Zobacz pierwszą oficjalną wypowiedz nowego ministra zdrowia. Minister wspomniał o pielęgniarkach...

Nowy minister zdrowia.


 

 

Komentarze użytkowników

#1  2018.01.19 18:20:13 ~Piel.

To "jakaś" paranoja dla ministra zdrowia - jakoś to będzie bo nauczeni sa przez nasze lenistwo i brak odwagi, że i tak nic nie będziemy robić! A nasza wiceministrowa Szczurek-Źelazko czuję się wiceministrem lekarzy i właśnie teraz z nimi debatuje z rezydentami zaproszeni lekarze! I nowy minister psd.Jakoś też tam jest. Pani wiceministrowo a kiedy zaprosisz na rozmowy swoje kolezanki pielęgniarki - kiedy normy zatrudnienia - kiedy podwyżki a nie dodatki - pracujemy w warunkach szkodliwych - kiedy obiecaną przez Panią promocja zawodu pielęgniarki w mediach? codziennie promocja zawodu policjanta w mediach !

#2  2018.01.19 18:22:02 ~do 2

Dobrze napisane czekamy na odpowiedź ! Doczekamy się?

#3  2018.01.19 18:26:19 ~a_

"Rewolucji nie będzie" cytat z wypowiedzi nowego ministra zdrowia, czyli oby się kulało z dnia na dzień. Czyli NIC dla nas lepszego się nie wydarzy, nie nastąpi żadna odczuwalna dla nas zmiana. I tak do siego roku panie ministrze. Obyśmy tylko zdrowi byli.

#4  2018.01.19 18:31:04 ~r#

A wiceministrowa Szczurek co na to?

#5  2018.01.19 18:36:22 ~Jakoś

Do ministra Jakoś : rewolucja będzie bo gro pielęgniarek rok rocznie będzie odchodzić na emeryturę! ! A do 1 zgadzam się, samo sedno.

#6  2018.01.19 19:53:55 ~jaaaaa

Przyboczna siostra jest i pozostaje dla zmyłki,że niby reprezentuje pielęgniarki i dba o ich interesy.

#7  2018.01.19 21:01:55 ~Medyk

Cóż za naiwne tłumaczenie ministra zdrowia nowego herbu " JAKOŚ " dziś w tvp - bardzo krótkie zresztą, że na całym świecie są problemy w służbie zdrowia! I komu tu mydlic oczy ? Polska służba zdrowia w ogonie Europy w wielu jej dziedzinach a głównie przodujemy w brakach personelu nie tylko lekarzy - bardzo brakuje pielegniarek ! Pielęgniarki dlaczego nic z tym nie robicie? Pisanie to za mało ale nawet i tego pisania coraz mniej !

#8  2018.01.19 21:03:49 ~i ja

Do 6 prawdaaa !

#9  2018.01.19 21:09:39 ~harowa

Tylu już nowych ministrów zabrało głos w tvp a co minister zdrowia pod ochroną? Rezydenci juz ugrali swoje i na pewno nic nie powiedzą a reszta jak zwykle śmieci pod dywan i harowa niewolnicza polskich sióstr - C.D. !

#10  2018.01.19 21:15:52 ~Piel.

Do 9 dzięki siostrze przybocznej która dzięki jej koleżankom - pielegniarkom (o czym sama nigdy publicznie nie mówi) bogaci się dalej i siega wyżej, wyżej - stanowicho i basta !

#11  2018.01.19 21:19:24 ~esik

Do 7, 10 prawda

#12  2018.01.19 21:26:54 ~ja siostra

A kiedy siostrzyczki wypowiedza swoje wieloetatowe klauzule ? Rezydenci na ta chwile dogaduja się - już 4 godzina rozmow - dali im dobra kase i sprawa zalatwiona !

#13  2018.01.19 21:29:49 ~ja

Tak mieli w tvp promowac zawód pielęgniarki wg Szczurek w 1 kwartale 2018 a tu cisza !

#14  2018.01.19 22:50:45 ~a_

Niewiele młodych ludzi da się omamić promocji zawodu pielęgniarki. Nawet jeżeli pójdą na studia pielęgniarskie, to tylko po żeby zarabiać w euro lub funtach. Wszelkie te banialuki o powołaniu, misji itp. dla tych młodych ludzi to pustosłowie. Na szczęście. Minister "Jakoś" tokuje z rezydentami i tokuje. Na wszystkich portalach ani wzmianki o tym spotkaniu. Ciekawe jak znowu nas wykręcą? Ta cisza w mediach jest bardzo podejrzana.

