"Trzecim sposobem na poradzenie sobie z brakiem lekarzy ma być zwiększenie kompetencji pielęgniarek w zakresie pełnienia dyżurów medycznych. Wspomina się nawet o "zastąpieniu przez nie lekarzy".

Pielęgniarki 2018.


Zobacz artykuł w przedmiotowej sprawie:

Zamiast lekarzy będą dyżurować pielęgniarki? „Będzie więcej błędów medycznych"


Posiedzenie sejmowej komisji zdrowia w dniu 13 grudnia 2017 roku w sprawie: "Informacja Ministra Zdrowia Konstantego Radziwiłła w sprawie wypowiadania klauzul opt-out oraz zapewnienia bezpieczeństwa pacjentom po realizacji wypowiedzianych klauzul".

Panie Radziwiłł nie zgubi pana protest, tylko podejście do ludzi... To pana zgubi...

Zobacz oferty pracy dla pielęgniarek i położnych. 

Złóż BEZPŁATNIE ofertę pracy dla pielęgniarki i położnej (nie dotyczy ofert pracy za granicą). 

Komentarze użytkowników

#1  2018.01.08 18:52:21 ~wieśka

Po pierwsze - pielęgniarek też brakuje, po drugie - jeśli by się nawet gdzieś udało takie rozwiązanie wprowadzić, to przecież pielegniarce też trzeba zapłacić tyle co lekarzowi, bo go zastępuje. A kto zastąpi pielęgniarkę ? Puknijcie się w czoło decydenci !

#2  2018.01.08 19:02:37 ~pl

Oderwani od rzeczywistości,paranoicy.

#3  2018.01.08 19:55:59 ~JS

Takie głupoty to może wymyślić tylko hrabia bujajacy w obłokach i oderwany od rzeczywistości. Gratuluję pomysłu. Pielęgniarka zastąpi lekarza,a pielęgniarkę salowa. Strach chorować. Zyczę wszystkim zdrowia.

#4  2018.01.08 20:52:31 ~he he

Siostra każdego zastąpi i salową i lekarza ,noszowego,farmaceute,sprzataczkę ,psychologa,sekretarkę opiekuna , transporter i inny sprzęt.Nic nowego.Po prostu znowu dowalą pielegniarkom roboty za gratis a one przyjmą to z pokorą i bez szemrania. Bezpośredni przełożeni pielęgniarek dostaną kasę za "czuwanie" nad prawidłowym wykonywaniem i egzekwowaniem obowiazków przez pielegniarki oraz wyciąganiem konsekwencji w przypadku "zaniedbań". A siostry będą już nie dwoić się ale troić, żeby się wyrobić.Bo wyrobić się to priorytet i powód do dumy.Bo dobra pielęgniarka robi wszystko i szybko i czesto za innych . Jej zakres obowiazkow jest pojemny,elastyczny i nieograniczony. Zawsze daje radę.I zawsze się wyrabia.A polskie pielegniarki sa przecież najlepsze.

#5  2018.01.08 22:00:13 ~Joanna

No niestety obawiam się, że znajdą się takie, dla których zastąpienie lekarza będzie zaszczytem.

#6  2018.01.08 22:14:03 ~mOnia

To chyba jakiś kiepski żart, jestem pielęgniarką ale nigdy nawet nie probowalabym zastąpić lekarza. skończyłam pielęgniarstwo i mam swoją pracę, często wcale nie łatwiejsza niż praca lekarza, dlaczego miałbym za kogokolwiek pracować? niech się każdy zajmie swoją działką, lekarze i tak za dużo chca na nas swojej roboty zwalac. Przykro mi że koleżanki się na to godzą, zaniedbujac tym samym swoje, wcale nie mniej odpowiedzialne i potrzebne obowiązki. Niech każdy zajmie się SWOJĄ PRACĄ! Ot to wszytsko!

#7  2018.01.08 22:33:51 ~piel

Ale jak coś schrzani, to będzie pielęgniarką, która nie miała uprawnień do tych działań, tak powie sąd, dlatego róbmy tylko to do czego mamy uprawnienia wg ustaw i rozporządzeń, poza tym zawsze możemy uzasadnić, że nie zostałyśmy odpowiednio przeszkolone.

