Zobacz wywiad z mobbingowaną pielęgniarką. "Odebrano mi godność, szacunek i dorobek zawodowy".

#stopmobbingowiwochroniezdrowia


#stopmobbingowiwochroniezdrowia

Zobacz także aktualności według działów -  Nadciąga katastrofa - brak pielęgniarek

Komentarze użytkowników

#1  2018.01.23 16:59:52 ~a_

Współczuję. I pytam was koleżanki z tego oddziału: co konkretnie zrobiłyście żeby pomóc tej mobbingowanej pielęgniarce? Podejrzewam że NIC, bo tak wygodniej i bezpieczniej. Szkoda że nie przyszła wam do głowy taka myśl: dzisiaj ona, a jutro być może ja? Istnieje coś takiego jak KULTURA PRACY- czyli szanujemy się wzajemnie np. poprzez właściwe zwracanie się do siebie, okazywanie szacunku itp. W pracy spędzamy dużą część swojego życia i ważne jest , by to miejsce było dobre i bezpieczne. Natomiast sam charakter naszej pracy jest obciążający fizycznie i psychicznie, więc zupełnie nie ma powodu aby sobie dokładać.

#2  2018.01.23 17:46:54 ~,,,,,

To nie jest odosobniony przypadek,najczęściej problemy ze sobą mają oddziałowe,przełożone . Łatwiej jest sobie poradzić z zagrożeniem z zewnątrz niż z wewnątrz.Zamiast pracować nad sobą,i rozwijać siebie,swoją złość,nieudolność projektują na innych,bo tak im łatwiej,wgląd w siebie może być bardzo trudny.

#3  2018.01.23 21:05:55 ~!!!

Ale komentarzy nawet pisać się sluzki oddzialowych boja !

#4  2018.01.24 01:14:07 ~do 2

W sedno

#5  2018.01.24 04:58:05 ~pielegniar

Jebac szpitale i polska sluzbe zdrowia to dziadostwo i dno

#6  2018.01.24 05:00:13 ~stowarzysz

Plusy: - płaca na poziomie biedronki minusy: - brak ogłoszen o prace (prosze sprawdzic jakie sa te ogloszenia) - brak wsparcia dla mlodych pielegniarek - lekcewazenie pielegniarzy i kult kobiecosci zawodu - brak informacji w ogloszeniach nt płacy i obowiazkow - itd.

#7  2018.01.24 08:24:55 ~Beata

Pielęgniarki które powinny mieć serce do ludzi potrafią gnębić koleżanki ,natomiast lekarzom w tyłek bez mydła wejść! Piszę o starej gwardi,młode są mądrzejsze!

#8  2018.01.24 09:37:00 ~pl..

Szefa psychopatę cechuje m.innymi:"Arogancja, przekonanie o własnej wyższości, dominowanie nad pracownikami, brak poszanowania cudzej wiedzy czy kompetencji . Osoba taka zawsze wie najlepiej, nigdy się nie myli. Jeśli popełni błąd zwala winę na innych lub na sytuację – sam do błędu nie przyznaje się prawie nigdy."Manipuluje ludźmi,cechuje go brak empatii .Może w tym też coś jest. Szczególnie z tego zawodu,powinno się eliminować takich szefów.

#9  2018.01.24 10:03:42 ~Piel.

Za 2 lata nie będzie mobbingu wg nowego ministra poprawi się bo troszkę jak powiedział w dzisiejszym wywiadzie w interii brak pieniędzy - " troszkę" Zapowiadał ze rewolucji nie będzie dziś zmienia zdanie i tak co 2 lata nowa ściema sie szykuje ! Dużo mówi o lekarzach, że mają dużo pracy i że to lekarze powinni mieć swoje asystentki i pielęgniarki do pisania recept. Naiwny pielęgniarki przeciążenie praca, wieloetatowosc, średnia wieku wiadomo jakA, deficyt kadrowy. Myślę że eszcze bardziej nas zroznicuja finansowo by zaczęły pojawiać się młode nimfy - słuzki lekarzy !

#10  2018.01.24 10:05:51 ~ja

Do 9 mądrze i realnie

#11  2018.01.24 10:12:02 ~do 9

A to pisanie recept zawdzięczamy Szczurek to jej cichy pomysł o czym nawet raz nie powiedziała publicznie no ale liczne nagrody wzięła i niedługo znowu weźmie czas 13-tek się zbliża nawet wozna w szkole dostanie ! A pielegniarki zawsze maja do tyłu!

#12  2018.01.24 10:14:49 ~Piel.

W nawiazaniu do 9. To dziś ogłoszą w takim razie jak wynika z wywiadu z ministrem zwycięstwo rezydentów co było do przewidzenia ! Wieloetatowki dociera do was cokolwiek ?

#13  2018.01.24 10:19:56 ~NIE PODZ

Do 7 nie dziel na wiek gdzie twoja etyka? to też mobbing a ile to ja znam młodych lizusow nigdy nie budziły boga-lekarza wszystko robiły bez szmerania aż doszło do afery była taka jedna co szyla rany młoda już nie pracuje w zawodzie !

#14  2018.01.24 10:22:21 ~JA

Do 13 prawda a 7 jaka ty glupiutka to nie wiek to osobowość ma znaczenie

#15  2018.01.24 10:55:36 ~do 5

I po co ten rynsztok ? a później o nas opinie !

#16  2018.01.24 11:02:09 ~nowe służb

Do 6 plusy płaca na poziomie biedronki to plus ? a poza tym jaka tam kobiecosc w zawodzie praca dla woła co najmniej no coz widac nie myslace kobiety ze takie dziadostwo wybraly mezczyzni sie szanuja no ale idzie nowe mlode dziewczyny zainteresowane sa innymi sluzbami i zawodami !

#17  2018.01.24 11:08:08 ~Obserwator

Do 6 i dodaj ze brak pomocy i wsparcia dla starszych pielęgniarek często chorych z powodu m.in. długoletniego dźwignia pacjentów i ogromnego obciążenia psychofizycznego ! I do tego masa emerytow pielegniarskich za 1,300 miesięcznie skandaliczne !

#18  2018.01.24 17:42:48 ~Wybaczylam

Ja tez bylam mobbowana zwolnilam sie z pracy Zglosilam naczelnej lekarzowi med pracy Efekt omal nie zwariowalam bardzo podupadlam na zdrowiu zwolnilam sie Dzis zyje sobie spokojnie One babraja sie w tym szambie Wybaczylam To jest chore Pozdrawiam wszystkie mobbowane Duzo sily i odwagi nie bojcie sie odejsc Na pomoc ze strony przelozonych raczej nie liczcie W naszym srodowisku ciagly mentalny beton jak w PZPN przed Bonkiem Caluje Wszystkich Pielegniarki z drobnymi wyjatkami sa Super

#19  2018.01.27 00:10:00 ~Zanet

Witam,ja również byłam mobbingowana. Od chwili wejścia na oddział moje koleżanki stosowały wobec mnie tortury psychiczne. Zaczynały się od wyśmiewania moich umiejętności,a kończyły na komentowaniu mojego wyglądu. Jestem młodym magistrem,który przez koleżanki stracił entuzjazm z pracy

#20  2018.01.27 00:15:18 ~Anna

Mobbing był,jest i będzie. ponieważ ludzie są w większości nieszczęśliwy i starają się wylać całe swoje zło na drugą osobę. Myślę,że do zawodów medycznych powinna być większa selekcja,jakieś testy psychologiczne (tak jak w policji). Dostajesz się, to masz dobra place i szybka emeryturę. Byłoby pięknie,ale tak nie będzie.