#15  2018.01.20 09:44:07 ~:>

Może czas uświadomić nowego ministra, że pielęgniarki pracują po 500-600 godzin w miesiącu? Że nagminnie łamią prawo i kodeks pracy? Że są zagrożeniem dla pacjenta?

#16  2018.01.20 09:44:18 ~mgr spec.

Chyba każdy myślący człowiek wie dlaczego nie cenią pielęgniarek :) Patrzę teraz na zdecydowane poczynania rezydentów i jest mi niezmiernie przykro, że nasza grupa zawodowa jest po prostu głupia. Dopóki nie zmądrzejemy i same nie zaczniemy się szanować, nie wymagajmy szacunku od innych. Patrzę na moje koleżanki wieloetatówki, które straciły rozum i jestem przerażona. Dziewczyny są potwornie zmęczone, niewyspane, ale pracują po 500-600 godzin w miesiącu. Biegają z oddziału na oddział, ze szpitala do szpitala. Zaniedbane, dawno zapomniały jak to jest pobyć z dziećmi czy mężem. Niestety, ale ich humory wpływają na atmosferę w pracy. Ich niedomycie ciągnie za sobą smród, za który wstydzi się reszta zespołu. Na nocnych dyżurach padają i śpią jak zabite. Pracuję na jednym etacie i mam tego wszystkiego dosyć! Mam dość wiecznego czekania z raportem na księżniczki, które mają notoryczny problem z dotarciem na dyżur. Nie jest miłe przebywanie w towarzystwie nadętej, wiecznie zmęczonej i spretensjonowanej pielęgniarki. Wstyd mi za zapach jaki czuć w dyżurce, a głupio powiedzieć koleżance, że po prostu śmierdzi i czas się umyć. Nie chcę pracować i brać odpowiedzialności za pacjentów z kimś kto pracuje w ten sposób. Jaka musi wydarzyć się tragedia, aby ktoś zrobił z tym porządek? Czy musimy zaczekać na to, aż głupie pielęgniarki pracujące na trzech etatach zaczną umierać na dyżurach? Czy muszą zacząć umierać pacjenci przez nasze błędy, abyśmy wreszcie zmądrzały? Czy nagminne łamanie kodeksu pracy kiedyś się skończy? Czy ktoś wreszcie zainteresuje się patologią pracującą po 500-600 godzin w miesiącu? Teraz wszystkie media bębnią, że brakuje lekarzy. A przede wszystkim brakuje pielęgniarek, które nie potrafią zmądrzeć, zmobilizować się i na chwilę oderwać od dodatkowej pracy. Czy one naprawdę są tak koszmarnie pazerne, że nie potrafią zrozumieć, że przez własną głupotę robią krzywdę sobie, swoim koleżankom, pacjentom i rodzinom? Przepraszam co to za pielęgniarka, która nie szanuje żądnych wartości. Pielęgniarka, dla której liczą się tylko pieniądze? Która nie ma wstydu notorycznie spóźniając się na dyżur. Taka, która jest tak potwornie zmęczona, że podczas nocnego dyżuru pada, bo od wielu miesięcy nie przespała choć jednej nocy w całości, w domu? Czy reszta środowiska nigdy nie zmądrzeje? Do kiedy będziemy balansowały na cienkiej granicy bezpieczeństwa, licząc na to, że koleżanka z którą dyżurujemy nie popełni błędu, który doprowadzi do tragedii? Do tego, że umrze pacjent, a my będziemy współodpowiedzialne za to zaniedbanie?

#17  2018.01.20 10:12:10 ~jaa

Zawalczmy ostro z wieloetatowkami, kontrolujmy, wymagajmy. Zauważony błąd z ich strony natychmiast raportujmy, zgłaszajmy odpowiednim organom I proszę też nie zapomnieć o PIP! I oby to wszystko nie skończyło się tylko na pisaniu. Rażące sytuacje opisujcie w tym portalu na początek anonimowo. GOTOWI ?

#18  2018.01.20 10:26:04 ~My

Do 14 tu juz nawet nie chodzi o misje i powolanie bo dzis mlodzi ludzie nawet nie rozumieja znaczenia tych słów. P.W. chodzi o zwrócenie uwagi na istotny fakt braku pielegniarek, starzenia się tej grupy zawodowej i braku szacunku dla tej grupy.Premier Morawiecki nawet wczoraj z seniorami się spotkał z okazji święta babci, dziadka.Pracownicy innych zawodów np. wojsko, strażacy, policjanci, nauczyciele nawet pracownicy socjalni publicznie i inni publicznie zauwazeni! A pielęgniarki nadal pracuja w szkodliwych warunkach, dzwigaja bo nadal podnośników brak, biorące udział w ratowaniu życia ludzkiego - pisał by tu i pisał. 12 mają same obchodzą swe święto! Pani Szczurek-Żelazko jak Pani nie wstyd? P.W. JEST PANI PIELEGNIARKA !