#8  2018.01.09 09:06:16 ~pll

Wkręcą Was stopniowo,nawet się nie zorientujecie.

#9  2018.01.09 09:13:04 ~xxx

Może trochę nie na temat.Zastanawia mnie,gdzie są te inne zawody medyczne,które tylko przy okazji oficjalnych strajków pielęgniarek,tak bardzo krzyczą,że im się też należy.Gdzie są ich reprezentanci,związki,które ruszyły im z pomocą.Pielęgniarki nie strajkują,inne zawody też nie.Cisza,wszystko im pasuje,do momentu jak czegoś nie zorganizują pielęgniarki.

#10  2018.01.09 10:41:48 ~erka

Kto śmie naigrywać się z pielegniarek i jakim prawem? teraz to dopiero społeczeństwo wyleje na nas pomyje!

#11  2018.01.09 10:44:51 ~ja

Do 4 ej tam co za siostry twoje siostry? nie bądźcie zacofani!

#12  2018.01.09 14:48:41 ~do 11

Postaraj się nie być.

#13  2018.01.09 20:30:33 ~do#4#

W 1000% się zgadzam dokładnie myślę tak samo dokładnie niestety tak jest zwykłe robotnice szpitalne które robią wszystko za wszystkich i jeszcze są z tego dumne jak to się ze wszystkim wyrabiają

#14  2018.01.10 00:28:48 ~do 10

Pielęgniarka,ku refleksji, przestrodze ,rozwadze i szacunkowi do samych siebie

#15  2018.01.10 11:23:20 ~LM

Ooo. Robota dla pań magisterek i szpecjalistek

#16  2018.01.10 13:32:43 ~do5

Niech zbierają kasę na adwokatów,bo pozwy posypią się lawinowo.

#17  2018.01.10 16:37:13 ~Do LM

Aleś ty durna!

#18  2018.01.10 22:56:21 ~poziom

15, 17 poziom - ho, ho

#19  2018.01.11 11:05:13 ~Majka

Kolejna bzdura. Pielęgniarek praktycznie już nie ma czy tego nikt nie zauważa. Gdyby panie pielęgniarki przez 1 miesiąc pracowały tylko na 1 etacie połowę szpitali trzeba by było zamknąć. A decydenci myślą że pielęgniarka będzie zastępować lekarza pewnie za tą samą pielęgniarką pensję. Tak nasi"przywódcy" nas cenią, czyżby to z szacunku do naszej wiedzy i kompetencji? Nie ma co się łudzić. Powtarzam pielęgniarek brakuje nie tylko lekarzy.A oni nie są w stanie za nas pracować.

#20  2018.01.11 11:05:16 ~Majka

Kolejna bzdura. Pielęgniarek praktycznie już nie ma czy tego nikt nie zauważa. Gdyby panie pielęgniarki przez 1 miesiąc pracowały tylko na 1 etacie połowę szpitali trzeba by było zamknąć. A decydenci myślą że pielęgniarka będzie zastępować lekarza pewnie za tą samą pielęgniarką pensję. Tak nasi"przywódcy" nas cenią, czyżby to z szacunku do naszej wiedzy i kompetencji? Nie ma co się łudzić. Powtarzam pielęgniarek brakuje nie tylko lekarzy.A oni nie są w stanie za nas pracować.

#21  2018.01.11 11:36:36 ~Do 18

Do 18. O co ci chodzi? Tylko taki widzisz problem w tym bagnie, które zwie się pielęgniarstwo?

#22  2018.01.11 15:34:54 ~Iw

Może to przygotowania . bo w ,nowych specjalizacjach dla pielęgniarek „ pytania z lekarskich specjalizacji ! Boże w jakim kraju ja żyję.

#23  2018.01.11 15:36:59 ~Iw

Nie opluwajmy się i tak nas już nie ma . albo na ;wymarciu „ jest nasz zawód chyba ze zastąpią nas kim innym bo Piel to tylko kawę pije on nie