Centrum Kształcenia Podyplomowego Pielęgniarek i Położnych opublikowało pytania egzaminacyjne państwowego egzaminu specjalizacyjnego.

Specjalizacje dla pielęgniarek i położnych.


Centrum Kształcenia Podyplomowego Pielęgniarek i Położnych informuje, że zadania egzaminacyjne będące przedmiotem państwowego egzaminu specjalizacyjnego będą udostępniane na stronie www.ckppip.edu.pl po trzech latach od zakończenia danej sesji egzaminacyjnej.

Opublikowano poniższe pytania egzaminacyjne:

Zadania egzaminacyjne sesji jesiennej 2017 - specjalizacje realizowane na podstawie programów obowiązujących do 2013r)
 
Zadania egzaminacyjne sesji jesiennej 2017pielęgniarstwo anestezjologiczne i intensywnej opieki (specjalizacja realizowana na podstawie programu obowiązującego od 2015r)

Zadania egzaminacyjne sesji jesiennej 2017pielęgniarstwo ginekologiczno-położnicze (specjalizacja realizowana na podstawie programu obowiązującego od 2015r)

Zadania egzaminacyjne sesji jesiennej 2017pielęgniarstwo neonatologiczne (specjalizacja realizowana na podstawie programu obowiązującego od 2015r)

źródło: CKPPiP

Komentarze użytkowników

#1  2018.01.13 10:48:02 ~Piel

Czyli teraz nie będzie juz z pytań z bloku ogólnego? Skoro jest 140 a nie 180

#2  2018.01.13 18:10:29 ~specj.

Ogólny jest zawarty w tych testach na końcu ( pytania od 121 do 140 )

#3  2018.01.13 18:35:15 ~a_

Najwyższa pora na "bank pytań". Pańcie zrobiły krok do przodu. Brawo

#4  2018.01.13 19:45:48 ~EWA

Czy dojdą jeszcze kolejne pytania czy tylko na razie te pozostaną. Czy są jeszcze inne?

#5  2018.01.13 20:01:21 ~piel

Kiedys specjalizacja to byl egzamin ustny przed komisja warszawska ,trzeba bylo miec ogrom wiedzy , zdawały tylko jednostki , a teraz slysze jakis bank pytan ,wykuc pytania -to calkowity bezsens .

#6  2018.01.13 21:55:03 ~Aga

A co z bankiem pytań! skoro jest informacja, że:Zadania egzaminacyjne Centrum Kształcenia Podyplomowego Pielęgniarek i Położnych informuje, że zadania egzaminacyjne będące przedmiotem państwowego egzaminu specjalizacyjnego będą udostępniane na stronie www.ckppip.edu.pl po trzech latach od zakończenia danej sesji egzaminacyjnej.

#7  2018.01.13 23:42:44 ~Joszi

Super! Tylko pytanie mam jedno! Dlaczego lekarze mają swój bank pytań specjalizacyjnych , natomiast pielęgniarki nie. Co trzeba zrobić,żeby takowy powstał?

#8  2018.01.14 07:06:09 ~Aga

Specjalizacją pielęgniarki to głupota nic to nie daje.

#9  2018.01.14 08:35:06 ~Wiola

Boisz się że wiedza cię zabije? Całe lata byłyśmy traktowane przedmiotowo, pora z tym skończyć. Pytania egzaminacyne, a co za tym idzie, należą nam się jak psu buda. Przestańcie się wreszcie kłaniać, pokażcie, że jesteśmy jednością. Była taka reklama . Wszyscy mają mambę, mam i ja. Wszyscy mają bank pytań, chcemy i my.

#10  2018.01.14 10:22:22 ~Ala

Pielęgniarki i pielęgniarze innym pielęgniarką zawsze zrobią pod górę, to jest solidarność zawodowa!

#11  2018.01.14 11:50:57 ~Do #8

Najpierw zrób specjalizację , umożliwi Ci to jej ocenę. Póki co wypowiadasz się w temacie, którego nie znasz.

#12  2018.01.15 14:39:08 ~Beata

Znowu sprowadzono nas do parteru i to kto nasze kolezanki po fachu wstyd

#13  2018.01.16 04:07:38 ~A

Lekarze od dawna mają bank pytań i nikt z tego nie robi żadnego halo. U nas tradycyjnie odwrotnie.

#14  2018.01.17 11:33:47 ~Justi

Dużo osób nie zdało nowej edycji Solecki z anestezjologi!

