tak nic nie zrobimy solidarnie że względu na olbrzymią rozbieżność prywatnych interesow. Tylko czas działa na naszą korzyść. Szczególnie pozdrawiam wieloetatowe. Nikt tak skutecznie nie psuje stawek i prestiżu zawodu w pielegniarstwie.

#8  2018.01.06 18:35:43 ~Piel

Dopiero jak zaczną umierać w pracy i pracodawcy zaczną płacić odszkodowania to coś się zmieni, prawo powinno się zmienić, bo zmęczona pielęgniarka to zagrożenie życia, ale minister twierdzi, że lekarz musi pracować dłużej, to cóż my, nami zawsze będą manipulować. Słyszałam, że gdzieś zatrudniano na kontrakty na fajnych warunkach, ale z upływem czasu, nowych już na gorszych, tacy jesteśmy solidarni. W innych szpitalach zaczęło brakować pielęgniarek, to się dyrektorzy dogadali jak konstruktywnie rozwiązać problem. Rynek , a my na tym rynku jak barany na rzeź, lata świetlne nam do lekarzy.

#9  2018.01.06 18:39:02 ~An-na

Ta pani nie została wzięta do rządu żeby tam za nami się ujmować, ale żeby nam zamknąć paszcze. Bo przecież mamy swoją reprezentantkę w rządzie, który tak się dla nas stara i tak się pochyla nad naszą niedolą i co my jeszcze chcemy?

#10  2018.01.06 19:15:46 ~piel

A co robią panie w Czepkach? A co z akcją jeden etat?

#11  2018.01.06 22:21:28 ~Piel.

Tak komentarz główny i pozostałe pod nim jak najbardziej słuszne i na czasie. W dzisiejszym "Babilonie" TVN24 pojawiła się w końcu medialnie - nie kto inny a Józefa Szczurek-Żelazko! I to jak dużo mówiła, pewnie, głośno, przerywała innym. Redaktor prowadzący przedstawił ją na samym początku jako nowego gościa "Babilonu" (w końcu do tej pory niema przyboczna Radziwiłła) p.w. jako pielęgniarkę dyplomowaną i żeby nie takie podejście to trudno było by zorientować się, że ma cokolwiek wspólnego z pielęgniarstwem ( a tak naprawdę to tylko ma papier) NAWET JEDEN RAZ NIE WSPOMNIAŁA O PIELĘGNIARKACH - TO SKANDALICZNE I NIEWYBACZALNE! Podziękowania, wielkie podziękowania należą się P.Marcelinie Zawiszy z partii "Razem", która jako jedyna mówiła o pielęgniarkach i ratownikach medycznych. Szczurek temat ten całkowicie zignorowała.Głównie wypowiadała się o lekarzach i o polityce. Co ona dla nas zrobiła? NIC. Dodatki mamy nadal od min. Zembali. Podwyżki planowane przez PIS czyli Szczurek dotyczą praktycznie rzecz biorąc tylko mgr ze specjalizacją - mam na myśli te godne podwyżki. Ale jak narazie do tej pory PIS nam jako grupie zawodowej nic nie dał! A pielęgniarki harują na kilku etatach przemęczone, gorsza jakość opieki.Co Szczurek tego nie widzi? Czy udaje, że nie widzi? Na śmieci pod dywan tym razem nie pozwolimy!

#12  2018.01.06 22:23:05 ~medyk

Do 7, 11 prawda - zacznijmy w końcu działać!

#13  2018.01.06 22:30:22 ~polskie p

Polskie pielęgniarki: zaharowane, nie solidarne, bojażliwe, przemęczone, szare, złe, niewyspane, plotkujące, nie interesujące się polityką, przedwcześnie podstarzałe, nie asertywne, nie aktywne w walce o swoje, prezentują słabiutkie uczestnictwo w forach internetowych, nawet już nie matki -polki bo zostawiają rodziny całymi tygodniami.Dużo by tu wymieniał - rodzi się refleksja: co jest przyczyną tego stanu rzeczy? Problem z : samooceną, inteligencją, kręgosłupem moralnym? Wstyd mi, że pracuję w takim środowisku!

#14  2018.01.06 22:32:16 ~piel.

Do 11 super napisane - kiedy normy zatrudnienia ?

#15  2018.01.06 22:33:47 ~z dyżuru

Do 13 - nic dodać i nic ująć! Super!

#16  2018.01.06 22:35:21 ~ja

Do 10 będzie akcja na 1 etat jak się nowe urodzą!

#17  2018.01.07 02:07:42 ~piel

Jaśnie Wielmożny Pan nad Panami, gardzi niższymi stanami. A z takich wiele sióstr się wywodzi, książę do gminu nie chodzi. Ratując resztki książęcej cnoty, jednak pod presją wyszedł do hołoty.Omiótł wzrokiem ciemną masę, wygłosił słynne : "Tu chodzi o kasę". Panie ministrze, to było krzywdzące tak upokorzyć kobiety harujące. A w gruncie rzeczy,gdy idzie o ścisłość , taką tu w Polsce mamy rzeczywistość : Każda pracuje za trzy, za dwie, już czas najwyższy powiedzieć że, tyrając jak w obozie pracy ,nie zapewniamy opieki, rodacy ! . Lecz dumny książę swoje wie i motłochowi mówi -NIE ! . Nie ulżę wam, najniższe stany. Wy macie misję jak barany. Cicho wypełniać plan zadany. Orać na sukces dobrej zmiany. Do krwi ostatniej, do rany, do blizny,robić ku chwale ojczyzny. Iść,biec i dźwigać jak atleta bo pielęgniarka nie kobieta. Wykrzesać Herkulesa siły, powinność spełniać do mogiły. Wciąż być pokorna-nie wyniosła. Radosna- jak kwitnąca wiosna. Żeby nie budzić gniewu Pana, służbę swą pełnić na kolanach. Innymi słowy,drogie panie, was zobowiązuje POWOŁANIE ! .Dość marudzenia i gadania. Iść do roboty ! . Bez szemrania ! .Raz powiedziałem i przy tym stoję. Ja, możny książę,krytyk się nie boję. Ps Względem siostry- ministry i jej znaczenia- spuszczam zasłonę milczenia.

