Dopiero jak zaczną umierać w pracy pielęgniarki i pracodawcy zaczną płacić odszkodowania to coś się zmieni, prawo powinno się zmienić, bo zmęczona pielęgniarka...

Komentarze na pielegniarki.info.pl


Komentarz na pielegniarki.info.pl 

Dopiero jak zaczną umierać w pracy pielęgniarki i pracodawcy zaczną płacić odszkodowania to coś się zmieni, prawo powinno się zmienić, bo zmęczona pielęgniarka to zagrożenie życia, ale minister twierdzi, że lekarz musi pracować dłużej, to cóż my, nami zawsze będą manipulować. Słyszałam, że gdzieś zatrudniano na kontrakty na fajnych warunkach, ale z upływem czasu, nowych już na gorszych, tacy jesteśmy solidfarni. W innych szpitalach zaczęło brakować pielęgniarek, to się dyrektorzy dogadali jak konstruktywnie rozwiązać problem. Rynek, a my na tym rynku jak barany na rzeź, lata świetlne nam do lekarzy.

Zobacz komentowany artykuł: Kamery kilkakrotnie pokazywały ją jako przyboczną Radziwiłła, siedziało tuż jego boku milcząca, usłużna. Skandaliczne z jej strony: żeby nawet słowa nie powiedziała o brakach pielęgniarek?

Zobacz inne komentarze na pielegniarki.info.pl 

Komentarze użytkowników

#1  2018.01.08 07:00:15 ~piel.

Http://biznes.interia.pl/wiadomosci/news/nrpip-jednoosobowe-dyzury-pielegniarek-musza-zostac,2551849,4199? utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=firefox NRPiP podjęła stanowisko - Jednoosobowe dyżury pielęgniarskie powinny zostać wyeliminowane. Uniemożliwia to jednak ciągle malejąca liczba pielęgniarek i położnych oraz wysoka średnia wieku, która wynosi ponad 50 lat. Rada SZUKA sposobu na wyjście z tego impasu. Pokłada nadzieję w młodej kadrze - absolwentach, którzy chcieliby zasilić szeregi. Szukajcie, a nie znajdziecie.

#2  2018.01.08 07:17:29 ~Do #1

Nie chcieliby. Młoda absolwentka.

#3  2018.01.08 11:22:17 ~MeadowDew

2 stycznia w szpitalu w Grodzisku Mazowieckim zmarł 35letni pielęgniarz w czasie dyżuru R.I.P. .(

#4  2018.01.08 12:11:08 ~do 2

I bardzo dobrze bo szkoda zdrowia i życia.

#5  2018.01.08 12:32:02 ~piel

Niedługo marzenia nieodpowiedzialnych się spełnią-będziemy samodzielnym zawodem-przejmiemy obowiązki i odpowiedzialność brakujących lekarzy

#6  2018.01.08 14:23:58 ~Pielęg

Do 2 Brawo dziewczyno! Jak najdalej od tego bagna. Do 1. Prędzej będzie koniec świata, niż będę pracować w pojedynkę, a to że nas brakuje, to mam w głębokim poważaniu! Nie mam najmniejszego zamiaru wyciągać nóg na dyżurze, bo w imię czego? Przede wszystkim szanuję swoje zdrowie i życie, a także zdrowie i życie swojej rodziny i czas z nią spędzony, a reszta mnie nie obchodzi.

#7  2018.01.08 19:13:52 ~mm

Podziękujmy koleżankom siłaczkom pracującym po 72 godziny non stop, za 13 zl na godzinę brutto

#8  2018.01.09 13:38:01 ~xxx

A wystarczy wziąć przykład z rezydentów i porzucić dodatkowy etat tylko na dwa tygodnie. Staną oddziały, zol-e, przychodnie bo stałą kadrą pracodawca obstawi dyżury tylko na kilka dni. Wtedy wszyscy dojrzą jakie braki kadr są w tym środowisku.

#9  2018.01.09 16:53:38 ~Do #8

Coś mu się zmienić, bo pazerne wieloetatówki same nie zrezygnują z takiego tryby pracy. Znam pielęgniarkę, która w zasadzie nie bywa w domu. Pracuje na 3 etatach i myślę, że bierze każdy dodatkowy dyżur byle tylko nie wracać do domu. Ze mną pracuje 12 godzin, wychodzi wcześniej z pracy, aby zdążyć do kolejnej pracy. Tam ciągnie dyżur 24 godzinny i znowu wraca do nas na dyżur. I tak w kółko. Gdy patrzę na nią to jest mi jej żal i niezmiernie żałuję, że takie sytuacje mają miejsce. Irytuje mnie jej ciągłe spóźnianie się, wychodzenie wcześniej i to, że jest skrajnie nieodpowiedzialna. Na nocnym dyżurze pada i usypia kamiennym snem. To nie jest normalne i boję się pracować z taką pielęgniarką.

#10  2018.01.09 16:55:14 ~Mam pytani

Czy do NFZ wpływają grafiki pracy pielęgniarek? Czy bez trudu można sprawdzić jak bardzo łamany jest kodeks pracy przez takie osoby?

