Wiceminister zdrowia pani Józefa Szczurek-Żelazko o "zabezpieczeniu potrzeb mieszkaniowych" dla pielęgniarek i położnych w ramach rządowego programu "mieszkanie+".

Strategia dla pielęgniarstwa autorstwa wiceministra Józefy Szczurek-Żelazko


Ile jest w stanie wymyślać władza,

byle nie podnieść wynagrodzeń? 

Pani wiceminister zdrowia Józefa Szczurek-Żelazko zapisała w Strategii na rzecz rozwoju pielęgniarstwa i położnictwa w Polsce. Dokument opublikowano w dniu 9 stycznia 2018 roku.

Cytuję:

Działanie 6. Podejmowanie działań mających na celu stworzenie mechanizmów dających pielęgniarkom i położnym możliwość zabezpieczenia potrzeb mieszkaniowych na preferencyjnych zasadach (np. w ramach programu „mieszkanie+”)

Podjęcie współpracy z Ministerstwem Infrastruktury i Budownictwa oraz samorządami lokalnymi z regionów, gdzie odnotowano najniższe wskaźniki zatrudnienia pielęgniarek i położnych, w celu stworzenia możliwości formalno-prawnych zabezpieczenia potrzeb mieszkaniowych w ramach rządowego programu dla pielęgniarek i położnych deklarujących chęć podjęcia pracy w tych regionach.

Termin realizacji: od III kwartału 2018 r. – realizacja na bieżąco do 2020 r.
Podmiot odpowiedzialny: MZ we współpracy z MIiB, samorządy lokalne

Ze strategii wybrał: Mariusz Mielcarek 

Zobacz także aktualności według działów - Zdaniem pielęgniarki - Monika Drobińska

Komentarze użytkowników

#1  2018.01.15 19:46:52 ~Powiatowy

Średnia wieku pielęgniarek to ok 50 lat. One już w tym wieku mają mieszkania na własność. To rozwiązanie jest beznadziejne. Proponuję podwyżkę wynagrodzenia.

#2  2018.01.15 20:03:27 ~Też powiat

Jak mi zapłacą ratę kredytu hipotecznego co miesiąc to niech wynagrodzenia nie podnoszą ☺️

#3  2018.01.15 20:06:43 ~Ewa

A może pani minister zajmie się konkretami i podwyższeniem podstawy wynagrodzenia,bo ostatnia PRAWDZIWA podwyżka miała miejsce za profesora Religi.I od tamtego czasu,choć minęło już chyba jakieś 8-10 lat mam niezmiennie 2,5 tys.

#4  2018.01.15 20:09:55 ~Ślimak

Obiecują wszystko -tylko nie pieniądze, mam już dość

#5  2018.01.15 20:53:46 ~siostra

Rok 2022 coraz bliżej, zobaczycie jak zrobią w konia całe towarzystwo w 2021 - zapamiętajcie sobie ten wpis. Paaaa :))))

#6  2018.01.15 20:54:19 ~siostra

Rok 2022 coraz bliżej, zobaczycie jak zrobią w konia całe towarzystwo w 2021 - zapamiętajcie sobie ten wpis. Paaaa :))))

#7  2018.01.15 21:07:31 ~GOSIA

BLE BLE BLE OBIECANKI .

#8  2018.01.15 21:46:21 ~Piel.

I skrzynkę jabłek raz w miesiącu.

#9  2018.01.15 22:29:03 ~jad

Po co nam mieszkania, jak większość pielęgniarek spędza czas wolny na 3 etatach. Prysznice są w oddziałach ,ochlapać się można ,suchą higieną poprawić i jest bosko. Bierzmy się do strajku bo widoków na nic innego nie ma.

#10  2018.01.16 03:16:12 ~A

Już po urlopie zdrowotnym wrócić będzie można do ‚mieszkania+ . No żyć nie umierać można. Jak widać papier jest cierpliwy. My jakby trochę mniej. Oprócz ble, ble , pla, pla nic dla nas nie wynika z tego. Nawet przysłowiowa złotówka. Chyba że właśnie o to chodzi, żeby zmusić koleżanki do pracy za grosze na kilku etatach. Kolos stoi, chociaż się chwieje? Chociaż jeżeli o mnie chodzi, to chciałabym żeby to wszystko padło wreszcie. Może ktoś się wtedy obudzi?

#11  2018.01.16 04:23:21 ~KasiaMi11

Urlop zdrowotny,mieszkanie 500+i skrzynka jabłek .wow renesans w pielęgniarstwie

#12  2018.01.16 04:41:35 ~Kasia

Pracuje 18 lat w zawodzie pielęgniarki i niestety zaczynam już czuć ze mam zniszczone zdrowie .sil coraz mniej.kręgosłup zniszczony.A tu jescze 20 lat trzeba zapiep. za czasów mojej młodości tradycja było idz rób za Stare pielęgniarki tak trzeba .one przyszły sobie posiedzieć.tylko teraz już tych młodych nie ma żeby zrobiły coś za mnie. To jest nasz piękny zawód .praca za grosze paletanie się po wynajmowanych mieszkaniach. Jeden wielki koszmar i jescze dreczenie przez przełożonych.a na starość mobbing bo jedna druga by zezarla za parę groszy za dyżur żeby jej zabrać.