#19  2018.01.20 10:41:10 ~Piel

Nasza walka nie bedzie latwa bo Szczurek dokonala dalszych podzialow poprzez nowa siatke płac. A warunki pracy, brak norm zatrudnienia, harowka na kilku etatach to dla wielu pielegniarek codzienność. NIE SZANUJA SIEBIE - TO KTO MA PIELEGNIARKI SZANOWAC A TO JEST CZESTY TYTUL KOMENTARZY W TYM PORTALU!

#20  2018.01.20 10:43:20 ~Do #17

Zastanawia mnie dlaczego PIP, NFZ, dyrektorzy szpitali i pielęgniarki oddziałowe tolerują takie zachowanie wieloetatówek. Wiem, że są koszmarne braki personelu pielęgniarskiego i wiele osób po prostu przymyka na to wszystko oczy. Gdy wydarzy się tragedia, gdy w atmosferze skandalu umrze jakiś pacjent, wszyscy wypną tyłki i zrobią wielkie oczy. Nagle będą udawali, że są wielce zaskoczeni, że praca ponad ludzkie siły i możliwości miała miejsce. Wtedy dopiero dobiorą się do odpowiedzialności tych pielęgniarek i nie pomogą głupie tłumaczenia. Mam nadzieję, że każda z nich poniesie karę za co to wyprawiają. Po to jest Kodeks Pracy, po to są wyliczone normy godzinowe, aby ich przestrzegać. I nikt mi nie powie, że pielęgniarka, która pracuje po 600 godzin w miesiącu i bywa w swoim domu na chwilę kilka razy w ciągu całego miesiąca jest profesjonalna, wydajna, zadowolona i wypoczęta. Nie da się żyć bez snu i odpoczynku. Te kobiety są ogromnym zagrożeniem dla nas wszystkich. Dla pacjentów i dla nas, pielęgniarek, które mogą kiedyś gorzko pożałować, że tolerowały takie zachowania. Wystarczy jeden błąd, małe niedopatrzenie. i wtedy będzie płacz i zgrzytanie zębów.

#21  2018.01.20 10:43:30 ~JA

Do 17 super pomysł Kolezanki i Koledzy odwagi i do roboty !

#22  2018.01.20 10:44:53 ~Do #19

Gdyby tylko wieloetatówki miały odrobinę rozumu i potrafiły na jakiś czas zrezygnować z dodatkowej pracy, odniosłybyśmy sukces. Nasze zarobki musiałby się zmienić. A jest jak jest przez to, że nasze koleżanki latają z dyżuru na dyżur.

#23  2018.01.20 10:50:30 ~prawo

A te kontrakty tez nas zalatwily jak można bylo wyrazic zgode na kontrakty w sluzbie zdrowia? Prokurator powinien tu zadziałać!

#24  2018.01.20 10:55:54 ~Do #23

Jakie kontrakty? Znam pielęgniarki, które normalnie, legalnie podpisały trzy umowy o pracę na cały etat. Wszyscy o tym wiedzą, każdy toleruje, a one łykają każdy dodatkowy dyżur.

#25  2018.01.20 11:02:55 ~proste

Do 20 dobrze napisane, ale ja odpowiem bez zastanawiania się. Proste marnie opłacane pielęgniarki a ponadto ich dotkliwy brak i jeszcze kiepskie afrykańskie normy zatrudnienia powodują ze w ministerstwie czy w NFZ jest dużo więcej pieniędzy!

#26  2018.01.20 11:08:46 ~Piel

Do 24 nie rozdrabniajmy sie w szczegolach i kontrakty i zlecenia i dodatkowe etaty swoje robią!

#27  2018.01.20 11:12:19 ~naprz&oacu

Do 21 wierzysz w to? no to dalej cala naprzód!

#28  2018.01.20 11:14:00 ~i ja

Do 17 super pomysł brawo!

#29  2018.01.20 11:16:23 ~prawda

Do 25 tak logiczna odp. prawda tu jedna

#30  2018.01.20 11:36:50 ~Do #30

Czy wieloetatówki nie boją się pracując w ten sposób? Zmęczone, niewyspane? Przecież tak łatwo popełnić błąd. Podczas wyjaśniania nie będzie żadnych okoliczności łagodzących. Znają prawo, wiedzą jakie mają możliwości, a mimo to pracują na trzech etatach. Każdej z nich grozi kryminał za tak lekkomyślne zachowanie!

