Panie w czepkach z izby pip przesłały w dniu 20 grudnia do ministra Radziwiłła kolejną swoją wersję sposobu podziału pielęgniarek i położnych względem wysokości wynagrodzenia zasadniczego w kontekście posiadanego wykształcenia.

Nowelizacja nowej ustawa o sposobie ustalania najniższego wynagrodzenia zasadniczego pielęgniarek i położnych



Wybrał: Mariusz Mielcarek 

Zobacz także:

Aktualności według działów - Asystent lekarza a zawód pielęgniarki.

Pielęgniarka „asystentem lekarza”? - artykuł z lutowego wydania ogólnopolskiego miesięcznika branżowego pielęgniarek i położnych pielegniarki.info.pl - nakład 30 tysięcy egzemplarzy.

Asystent lekarza a zawód pielęgniarki. Zobacz stanowisko ministerstwa zdrowia w tej sprawie...

(3) Profesor Marian Zembala pisze do Ministra Konstantego Radziwiłła o potrzebie utworzenia w Polsce nowej profesji "asystenta lekarza". Profesor pisze: "Nowy zawód mógłby zostać wprowadzony jako nowa specjalizacja w pielęgniarstwie – asystenta lekarza chirurga". I stawia pytania...

(2) Profesor Marian Zembala pisze do Ministra Konstantego Radziwiłła o potrzebie utworzenia w Polsce nowej profesji "asystenta lekarza". Prof. pisze gdzie przedstawiciele nowego zawodu mogliby znaleźć zatrudnienie. Ma na myśli także pielęgniarki...

(1) Profesor Marian Zembala pisze do Ministra Konstantego Radziwiłła o potrzebie utworzenia w Polsce nowej profesji "asystenta lekarza". Okazuje się, że w Polsce przeprowadzono już pilotaż w przedmiotowej sprawie. Duże zainteresowanie wykazali absolwenci Wydziału Pielęgniarstwa...

Komentarze użytkowników

#1  2018.01.06 19:49:09 ~Qlik

A czemu to nagle z 2.0 przeszlismy na 1.05 z 1.75 na 1.0 i z 1.5 na 0.75.Podzial jest do dyskusji alw kazda z grup dostanie duzo mniejsze pieniadze niz to bylo zakladane wczesniej (marcu). Panie w czepkach oddaly nas walkowerem.

#2  2018.01.06 20:02:54 ~Ida

A kiedy strajk generalny bo to się staje nudne i męczące tylko pisma tak można w nieskończoność

#3  2018.01.06 22:02:36 ~ja

Do 2 sam się nie zrobi !

#4  2018.01.07 08:25:03 ~i ja

Do 1 jak zwykle pielęgniarki mają w 4 literach a my przystajemy na to! Tylko patrzeć jak zaczną manipulować dodatkami! Koniec z harowaniem na kilku etatach i czas zacząć działać tak jak lekarze!

#5  2018.01.07 09:10:29 ~piel.

Do 4 prawda

#6  2018.01.07 10:40:19 ~piel.

Szkoda,że nie potrafimy działać tak jak lekarze,bardzo dużo przez to tracimy i wciąż się przesuwa to co już dawno mogłyśmy wywalczyć-bez walki po prostu olbrzymie braki personalne sprawiłyby,że wszyscy inaczej spojrzeliby na nasze sprawy ,no ale cóż powiedzenie ;chytry dwa razy traci; jest w tym przypadku jak najbardziej trafne.

#7  2018.01.07 12:24:50 ~piel.

LUDZIE LISTY PISZĄ :-((((

#8  2018.01.07 12:47:21 ~obser

Do 6 prawda bo teraz lekarze mają swoje 5 min a pielęgniarki harówka na dodatkowych etatach no pazerność swoje robi!

#9  2018.01.07 13:49:32 ~???

A ile dostanie,najlepsza z Wielkopolski,bo nie wiadomo czy takową naśladować.