#15  2018.01.17 11:36:52 ~justi

Przepraszam miało być specki

#16  2018.01.17 14:33:50 ~Ania

Widzę, że nie ma już pytań z badań fizykalnych

#17  2018.01.17 15:02:57 ~Siostra

Dwie grupy- jedna zdająca starym trybem, druga zdająca nowym trybem. Starym wszystkie pytania z poprzednich lat, nowym nie powtórzyło się ani jedno! Pytania mega trudne, nawet lekarze nie znają na nie odpowiedzi! Efekt! Prawie 100% zdawalnosc jednych i prawie 100% niezdawalnosc drugich. gdzie sprawiedliwość! :-(

#18  2018.01.17 20:43:48 ~Ala

Czy wy nie wiecie że pielęgniarki tam na górze mają wiedzę większą niż doktory .dostają ptasiego rozumu żeby dokopać koleżance. A może wskoczy na jej stołek i co wtedy.mamy przykład tu na dole ,wybralysmy kolegę na dyra a on o nas zapomniał jak usiadł na stołek. Za to lekarze to mają podwyżkę

#19  2018.01.17 20:46:32 ~Ala

Do nas lekarze garną się bo mają tyle za dyżur co ja za miesiąc po 30 latach

#20  2018.01.18 16:46:10 ~specjalist

I nareszcie ,jak przed laty zdaja najlepsze z duza wiedza -brawo

#21  2018.01.20 14:57:27 ~Iw

To proste chodzi o pieniądze ! nie chcą żebyśmy zdawały spec bo nie chcą nam płacić ! szkoda ze nasze pieniądze, za naukę nie śmierdzą ! , lekarze maja bank pytań a Piel nie ? Tylko Piel Piel może taki los zgotować : szanujmy się Panie

#22  2018.01.20 14:59:07 ~Iw

Pytania z vikipedi taka mądrość układających pytania jakieś frustratki

#23  2018.01.20 15:05:38 ~Iw

Komu ten bank pytań przeszkadzał? . żeby na te pytania odp trzeba przerobic ogromna ilość materiałów !

#24  2018.01.20 15:28:04 ~Iw

Czyli te Panie które zdawały z „ bankiem pytań „ to nie są specjalistkami ? Ludzie chodzi o pieniądze bo na pewno nie o Nas , nas wykończą , trzymajmy się razem nie opluwajmy się

#25  2018.04.19 17:24:00 ~Ala

Po 30 latach pracy nieprzerwanej, okazuje się, że ciągle nic nie umiem. Tak np. od 18 lat leczę samodzielnie rany przewlekłe,posiadam kurs kwalifikacyjny z opieki długoterminowej, a tu by zrobić specjalizację z opieki długoterminowej, muszę odbyć kurs specjalistyczny z leczenia ran. Badanie fizykalne, które jest podstawa naszej pracy wogóle , tez trzeba opłacić, bo bez tego tez specjalizacji nie można zrobić. Wstydźcie się: Krajowa Rado Pielęgniarek i Położnych i Okręgowe Rady, że przez swoją nieudolność a może chciwość wyciągacie z nas pieniądze, miast myśleć, jakie kroki poczynić, by miał nas kto zastąpić, kiedy odejdziemy w stan spoczynku. Jak młode dziewczyny, pomyślą, że całe życie zawodowe, będą musiały płacić za dodatkowe umiejętności, miast je mieć automatycznie na podstawie doświadczenia i faktycznych umiejętności nadawane, to wolą za ladą stanąć i sprzedawać ziemniaki.

#26  2018.04.19 17:36:53 ~Ala

Jeszcze jedno. Lepiej przeprowadzamy wywiad i badanie fizykalne niż lekarze. To dzięki naszej fachowości wielu jeszcze po tym świecie chadza. My niesiemy oświaty kaganek i przynosimy ulgę w cierpieniu, my jesteśmy buforem i workiem do bicia przez środowisko lekarskie i pacjenta. Obawiam się , że większość naszej szlachetnej nadbudowy nie ma nawet pojęcia o prawdziwej pracy pielęgniarki, więc sukcesywnie ogranicza nasze możliwości zadowolenia z pracy i z zawodu. Jak my wyglądamy, gdy przychodzi pacjent do gabinetu w POZ na zdjęcie szwów, a pielęgniarka kieruje go do lekarza, bo w dotychczasowej karierze zawodowej wykonywała tę czynność, a teraz nie ma uprawnień.