#18  2018.01.07 08:35:31 ~OBSERWATOR

A ministra -siostra daje nam wzór właśnie jak się zachowywać. Też śledziłam jej wielokrotne wypowiedzi w "Babilonie" TVN24: głośne, autorytarne, przerywające innym, nieustępliwe itp. I my bądżmy takie, na co czekamy -na dalszą harówę? Jakim prawem pracujemy tyle godzin przy chorym, zmieniając szpitale? Jaka to jakość opieki, jakie nasze zdrowie? A rodzina na bok. Dlaczego nic nie mówimy, że nas tak bardzo brakuje! Odbiór społeczny jest taki, że tylko lekarzy brakuje! No i ta cała Szczurek ministra od siedmiu boleści co to się nie przyznaje do swoich koleżanek po fachu! A Ptok - do czego ty nam?

#19  2018.01.07 08:36:55 ~Piel.

I tylko tak zawsze piszcie jak wyżej - konkretnie i merytorycznie - bez dokładania sobie.Brawo - bądżmy solidarne!

#20  2018.01.07 08:43:20 ~braki piel

Bądżcie aktywne na portalach internetowych i opisujcie konkretne sytuacje kiepskiej opieki z powodu braku was. Nawet i w tym portalu jest znikoma liczba komentarzy jak na tak dużą grupę zawodową. Nie bójcie się, nic nie macie do stracenia - brakuje nas! Dodatki natychmiast do pensji, które dał Zembala i normy zatrudnienia - natychmiast do załatwienia bo jak nie to nas załatwią! Nic PIS do tej pory dla pielęgniarek nie zrobił - dodatki są od PO!

#21  2018.01.07 18:53:41 ~ja

No i cisza już ? - strach przed ministrą?

#22  2018.01.07 19:01:24 ~pielęg

Witam, czytam te wypociny i pomówienia już od dłuższego czasu na portalach, w komentarzach wszystkie są mądre, wiedzą co trzeba zrobić, jak uzdrowić pielęgniarstwo, tylko w pracy jest zupełnie inaczej, jeżeli prosi się koleżanki, nie zgadzajcie się na wykonywanie prac, które do nas nie należą, nie zgadzajcie się na pojedyncze dyżury, ostatni przykład z pracy; 24 koleżanki ukończyły specjalizację, napisały pismo do pani dyrektor o podwyżkę, dyrektor stwierdziła, że nie podwyższy wynagrodzenia, bo nie potrzebuje specjalistów, a koleżanki potulnie czekają do dziś, śmieszne prawda specjalistki, co ja bym zrobiła, na ich miejscu natychmiast 24 wypowiedzenia i co nie podwyższyła by dyrektor pensji skoro brakuje w szpitalu na dzień dzisiejszy ok 30 pielęgniarek, musiała by zamknąć co najmniej 2 oddziały.

#23  2018.01.07 21:18:23 ~Piel.

Do 22 ja tu wypocin nie widzę a mądre komentarze, nie krytykuj, jesteś pielęgniarką? Doceń koleżanki, że napisały o podwyżkę a co byś ty zrobiła to by się dopiero okazało. A tak to wypociną twoją jest ta pisanina - nic nie wnosi.Odnieś się do wydarzeń bardziej ogólnych w medycynie, ostatnie protesty lekarzy i co zrobić by pielęgniarki zaczęły wspólnie działać.Powiedzieć nie na brak norm zatrudnienia, nie dodatki a podwyżki wynagrodzeń itd.itp.

#24  2018.01.07 21:19:51 ~ola

Pojedyncze dyżury - nieodpowiedzialność i zacofanie pielęgniarek!

#25  2018.01.07 21:36:00 ~Piel.

Dziś w tvn 24 w programie "Kawa na ławę" poseł PSL P.Hetman jako jedyny zwrócił uwagę na pielęgniarki i na ratowników - dziękujemy.Nie tak jak pozostali non-stop o lekarzach rezydentach. Doradca prezydenta nie omieszkał przypomnieć, że rząd realizuje podwyżki 4x400. Nie powiedział, że każda transza jest oddzielnie ubruttowiona. A ponad to redaktorek Rymanowski nazwał nas siostrami. Redaktorku nikt do nas już tak nie mówi - zacofany jesteś czy złośliwy? Pewnie jedno i drugie! Nie jestem twoją siostrą!

#26  2018.01.07 21:36:46 ~obser

A radziwiłła nie odwołają - wiadomo kto za tym stoi, ha !

#27  2018.01.07 21:37:44 ~erka

Do 25 prawda też ten program śledziłam uważnie