#11  2018.01.09 16:55:41 ~do7,8

Porobią doktoraty i dalej będą jak te tępe i zahukane,pracować dodatkowo za parę groszy

#12  2018.01.09 16:58:48 ~12

Moim zdaniem wszystkie pielęgniarki powinny pracować tylko na jednym etacie, a nie po 500 godzin miesięcznie. Dziwię się, że nikt nie interesuje się tym jak pracują, kiedy mają czas na sen czy odpoczynek. Czy nawet przejazd z jednego szpitala do drugiego, skoro w miejscu A kończą pracę o godzinie 19, a w miejscu B zaczynają o 15. 500 godzin miesięcznie to praca na trzy etaty. Czy ktoś z Was uważa, że to normalne? Przez głupotę i pazerność pielęgniarek pracujących na 3 etatach nigdy nie będziemy zarabiały godnie. Zobaczcie jak walczą lekarze, są mądrzejsi od nas i solidarni. A my zapierniczamy za marne grosze i patrzymy na to jak nasze koleżanki walczą o większą kasę za dodatkowe dyżury. I pewnie dostaną te 45 złotych za godzinę, nie będą wychodziły ze szpitala i będą szczęśliwe. Tylko jakim kosztem? Kosztem własnego zdrowia, życia prywatnego, męża, dzieci i pacjentów. Nikt mi nie powie, że pielęgniarka pracująca po 500 godzin miesięcznie jest wyspana, zadowolona, wypoczęta i potrafi profesjonalnie wykonywać swoje obowiązki.

#13  2018.01.09 17:00:49 ~Do 11

I to jest chore i dowodzi, że jednak jesteśmy głupie. Teraz gdy doskonale wiemy, że jest nas bardzo mało i w prosty sposób, bez strajków i infantylnego hałasowania butelkami na ulicach - nie potrafimy tego wykorzystać. Jedna z drugą łapie po 3 etaty i lata po szpitalach jak głupia. To chore. Kiedy ktoś zrobi z tym porządek?

#14  2018.01.10 15:18:30 ~Do #10

Znam temat - NFZ posiada harmonogramy pracy wszystkich osób umieszczonych w ofercie kontraktowej. Doskonale wie o przekroczeniu dopuszczalnej ilości godzin pracy pielęgniarek. A to, że nie reaguje to zupełnie inny problem.

#15  2018.01.10 23:02:22 ~ja

Do 3 a dlaczego w telewizji nie powiedziano ? tylko jak lekarz umiera to mówia!

#16  2018.01.10 23:04:30 ~i ja

Do 14 a dlaczego my nie reagujemy - na ulicy dość miejsca!

#17  2018.01.11 15:18:21 ~Do #16

Znajomość zagadnień związanych z kontraktowaniem z NFZ jest związana z moją pracą zawodową - indywidualna specjalistyczna praktyka pielęgniarska w ramach umowy z NFZ. Nie mam potrzeby protestowania zarówno w zakresie wykonywanej pracy jak i otrzymywanego wynagrodzenia. Polecam taką formę pracy.

#18  2018.01.13 11:33:27 ~do 17

Do 17 nie każdy może z tej możliwości skorzystać za dużo nas jest - polecam logiczne myślenie

#19  2018.01.13 13:57:37 ~Do #18

Właśnie logiczne myślenie, które mi polecasz, spowodowało mój wybór. Oczywiście, nie każda może z takiej możliwości skorzystać - konieczne są stosowne kwalifikacje i staż pracy. Polecenie zainteresowania się pracą w takiej formie kierowałam nie do wszystkich a tylko do tych, które nie obawiają się zmian i występujących w początkowym etapie trudności - do tych, które zamiast narzekania chcą coś zrobić dla siebie.

#20  2018.01.28 21:06:56 ~piguła

To że musimy pracować na 2 lub 3 etaty to porażka państwa.Co za idiotka pisze,ze to z pazernosci? Kredyty i rachunki przewyższają nasze pensje,więc co mam robić? Wyjść na ulicę,czy umrzeć z glodu? Pracuję ponad siły,nie dla frajdy tylko z przymusu.Zazdroszczę niektórym koleżankom,że nie muszą tego robić.Pracuję 26 lat w zawodzie i nigdy nie bylam na wakacjach.To tragiczne! Ludzie mają nas za nic,jesteśmy od wszystkiego.Czy pielęgniarka w Unii myje chorych,wyciera tyłki,zmienia pampersy,zbiera kupę,wymioty itp.Czuję się poniżona i upodlona w swojej pracy.Kiedy ukończyłam szkołę byłam dumna,ze jestem pielęgniarką.Teraz się tego wstydzę

#21  2018.01.28 21:23:32 ~piguła

Jeszcze jedno.Nie mogę znieść jak jestesmy traktowane przez pacjentów,a zwlaszcza ich rodziny.Nawet jak mijają nas na korytarzach,większość z nich nawet nas nie przywita.Są opryskliwi,czasem wulgarni.Nawet w tak ważne dni jak Wigilia czy święta,nikt nie pożyczy nam "wesolych świąt".Kto jest przy tych chorych 24h na dobę,kto poda im pić,komu mogą się wyzalic kiedy rodzina się nie pojawia? Często towarzyszymy im przy umieraniu trzymając za rękę.A co mamy w zamian? Same żale,pretensje i obarczanie winą za chorobę lub śmierć.A my? Więcej czasu poświęcamy chorym niż wlasnym rodzinom.Samotne święta,nowy rok,niedziele itp.Niech ktoś powie,jak cieszyć się taką pracą? Jestem przerażona!