#31  2018.01.20 12:03:22 ~do30

Kryminał to grozi tej,która pracuje z nieprzytomną.

#32  2018.01.20 12:22:00 ~Do #31

Dlatego właśnie należy przestać udawać, że nie ma problemu i zgłaszać takie sytuacje. Niech ktoś zrobi z tym porządek.

#33  2018.01.20 13:00:35 ~do 18

Czego ty wymagasz od marionetki

#34  2018.01.20 14:34:13 ~Pilne

A może zacznijmy wymagać od siebie nawzajem? I to będzie początek do NORM ZATRUDNIENIA I KONIEC Z PRZESTEPCZYMI WIELOETATOWKAMI ? ZACZNIJMY DZIALAC - PILNE !

#35  2018.01.20 14:34:14 ~Pilne

A może zacznijmy wymagać od siebie nawzajem? I to będzie początek do NORM ZATRUDNIENIA I KONIEC Z PRZESTEPCZYMI WIELOETATOWKAMI ? ZACZNIJMY DZIALAC - PILNE !

#36  2018.01.20 14:48:05 ~lenistwo

PIelęgniarki są bardzo nie odważne albo leniwe, mało inteligentne do pisania i walki i zaharowane robotnice. Tyle ich jest a tu tak mało komentarzy! A od rezydentów przyklad jak na dloni - no ale wola harowac! Maja w d.swoje rodziny czy higiene osobista, odpowiedzialnosc.Po prostu wieloetatowki zeszmacaja zawod pielegniarki! Nie pozwólmy na to! A społeczeństwo wierzy ze są te pielęgniarki bo jakoś to się kręci i przekonanie ze pielęgniarki mają super podwyżki.Zresztą same tak uważają bo jak przez tyle lat godzily się na zarobki salowej to teraz uważają ze mają dość tym bardziej wieloetatowki! WALCZMY Z NIMI!

#37  2018.01.20 14:54:54 ~Toaleta

Do 16 prawda u mnie to samo - nie chcemy ze smierdzacymi pracowac. Zacznijmy im robić taka toaletę że zapamietaja na całe życie! !

#38  2018.01.20 14:57:36 ~Piel.

Do 37: dobre wprowadzmy powszechnie w czyn!

#39  2018.01.20 15:52:14 ~Obserwator

TVP - w Superstacji g.15,15 (powtarzalny serwis co godzinę emitowany) podano, że porozumienie ministra zdrowia i rezydentów jest na dobrej drodze.W spotkaniu brała udział naczelna pielęgniarka kraju do czego prawie się nie przyznaje bo publicznie, medialnie unika tematu pielegniarek. Pani Szczurek a co z wieloetatowoscia polskich pielęgniarek?

#40  2018.01.20 15:52:16 ~Obserwator

TVP - w Superstacji g.15,15 (powtarzalny serwis co godzinę emitowany) podano, że porozumienie ministra zdrowia i rezydentów jest na dobrej drodze.W spotkaniu brała udział naczelna pielęgniarka kraju do czego prawie się nie przyznaje bo publicznie, medialnie unika tematu pielegniarek. Pani Szczurek a co z wieloetatowoscia polskich pielęgniarek?

#41  2018.01.20 15:53:57 ~ja

Do 40 też oglądałam ale czy doczekamy odpowiedzi?

#42  2018.01.20 16:46:16 ~@

Ważny temat a komentarzy jak na lekarstwo

#43  2018.01.20 16:52:25 ~???

Jednego pojąć nie mogę dlaczego pielęgniarki mają dodatki a lekarze podwyżki ? A komentarzY faktycznie zbyt mało!

#44  2018.01.20 17:01:26 ~Piel.

Do 43 nie tylko i ja tez i inni zróbmy w końcu coś i to szybko z ta jawna dyskryminacja!

#45  2018.01.20 17:44:14 ~???

Tak naprawdę to te dodatki to sa od PO A CO ZROBIL PIS DLA PIELĘGNIAREK PRZEZ TE 2 LATA ?

#46  2018.01.20 17:45:34 ~Ja

Do 45 prawda!

#47  2018.01.20 18:45:12 ~Ja

Może warto by poruszyć temat skutecznego leczenia olejem CBD w Polsce. Obecna ustawa jak załatwił poprzedni minister to raczej dla tych co mają gruby portfel. A wiekszosc aptek i tak jest pusta tylko prywatne małe apteki zrealizuja recepte reszta odsyła z kwitkiem do domu.

#48  2018.01.20 20:23:49 ~$

Do 47 tu dyskutujemy nie o oleju tak 45 porusza istotny wątek