#10  2018.01.07 15:25:00 ~do 8

Harówka na dodatkowych etatach to jeszcze nic, zawsze można zrezygnować z drugiego etatu. Najgorsze, że przy minimalnych normach zatrudnienia coraz większa HARÓWKA JEST NA JEDNYM ETACIE . I to jest tragiczne w skutkach dla pielęgniarek i pacjentów. To już się dzieje. Dziwi mnie,że pacjenci nie pisza skarg do dyrektorów szpitali na złą jakość opieki, bo przy drastycznie okrojonym zatrudnieniu jakość opieki nie jest dobra bo taka być nie może.Pielęgniarka też jest człowiekiem i jej psychofizyczna wydolność ma swoje granice, które coraz częściej są przekraczane. Pielęgniarka w niebezpieczeństwie = pacjent w niebezpieczeństwie.

#11  2018.01.07 17:02:55 ~hala

Dlaczego takie dysproporcje! Powinno być ; 1,05; 1.00 ;0.95 TO BYŁOBY JEDYNIE SPRAWIEDLIWE 111111

#12  2018.01.07 17:09:08 ~piel

To jakieś żarty chyba?

#13  2018.01.07 17:30:46 ~iza

Ja także nie rozumiem dlaczego nagle zmalały współczynniki?

#14  2018.01.07 18:51:36 ~piel.

Do 10 liczba skarg się zwiększyła ale śmieci pod dywan taki prikaz gorzej jak rodzina pójdzie wyżej !

#15  2018.01.07 19:39:04 ~Ania

Szpital nie jest od opieki , szpital jest od leczenia.opiekować może się rodzina.

#16  2018.01.07 23:05:48 ~Anna

A co z wyższym wykształceniem mającym zastosowanie w ochronie zdrowia?

#17  2018.01.07 23:17:37 ~erka

Do 16 no właśnie?

#18  2018.01.08 11:48:44 ~Bianka

Zgadzam się z tym podziałem. Marzą mi się wyższe współczynniki. Jestem magistrem pielęgniarstwa pracującym w zawodzie pielęgniarki. W poprzednich projektach i ustawie magister pielęgniarstwa zniknął. To, że koleżanki mają tytuły magistrów innych kierunków było ich wyborem. Mają w związku z tym też inny zawód, nie muszą pracować jako pielęgniarki. Wyższe wykształcenie mające zastosowanie w ochronie zdrowia służyło głównie wymogom wykształcenia na stanowiska kierownicze. Na przykład przełożone, które znam są po pedagogice.

#19  2018.01.09 15:26:04 ~Do #15

Szpital niestety nie jest tylko od leczenia. Zapewnienie niezbędnego pakietu świadczeń medycznych, wyżywienia pacjenta oraz świadczeń pielęgnacyjnych należy do obowiązków podmiotu leczniczego realizującego świadczenia zdrowotne w trybie stacjonarnym. Rodzina ma prawo do świadczenia dodatkowej opieki - nie jest to jednak jej obowiązkiem. Jak na pielęgniarkę - Twoje wiadomości w tym zakresie są bardzo kiepskie. Rodzina pacjenta nie ma żadnych obowiązków wobec niego w czasie leczenia szpitalnego, może ale nie musi w wykonywaniu zabiegów opiekuńczych wspomóc pielęgniarki.

#20  2018.01.11 15:11:18 ~Iw

Jeszcze chwila i nie będą miały kogo dzielić

#21  2018.01.12 17:20:55 ~ju

A czy któraś z Was ma jakieś informacje na temat współczynnika jaki ma mgr nie z pielęgniarstwa ale z ekonomiki i organizacji ochrony zdrowia? Kończyłam studia związane z medycyną właśnie na takim kierunku i jestem ciekawa odpowiedzi?

#22  2018.01.12 17:22:08 ~ju

Dodam jeszcze, że wcześniej ukończyłam studium a potem licencjat pielęgniarstwa i pracuję w zawodzie

#23  2018.01.13 11:56:16 ~Do #21

Gr. 9 - wsp. 0,64. Posiadane wykształcenie nie umożliwia zgodnie z obowiązującą ustawą do zakwalifikowania do wyższych grup bez względu na stanowisko pracy.

#24  2018.01.20 21:23:02 ~ju

Dziękuję za odpowiedź :)