#13  2018.01.16 07:36:30 ~do12

Najwyższy czas wyjechać

#14  2018.01.16 10:43:34 ~Do12

Ja pracuje 36 lat. A moj kregoslup na rtg mozna pomylic z kregoslupem gornika. Do tego powyrywane stawy i sciegna. Wg bhp kopiecie wolno dzwigac 12 kg. A pacjent wazy 100 i szywny jak deska,trzeba go samemu obrocic w czasie toalety czy zmiany poscieli bo nie ma nikogo kto pomoze.

#15  2018.01.16 12:03:18 ~# 15

Ja nie potrzebuje "mieszkania +" , ale pensji na opłacenie obecnego mieszkania, bo z chwila przejścia na emeryturę ( 2 lata) będę musiała dorobić na zbieraniu surowców wtórnych - właśnie tak. 40 lat pracy = kolejnymi latami NIEZASŁUŻONEGO UBÓSTWA. Wszystko, co wydarzyło się po drodze było zwykła ściemą ze strony rządzących . Liceum było najlepszym fundamentem. Wszystkie kursy, wyższe wykształcenie ( licencjat ponad 3 tys. godzin - w trakcie trwania 4 semestru dowiesz się ,że "ktoś" źle policzył ( żenada, 3 kolejne semestry za błędy popełniony na " górze"). 20 lat pracy na jednym oddziale to nie specjalistka - tyle, że bez papierka. Masz dyplom pielęgniarki to po co Ci drugi, ale my "popłynęłyśmy". w dobrej wierze i z nadzieją . Koniec jest taki ,że opluwamy się na wzajem tym samym stając się pośmiewiskiem. Pielęgniarka po 5 latach pracy nie zabiegała o tytuł starszej, była Nią po prostu z "urzędu". Lata pracy i papiery które karzą nam kolekcjonować nadają się tylko do podwyższenia samooceny, i/lub odwrócić uwagę od spraw Ważnych , a wykorzystać jedną przeciwko drugiej. Tak też proszę o konkretną podwyżkę stosownie do lat pracy i. , a nie kolejne obiecanki bądź jałmużnę. Mieszkanie jeszcze mam, ponieważ nie żyję z radością, że żyję, ale żyję by pracować na dwóch etatach. Nie dajcie się nabrać kolejny raz , niech to będzie przestroga starszej koleżanki po fachu.

#16  2018.01.16 12:18:28 ~do14,15

Sorry,ale tak rolować można tylko pielęgniarki.Żadna inna grupa kobiet nie pozwoliłaby na takie traktowanie.Tak mamy jak na to pozwalamy.

#17  2018.01.16 15:55:44 ~do 16

Prawda.To specyficzne charaktery,ciche,szare myszki,którym wmówiono,że one się nie liczą,liczy się tylko i wyłącznie chory i inne zawody współpracujące,którym mają służyć.A pieniędzy oczywiście,biedny dyrektor nie ma,i tu też trzeba służyć.Jaki to ustrój ?

#18  2018.01.16 21:45:18 ~Rozgorycze

Pracuję 38 lat i czekam i czekam kiedy nas ktoś doceni i da solidną podwyzkę Żałuję bardzo że nie wyjechałam za granicę znam 3 jezyki przynajmniej tam napewno dorobiłym się czegoś bo u nas w Polsce jako pielęgniarka dorobilam się bólu kręgosłupa i zawiści i kłótni pomiędzy nami Dziewczyny koleżanki nie ważne kto ma licencjat czy specjalizację czy kupa kursów za własne pieniądze szanujmy się nawzajem to wygramy ja mam wszystko co potrzebne w pielegniarstwie specjalizacja i reszta kursów ale patrzę jak przyjedziesz do mnie ty moja koleżanko jak na utrudzona osobę ciężka pracą i zawsze przyjmę ja z lekarzami jak kogoś ważnego a spotkałam się ze musiałam czekać do lekarza gdyż moja koleżanka pielęgniarka tak postanowiła jest między zawiść zazdrość Jak będziemy działać razem to wygramy Nie niszczmy się wzajemnie

#19  2018.01.17 00:28:50 ~siostra

Do #18 - poruszyłaś niezwykle ważny, a może i najistotniejszy nasz problem - życzliwość. Spotkałam się kilkakrotnie z takim potraktowaniem, o jakim piszesz - nawet tu na forum - ale wtedy ja odbijałam piłeczkę. Jak Kuba Bogu.Pozdrawiam wszystkie życzliwe koleżanki. Paaaa:)))